Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 19:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 12.12.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm
ahoj,uvažuju o koupi tohoto vrtulníku....Doporučíte???hlavně na akrobacii


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 19:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.5.2014
Příspěvky: 102
Ahoj, s čím jsi létal doteď? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 20:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2008
Příspěvky: 1253
Bydliště: Meziboří
Obrázky: 174
pharao.s píše:
ahoj,uvažuju o koupi tohoto vrtulníku....Doporučíte???hlavně na akrobacii
zapomeň na 250 moc starostí málo radosti dá dost práci ji seřídit a když už to konečně je seřízené tak jedna rána a zas od začátku


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 21:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2011
Příspěvky: 2522
Bydliště: Brušperk
Blog: Zobrazit blog (7)
prochel píše:
zapomeň na 250 moc starostí málo radosti dá dost práci ji seřídit a když už to konečně je seřízené tak jedna rána a zas od začátku


pod tohle se podepíšu, nic pod 450tku nemá cenu kupovat :)

_________________
MiniP, Protos,Goblin500,Agile 5.5,Sky Hero Spy,KDS Chase 360,Logo480XX,Devil420,HD502,OMP M2,OXY5meg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2016 18:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

koupil jsem T-rexe 250 jako bazarovku, instaluji Spirita. S čím trochu bojuju je nastavení regl. Je tam originální G20310-RCE-BL15X a taky origo motor. Jaké doporučíte nastavení?? Úplně nevím co znamenají všechny položky v nastavení. A taky nejsem moc rozmnej s toho nastavování. Je to tak když pípa sekvence k danému nastavení, tak musím dát páčku plynu do polohy dle toho co chci nastavit, když chci High dám plyn naplno, nebo když chci High, tak dám 3x plyn na plno.

Děkuji všem za radu.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2016 20:05 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Nastavení reglu máš tady. Nic na tom není .
viewtopic.php?f=20&t=25763

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2016 20:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
prtka píše:
Nastavení reglu máš tady. Nic na tom není .
viewtopic.php?f=20&t=25763



Dík tohle postrčení stačí.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 8:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Ahoj, namontoval jsem nově na 250 tail geear set od tarotu (ebay za 480kč). Musím říct, vše v celku sedělo pěkně a již lítám. Jen mám dotaz, zda když roztáčím motor při určitých nižšších otáčkách (nepracovních) ocas chytne rezonanci a při dlaším zvyšování na letové otáčky to zmizí. Máte podobné zkušenosti? Mám to řešit?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 10:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.8.2013
Příspěvky: 125
Obrázky: 1
Zjistil jsem axiální vůli na hl. kole po vymezení podložkou už je vše ok.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 14:14 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
koukám co tady lidí odsuzuje 250.
Mám padlovou verzi překopanou na bezpádlo.
Dal jsem do ní microbeasta a max. spokojenost.
Nelítám akrobacii, spíš po zahradě mezi stromky a keři co nejpřesněji a žádný problém. Sedí jak přibitá.
Osadil jsem do ní FPV. První let v pohodě, akorát při přistání jsem couvnul do smrčku. Za sebe nevidím a na přesno se FPV
lítá špatně - zatím jsem si nezvykl.
Odešlo pouze jednosměrný ložisko za 50 Kč, takže škoda v podstatě žádná.
Udělat to se svou 600stovkou, byly by škody v tisících. (minimálně listy, hlavní kolo,hřídel).
Při startu a za letu naprosto klidná.
Osazení servy Savox a Emax vše digital a Emax kovové převody.
Vše na helině je krásně těsné.
Takže za mne spokojenost.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 20:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Co člověk to názor. Měl jsem tři kousky 250tky. A každá byla uplně jiná. A vím ,že bych jí nechtěl ani zadarmo.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 20:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
HALÍŘ píše:
Co člověk to názor. Měl jsem tři kousky 250tky. A každá byla uplně jiná. A vím ,že bych jí nechtěl ani zadarmo.


je to v zásadě jedno, ale co ti vadilo ?
Napsat že je něco na nic, je nic neříkající informace.
Byly rozdíly ve zpracování ? Nějaké vůle nebo v čem ?
Já bych vytknul pouze těsné klouby, což se dá řešit bleskově- nahřátím imbusu a zasunutím do čepu a rychlým protočením.
A potom jsem vyhodil původní držák kabiny a nahradil ho průběžnou uhlíkovou kulatinou.
Jinak se mi zpracování dost líbilo .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 21:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.11.2009
Příspěvky: 334
Bydliště: Praha 9
mám už druhou 250ku a u obou sem měl zemědělské vúle na zadní vrtulce se smykátkem.(jsou už na nové stavebnici) Originální páka smykátka nefungovala vůbec,kulička z očka neustále vypadávala a očko většinou prasklo. Kovová funguje,ale i tak celý ocas neustále buď cestuje,nebo kmitá jako kapr. Zkoušel sem několik druhů serv i tři různá gyra, ale bez lepších výsledků. Volnoběžné ložisko taky moc nevydrží a zatím sem nerozchodil přípravek na jeho vylisování,takže sem měnil celá kola.
Lítat se s tím dá, netvrdím, že ne,ale při pomalejším letu je neklidná a couvat si s tím fakt netroufám. Už při přistání,kdy nemá skoro žádnou dopřednou rychlost se to kroutí jak já po kefíru.
Mám starou 450ku a ta drží jako přibitá. Taky mi u 250ky chybí ta setrvačnost, která je u větších vrtulníků a mě se s ní lépe létají zatáčky, lopingy a další blbůstky. Letový projev se trochu zlepšil výměnou listů za karbonové od MS Composit, ale i tak víc ladím,než lítám.

Takže asi tak.

_________________
Aurora 9T-Rex 550X DominatorT-Rex450sportT-Rex250Phoenix simICharger 208BReaktor 300W 20A


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: úte 08.03.2016 23:13 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4518
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
mamoulian píše:
mám už druhou 250ku a u obou sem měl zemědělské vúle na zadní vrtulce se smykátkem.(jsou už na nové stavebnici) Originální páka smykátka nefungovala vůbec,kulička z očka neustále vypadávala a očko většinou prasklo. Kovová funguje,ale i tak celý ocas neustále buď cestuje,nebo kmitá jako kapr. Zkoušel sem několik druhů serv i tři různá gyra, ale bez lepších výsledků. Volnoběžné ložisko taky moc nevydrží a zatím sem nerozchodil přípravek na jeho vylisování,takže sem měnil celá kola.
Lítat se s tím dá, netvrdím, že ne,ale při pomalejším letu je neklidná a couvat si s tím fakt netroufám. Už při přistání,kdy nemá skoro žádnou dopřednou rychlost se to kroutí jak já po kefíru.
Mám starou 450ku a ta drží jako přibitá. Taky mi u 250ky chybí ta setrvačnost, která je u větších vrtulníků a mě se s ní lépe létají zatáčky, lopingy a další blbůstky. Letový projev se trochu zlepšil výměnou listů za karbonové od MS Composit, ale i tak víc ladím,než lítám.

Takže asi tak.


Volnoběžka nevydrží , ale tím chrání trochu listy a ozubené kolo.
Z toho vyndání jsem měl taky obavy, ale vyvrtal jsem jen díru do duralový desky a vyrazil to bez problému.
Protože jsem to předělal na bezpádlo, tak nemám problém , že by byla při pomalém letu neklidná, nebo že by se kroutila.
Listy mám zatím origo plastový.
S ocasem jsem chvilku ladil - dali k tomu dvoje listí a to malé nestíhalo, ale s tím větším to drží bez kmitání.
Mám tam Savoxe SH - 0262MG.
3d neumím, ale lopingy, plynulé pomalé zatáčky 1/2 m nad zemí nejsou problém.
Vůle v ocasu na starších helinách byly vždy a velké. Ale ocas držel .
A to nemluvím o vůlích ocasu u blade 130 X :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trex 250 - nastavení a seřízení
PříspěvekNapsal: stř 09.03.2016 0:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2012
Příspěvky: 315
Bydliště: Praha
Obrázky: 1
Ahoj,

mám na 250 jen pár baterek (15ks), z toho jen dvě venku a to jsem to ještě ladil. Asi nemohu ještě přesně posoudit všechny nedokonalosti 250. Ale každému asi vyhovuje něco jiného. Určitě taky vidím nějaké chyby, ale z mého pohledu, kdy jsem měl zatím jen Blade 130 a Nano, je to téměř dokonalý stroj. Ano kdyby šel do 450, nebo lépe 500 až 600 asi bych se divil, ale jen náklady na baterky, nabíječku atd., navíc to nemám kde skladovat.

Ocas u 130 je fakt průser, já jsem s tím ale dost vyřádil, lehké 3D věci taky šli. U 250 je to mílový krok. Nemám dílnu, nemám letiště za barákem, tak jsem vděčný za to, že hodím oba stroje (250 a Nano) v kufru na zadní sedačku auta a u první louky, nebo pole udělám pár baterek. Určitě se lítá s větším strojem lépe, ale zkusit udělat pěkný loping s Nanem je taky docela zábava. A těším se až ho zkusím s 250.

Chodím lítat do haly (máme ještě nějaký volný místa, kdyby jste se chtěli přijít podívat, pochlubit, pobavit), zkusil jsem tam flip i záda a jde to. Než jsem to tam se 130 to byla doba. Takže se přidávám k dudaj a pro mě je 250 teď ten nejlepší stroj. Pokud někomu 250 vadí ať si ji nelítá, když by se mě někdo ptal, tak vím i jak mu ji rozmluvit, slyšel jsem to mockrát. Já si ji prostě užívám.

_________________
Netopyr

XL V2, Devil 380, Spirit GTR,RS,W1, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12, Wave a NETOPÝR


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 95 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz