Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: úte 20.10.2015 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Po delší době jsem vzal opět provětrat svoji 45-tku.
Je to fakt hodnej mazel i když pár úprav bylo nutno udělat.
Takže má ostříďákovaný motory, pružinu, silnější baterie, předělávané osvětlení,
změněné těžiště a kabinu ze 450-tky a lítá moc pěkně.
Samozřejmně je to vrťásek pro toho kdo chce pohodičku bez zvýšených provozních nákladů.
Ale nic víc od něj nečekejte :-) , ale i tak si myslím že začátečníka nezklame a zkušenějšího potěší :-)



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: úte 10.11.2015 15:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.11.2015
Příspěvky: 11
Čus,
Mám problém se střídavým upgradem na F-45 z banggoodu. Při zapojení baterky mi normálně hlavní motor zahraje melodii, pak párkrát pípne, potom pomlka, jednu pípne a je ready. Ale Zadní motor už od začátku stávkuje...někdy se ''načte''(nevím co to vlastně signalizuje)hned a někdy po melodii pípá i 30-90 sekund, potom jednou pípne a je ready. To mi dělal když jsem lítal nebo spíš visel doma, ale jak jsem ho vzal poprvé ven, tak mi pípal i několik minut a za celých 40 minut se mi nepodařilo jej zprovoznit. :x a stávkoval občas i hlavní motor, ale ten jen chvíli. Celkem mě to štve. :roll:

Nevíte někdo čím by to mohlo být? Je možné špatné přiletování, protože jsem pájel poprvé (ale zas jsem s ním doma v poho vylítal 10 baterek) nebo teplotou, protože v 10 stupních se spárovat nechce, ale doma v poho. Ještě je možné, že je origo baterka slabá...?
Za radu budu moc rád. ;)

P.S. dokud nedopípe nelítá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 15:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2014
Příspěvky: 122
Bydliště: Miroslav okr.Znojmo
Obrázky: 1
Tím letováním by to mohlo být.Můžeš tam mít studenej spoj.V teple se to roztáhne tak to funguje.Venku v zimě se to chladem smrští a pak spoj nefunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku
PříspěvekNapsal: pon 11.01.2016 22:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.1.2016
Příspěvky: 2
nyknyk píše:


Větší je ale toť vše. Na ocase má stříďák jediné plus. Ty bočnice vypadají že jsou plastové.
Letu zdar.



zdravím

stříďák nemá ani na jednom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 13:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.2.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Desná jizerské hory
Dobry den kolegové:-) koupil sem pouzivany set vrtulniku s tim ze bude potreba nejspise vymnena ridici jednotky vrtulniku z duvodu ze se neparuje vysilac s vrtulnikem.nicmene se mi parovani povedlo ale pouze v pripade ze baterie ve vysilacce ukazovali 5,6V pokud bylo napeti nizsi parovani se nezdarilo.potrebuju radu jestlu se s tim nekdo setkal zda vymenit ridici jednotku nebo vysilacku popripade kestli tu mezi vami neni nekdo z okoli jablonce nad nisou kdo vrtulnik vlastni verzi jedna ze bysme skusili parovani s jinou vysilackou.dekuji vsem


Naposledy upravil knour dne pon 07.03.2016 13:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 13:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Prosím tě, nešlo by to napsat tak, aby se to dalo přečíst?

Šance na rozumnou odpověď by tak poněkud vzrostla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 14:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- Najít poblíž někoho s funkčním setem f45 je správná cesta. Byl tu případ s podezřením na vadnou
desku RX po pádu. Po koupi nové desky, ale problém přetrvával (ta nová byla nejspíš vadná).
- Vysílačka (TX) f45 je na 4 ks AA.
Pokud ti párování chodí pro 5.6 V a menší napětí, tak tam dej trochu vybité NiMH
1.3 až 1.4 V na článek (5.2 V až 5.6 V celá sada - napětí při vybíjení NiMH se mění méně, je plochý)
a vyzkoušej (nejlépe s pomocníkem) dosah (reakci na plyn) na zemi. Budeli vyhovovat je vše OK.
Pokud jsi četl návod, tak tam je uvedena doporučená vzdalenost TX a heli pro párování.
Pokud máš heli a TX těsně u sebe a nepárují se (čerstvé alkalické AA 1.6 x 4 = 6.4 V)
zkus vzdálenost pro párování zvětšit. Po uspěšném spárování opět zkouška dosahu na zemi.
Budeli i pak vše OK set bych považoval za vyhovující a schopný testu za letu.

- JE TO VŠAK DIVNÉ. UŽIVATELÉ, KTERÝM VADÍ pro 4 ks NiMH signalizace malé napětí,
dávají do TX f45 5 ks akumulátorů. Tento úkaz dotyčný modelář nepopisoval.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 14:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Já jsem to pochopil tak, že 5,6 V se spáruje a při nižším napětí ne.
Takže pokud se budou používat alkalické baterie, tak není problém.
Možná jsou určeny primárně.
Taky je možný, že se ve vysílači nastavuje, jaké baterky se použijí. (měl jsem to u foťáku)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 15:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.2.2014
Příspěvky: 7
Bydliště: Desná jizerské hory
Set sem koupil se ctyrmi nejakymi lepsimi tuzkaci a pri napeti 5,4 se nedalo zparovat.kdyz s tam vrazil svoje eneloopky, ktere nebyli plne nabyte, napeti ukazalo 5, 6V a parovani se podarilo.pri poklesu jiz nikoliv.ted vyndam baterky z nabíječky a uvidime.ale je divne ze s tim mel problem i minuli majitel a odhadoval to na spatnou ridici desku.a nebo sem lama a s tema baterkama to neumim:-) jinak o vzdalenosti vysilace a prijimace pri parovani vim letam tretim rokem letadla ale i tak diky za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 16:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2009
Příspěvky: 104
Bydliště: Petřvald u Mošnova
Zdravím, pošilhávám po nějaké F-45. Nemáte někdo na prodej, nebo nevíte o nějaké pěkné upravené F-45, která by měla minimálně hlavní střídavý motor? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mjx f45-problem s vysílačkou
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 17:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
To: dudaj, četl jsem nepřádně a i když mi to bylo divné i v opakovaném čtení jsem to zase pobral špatně.
Hračka - heli set F45 od MJX na vysílačce volbu 1.5 V nebo 1.2 V (Nixx) nemá.
===
S nižším napětím má TX nejspíš nižší výkon, který pak ke spárování nestačí.
Pokud po spárování je trvale a spolehlivě dostatečný dosah soupravy, tak by mi tohle až tak příliš nevadilo.
===
Test dosahu s pomocníkem pomocí reakce na plyn = POZOR NA MOŽNÝ ÚRAZ ROTOREM!
ASI JE VHODNĚJŠÍ POHLEDEM A SLUCHEM TESTOVAT NATÁČENÍ LISTŮ SERVY.
===
Podívej se na stránky Google(René Hornych)
https://www.youtube.com/playlist?list=UUEvfYjrHytdFaT6W0TlQ7eQ
konkrétně tuto úpravu "MJX F-45 úprava napájení vysílačky 5x ENELOOP AA 2000mAh"
https://www.youtube.com/watch?v=mORnPZabo38&list=UUEvfYjrHytdFaT6W0TlQ7eQ&index=15
znovu: JE-LI DOSAH PO SPÁROVÁNÍ DOSTATEČNÝ, TAK VZDÁLENOST PŘI KTERÉ SE TO PÁRUJE BYCH NEŘEŠIL
"Ovládací vzdálenost: 150m - Dálkový ovládač: GR-29C R/C" (pozn.: GR129 ?)
http://www.mjxtoys.cz/rc-vrtulniky/f-serie/mjx-f45
Bohužel neuvádí zda ve vzduchu, či na zemi. Předpokládal bych, že by to mělo být i pro nízký let.
Ve svislém směru pak dvakrát až třikrát víc. Tak daleko nevidím, tudíž nelétám. Nezkoušel jsem to.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
pokud bys bral o neco mensi heli s rotorem cca 30 cm a bezpadlem RTF tak mam na prodej XK K120,ma taky stridak a lita to o 2 levely lip jak F-45


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 20:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Pozde.Mel jsem f45 s maximalnim tuningem ( doufal jsem, ze bude letat). Rozebral jsem ji na nahradni dily, protoze f45 nikdy litat nebude.Je to na viseni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 20:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
MajaDL píše:
Pozde.Mel jsem f45 s maximalnim tuningem ( doufal jsem, ze bude letat). Rozebral jsem ji na nahradni dily, protoze f45 nikdy litat nebude.Je to na viseni.


Nebudu s tebou polemizovat jestli bude nebo nebude lítat nebo viset. Spíš se pozastavím nad dodatkem: "Rozebral jsem ji na nahradni dily".
Docela by mne zajímalo kde použiješ ty náhradní díly na které jsi si F45-tku rozebral :lol: :lol: :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F45 - Vše o tomto vrtulníčku II.
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 21:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Jednoduche,tuhle konektor, tuhle sroubek, motorek se taky hodil a baterkama napajim fatshark bryle. Polemizovat nemusime.Pretlacovani se s flybarem neni letani.Nehlede na to, ze kdyz je ve vzduchu, nesmis dychat, protoze by se proti tomu vetru neprosadila.Presel jsem na 6ch a konecne si to uzivam :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 654 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz