Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 17:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Ahoj, pomalu opouštím své začátečnické EPO modely a chystám se pořídit něco "dospělého". Ideálně nějaký univerzální či termický větroň, Na celokompozit bohužel nemám, takže to musí být něco levnějšího.

Dotaz zní, zda balsové konstrukční křídlo s potahem folíí, nebo křídlo ze styroporu potažené balzou (+ folie) ... nebo jsou i jiné typy? Jde mi o to, aby to bylo odolnější vůči začátečnickým chybám, nebo prostě když to žuchne do pole nebo vletí do keře. Předpokládám, že když něco podobného udělám s foliovaným křídlem, je o "zábavu" postaráno. Takže spíš to potažené balsou?

díky za odpovědi. :oops:

JiMi

*EDIT Tak nakonec jsem sehnal Ariane V6 za dobrou cenu. Jen ji musím upravit k obrazu svému :wink:

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Naposledy upravil jimi-m dne pát 01.04.2016 6:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 18:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.3.2014
Příspěvky: 1248
Bydliště: Třebíč
Obrázky: 0
Ahoj,
a co Pike plus. Má to 3,3m a je to létaný celokompozit. Létá bombasticky a jestli si uřídil EPO u kterých si myslím, že lítají blbě, tak tohle bude dobrý postup. Éro je extrémně pevné, tak tomu snadno nic neuděláš.

PS: napsal jsem ti SZ.

Michal


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 20:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jimi-m píše:
Ideálně nějaký univerzální či termický větroň, Na celokompozit bohužel nemám, takže to musí být něco levnějšího.

Jde mi o to, aby to bylo odolnější vůči začátečnickým chybám, nebo prostě když to žuchne do pole nebo vletí do keře. :oops:

JiMi


vybíral bych z modelu křídlo--polyš balza, nebo dýha, potažené folií, derobné šrámy není problém opravit stylem--pomlácenou náběžku a zásek do náběžky poklepeš kladívkem a jen přežehlíš potah, nebo u zásadnější rány vyřešíš opravu zlomeného křídla vcelku jednoduše vlepením pomocných nosníku, pomláceného žbrdlinkáče odneseš v igelitce a budeš stavět--kupovat komplet nové křídlo, u kompozita to bude znamenat poměrně náročnou dílenskou výbavu--epoxyd--tkaniny, tmely a další nutný základní materiál na opravu takového modelu, navíc tam není u kompozitu moc velký prostor na nějaké kuchynsko panelákové bastlení.

v každém případě vybírej model, který má i klapky a pokud možno zavěšené na spodní hraně, aby šli vyklopit do 90 stupnu a dalo se s tím sednout na malé rychlosti, to bejvá dost často právě ten duvod muset zase něco opravovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 20:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Díky. Já si to myslel a teď mi to i potvrdil někdo zkušený :)

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
vybírej pečlivě a s rozmyslem, dnes už není problém vybrat vcelku slušný model, kterýho nebudeš mít potřebu se zbavit už po jedné sezoně, osobně bych doporučil v tom dýhopolyši větroně určitě přez 3 metry, ten bude mít smysl i když si třeba za rok, dva pět pořídíš kompozita pod 3 metry už na razantnější létání, zásadně duležité ja ale to zavěšení klapek na spodní hraně , když to bude přistávat pomalu, nebudeš se s tím bát lítat a přistávat kdekoli, kdykoli--pokud to nesprasíš na elektronice,která lehne v letu, tak se s tím sedá líp než s easygliderem, nebo jaklýmkoli jiným polyšákem, kde i když jsou klapky, tak jdou ale dolu jen tak nějak trošku.

elektronika--serva do většího modelu vubec nemusejí stát balík peněz, v pohodě a dobře poslouží obyč čínská levná serva, jen to chce je už napájet přijímačovými baterkami a nepomlátit ero na žravá levná serva napájená becem z reglu motoru


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 21:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Pravděpodobně se poohlednu po něčem bazarovém do 2,2 metru. Větší éro už nemám bohužel jak přepravovat. Ani toho místa na létání za barákem moc není na velký model...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 21:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jimi-m píše:
Pravděpodobně se poohlednu po něčem bazarovém do 2,2 metru. Větší éro už nemám bohužel jak přepravovat. Ani toho místa na létání za barákem moc není na velký model...


tak do 2,2m, to si přesně pořídíš v dýhopolyši ero, kterýho se budeš chtít do roka zase zbavit,pokud takové ero neplánuješ i na svah, to bych pak možná spíš zvážil kompozitové corádo.

pod 3 metry je problém létat termiku, pokud to není nějaké káčko, nebo Rcenko, které umí vylizovat bublinky nízko nad zemí a jde o opravdu lehký model.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 21:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2015
Příspěvky: 271
Bydliště: Brno venkov
Hele, já nejsem moc náročný. Než se rozpadl Easystar, celkem i vyhovoval. Pak jsem přišel na to, ze jsou i letavejsi modely než je EPP. Nehodlám někde lovit jen termiku, od toho to má vrtuli, abych si s tim vyletěl nahoru. O závodní kariéře nepřemýšlím :mrgreen: Takže fakt nějaký univerzál, se kterým se dá i blbnout ale i pěkně plachtit. To mi žádné EPP neumožní ...

_________________
FrSky Taranis X9D+
MPX Xeno, Robbe Arcus Sport, Ariane V6, Topmodel Swish, Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 22:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jimi-m píše:
Hele, já nejsem moc náročný. Takže fakt nějaký univerzál, se kterým se dá i blbnout ale i pěkně plachtit. To mi žádné EPP neumožní ...


to se ale obávám, že neumožní být univerzál ani cca 2,2 dýhopolyš.

ale není nad vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 22:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Ahoj,

posledních několik týdnu řeším to samé a stále se nemůžu rozhodnout :(
Ale moji dva poslední favorité jsou Butterfly nebo Olympic od Topmodel CZ

PH

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.03.2016 23:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
modrus píše:
Ahoj,

posledních několik týdnu řeším to samé a stále se nemůžu rozhodnout :(
Ale moji dva poslední favorité jsou Butterfly nebo Olympic od Topmodel CZ

PH


při rozpětí něco málo přez 2 metry a s letovou váhou 1,4 a víc tady budeš o termickém létání jenom číst, vyjma možná dvou podařených víkendu, kdy se trefíš do podmínek, kdy létají jak se říká i vrata od chlíva.

ona ta termika je i víckrát do roka, ale výrazněji to běžně nosí až třeba nad 200 m a tam už začíná být 2 metrovka špatně vidět--abys mohl stoupat ještě výš. pokud ero do dvou metru a plánovat termické létání, tak je potřeba být letovou váhou pod 1kg.pak jde létat i pidibubliny nízko nad zemí.

nekompozitová dvoumetrovka nad 1 kg bude většinou jen hodnější motorák.

to, že nechci létat soutěžně ale jen pro zábavu ještě neznamená, že nemužu vybírat z modelu, které mají nějaký smysl a proto s nimi někdo létá soutěže.

rozhodně zapomente na rádo by univerzála pod 3 metry, bud musíte volit model spíš pro motorové blbnutí, který bude trochu pevnější, ale nic mnoho termika, nebo lehký model do termiky, ale zase né moc odolný na nějaké blbnutí a přetěžování křídel v přemetech a podobně.

to, že je na bazarech 2-2,5m větronu přez 1,5kg letovky za pár korun k prodeji mraky bude možná z toho duvodu, co tu zminuji.

určitě ale v poho tato velikost a váha přez 1,5kg pro létání na svahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2016 6:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja by som stavil na osvedčenú dlhoročnú klasiku ako filip 400, filip 600.
rozpätie do 2 m, náklady nízke, váha nízka a krídel si môže postaviť časom aj 5 ks rôznych.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2016 7:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 24.6.2015
Příspěvky: 15
Bydliště: Litovelsko
Zdravím,
Šel bych do Filipa 600 od p. Vodínského (Azero), mám jej stále, a nemohu říci špatného slova na jeho adresu.
Rozumná poměr cena/výkon. Kvalitně zpravovaná stavebnice.
Různé kombinace křídel (polystyren-balsa nebo konstrukční křídlo.
Vydrží i hrubší zacházení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2016 8:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ja mám Filipa 400, kúpený bol iba trup.
Jedno krídlo mám asi 1,6m do vetra, druhé 1,96m do termiky.
Kolega má viacero trupov Filip400 /každý s iným chvostom/ a k tomu navzájom kompatibilných 4-5 krídel rôznych veľkostí, mechanizácií a profilov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2016 8:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2011
Příspěvky: 498
Bydliště: Žamberk
A co třeba Absolution od www.vhmodel.cz? Je to sice třímetrovka, ale s třídílným křídlem, takže do auta to dostaneš lehce. Létám ho 3. sezónu a jsem opravdu spokojen. Jak s letovými vlastnostmi, tak i s kvalitou zpracování.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz