Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 9:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Zdravím všechny.
Mám Betu 1400 a jsem naprostý začátečník (cca 10 vzletů, 9 pádů jedno přistání :-) ). Začínám už tušit jak letadlo ovládat a pořád mě to baví :-) Ale po posledním pádu mi zkušenější poradili, ať s ní již nelítám, protože je celá divná (hnutý ocas, špatná serva nebo něco, protože se cukají, apod.). Tak že si mám koupit něco jiného, spolehlivějšího, na čem se naučím létat, že to s mojí Betou se už budu jen trápit.

A tak vyvstává otázka. Mě se celkem líbí Sky Climber 3G RTF ale nelíbí se mi moc ta cena. Stojí to za to? Je ta vysílačka k něčemu a bude použitelná do budoucna do dalších modelů?

Nebo mám raději koupit něco podobného v kitu a použít Cadeta 4 ze své Bety?

A nebo si mám koupit zvlášť vysílačku a zvlášť kit? Rozpočet je ale omezený, orat letadlem za 15 tis fakt nechci :-D

http://www.peckamodel.cz/produkt/rc-mod ... 2000mm-epp

Zajímají mě tedy vaše názory, které by mi pomohly se rozhodnout :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 10:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Mám Sky Climbera starší verze bez automatiky, je to fajn letadlo, ale dost měkký materiál. Špatně drží spojení křídel, je potřeba je přelepovat páskou nebo jinak zajistit.
Kolega má verzi 3G, pomáhal jsem mu to rozchodit. Vysílač je myslím kompatibilní s FHSS Futaba, ale taky to není žádný zázrak. Automatický start funguje opravdu dobře, stabilizace celkem taky ale hůř se řídí, autopřistání jde jakž, automatický návrat je ovšem naprostá katastrofa - to začne poletovat jak nudle v bandasce. Pro začátečníka je problematické vyřešit nastavení vysílače, podrobný český návod asi neexistuje.
Počítej s tím, že padat budeš, to automatika nespasí. Je to dobře opravitelné, ale pády na čumák a jeho lepení postupně deformují špici trupu s motorem.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 10:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Díky za postřehy.

Je to měkčí a hůře opravitelné než Beta?

A dá se pak ten vysílač s přijímačem použít i do letadel s klapkami nebo to má pořád málo kanálů? Já se v tom moc ještě neorientuji, takže bych si řekl, že 8 kanálů stačí, ale jestli jsou natvrdo 4 použité pro ovládání a další 4 pro autopilota apod., tak klapky asi nepřipojím. Nebo jo? Jak to je? Nechci, aby až mě tenhle model přestane bavit, tak jsem musel koupit zas jinou vysílačku ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 11:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Polná
Zdar
Je to jen můj názor, ale pokud se učíš, tak si nepořizuj letadlo nacpané elektronikou. Možná ti pomůže stabilizace udržet letadlo ve vzduchu, ale to je tak vše. Doporučil bych jednoduchý letadlo jako například FLOP od ŠADU, kde se naučíš reagovat a trochu páčkovat.
FLOPA jsem měl a létal parádně. Je to odolné, hodné, stabilní letadlo a i s vybavením se vejdeš do 2 tisíc Kč. Vysílač a přijímač můžeš použít z BETY.
A až FLOPA udržíš ve vzduchu přes půl hodiny na jednu baterku, tak začneš vybírat něco dalšího, většího, rychlejšího... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 12:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Ahoj ja jsem začinal s Pegasem od Va-models je to pohodovy a dobře letajici el. větron je o něco větši než Flop a taky paradně plachti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 13:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
ruza13 píše:
Díky za postřehy.

Je to měkčí a hůře opravitelné než Beta?

A dá se pak ten vysílač s přijímačem použít i do letadel s klapkami nebo to má pořád málo kanálů? Já se v tom moc ještě neorientuji, takže bych si řekl, že 8 kanálů stačí, ale jestli jsou natvrdo 4 použité pro ovládání a další 4 pro autopilota apod., tak klapky asi nepřipojím. Nebo jo? Jak to je? Nechci, aby až mě tenhle model přestane bavit, tak jsem musel koupit zas jinou vysílačku ...


Ahoj, Sky Climbera v předchozí generaci (bez 3G) jsem měl. Měl jsem ho jako ARF a ne RTF, takže jen motor, regulátor a serva. RC soupravu jsem měl svou. Lítal moc hezky.
Co se týká RC soupravy, která je v setu - 8 kanálů ti pro letadlo, kde bude ovládaný motor, VOP, SOP, křidélka, klapky stačí. Otázka je, jak moc platí to, že je souprava kompatibilní s Futabou. Aby jsi nedopadl tak, že když budeš mít víc modelů, tak narazíš na to, že neseženeš přijímače. Já bych asi šel cestou koupit model bez RC vybavení a pořídit si RC soupravu zvlášť.
Co se týká opravitelnosti, tak to bude srovnatelné s Betou.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 15:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
Jenom abych se zorientoval. Futaba je nějaký jiný set vysílač-přijímač nebo je to nějaký standart/komunikační protokol?

Jo, říkám si, že koupit model zvlášť a soupravu zvlášť by bylo nejlepší, ale cenově je to zas o něco víc (aspoň co jsem tak letmo koukal). A stabilizace to ještě o něco prodraží. V tomhle setu to sice není úplně levné, ale pořád mi to přišlo aspoň trochu přijatelné. No promyslím to.

Ale koukám ještě po variantě koupit nějaký jetý model, do kterého prostě dám svého kadeta a až mě to bude držet ještě po půl roce létání, tak pak koupit vysílačku.

Z použitých modelů teď ještě koukám na Diamond 2500. Ale prodejce je trochu z ruky, tak to asi prodá dřív, než tam stihnu zajet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2016
Příspěvky: 264
Bydliště: Kutná Hora
Vykašli se na stabilizaci, s tím se lítat nenaučíš. Místo do stabilizace vraž prachy do simulátoru a tam trénuj.

_________________
LionE, 5" Mefisto, 3" Meffie, Taranis T9, X7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 17:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
montykh píše:
Vykašli se na stabilizaci, s tím se lítat nenaučíš. Místo do stabilizace vraž prachy do simulátoru a tam trénuj.

Vykašlal bych se na simulátor i stabilizaci. Neměl jsem ani jedno, nikoho kolem a lítat se naučil s prvním modelem do dvou měsíců. Kupovat RTF je blbost, ještě s takovou cenovkou, v nejbližší době to dostane ránu a bude tě to akorát sr... Mrkni na bazar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2010
Příspěvky: 473
Bydliště: Trutnov
Obrázky: 13
Nekupuj Sky Climbera ani Diamond 2500. Pokusil bych se renovovat Betu pomocí náhradních dílů nejvíc rozbité části nebo sehnat na bazaru něco podobného jako Beta. A na tom se naučit lítat.
Taky bych Ti doporučil poohlídnout se v okolí po nějakým kolegovi- modeláři a od něj získat nějaké informace a pomoc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 19:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 252
Bydliště: St. Huť u Dobříše
Naprosto souhlasím s výše uvedeným příspěvkem - pokud nezvládáš Betu, těžko budeš zvládat něco jiného, protože Beta je na začátek poměrně "blbuvzdorné" a relativně levné éro. Rada opravit Betu a naučit se létat s ní (a společně s tím si najít zkušenějšího kolegu, který ti s tím vším pomůže) je ta nejlevnější a nejefektivnější varianta jak můžeš postupovat. Vše ostatní je zbytečné mrhání peněz, času a energie.

_________________
Beta 1400, Spitfire (Dynam), P - 51 Mustang (SDM), F 18 Blue Angel (Robbe), Minimag (Multiplex), Easy Glider El. (Multiplex), Futaba T6EX 2,4 GHz, Easy Star Set (Multiplex) prodáno


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Myslim ze si neuvedl jaky mas rozpocet od toho se budou navrhy odvijet.

Ja bych ti doporucil Easyglidera od Multiplexu a k tomu radio Turnigy T9x investice bude mozna vyssi nez tva predstava ale bude to stat za to!

Easyglider je vlastne plnohodnotny vetron - ma pridylka, T9x je vysilac (pocitacovy s plnou podporou mixu) ktery umoznuje mix kridelek bez kompromisu vcetne diferenciace.

S timhle naradim se da zaletnout vsechno, a vysilac muzes pouzit i na dalsi pokrocila era.

Easyglider je spolehlivy stroj (skolni) proti kteremu neni co vytknout leta skvele a bude te bavit i jako pokrocileho pilota.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Flop nebo Elektrotrenér od Reicharda.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 20:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.2.2016
Příspěvky: 21
Bydliště: Bystřice nad Pernštejnem
No modeláře z okolí jsem právě sehnal a ten když s mojí Betou letěl, tak mě od ní odradil. Vlastně říkal, že na začátek je Beta blbá pro všechny, že se mám naučit létat s něčím jiným, třeba s Climberem nebo Diamondem. Tak teď babo raď, co člověk, jiný názor :-D

Beta má po lepení trochu hnutě přilepený trup, to od oka asi neopravím, nemám s tím praxi. Navíc mi odešlo jedno servo a i ty ostatní dělají to, že když dělám jen malé výchylky, tak se místo výchylek vše třepotá. Vlastně na žádném servu nedokážu udělat malou či větší výchylku, protože se to pořád třepotá a tak nikdy nevím přesně co tam nastavím. Nemyslím si, ale že by byla všechna serva špatná, spíš to bude vlastnost Cadetu nebo špatný vysílač...?... nevím, nemám s čím srovnat.

Takže nechci investovat do něčeho s nejasným výsledkem. Chci něco, co pojede a budu to moct používat dál i po pádu. Použité éro mi nevadí, proto jsem koukal na Diamonda na bazaru. Nejraději bych i vysílačku sehnal na bazaru, ale v tom se absolutně nevyznám a tak moc nevím co mám chtít. Já vím, jen že čím více kanálů, tím líp, a pak jen to, že se mi líbí na věcech, když mají display :-D

Musím vám říct, že ta modelařina je fakt těžká. Měl jsem právě původně představy, že všechno zvládnu s Betou a sám, a najednou mám pocit, že na to skoro nestačím. Všechny ty mixy a diferenciace a já nevím co u vysílaček mi zatím vůbec nic neříkají a bojím se, že než to nastuduji, tak bude léto pryč a já si prd zalétám :-D

Jinak rozpočet daný nemám. 2 tis za použité je ideální, 4 tis za něco víc mi přijde cajk, na 7 tis se už trochu cukám a letadlo za 10tis se systémem Safe mě děsně láká, ale už mám strach, že to rozflákám a bude po penězích, což mě bude mrzet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sky Climber 3G RTF
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 20:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Je tady spousta rad, tak taky něco přidám:

1. Ta rada, aby jsi opravil Betu je poměrně rozumná. Záleží samozřejmě na stupni poškození, jestli má smysl opravovat nebo pořídit něco nového.
2. Pokud to bude něco nového, kup si v této fázi určitě něco s tlačným motorem (stejné koncepce jako Beta). Havarovat ještě určitě budeš, a když v čumáku nebude motor, tak ho nezničíš.
3. Co se cen týká, koukni na Hobbyking na Bixler 2 nebo 3. Je to taková lepší Beta, hlavně trojka lítá moc hezky. Měl jsem ho právě jako druhé letadlo po Betě a dalo mi hodně práce ho rozbít. :wink:
4. Co se týká vysílače - pokud tušíš, že z létání bude dlouhodobý koníček, určitě si pořiď slušnou vysílačku. Co to je slušná vysílačka je složité říct, protože co modelář, to názor. Výše uvedená Turnigy T9x má bezkonkurenční poměr cena/výkon. Ale je kapánek složitější na nastavení. Jsi-li technicky založený hračička - běž do ní. Chceš-li hlavně létat a programováním vysílače strávit co nejméně času - vyhni se jí obloukem. Já používám Spektrum DX6i - jako pokračovací rádio po těch setových hrůzách je výborné, má slušnou cenu, ale po nějaké době člověk zjistí, že by chtěl více. Než nějaký vysílač koupíš, tak si dobře rozmysli co budeš chtít i v budoucnu létat a hodně studuj - popis jednotlivých vysílačů, fóra, ptej se . . .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz