Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 17:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Z trávy to opravdu neodstartuje,chce to rovný povrch nebo jej hodit.Barva drží dobře,jen ty "vodní" samolepky se brzy loupou.Éro je to hezké,lítá krásně,není záludné,s tím větrem asi neporadím,většinou se kochám při podvečerním bezvětří.Je se s ním musí zacházet opatrně,ten materiál je velmi křehký,přistání musí být jako do peřin,zkrátka není to éro z epp které by vydrželo hrubší zacházení! :(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Dík, té křehkosti jsem se trochu bál. Ale asi do něj přeci jen půjdu. Nejdřív ale asi budu trénovat přistání s něčím z EPP, přeci jen, můj hlavní "obor" jsou větroně a tak přistávání na kolečka musím nacvičit. Ještě pro doplnění-zvládá i pomalý let, nebo je potřebba to držet na rychlosti?

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 18:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Dokáže letět pomalu,ale určitě ne tak pomalinku jako éro z "chlupatého" epp,i na přistání je lepší být trošku rychlejší, a jak už jsem psal,přistání musí být jako do peřin,jinak praskají středy na kolečkách,nebo se rád vylamuje podvozek,není to éro pro začátečníka,stačí jedno tvrdší přístání a máš ten křehký polystyrén popraskaný na více místech.Taky mě to potkalo a dost jsem lepil,naštěstí sekund.na epp to zvládá dobře! :DNa povečerní blbnutí za barákem je dobré éro i "čmelda" od kor model,trošku jsem ho "zmaketovatěl" a z dálky vypadá jako opravdový.navíc snese i podstatně tvrdší zacházení!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 10:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Kamarát na letisko toto éro mal. Vyzerá krásne, je to také malé chutné ňuňu, lieta krásne a poslušne, trošku rýchlejšie, ale inak nerobí žiadne problémy, nie je ani extra háklivé na ťažisko... Toľko k tým dobrým vlastnostiam. Z trávy nevyštartuje, pri pristátí do trávy sa postaví na čumák. Čo dvojplošníky zvyknú. Ale čo je fakt zlé, je ten materiál. Ťukanec od trávy tam ostane naveky. Silnejšie pritlačenie prstom tam ostane naveky. Horšie pristátie a pokrčené EPS už nevyrovná nič. Lietadlo tak každým letom a pristátím vyzerá horšie a horšie... Ja som sa zaprisahal, že tento materiál už ku mne domov nesmie. Za posledné obdobie som to porušil iba raz, pri krásnom hydropláne od FSK a horko so to oľutoval. Takže ja osobne to lietadlo neodporúčam. Radšej Albatros od Parkzone, ktorý síce nie je také pekné malé ňuňu, ale lieta výborne, s trávou nemá problém a vydrží toho až-až... A dajú sa s ním robiť aj iné voloviny:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 19:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Já chtěl jít od pohledu do EPP Nieuportu od VA, ale nakonec jsem šel do čínského rozsypu D.VII viz. níže, neb jsem si chtěl zkusit zase po dlouhé době klasickou konstrukci a potah hedvábím.. Ale názory na ten Nieuport by mne zajímaly.

http://www.va-models.com/eshop1/nieuport17arf-p-149143.html

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 23:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2009
Příspěvky: 1314
Ten Nieuport ma zaujíma tiež, mám niekoľko rokov tú Dr1 od VA, vyzerá to hrozne, ale lieta to neskutočne a ohromne zábavne (v silnom vetre sa s ním dá cúvať, inak plná akrobacia, no na parádu). Na tom Neiuporte mi len vadia tie šípovité krídla... Inak by som ho kúpil, ten môj "fokker" je už "olietaný" viac, než je zdravé...

_________________
Take my love, take my land, take me where I cannot stand
I don't care, I'm still free, you can't take the sky from me...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Protože Albatrose od Alfamodel jste mi rozmluvili a nějaké "bubliny s kolečkama" chci, než vytáhnu konstrukčního Bristola (lítám převážně větroně, tak potřebuju něco, abych si i nacvičil starty a přistání s podvozkem), tak jsem ho včera v noci objednal. Takže až dorazí, tak poreferuju.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 12:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Takže jsi objednal toho dvouplocha od Va models?To budeš určitě spokojený,já na jejich érech začínal,pořád mám ještě Christ.Eagla a Extru a jsem s nimi maximálně spokojený.Všechna éra od nich lítají velmi dobře,jsou pohodová a nezáludná,prostě "kochačka".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 12:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Jo jo, toho Nieuporta. Zítra by měl dorazit.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 14:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak ja ho sestavíš a zalítneš,dej vědět,taky jsem o něm přemýšlel.Ale určitě to bude pohodová stavba i lítání.Jen si dobře prohlídni obsah stavebnice,téměř na každé stavebnici co jsem u nich objednával-i pro kamarády něco chybělo.Jsou to třeba maličkosti,bez problémů to zašlou,ale zdržuje to stavbu,a pokud je člověk natěšený na lítání s novým érem,tak je škoda každé hodiny.Tak čau a ať to lítá! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 17:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2013
Příspěvky: 221
Bydliště: Černošice
Jojo, určitě sem dej foto ze stavby i dojmy z lítání. Pořád toužím po nějakém odpočinkovém otloukánku WW1 se kterým se mi nebudou třást ruce, neb vteřiňák/purex a EPP zvládnou i lecjaký kotrmelec.. :D

_________________
Ca.3 2.3m, Fokker D.VII 1200mm, Bristol M1.B 1350mm, Multiplex FunCub, Staudacher 1000mm EPP


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2016 11:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Tak už to tak vypadá,ře si ho asi taky pořídím,nějaký historik kroužící mi nad barákem se bude hodit.Perfektní věc na toto chlupaté epp je tekutá laminace,mám osobně velmi dobrou zkušenost.Krásně se vyhladí povrch,je lesklý,barvy se zvýrazní a jsou dlouhodobě chráněné,stačí malá lahvička,takže přírůstek na hmotnosti je minimální,a efekt za pár Kč je velký! :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2016 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
Tak mi právě přistál na stole v práci balík od VA-models. Až dorazím večer domů, tak kouknu dovnitř a poreferuju.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: pát 11.03.2016 12:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Taky si nechávám balíky posílat do práce,není dobré,aby "se doma vědělo" jak je modelařina finančně nenáročná! :D Jak přijdeš z práce,rychle ho slep,den se natahuje,v podvečer ho zalítneš a dáš vědět! :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte stavebnicu dvojplošníka
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2016 10:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2011
Příspěvky: 3159
Bydliště: Praha Letňany
O víkendu jsem měl čas si trochu s Nieuportem od Va-models hrát. A jsem nadšený. Ve stavebnici je všechno, co je potřeba, včetně třeba takového detailu, jako je šablona pro usazení horního a dolního křídla-ta vlastně zbyde jako "odpad" po vylámání předvypálených překližkových dílů. Vše do sebe perfektně zapadá, lícuje. Návod ke stažení na webu, detailní, obrázkový. Podle návodu je čas na sestavení modelu cca 3 hodiny. A asi to odpovídá-pokud tedy člověku "nešibne" a nezačne dělat estetické úpravy jako já :-).

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz