Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 13:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já jsem si až teď našel, co je to ten arming plug. A musím se taky smát. Jestli ti tohle dodá pocit bezpečí, tak jo, klidně to používej, ale já se snažím přechodové odpory minimalizovat, myslel jsem, že je to cílem všech majitelů elektropohonů :lol:
Mimochodem, vysvětlíš mi, jak by arming plug zabránil výše zmíněné situaci, která tady skončila šitím?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 18:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2013
Příspěvky: 46
Bydliště: Polička
Ahoj,
chlapi, jsou to zjímavé reakce a i informace, ale zakládal jsem téma s nadějí, že každý přihodí nějaký ten svůj průšvih (což někteří napsali a díky jim za to) a případný nový (klidně i pokročilý) modelář si to tu přečte a dojde mu, že to může být i o zdraví a ne jen zábava s letadýlkem. Proto je to v sekci začátečník.
Tahle doba tomu nahrává - nemusím o modelařině nic vědět, koupím celý set, sesadím na poli a hned to hodím do luftu ať kluci vidí jak to lítá. A neštěstí je na světě......

Honza

_________________
http://www.rcalbum.cz/profil/Locker


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 22:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.8.2013
Příspěvky: 420
Predloni se mi stalo s reglem RedBrick z HK, pipal jsem doma ero, 2kW na 6S a po vypnuti prijimace se regl rozbehl na plno. Ero se rozjelo ze stolu a nastesi vjelo do zidle kde se vrtule zasekla do potahu a ulomila u korene. Nastesi nikdo pred nim nebyl. Nevim jestli to failsave nebo vlastnost. Od ty doby nezkousim elektra doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: ned 03.04.2016 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Taky mi jednou v dílně uletěl asi 3 metry motor s vrtulí, reglem přijímačem a baterkama. Od tý doby doma ladím a pípám zásadně bez vrtule.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2016 7:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
To, ze sa po strate signalu , resp. Vypnuti vysielaca, spusti motor je dost pravdepodobne, pokial mate zle nastaveny FS, resp. Ste ho vobec nenastavovalia a prijimac to umoznuje. Ale po vypnuti prijimaca, tak to je v pripade , ze je prijimac napajny z regulatora prakticky nemozne. Pri externom napajani sa mi to tiez nezda. To ste museli urobit ozaj nejaku blbost, ktoru ste si neuvedomili. T.j. s najvacsou pravdepodobnostou ten prvy pripad.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: pon 04.04.2016 14:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2009
Příspěvky: 542
Budu stručný. Byl horký červen loňského roku, blankytně modré nebe a já byl nadšený z letů mého Fokkera D VII. Má pozornost otupěla horkem a snahou mít model opět rychle na obloze. A najednou tři prsty levé ruky přímo ve vrtuli roztočené na maximální otáčky 8,5 ccm žhavíkem. Tím pro mne na tři měsíce létání skončilo...Děkuji náhodě, že jsem nestihl vyměnit ostrou plastovou vrtuli za stylovou dřevěnou, která by tak "čisté řezy", které se rychle zhojily, nedokázala.

_________________
Myšlenka,kterou nelze vyjádřit stručně, nezasluhuje, aby byla vůbec vyslovena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 4:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Tak taky přihodím jeden zážitek. Seřizoval jsem kolegovi quadrokopteru s deskou KK_LCD, souprava na 35 Mhz. Seřizoval jsem mu stabilitu, tak jsem šel několikrát do vzduchu, přistál, přepípal apod. Od mě mezitím podržel vysílač a tak stále dokola. Mezitím jsem vždy desku poctivě zamčel. Upozornil jsem ho, že nesmí vypnout vysílač, pokud má připojené baterky v kopteře .Pak si to prolítl sám, něco se nezdálo, tak jsem ještě seřizoval a říkám mu, aby zamčel desku. Místo zamčení desky vypnul vysílač. Co následovalo, když jsem opustil menu, si asi dovedete živě představit. Aby mě to nerozsekalo obličej, tak jsem se bránil rukama. Cáry kůže osekané z prstů, dosekané břicho a jen tak tak bez šrámů na obličeji. Trvalo asi 10 dlouhých vteřin, než pochopil co se děje a zapnul vysílač. No, jeden pozitivní přínos tato příhoda měla - vyměnil jsem v autě náplň do autolékárničky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 6:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
jipav: o koptérach nič neviem, ale toto správanie nejakého modelu mi pripadá hodne nebezpečne.
Zapnúť po strate signálu stojace motory, je ešte "vyšší level" než riešiť failsafe keď dôjde na tých našich (aj Vašich) hračkách k poruche za letu ( hračka =rozumej modelársky vysielač bez ohľadu na cenu..).
Podľa mňa je dosť rôznych možností ako môže signál zmiznúť a nebude to už môcť jednoducho zapnúť..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 7:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Darmo pri strate signalu, model zostane pri poslednych nastaveniach vychyliek serv, ked sa mu zapne motor, na plny vykon. Myslim model lietadla.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
jozefbb píše:
Darmo pri strate signalu, model zostane pri poslednych nastaveniach vychyliek serv, ked sa mu zapne motor, na plny vykon. Myslim model lietadla.

To nie je normálne.
Príjmače (aj 2,4 GHz niektoré) signál po výadku spojenia prestanú opakovať, takže regl nedostane nič - normálny regl po krátkom čase vypne motor.
Počítačové 2,4 GHz a už aj niektoré lepšie na 35MHz mali Failsafe polohy ktoré sa dali nastaviť.
Niektoré úplne najlacnejšie 2,4GHz to aspoň majú tak, že kanály 1-3 opakovali a kanál 4 a vyššie prestali posielať (alebo nejak tak - treba si zistiť čo má kto doma presne).
Riadiaca jednotka koptery je čosi iné, považujem to za výkonnejší počítač s premakaným programom.. No, na výpadok signálu by program myslieť podľa mňa mal, a teda aj na to že nemusí vždy nastať niekde ďaleko vysoko (návratový režim či čo..) a môže sa stať presne toto, že napríklad niekto vypne vysielač.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 11:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Jeste jsem nevidel kopteru co by startovala po vypadku signalu, ale je prevda ze deska KK2 neprisla do ruky. Obvykle je potreba kombinace dvou kanalu aby se vrtule roztocily (plyn na nule a smerovka plne vpravo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 12:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
jipav píše:
Tak taky přihodím jeden zážitek. Seřizoval jsem kolegovi quadrokopteru s deskou KK_LCD, souprava na 35 Mhz.

Copak to bylo za vysílač?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 12:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
qeex píše:
Jeste jsem nevidel kopteru co by startovala po vypadku signalu, ale je prevda ze deska KK2 neprisla do ruky. Obvykle je potreba kombinace dvou kanalu aby se vrtule roztocily (plyn na nule a smerovka plne vpravo).

U 35MHz se ale bez signálu vysílače může objevit na výstupu Rx i rušení, které pak deska, nebo regl vyhodnocuje jako signál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Lark píše:
U 35MHz se ale bez signálu vysílače může objevit na výstupu Rx i rušení, které pak deska, nebo regl vyhodnocuje jako signál.

Tak tak, pokud to není souprava s PCM, ale třeba starý optic s PPM, tak s tím byla docela sranda. Když člověk vypnul vysíláč, éro klidně samo odletělo :-) Na výstupu přijímače se objevovaly náhodné impulsy. Někdy byl klid, někdy cukaly serva, nebo to klidně zaplo motor. Takže v tomto případě si myslím, že za to ta koptéra nemůže, že prostě dostala z rádia řádný signál ke startu. Až teprve FM soupravy s PCM zavedly failsafe a pokud se nepletu, tak nějaké přijímače od JETI uměly failsafe i na PPM? Ale to si nejsem jistý, jak to fungovalo.

Dnes v době plně digitálního přenosu už vlastně není žádný problém vypnout nejdříve vysílač a potom teprve přijímač, ale právě z těch dob PPM vysílačů z toho mám hodně nepříjemný pocit :-) Navíc, co když mám zreverzovaný plyn ve Failsafe? :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zranění, aneb za blbost se platí
PříspěvekNapsal: úte 05.04.2016 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2012
Příspěvky: 504
Bydliště: Budišov u Třebíče
Lark:
Citace:
U 35MHz se ale bez signálu vysílače může objevit na výstupu Rx i rušení, které pak deska, nebo regl vyhodnocuje jako signál.

Přesně toto se stalo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz