Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 10:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.10.2005
Příspěvky: 386
Bydliště: Praha 4
Ahoj
Z počátku bych rád nastínil situaci v jaké jsem se ocitl. Vyjel jsem si do zahraničí na jeden rok a nakonec se to protáhlo tak, že jsem tu už přes dva roky a ještě jeden se zdržím. Hned z počátku jsem navštívil pár modelářských prodejen....přičichnout k tomu, co tu mají, ale s vidinout utracených peněz jen pro krátkou chvíli jsem si říkal, že to bez letadel vydržím.... po dvou letech....Nevydržím... Tak jsem se rozhodl že si něco na poletování pořídím. (něco easy, protože tu nemám žádné vybavení ani zázemí)
V ČR jsem stavěl letadla doma(polomakety z balzy), tady na to není čas a hlavně zázemí, tak jsem se rozhodl se vybavit z HK vším.
Představoval bych si něco něco bublinového.... prostě na dovádění a kotrmelce ve vzduchu...abych si procvičil akrobacii... doma mám Diablotina a s tím neriskuji na krev... Zkrátka se naučit nožáky pořádně, všechny možný kotrmelce, visení(abych si to zažil do krve)......(nikdy jsem nic takového neměl ). Něco jako zoom, nebo nevím, co teď letí a létá dobře.

Kouknul jsem co je na HK a z toho mi vypadlo pár letadel, které by asi splňovali co bych si myslel
Jsou to tyto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=49176
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17970__HobbyKing_174_8482_Reaktor_3D_EPP_800mm_ARF_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__42244__HobbyKing_174_8482_Fury_3D_Aerobatic_EPP_Airplane_800mm_ARF_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=43060


Máte nějaký tip co z toho vybrat a proč? a nebo nějaký jiný lepší tip??
Rád uslyším rady zkušenějších. Já vůbec nevím..... Jak jsem již napsal, nemám s tímto typem letadel žádné zkušenosti(ale toho že to neupáčkuju bych se nebál)


Jak již jsem napsal v úvodu nemám tu nic a tak potřebuji pořídit všechno.... (nechci tu kupovat nic drahého, protože až se budu stěhovat zpět do ČR tak se každá blbost v letadle prodraží a tak to asi zpět ani nepovezu(Nový Zéland)....

Jako vysílačku jsem po chroustání fóra... Myslel třeba tohle?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=65791
Po pravdě jsem tu chroustal forum dva dny a nakonec jsem z toho měl v hlavě jen zmatek.
Vysílačů je tu tolik a je toho napsaného tolik, že kdybych to měl všechno pečlivě studovat, tak už budu zase o rok starší.... Představoval bych si nějaké jednoduché rozumné rádio. Doma mám Flash 4 od Hitecu a jsem happy.(i když budu muset pořídit něco novějšího... ale teď chci zkrátka něco easy, funkčního, ale aby to nebylo úplné chrastítko. Ale opět... jestli myslíte, že by bylanějaké jiná lepší volbou, tak mneprosím nasměrujte.

Nabíječka.... mohla by být tato?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=95987

Všem mooooc díky předem za všechny postřehy... já už chci lítat... a ta záplava zboží na HK mne úplně zavalila, že jsem bezradný....


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
--- Chtěl jsem napsat rc-factory, ale na Nový Zéland asi nedodává.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2009
Příspěvky: 1584
Bydliště: Louny
No,z Nového Zélandu asi nebude objednávat od RC Fa-Factory,když má HK.Ty éra co si vybral na hk jsou dobrý,a za slušný peníze.Lítaj tak jako každý jiný.Jinak u každýho toho modelu je doporučené vybavení,možná silnější motor ale jde tam o váhu/dobu letu letu.Rádio rovnou takové aby vydrželo nějaký čas i tady,tam bych radši něco připlatil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
sigi123 píše:
No,z Nového Zélandu asi nebude objednávat od RC Fa-Factory,když má HK.Ty éra co si vybral na hk jsou dobrý,a za slušný peníze.Lítaj tak jako každý jiný.Jinak u každýho toho modelu je doporučené vybavení,možná silnější motor ale jde tam o váhu/dobu letu letu.Rádio rovnou takové aby vydrželo nějaký čas i tady,tam bych radši něco připlatil.

Já bych volil větší, třeba tu MX, už trochu vypadá jako letadlo. :) No a co jsem pochopil, vše chce před stěhováním zpět zahodit. Komplet rádio s telemetrií za 45 ojro, no nekup to. Nabíječka na Lipolky asi taky dobrá, hlavně že to má australský šňůry.
A propo, jarda 17, máte tam tyhle zásuvky nebo tyhle anglický vše na 220-240V? Ta info se celkem hodí.
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 13:35 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Modely Rcfactory na Nový Zéland dodává australská firma http://www.aussieaeroworks.com.au/

Postavit to není absolutně problém. Vše je ve stavebnici.

Jsi tam jako vyslanec z ČR, tak létej s modelem z ČR. :D :D Já když jsem byl 1/2 roku v Austrálii, tak první model, který jsem viděl létat, tak měl JETI regulátor a poháněn AXI. Bylo to prima setkání.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 18.04.2016 15:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pripojil bych se s dotazem - Tomasi jaky je rozdil opravitelnosti XL verzi a verzi pod metr ? Rad bych neco na trenink abych nemel uplne olsove ruce takze pady budou caste. A XLka se me zamlouvaj jednak kvuli lepsi citelnosti, odolnosti ve vetru ale hlavne pro to ze na to muzu nandat 2.2 3S co litam jinde.

Plus co je vhodnejsi pro zakladni akro (pro zacatek non 3D) - SBach nebo Extra ? Plus kolik kV motory na 3S ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Amper píše:
A XLka se me zamlouvaj jednak kvuli lepsi citelnosti, odolnosti ve vetru ale hlavne pro to ze na to muzu nandat 2.2 3S co litam jinde.


Ja jsem lital dve metrovky od rc factory (jednu jsem oletal, druhou zanovni ted budu prodavat). Lita se s nima skvele - ale za me staci pomerne slaby vitr a je po treninku. Ne ze by neslo litat - to jde v pohode. Ale je to spis o litani nez o cviceni obratu. Tak jsem ted koupil 1.2 od rc factory, tu metrovku prodam a uvidim. Ale co jsem videl kolegy, tak si od toho slibuju, ze budu moc smysluplne letat i v zivejsim povetri, nez abych jenom honil ero po obloze.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 12:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
-to první je opajclý superzoom, to není nic moc letadlo.
-to druhý je docela těžký na svojí velikost, ale vypadá to jako (nej)lepší volba
-to třetí už je opravdu cihla, ne 3D akrobat
-to čtvrtý, achjo... Fakt si nechceš pořídit něco od RCF? Nebo to druhý.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 12:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Amper píše:
Pripojil bych se s dotazem - Tomasi jaky je rozdil opravitelnosti XL verzi a verzi pod metr ? Rad bych neco na trenink abych nemel uplne olsove ruce takze pady budou caste. A XLka se me zamlouvaj jednak kvuli lepsi citelnosti, odolnosti ve vetru ale hlavne pro to ze na to muzu nandat 2.2 3S co litam jinde.

Plus co je vhodnejsi pro zakladni akro (pro zacatek non 3D) - SBach nebo Extra ? Plus kolik kV motory na 3S ?


To bych asi šel do veloxity, kde někteří ty 3s2200 lítají. To letadlo je tý vyšší hmotnosti uzpůsobený, ale myslím, že ve finále stejně dokoupíš nějaký menší baterky. Mrkni na rcgroups.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 13:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Honzo ja ti nejak nevim, Veloxity ma 1070 a psany max 1300vky, Extra 300L XL ma 1240 a psany az 2200.

Nejak me nedava smysl v tomdle pripade jit do mensiho stroje. On je tam nejaky rozdil ktery neni na prvni pohled poznat ala profil na kridle nebo tak neco ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2009
Příspěvky: 573
Bydliště: Rakovník
Veloxity mám, oproti metrovce RCF snese větší vítr.
Lítám to s 3s/1800 mAh, lítal jsem i 2200 a taky je uveze.
Jinak teď beru na lítání za barák raději Veloxity než metrovku, líbí se mě ta vyšší váha do některejch obratů.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 13:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já teda v 1,2m 2200mAh baterky zkoušel, a bylo to docela v pohodě. Jirka Šotola zas lítal 1600mAh tuším? Na druhou záleží jak s tím chceš lítat. Cody právě zkusil udělat dost tuhý a nakormidlovaný "malý" letadlo který může být trochu těžší. Právě Twisted Hobbys tam doporučuje i ty 2200mAh. Takže to nebude tolik na low and slow.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2557939

Mně nejvíc vyhovoval metrový Edge, měl jsem v něm 3s850mAh, vážil těsně pod 400g a bylo to schopný děsně hustýho 3D na malým prostoru, zas to nebylo moc na klasickou akrobačku. Ale je to hodně o osobních preferencích a letovým stylu.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 13:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
metrovkou RCF myslis co konkretne ? Neco z te XL rady s rozpetim 1.2m ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 14:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
asi taky edge
http://www.rcalbum.cz/model/7950-edge-540t.html

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.04.2016 14:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Takze fakt metrovku. No, tak to me meco nepomohlo :-D teda krome toho ze 107 je lepsi nez 100 a tudiz je mozne ze 127 bude lepsi nez 107 :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz