Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 9:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Ja som tiež zástancom polyamidových skrutiek. Prešiel som na ne prakticky u všetkych mojich modelov a to z dôvodov, ktoré uvádza robin. Hlavne u konštrukčných modelov. Pri náhodnom tvrdšom pristátí a nedajbože havárii sa skrutky ustrihnú a následné škody sú minimálne. Keby som ale Orcu staval znova, tak by som volil skrutky M4. Nepodarilo sa mi natrafiť na polyamidové skrutky M5 s krížovou hlavou a predvčerom sa mi stalo to, čo som od začiatku očakával. Pri nepozornej demontáži krídla sa mi skrutkovák vyšmykol z drážky a už mám na krídle "vetranie" :D . Navyše skrutky M5 od MPJet mali taký nepodarene vylisovný závit, že to bolo niečo ako M5,1. No a kto sa niekedy pokúšal rezať závit do polyamidu vie o čom hovorím - hotové nešťastie.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 12:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
P.s.
Toto som mal vediet skôr. Klikol som na upútavku Modely Hořejší a našiel som toto http://www.horejsi.cz/Pages/ListProdukt ... 195&fraze=.
To som mal vedieť skôr. Zistím ako je to so zasielaním na Slovensko a robím objednávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 20.02.2016 13:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Ono se toho dá poměrně dost vybrat i na Ebay :arrow: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... 5&_sacat=0 MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 23.02.2016 22:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Pomalu potahuji, už mi zbývá jen křídlo...
Váha obou potažených křidélek 21,6gramů.
Až budu mít hotovo dám sem fotku :wink:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 17:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Konečně jsem potáhl celé éro a dnes jsem se dostal k sešroubování :wink:
Výsledek je na fotkách a po předběžném zvážení jsem zjistil že se s drobnou rezervou dostanu do letové hmotnosti uvedené na plánku a kdybych nemusel dovažovat byl bych pod 300g! Ale ještě musím propojit všechna serva s ovládanými plochami, tak až bude teprve úplné finále, uvidí se jak sem dopadl.....
A že bych stihl zálet 29.2. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Příloha:
P2273762.JPG
P2273762.JPG
[ 57.81 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Příloha:
P2273763.JPG
P2273763.JPG
[ 87.35 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]

Příloha:
P2273764.JPG
P2273764.JPG
[ 90.26 KiB | Zobrazeno 1708 krát ]


_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 18:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Tak na toto jsem celý týden čekal 8O :arrow: paráda REXíku, budu držet palce při záletu.

Možná bych mohl popsat moje pocity při zalétávání, pocity člověka, který nikdy tu otočku před tím nedělal.

Nejprve jsem měl zábranu to za to křídlo odhodit, stále jsem měl před očima obrázek, jak se točí zahozenej bumerang.
A tak jsem asi hodinu házel oštěpařským stylem a trochu dostával reakce letounu do ruk. No ale dělal jsem to přeci, že to za to křídlo zkusím. :oops:
A tak první hody byly hóódně opatrný ještě několik dní. Postupně tak nějak samo to přidávalo na intenzitě, ale zároveň se začala projevovat špatná technika hodu. Každý je asi jinak šikovný, ale já měl a mám problém to včas vypustit z ruky.

Při prvních hodech jsem měl palec ruky na házecím kolíku jako jakousi pojistku proti vyklouznutí :oops: , ale jak jsem se do toho začal vícero opírat, tak ta pojistka jaksi nechtěla včas odjištovat :lol:

Dneska to házím zavěšeno za dva prsty, ale i tak se to pokaždé úplně nepovede. MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Máš to moc pěkné smekám. Nechtěl jsem to sem sice ještě dávat ale taky už mám hotovo ObrázekObrázek letová váha s baterka ma jak mám připravené je 320g jedna baterka má 20g a ještě jsem to neměl na vyvažovačce takže tam se rozhodne jestli bude finální váha 300 nebo 320g. Jinak ti závidím ty krásné barvy spodek jak je lakovaný barevným lakem tak se tam udělali mapy někde se barva nasákla víc někde méně jinak potah mám vlies a 3x lak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2016 10:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
K tomu házení... taky si myslím že nejdřív ,,zalétám,, jen hozením jako oštěpem.... párkrát, to se uvidí 8)
Ale trochu s hodem z otočky zkušenost mám. Sice je to se samokřídlem, http://www.rcalbum.cz/model/6580-minitornado-ii.html konstrukční stavba, kolík v křídle to nemá, ale jelikož sem se bál házet to za trup (motor a vrtule vzadu) tak jsem ho prostě vzal za tuhý potah konce levého křídla a z otočky házím s půl plynem do luftu :mrgreen:

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2016 10:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
A ještě jsem se chtěl zeptat, řešíte příčné vyvážení? Samozřejmě že strana s kolíkem je trochu težší....

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 19:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Neriesime. 8)
Na rovnovaznost letu ma vacsi vplyv pokrutenie kridla, ako ten nepatrny rozdiel v hmotnosti oboch polovic kridla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: pon 29.02.2016 21:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Já to řeším :D Ale až po záletu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 8:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Súhlas. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 19:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
To jsem rád za podobné odpovědi, až jak to bude lítat, pak kdyžtak řešit :wink:

Dneska mi to nedalo, vzal jsem si éro a rádio do práce, po obědě to tam napípal a šel na louku hodit :mrgreen: docela skvělé počasí na zálet :lol: zataženo, slabé sněžení, občas to mírně fouklo a 0°C... no, připadal jsem si trochu jako blázen, ale odcházel jsem spokojený 8)
Nejdřív seznamovací hod rovně před sebe jako oštěpem. Letělo to pěkně rovně a docela daleko, moc jsem nechmatal do řízení a nechal přistát. Pak jsem to zrovna vzal za křídlo a mrsknul to tam! Parádní let hned na prvé hození a pak jich následovalo ještě hodně dalších. Byl jsem tam nakonec 20minut a házel a házel. Pár posledních letů bylo i s přistáním do ruky, brzdí to na klapkách pěkně poslušně a dá se hezky chytit a to jak se jakoby nahrbí jak už někdo psal, to je taky super :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odcházel jsem tedy spokojený, ale s orvaným trupem jak samice :lol: ten oranžový čumák se vymstil a ještě k tomu přistávání do umrzlé vrstvy sněhu. Prostě napojení barev se nepovedlo a otrhalo se to, navíc při odhodu a letu se to trhalo ještě víc, až do půlky trupu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Budu muset opravit a pod folii máznout balzalock, ten solarfilm sám o sobě na balze drží tak nějak spíš mizerně, ale jen v namáhaných místech, ostatní dostačuje...
Tak jen vychytat pár mušek a bude to OK

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 19:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Jeee to jsem rád za tyto řádky. Gratuluji a mnoho šťastných chvil při létání. Je to fakt zábava a člověk se u toho i hýbe.

Nemáš to sečteno do to v Tvém případě stalo? MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: úte 01.03.2016 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ty jo závist. Já mám ORCU hotovou už dlouho ale jsem posera jít jí zalítat :-D Budu se muset konečně odhodlat když to tu čtu. Blahopřeji k záletu.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz