Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 8:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Vlákno o této bezpádlové jednotce jsem tady nenašel, proto zakládám.

Bezpádlo vyrábí známá firma R2 prototyping, která vyrábí například JLog a další.

Jednotku jsem obdržel v papírové krabičce, kde se kromě jednotky nachází ještě 2 čtverečky oboustranné lepicí pásky pro přidělání a nějaký molitan chránící jednotku při nešetrném zacházením ještě před vybalením. Papírová krabička nemá nádech luxusu a vypadá trochu lacině…vlastně…ona i bude ;)

Elektronika jednotky je umístěna v plastové krabičce se servokonektory vyvedenými nahoru. Servokonektorů je dostatek i pro velkou heli (lze zapojit zdvojené napájení i záložní baterku/kondenzátory). Kromě servokonektorů je z krabičky vyveden microUSB konektor pro programovani jednotky, slot pro microSD kartu (ano, čtete správně), dva konektory pro Spektrum satelity a také dva otvory, pod kterými jsou schovány diody signalizující stav jednotky v zapnutém stavu(připravenost k letu, atd....). Krabička je z kvalitního plastu a mám z ní celkově dobrý pocit.
Jednotku lze nastavovat buď přes SW v počítači, nebo přes telefon přes Bluetooth.

Jednotka nepodporuje klasické zapojení přijímač-FBL, je tedy třeba využít sběrnicový protokol některých výrobců - S.BUS, UDI, exBUS, PPM, SRXL V3, SRXL V8 (Graupner), 2x Spektrum satelity.

Software je transparentní, většinu parametrů protřelý uživatel zná. Okno softwaru se dá přepínat mezi třemi režimy (simple, normal, expert), které určují, do kolika parametrů může uživatel zasáhnout. Například případě základního zobrazení Simple má uživatel k dispozici pro vrtulku i hlavu jen dva parametry - Zisk a Agilitu. Já jsem vlastně do jiných parametrů při nastavení ani nezasahoval.
V případě neznalosti má uživatel možnost nahlédnout do nápovědy, která je více než dostatečná. S prvotním nastavením heli pomůže průvodce a zvládnete to za pár minut. Některé kroky v nastavení pro mě byly trochu nezvyklé, ale bylo to spíš o tom, že jsem daný proces na této jednotce dělal poprvé a každá jednotka má tento postup trošku jiný. Druhou jednotku jsem už nastavil bez mrknutí oka.
Co se týká nastavení parametrů PID regulace, tak jsem využil předdefinované presety pro danou velikost heli. Na výběr je heli o délce listů 380, 450, 500, 600, 700.

Pro ladění heli za letu lze využít buď 3 Parametr Sets (banky), nebo ladění pomocí volných kanálů, ke kterým můžete přiřadit libovolný parametr bezpádla. V mém případě bylo po provedení nastavení pomocí presetu nutno zasáhnout pouze do zisků a rychlostí rotací v jednotlivých osách. Heli nyní létá k mé plné spokojenosti. Vrtulka nemá problém ani s vyšším přídělem točivého momentu, piruety jsou za všech okolností konstantní. Cyklika chodí dobře, bez jakýchkoliv zakmitnutí nebo zavlnění. Výškovka zasekává tak, jak bych si představoval – ostře bez překmitu nebo dojezdu. Pro zlepšení letových vlastností doporučuje výrobce udělat trimflight, vrtulník však nelétal vůbec špatně i bez něj.

Plusy jednotky:
- Jednotka pracuje od 1.7V, takže nehrozí jakýkoli brownout
- Na jakýkoliv volný kanál lze přiřadit parametr, který mohu za letu ladit (např. mám 8 volných kanálů, jsem za letu schopný ladit 8 parametrů)
- K počítači se připojuje přes microUSB. USB kabel zároveň 3Digi napájí, takže není třeba zapínat celý vrtulník (vyndávat listy držáku, rovnat je,...)
- Po zasunutí microSD karty lze po letu načítat z jednotky opravdu VELKÉ množství informací, které jednotka logovala v průběhu letu. Dá se udělat opravdu kompletní diagnostika letu a vrtulníku.
- Letový projev

Mínusy jednotky:
- Nemá záchranu
- Nepodporuje „klasické“ zapojení přijímače přes balík kabelů

S jednotkou jsem spokojen a plánuji ji pořídit do všech mých heli. Letový projev mi vyhovuje, jednotka na mě celkově působí dobrým dojmem.


Letové video:

https://www.youtube.com/watch?v=z-U0zqRNhHM


Přílohy:
Poznámka: 3Digi v krabičce
3Digi.jpg
3Digi.jpg
[ 60.82 KiB | Zobrazeno 8698 krát ]


_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG
Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 15:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Když si ji koupím, tak mi to bude taky tak krásně lítat? Moc pěkný. Jen škoda té záchrany.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 15:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Hele tady ji prodává: http://www.chilliheli.com/index.html

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 15:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vsak to taky Bozda inteznivne uci litat uz skoro rok.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 18:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Junker83 píše:
Když si ji koupím, tak mi to bude taky tak krásně lítat? Moc pěkný. Jen škoda té záchrany.

To chce asi vyzkoušet. Obecně jsou piloti spokojeni :-)

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2016 11:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Tak dneska zálet 3Digi v Goblinovi 380. Jako výchozí nastaveni pouzit preset 380 od vyrobce. Po doladeni zisku a rotaci heli letá dle představ. Zvlášť dobře se mi heli řidí v piruetach :-)

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/0184f997b0f919f1c2229f6bc6321e72.jpg[/img]

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Celkem mě to zaujalo.Rád bych si o tom přečetl víc.Našel jsem ENG manual ale protože by to bylo případně moje první bezpádlo tak mi to bohužel nestačí.Existuje český návod? Nastavit bych to asi zvládl i tak ale chtěl bych si to nejdřív pořádně prozkoumat.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Netušíte, je záchrana aspoň v plánu, nebo se s ní vůbec nepočítá?

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: stř 30.03.2016 6:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
dagx píše:
Celkem mě to zaujalo.Rád bych si o tom přečetl víc.Našel jsem ENG manual ale protože by to bylo případně moje první bezpádlo tak mi to bohužel nestačí.Existuje český návod? Nastavit bych to asi zvládl i tak ale chtěl bych si to nejdřív pořádně prozkoumat.

Cesky manual, bohuzel, neni. Existuje pouze cesky Tunning guide, coz je navod na ladeni. Kdyz to dela tohle, pridej/uber tento parametr, atd. Je to celkem pekne napsano, tak na to mrkni. Da se stahnout na strankach chilliheli. Je tam par formalnich chyb, ale to jde prehlidnout....

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: stř 30.03.2016 6:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
petrfm píše:
Netušíte, je záchrana aspoň v plánu, nebo se s ní vůbec nepočítá?

Zachrana v planu je, ale myslim, ze nebude implementovana ani v radech mesicu. Tady tu informaci mam ve formatu "jedna baba povidala", takze k tomu tak pristupuj. Vyrobce nepusti vsechny informace. V nejblizsi dobe bych ji ale neocekaval....

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 09.04.2016 20:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2013
Příspěvky: 43
Bydliště: Prostějov
BORN_TO_GRILL píše:
Tak dneska zálet 3Digi v Goblinovi 380...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016032 ... 321e72.jpg


Jinak ta tuningová kapotáž vypadá pěkně.

_________________
MiniTitan325 Vortex-Spartan, Protos430 Spirit, Phoenix-RC, DX6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2016 7:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 30.10.2012
Příspěvky: 159
Bydliště: Zlín
Tak kluci z R2 dodelali stejne, jako Spirit a Spartan, moznost ladit vsechny parametry FBL, vcetne setupu pro novou heli, z Jeti radia. Prikladam obrazek z jejich stranek, protoze Jeti nemam :-)

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160618/b66d8d91cbd01b5403a68d7f73ad8793.jpg[/img]

_________________
Goblin 700 3Digi, Goblin 380 3Digi, NeXt RC
Futaba T14SG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2016 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2014
Příspěvky: 727
Bydliště: Přerov, Czech Reuplic
A co zachrana,bude?


Sent from my iPhone and I will remove the signature

_________________
LOGO 550 SX - Brain // SAB Goblin 380 - Brain // HELI-X V6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: sob 18.06.2016 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Teď dělají governor. Další plány prý až potom

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 3Digi FBL
PříspěvekNapsal: stř 13.09.2017 17:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
ahoj lita tu jeste nekdo 3digi? poridil jsem ho do chase 360 ale bohuzel se peru s nastavenim jsou tam tri tipy desky cikliky po 120 ale bohuzel ani u jedny kdyz spravne zapojim serva dle obrazku tak to nechodi kolektiv jo ale aile a ele nechodi tak jak by melo... kdyz prehodim servo 2/3 a pouziju nastaveni sr3 2v 120 tak se vse hejbe jak ma ale mam prohozeny serva coz si myslim neni uplne spravne a hlavne uplne neodpovida nakres vrtulniku.... co stim ? uz mate nekdo ozkousenou zachranu? na YT je videi s 3digi poskromnu:(

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz