Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 18:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak, jelikož jsem s funkcí HW už spokojený nastal čas na tvorbu SW pro PC a později i Android. Jde o to že v podstatě neexistuje aplikace která by řešila FPV CopterRace. Konkurence (i-Lap) používá SW který je primárně určen pro autíčka. Já bych byl rád aby jsme společnými silami vytvořili SW který bude na míru ušitý pro potřeby závodů CopterRacing.. Pracuji na tom s jedním členem RCmanie, nějaká představa je ale víc hlav víc ví.. Takže nápady co by měl SW umět prosím sem :idea: .. Vybereme z toho to nejlepší a to se pokusíme implementovat do SW..

Další kapitola je SW pro Android, tam to bude jednodušší, bude primárně určen pro tréning takže to bude hodně jednoduché. Tam mám představu celkem jasnou, v podstatě to bude jen prachsprosté zobrazovadlo dat z aRCiTimeru s jedním tlačítkem které bude "resetovat" konstanty a připraví aRCiTimer na další start..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Ahoj, seš si jistej že neexistuje? Já vím minimálně o dvou. Předpokládám že jsi je taky našel a z nějakého důvodu zavrhnul. FPV Race Tracker od Nice Guy Andi je taky IR řešení a má klientskou aplikaci jako Google Chrome aplikaci. Druhé řešení je EasyRaceLapTimer. Obě jsou dělané pro FPV závody.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 21:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
U té Andiho aplikace je přímo deklarované že je otevřená k propojení k různým HW řešením.
https://chrome.google.com/webstore/detail/fpv-race-tracker/llapifopfpfkjmkpabklljgibkemjiij


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 22:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Ahoj, díky za informace. Na ten EasyRaceLapTimer jsem úplně zapomněl :roll: , už jsem ho trochu studoval.. O tom FPV Race Tracker od Nice Guy Andi slyším poprvé. Koukám že primárně podporují i-Lap... Je tam jeden podstatný rozdíl proti mému řešení. i-Lap je sám o sobě nepoužitelný, veškeré měření a výpočty probíhají v PC.. Já to dělám obráceně. V podstatě veškeré zpracování dat probíhá už v jednotce a ven lezou už přímo časy a počty kol jednotlivých závodníků. Je to proto aby byla jednotka použitelná sama o sobě bez dalšího HW (kdo by se chtěl na tréningy tahat s PC).. Každopádně ten SW vypadá zajímavě, provedu hlubší průzkum :D . Ještě jednou díky za odkazy :!: ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2016 23:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Jsem rád jestli to pomůže. Tvůj projekt sleduju. O tom Andim jsem ti už říkal na závodech na Podolánce :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 11:05 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 17.3.2013
Příspěvky: 214
Bydliště: Praha 5
Tady jsou nějaký jeho videa z testování:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: pon 07.03.2016 11:29 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
ja bych aplikaci pro android nedelal jako dalsi kapitolu ale udelal to vse naraz. ze zacatku to neni tolik prace ale pokud se zacne projekt rozvijet tak se ta prace nabaluje vic nez je zdravo. Doporucil bych to udelat v nejakem cross platform framewroku jako je C++ a QT, v nejhorsim pripade xamarin (to jsou ale widle :( ). Kdyby chrome app bezelo i na mobilu tak by to bylo uz vyreseno.

Misto println bych asi pouzil write (byty sou lepsi), ale zatim je to asi jen koncept. Tady je treba jak to multi-wii, ikdyz to ma chybky je to v celku pouzitelne http://www.multiwii.com/wiki/index.php? ... l_Protocol kdyztak napis PM, ja to vidim z te druhe strany kdyz se to implementuje do app a uz sem zazil par "kurva to snad ne" momentu :D.

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: čtv 10.03.2016 16:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
TO error414: díky za info a odkaz. Trochu jsem na to mrknul a vypadá to použitelně, původně jsem to chtěl řešit mnohem jednodušeji ale tohle bude lepší. Každopádně finální aplikaci dělat nebudu, bude to dělat kolega. Tak uvidíme na čem se ještě dohodneme.

Jelikož jsem potřeboval ladit Bluetooth a serial monitor v telefonu byl celkem nepraktický tak jsem si vytvořil takovou jednoduchou aplikaci, nakonec jsem se na tom trochu zasekl a takhle to dopadlo :mrgreen: ...



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2016 20:09 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak mám trochu problém :( ... Kolega který měl na starosti vývoj SW pro PC musel z projektu bohužel odstoupit. Já tu mám teď v podstatě hotový kus funkčního HW ale bez obslužného SW.. Používat se to samozřejmě dá s mojí "aplikací" pro android či data manuálně vyhodnocovat v PC z logu na SD kartě. Ovšem to není to co jsem chtěl..

Proto bych se chtěl znovu zeptat zda se mezi vámi nenajde někdo kdo by byl schopný naprogramovat aplikaci pro PC.. Vynaložené úsilí by bylo samozřejmě odměněno. Prosím zájemce nechť mě kontaktují. Díky!!

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 19:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Musím oznámit že se našel jeden kolega z fóra který se vývoje SW pro PC chopil :D .. Kdo to je prozrazovat nebudu, on se třeba prozradí sám :wink: . Každopádně už máme vymyšleno jak to bude vypadat a jak to bude fungovat, teď dolaďujeme nutné věci co se týče komunikace atp.. SW bude použitelný jak pro závody tak pro tréningy. Máte se na co těšit :wink: , myslím že nikoho nezklameme :D ..

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: pát 22.04.2016 18:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Tak jen to tu trochu oživím :wink: . Práce na SW jsou v plném proudu :D . Kolega to pojal opravdu zodpovědně a sám se nestíhám divit jak se do toho vložil :wink: . Musím říci že jsem fakt natěšený na finální verzi. Nechci předbíhat ale bude to fakt pecka 8) . SW tvoří tak aby vyhověl i pravidlům F3U. Ale nebudu prozrazovat detaily :mrgreen: , každopádně je se na co těšit.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2016 23:20 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Mám super zprávy :wink: . Dostal jsem povolení zveřejnit screenshoty z vyvíjené aplikace pro aRCiTimer 8) . Věci se mají tak, že se blíží první testovací verze aplikace a chystají se testy v terénu :wink: . Nedá mi to a musím také zmínit kolegu který za tím stojí :D , je to error414. Musím mu veřejně poděkovat, protože bez něj bych měl jednotku bez obslužného SW a také mi moc pomohl s komunikačním protokolem, který byl nutný pro spolehlivý přenos dat do aplikace. Takže screenshoty jsou zde a dovolil jsem si stručný popis.. Je to zatím testovací verze, pokud vám není něco jasné tak to moc neřešte, stále probíhá vývoj :wink: .


Přílohy:
Poznámka: Nastavení COM portu, rychlosti a vlastní připojení k jednotce.
Screen Shot 2016-05-04 at 22.40.59.png
Screen Shot 2016-05-04 at 22.40.59.png
[ 155.84 KiB | Zobrazeno 4452 krát ]

Poznámka: Vytvoření letů, přiřazení závodníků, informace o letech, přiřazení ID k závodníkům, typ závodu atp..
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.05.png
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.05.png
[ 139.13 KiB | Zobrazeno 4452 krát ]

Poznámka: Zde se volí tréning, kvalifikace a závod. Dále se přidávají závodníci do vlastních letů , hlídá se aby nebyli dvě ID v jednom letu, to samé platí o kanálu videa a pod..
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.23.png
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.23.png
[ 211.35 KiB | Zobrazeno 4452 krát ]

Poznámka: zde se volí kanály videa ale to ještě není kompletní
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.52.png
Screen Shot 2016-05-04 at 22.42.52.png
[ 167.95 KiB | Zobrazeno 4452 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: stř 04.05.2016 23:21 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
ještě jedna fotka :wink:


Přílohy:
Poznámka: Zde už je probíhající závod, vlastní měření času, počet odlétaných kol, ID závodníka apod.
Screen Shot 2016-05-04 at 22.44.25.png
Screen Shot 2016-05-04 at 22.44.25.png
[ 86.64 KiB | Zobrazeno 4448 krát ]


_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 19:06 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2010
Příspěvky: 2524
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Tak se kapku testovalo



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Logo 600 + spirit


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: aRCiTimer SW, PC i Android
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 23:15 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Já chci taký :lol: .. V Pardubicích se moc netestuje, počasí tu stojí za h.... :evil: .. Každopádně musím říci že error414 se moc snaží :wink: a aplikace se dnem za dnem stále vylepšuje :D .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz