Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Mám zájem o vstup
ANO 45%  45%  [ 24 ]
Zvažuji 45%  45%  [ 24 ]
Čekám, zda vydrží můj současný klub 9%  9%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 53
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 16:13 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Jak už jsem zde vy minulosti několikrát psal, tak jsem se rozhodl založit modelářský klub jako klub Svazu modelářů ČR. Začal jsem to řešit v srpnu 2015. U soudu mám zapsáno od 16.2.2016 a dnes vypršela lhůta pro odvolání. Nicméně na rejstříku jsem spolek zatím nenašel.

Modelářský klub by měl umožňovat pomoci a vyhovět těm, kteří nechtějí hledat lokální modelářský klub. Částečně by měl/mohl suplovat i aktuální nemožnost individuálního členství.

Principiálně jde o možnost stát se členem, co nejjednodušeji. Ideálně okamžitě.



Samozřejmě, že si každý řekne PROČ se stát členem. Pokusím se sepsat pár důvodů.

Asi ten nejdůležitější. Jsme modeláři. Baví nás to. Ale bojujeme o místo na slunci s mnoha dalšími organizacemi. Obzvláště se toto dotýká leteckých modelářů. Členstvím ve Svazu modelářů ČR jen vlastním započtením, posílím hlas této organizace. A zástupci modelářů se snaží. Tedy víc členů, větší šance.

Mohu na modelářské soutěže a jsem tam pojištěn. Tohle je asi pro ty více soutěživé. Je to i o tom, že Svaz vydává pravidla. A když budu mluvit za sebe, tak slyšet hrát "Kde domov můj" na mistrovství světa je naprosto nezapomenutelný zážitek.

Když někde létám, i třeba na louce, kam chodím sám, tak jsem pojištěn. Místo musí být předem nahlášeno, ale na to vyčleníme zvláštní vlákno s sekci MK RCMANIA.

Možnost pořádat soutěže a soutěž zapsat do kalendáře.


Je a si potřeba říci, že to bude něco stát a něco se bude muset dodržovat.
Členství v SMČR je stanoveno na 100,-Kč senior a 50,- junior, důchodce, nevýdělečně činný. Pro první rok jsem se rozhodl, že k tomu připočtu pouze náklady na rozeslání. Takže, když někdo bude chtít poslat známku dopisem, tak zaplatí navíc poštovné. Kdo přijede osobně, neplatí navíc nic. Příslušný bankovní účet na toto ještě zřídím. Doufám, že od vstupu do klubu po průkaz v ruce se dostanu pod týden.

Při založení spolku jsem se stal předsedou. Spolek mi pomáhal založit RIMR a JirkaSo. Pro začátek bude nutno vydržet s tímto vedením.

Bude třeba respektovat stanovy Svazu Modelářů. Zde budeme některé věci přizpůsobovat fungování modelářského klubu v internetové formě. Hlasovaní a tak.

Bude třeba předat nějaké informace o sobě. Příjmení,Jméno, datum narození, pohlaví, kontakt (mail, telefon), odbornost modelařiny. Informace o roku narození zůstane jen u předsedy(k dalšímu přeposlání na svaz), ostatní informace uvidí jen ostatní členové klubu MK RCMANIA.cz p.s.


Pro komunikaci mezi jednotlivými členy klubu bude speciální fórum, kam bude přístup omezen jen pro členy. Předpokládám, že se tam budou řešit věci jako volby, návrhy na změny, atd... Nepředpokládám, že se tam bude řešit modelařina. Na tu je celá www.RCMANIA.cz. Nemá to být nějakým způsobem "preferovaná" část RCMANIA.cz

Klub je otevřen pro všechny odbornosti.

Registrační proces ještě musím dopsat a pak bude zveřejněn zde.


Neváhejte pokládat dotazy. Pokusím se zodpovědět, jak nejlépe budu umět.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 16:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
Předně GRATULUJI, že se to podařilo.

Teď otázka, je možné být členem dvou klubů? Jde o to že na letiště LMK pce. mají povolen vstup jen členi a já bych chtěl stále letiště navštěvovat kvůli Heli, s coptérami tam nechodím protože tam s nimi nejsme vítáni a proto by se hodilo i členství v MK RCMANIA aby jsme byli pojištěni i na naší FPV louce.

Díky za info.

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 16:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Taky jsem členem více klubů. To je důvod proč se uvádí i datum narození, aby se při hlášení na ministerstvo tyto duplicity vyloučily.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
Držím ti palce. Třetí rok jsem hospodářem v našem klubu (cca100členů) jež je také p.s. SMČR a musím říci, že jen administrativa a styk s úřady mi zabere každoročně cca 100-150hodin.

Oproti tomu jsem členem ještě v klubu, který není nikde registrovaný a tam to funguje s minimem administrativy. Předseda vybere peníze, ročně zaplatí za sekání trávy a nájemné, na chůzi předloží tabulku v Excelu s příjmy a výdaji a je to.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 17:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tohle členství ve více klubech prý nejde, řešil to kolega ve zcela jiné souvislosti, podotýkám v konzultaci s P. Cejnarem, žádné teoretické řeči.
Netroufám si ale vyloučit změny v souvislosti s úpravami po NOZ, ta nemožnost členství v SMČR ve dvou klubec se řešila ještě před tím.

Ad tomasc - ona jiná otázka je, zda to někdo rozumně kontroluje, takže pokud jsi ty sám veden ve více klubech, tak to ještě není tak docle potvrzení korektnosti.


Naposledy upravil tomashr dne stř 02.03.2016 17:06, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
TomasC píše:
Taky jsem členem více klubů. To je důvod proč se uvádí i datum narození, aby se při hlášení na ministerstvo tyto duplicity vyloučily.

Dojemné je, že svaz chce letopočet narození dvojciferný, takže to člověk musí ručně upravovat. O tom že po roce 2000 je standarní letopočet ve všech systémech čtyřmístný nechce nikdo ze svazu nebo ministerstva slyšet :evil:
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 17:16 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
PatMat: Díky. Uvidíme, jak to půjde. Věřím, že toho spoustu zjednodušíme pomocí internetového přístupu. O dvouciferném roku vím, psal jsem si to funkcí v Excelu.

tomashr: Nechce se mi studovat staré stanovy. V nových s tím není nikde problém nevidím. "Členové se sdružují do klubů". Ale členem SMČR se staneš jen jednou a máš jen jeden hlas. Tedy v okamžiku voleb nad úroveň klubu, si budeš muset vybrat který klub.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Jestli tomu dobře rozumím, tak to bude legálně registrovaný klub ale bez vlastního letiště nebo jiných prostor, tím pádem by odpadla povinnost letiště udržovat (skládat se na sekání atd...). V klubu by tedy mohli být členové z celé ČR. Díky členství by ale byl umožněn přístup na modelářské akce nebo soutěže, včetně pojištění a členství v SMČR.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Má gratulace Tome, skvělý počin a je vidět že tvé dlouhodobé dílo se podařilo.
Myslím že s tím bude hlavně pro tebe spousta práce a nebude to vůbec jednoduché vše nějak kočírovat.
Možná je hloupý nápad a nevím jestli je to vůbec fakticky možné.

Jen mne napadlo udělat takové nějaké vnitřní klubové podsekce, rozdělené třeba podle krajů nebo měst,
které by ti mohly aspoň trošku od té vší papíroviny odlehčit a ty by jsi pak jako předseda to už jen kloubil do hromady.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 19:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Přesně tak. Zjednodušení. předpokládám členství z celé ČR.

Ale bez vlastního letiště to vlastně nebude. Kdokoliv se stane členem a bude chtít "pojistit" vlastní plácek, tak se taková plocha stane "letištěm klubu MK RCMANIA.cz". Samozřejmostí je dodržování podmínek, které registrátor nastaví. Tedy to je alespoň moje představa v principu "něco za něco".


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 19:30 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Krajové, okresní, atd... sekce. Na to jsem myslel taky. Uvidíme podle zájmu, zátěže, atd..

Jinak si tě tedy píšu pro Brno a okolí... :D


Obecně to vnímám tak, že je spousta práce primárně na klubové úrovni při pořádání akcí, jejich vyúčtování. To by zde být nemělo. Uvidíme.

A hlavně, je zde systém www.rcmania.cz kde je spousta věcí integrovaných. Hlasování. Příspěvky. Zápisy...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
TomasC píše:
Krajové, okresní, atd... sekce. Na to jsem myslel taky. Uvidíme podle zájmu, zátěže, atd..

Jinak si tě tedy píšu pro Brno a okolí... :D


Obecně to vnímám tak, že je spousta práce primárně na klubové úrovni při pořádání akcí, jejich vyúčtování. To by zde být nemělo. Uvidíme.

A hlavně, je zde systém http://www.rcmania.cz kde je spousta věcí integrovaných. Hlasování. Příspěvky. Zápisy...


Běžné věci se určitě budou dobře řešit v rámci rcmanie, nicméně jednou za rok se budete muset sejít a schvalovat účetní závěrku apod. (závěrku musíte vložít do rejstříku). I nyní se budete muset sejít a zvolit si radu klubu. Bylo by dobré abyste si také odhlasovali podrobnější pravidla fungování klubu, protože stanovy SMČR spoustu věcí neupravují...

Máš můj obdiv, že jsi se rozhodl věnovat této aktivitě svůj čas.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 20:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.8.2014
Příspěvky: 193
Bydliště: Pelhřimov, Vysočina
Když je mi třináct můžu se také registrovat? A jestli to dobře chápu, tak kdybych šel někamm lítat a napsal bych že du třeba lítat na pole v Pelhřimově tak budu pojištěn, takže kdyby se něco stalo třeba bych poníčil majetek, tak by ste mi z pojišťovny uhradily náklady za tu poníčenou věc?

_________________
DJI F450, APM, Neo M8N, Turn. i10, Sjcam 5000x elite, Feiyu 3D mini,Turn. Accucel 6
www.ITReports.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
TomasC píše:
Krajové, okresní, atd... sekce. Na to jsem myslel taky. Uvidíme podle zájmu, zátěže, atd..

Jinak si tě tedy píšu pro Brno a okolí... :D


Obecně to vnímám tak, že je spousta práce primárně na klubové úrovni při pořádání akcí, jejich vyúčtování. To by zde být nemělo. Uvidíme.

A hlavně, je zde systém http://www.rcmania.cz kde je spousta věcí integrovaných. Hlasování. Příspěvky. Zápisy...

Tome pokud bude potřeba jsem k dispozici a nevidím v tom problém :)

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: MK RCMANIA.cz p.s. zapsán u soudu
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2016 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
maliborec2002 píše:
Když je mi třináct můžu se také registrovat? A jestli to dobře chápu, tak kdybych šel někamm lítat a napsal bych že du třeba lítat na pole v Pelhřimově tak budu pojištěn, takže kdyby se něco stalo třeba bych poníčil majetek, tak by ste mi z pojišťovny uhradily náklady za tu poníčenou věc?

Členové SMČR jsou pojištěni pouze na akcích registrovaných na SMČR (zpravidla soutěžích). Pokud chceš být pojištěn pro létání mimo tyto akce budeš se muset pojistit sám. Třeba zde nebo u některé z pojišťoven.

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz