Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 7:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
happyroman píše:

To je stejne stupidni uvaha, jako rikat ze Porsche ma slabej motor protoze Bugatti Veyron ma mnohem silnejsi. Nebo, ze Veyron je spatny auto, protoze s nim nemuzes do terenu tak jako s Hummerem. Nebo, ze Hummer je spatny auto, protoze Veyron je mnohem rychlejsi.

Nikde jsem nepsal a ani HK nikde nepise, ze je to halovy model pro pomale prevalovani se ve vzduchu. Nevim o zadne oficialni definici, co je to jeste 3D a co uz ne, stejne jako nevim o zadne definici co je pomaly auto a od jake hranice uz je rychly.

Tema zni: Vliv velikosti vrtule na chování modelu. Mas neco k tematu, nebo mas jen potrebu "delat chytryho jak radio"?


Mmm. Dobře, člověk se pořád učí, dík za vysvětlení.

Moje myšlenka (ale očividně špatná) byla, že je to jako bys měl závodní auto, a tvrdil že to samý se silnějším motorem ale 2x tak těžký je taky závodní auto. Jenže brzdy má pořád stejný, takže bude muset mnohem dřív začít brzdit, a pneu má taky stejný, takže v zatáčce bude muset jet mnohem pomaleji. Ale dá se s ním jezdit na okruhu, tak je to závodní auto. Myslel jsem, že by něco podobného mohlo platit u letadel.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2009
Příspěvky: 418
Ahoj,

pokud pomineme použití dvou různých motorů a několik výrobců vrtulí a budeme se držet striktně otázky viděl bych to takhle. Osobně se u 3D modelu snažím letadlo co nejvíc "zpomalit" a zvýšit jeho reakce na plyn, aby pokud třeba bez motoru těsně nad zemí chceš letadlo "dát do visu" reagovalo opravdu rychle. Což konkrétně nyní u 1.20 m Sbach od RC F kde mám motor nějakých 960 kV znamená, že u vrtule 12x6 je letadlo moc rychlý, líný na reakci plynu a "doběh" při ubrání je příliš dlouhý. Vrtule 11x5.5 nemá tah. Ideální je pak 11x7, kdy je letadlo svižný, ale není to raketa přitom statický tah je výborný. Pakliže použiju 11x7 dřevěnou jsou ty "dobrý" vlastnosti ještě znatelnější.
Odpovědí může bejt X, protože vždy záleží na konkrétním modelu a setupu - ale to musíš zkusit, primárně si myslím, že zvětšením průměru zrychlíš model. (NEMUSÍ být pravidlo, možná spálíš motor).
Měl jsem třeba 3D (1.20) , kde jsem používal SF vrtuli - protože jsem opravdu nepotřeboval a nechtěl "rychlost", ale SF jsou lehký a rychle reagují na změny a o to mi jde.

_________________
FPVMANIA - MOTHER COPTER - FLY or DiE
Oficiální distributor Armattan Quads pro ČR
fpvmania.cz


Naposledy upravil imagin dne sob 16.04.2016 8:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
happyroman píše:

Muzes mi prosim oznacit tu cast jeho prispevku ktera je k tematu "Vliv velikosti vrtule na chování modelu"?

Muzu si oci vykoukat, ale nikde tam nic k tematu nevidim. Vidim tam jen vysmivani se hmotnosti modelu.


Velmi rád to udělám. Zde je Honzův příspěvek tučně jsou zvýrazněny části kde je rada.
Jo no, ale tohle letadlo má při 80cm rozpětí hmotnost dle výrobce 350-400g :lol: Takže na to běžné vyzkoušené rozměry asi fungovat nebudou. To není 3D ale EPP cihla (ale je to levný :lol: ).

Jako taky mi přišlo 10" moc, ale říkal jsem si, hobbyking, no, raději se podívám co to je zač

Myslím že z toho lze odvodit docela dost.
Pokud se to zdá málo stačí vznést na Honzu dotaz o konkretizaci a více podrobností.
Myslím že by to klidně rozebral do větší hloubky. Určitě lepší varianta než ho napadat.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
pepinozbrna píše:

Jako taky mi přišlo 10" moc, ale říkal jsem si, hobbyking, no, raději se podívám co to je zač



Tohle jsem zrovna myslel tak, že velká vrtule je dost možná jeden z mála způsobů, jak to letadlo udržet ve vzduchu. Proti normálně udělaným 80cm epp 3D akrobatům se zhruba poloviční hmotností by ta 8-9" vrtule musela běžet na cca 2x tak velkých otáčkách, a to ty vrtule většinou nefungují moc uspokojivě. Větší vrtule přinese nové a dříve netušené problémy :lol: (jako reakční moment atp) ale bude tam tah při nižším pitchspeedu (pitchspeed = otáčky*stoupání vrtule), tak se to asi bude chovat trochu líp a příjemněji. Ani tak to ale nebude 3D akrobat, to je prostě ujetý.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 8:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.10.2013
Příspěvky: 249
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 54
Já osobně si myslím, že to tam dát můžeš, lítat to bude, ale bude to více přemotorizované, při malých rychlostech nebo visu při přidání plynu bude velký reakční-kroutící moment, když to budeš řešit křivkou plynu a jemnějším nastavením, tak to bude, jako bys měl tu menší vrtuli a 1400kv motor, v tom případě to ztrácí smysl a o něco větší efektivita v tahu si myslím nevykompenzuje dostatečně zhoršené letové vlastnosti.
Jsem toho názoru, že s tou 8 bude jemnějším letový projev a na 350-400g model je ideální, ale i tou 10 nic nezkazíš, lítat to bude taky :).

_________________
Turnigy T9x, 6ch Belt CP, quad MW328P, hexacopter AIO V2, RC létající sáňky, Slowflyer, Big twin ero


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.04.2016 11:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.11.2015
Příspěvky: 42
...........................


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.04.2016 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
happyroman píše:
...........................

To znamená co? Našel jsi odpověď na svůj dotaz nebo jsme strávili čas psaním rad zbytečně?
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz