Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
dudaj jo každy hučí na debatách proč sis nepořídil 600 a pročne rovnou 700...... :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Je to hodně statečný krok jít jako začátečník do takového stroje :) .
Doporučuji první lety bez diváků a nejlépe v brnění :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 20:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
pepinozbrna píše:
Je to hodně statečný krok jít jako začátečník do takového stroje :) .
Doporučuji první lety bez diváků a nejlépe v brnění :lol:


V Brně ni? Bojíš se, co? :) Bo si Pepino z Brna. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2016 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Začít se dá s čímkoliv, jde jen o to, kolik stojí pád. Pokud ale budeš dodržovat určité postupy, tak jde sice učení asi pomaleji, ale dá se vyvarovat pádů. Postupů, jak začít s helinama, je tady na fóru několik. Asi by to šlo shrnout asi tak, že je třeba začít od nejjednoduších prvků, ideálně na simulátoru, ty poté trénovat v reálu až do úplného zvládnutí, pak přidat další prvek, atd.
Výhodné je, pokud je s tebou na začátku zkušenější helinář, který poradí a pomůže.
Samozřejmostí by měli být i teoretické a technické znalosti ohledně modelu heliny.
Začínal jsem se simem, pak 500vka. První pád jsem měl po šedesáti letech, kdy mi odešlo servo na ocase, a já nezvládl úplně autorotaci. Pád na ruce jsem měl poprvé asi při 120tém letu, a to hlavně kvůli tomu, že jsem přecenil své schopnosti.
Je pravda, že duševní podporu mi poskytla stabilizace s akro záchranou, ba i pár pádům zabránila. Odzkoušel jsem i pár desítek letů s pádovou hlavou.
Jinak souhlasím s tím, že minimálně prvních pár (desítek) letů je adrenalin hodně vysoko, prvních deset minut visu jsem dal na čtyřikrát, vždy s dostatečně dlouhou přestávkou na uklidnění (i tady je dobrý nějaký další helinář, který s v přestávce dá let).

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 0:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
takže zas tak blbý nápad to není...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 1:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Přes zimu simulátor a na jaře T-Rex 600 ESP. To byl můj začátek.
To bylo ještě v dobách pádel :-)

Velká helina je stabilní sama od sebe - oproti menším potvorám.

Je pravda, že rána s 600 bude zpravidla dražší, než rána s 450. Jenže těch ran s 600 při rozumném postupu tréningu bude daleko míň, než s 450, ke které člověk mnohdy nemá ten správný respekt (a která není tak stavilní jako 600).

Mnoho "levných" ran s 450 se tedy může docela prodražit.
Moje šestikilo stále lítá, zatím jsem s tím ani jednou netřískl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 2:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.1.2015
Příspěvky: 226
moje rada je spíš 450 nebo 500(listy 425 popř 470).Cena dílů je snesitelnější a hlavně levnější baterky a listy.3s nebo 6s do kapacity 2700mAh jsou za celkem směšný ceny,nabíjení není problém,můžes jich mít víc a víc si zalítáš=rychleji se někam posuneš.Sám jsem začínal s Rexem 450 a jednu dobu jsem měl snad 7 baterek 3s 2200.Lítat jsem chodil min 3 x týdně a simulátor jsem ani nezapínal.

_________________
TSA 600E,Gaui NX5,Gaui NX7,HD 502 all@SPIRIT,OXY3,OXY4MAX @IKONLOGO690,LA700 + nějaký ten eroplán


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 9:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Já jsem začínal s T REX 500 a na létání venku je to podle mne nejlepší volba na začátek. Výkonu má dost a při akrobacii je vidět , ale musí se v obratech více řídit než větší heli . Dnes jsou na bazaru 550 za cenu kdy já kupoval t REX 500 , takže je to jen o penězích . Je to jen o tom co zvládneš - já s heli první rok létal jen osmičky a na přemet jsem si troufl až mnohem později (s F3A jsem létal 10 let ). Pro první učení a převážně visení stačí T REX 500 - pokud zvládáš a budeš létat velkou akrobacii přes celou oblohu tak 550 . Větší heli je na letiště a je o strach s ní létat kde chodí lidé kteří ti jsou schopni poslat dítě pod roztočenou heli !!.
Takže za mne 500 a po roce koupit rovnou 600 .
Franta

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
Díki za odpovědi.


Naposledy upravil SKAY dne sob 27.02.2016 10:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Za mě rovnou 550. Myslím si, že s touto velikosti je mnohem snazší jít na 700. Budeš mít akumulátory, a když budeš myslet do budoucna, tak pořídíš i odpovídající serva a regulátor, který využiješ v budoucnu na větší heli.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2003
Příspěvky: 910
Bydliště: stud. zbys.
nevim serva budou ojeta baterky vymekle novy stroj nove veci aspon tak tomam u letadel.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
SKAY píše:
nevim serva budou ojeta baterky vymekle novy stroj nove veci aspon tak tomam u letadel.....

Tak to je ten nejlepší návyk co můžeš mít.
Nikdy nedej na toho kdo ti radí že ze staré heliny použiješ věci do nové a navíc větší.
To bych klasifikoval jako pokus o sebevraždu případně vraždu :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 13:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
FlyBear píše:
Velká helina je stabilní sama od sebe - oproti menším potvorám.



Kdy jsi naposledy lítal malou helinou v provedení bezpádla ?

Tvoje tvrzení je přežitek z dob, kdy heliny byly padlové a vaklavé v konstrukci.
Dnes to tak není. Malé heliny - neříkám, že úplně všechny jsou dnes velice těsné a vakly nemají.
FBL jednotky se dají nastavit na intenzitu stabilizace.
Do malé heliny si člověk spíš dovolí ze serv a baterií to nejlepší.
Listí je za pár korun, sad baterií si koupí několik.
No a létá bez nervů a postupuje v učení daleko rychleji, protože nemusí být tak opatrný v nácviku.
mám 250 i 600 i 550 starší (Eco)
ta 250 je stejně stabilní jako 600. To Eco je daleko horší.
Nervy z létání nemám už hodně dlouho a helin se nebojím.Ale nováčci to vidí jinak a jinak to prožívají.


Každý se učí jinak, a spousta lidí heliny vzdala. Už to je důvod začít něčím levnějším.
Malou helinu si vezme člověk kamkoli.
S velkou nelítám ani na poli u baráku, protože už mě byl poprosit soused, že mu spí dítě.
S malou lítám na své zahradě kdykoli.
Já osobně to vidím na jednu malou na učení a jednu velkou na letiště a neriskuji s ní let na zádech. Spíš maketové létání.
Pokud Skay heliny budou bavit u jedné neskončí. Je to jenom o tom , kterou začne.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
FlyBear píše:
Přes zimu simulátor a na jaře T-Rex 600 ESP. To byl můj začátek.
To bylo ještě v dobách pádel :-)

Velká helina je stabilní sama od sebe - oproti menším potvorám.

Je pravda, že rána s 600 bude zpravidla dražší, než rána s 450. Jenže těch ran s 600 při rozumném postupu tréningu bude daleko míň, než s 450, ke které člověk mnohdy nemá ten správný respekt (a která není tak stavilní jako 600).

Mnoho "levných" ran s 450 se tedy může docela prodražit.
Moje šestikilo stále lítá, zatím jsem s tím ani jednou netřískl...


Pod tohle se podepíšu doslovně. Já začal se simem když byl jediný sim běžící v MS DOS. A pak hned spalovací šedesátku ( cca sedmistovka) . Na ND se čekalo cca 3 měsíce a více, internet nebyl. Takže se dá úspěšně začít i na velkém vrtulníku. Ta 550ka je ideální. Lítá už moc hezky, není ještě extrémně drahá. Pokud máš mozek a pokoru, tak je tohle dobrá cesta. Lepší než malé heli. A tvrzení, že 250ka je stejně stabilní ( i když beru v úvahu že zřejmě autor výroku nemyslel stabilitu jako stabilitu ale soubor více letových charakteristik) jako 700ka díky práci bezpádlové jednotky, tak to je prosím nesmysl. :roll: . Fyziku nejde nijak okecat, a hmotnost je hmotnost. Velký vrtulník bude na lítání s porovnání s menším VŽDY příjemnější . A ohromnou výhodou je právě ta velikost. U velkého vrtulníku je daleko více času na reakce - to je při učení ta nejpodstatnější věc :!: a je mnohem lépe vidět i ve větší dálce , což dává další časový bonus , nemusí se to furt řídit. Prostě chvilku počkáš až si ujasníš co je třeba dělat a uděláš to. Není tak vysoký nárok na automatizaci řízení. Takže za mne - pokud to myslíš vážně , jdi do většího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 550 jako prvni
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2016 16:02 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Troll píše:


A tvrzení, že 250ka je stejně stabilní ( i když beru v úvahu že zřejmě autor výroku nemyslel stabilitu jako stabilitu ale soubor více letových charakteristik) jako 700ka díky práci bezpádlové jednotky, tak to je prosím nesmysl. :roll: .


stejná otázka létals s 250 rexem s bezpadlovou verzí ?

neoháněj se fyzikou, ale srovnáním v praxi a slušnou stabilizací.
Ono totiž coptery by nikdo ve vzduchu neudržel bez elektroniky. Ale neslyšel jsem od nikoho, že by byly méně stabilní
než velké vrtulníky, jenom proto že jsou malé.
Prostě stabilita heliny je pro mne, když mohu na chvilku - 4 vteřiny pustit páky, bez toho, že by se helina někam rychle vydala.
A na jemný povel letěla pomalu žádoucím směrem. Bez toho, abych neustále korigoval.
Když budeš mít na velký helině blbý serva, bude nestabilní, a budeš neustále něco dohánět a korigovat.
No a jestli malou helinou lítám metr od sebe nebo 40 a velkou 4- 160 výsledek viditelnosti bude stejný.
Akorát s tou velkou se 4 m od sebe budu bát - půjdu tak o 3 m ještě dál :)

Nejde zdaleka o velikost, jako o kvalitu provedení heliny a vůle serv a kvalitu bezpadlové jednotky.

ještě bych řekl, stabilní a líná (těžkopádná) není to samé z mého pohledu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz