Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: DJI F450 + Naza - jakou vysílačku?
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 20:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem vysílače pro DJI F450 s Nazou. Scháním něco levného (ideálně do 3000), ale abych mohl časem ovládat i gimbal s kamerou - takže asi ideálně 7 a více kanálů - jestli jsem četl a pochopil dobře.
Přemýšlím o Turnigy 9X (http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ware_.html), která tady je celkem diskutovaná, takže počítám, že kdyby nastal nějaký problém s nastavením, tak bych ho s někým tady mohl řešit.
Pak jsem ještě při hledání narazil na Radiolink AT9 (http://www.banggood.com/RadioLink-AT9-2 ... 33054.html), která by měla mít rovnou telemetrii, ale zřejmě nekompatibilní s Nazou. Radiolink mi připadá zajímavý, ale nenašel jsem tady (ani jinde) na foru moc informací k téhle značce.
Co myslíte?
Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 21:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Buď t9x bez telemetrie a případně přehrát na opentx.
Nebo jestli chceš telemetrii tak bych silně doporučil taranise plus je o dost dražší ale je to špičkové rádio s nekonečnými možnostmi nastavení a s perfektním zobrazením telemetrie včetně logovani a hlavně mas stále prehled o kvalitě signálu a supr je hlasový výstup s plnou podporou češtiny.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 8:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
Takže ten Radiolink spíš ne? Na Taranis jsem taky koukal, ale šel bych opravdu zatím spíš do něčeho levnějšího a časem třeba do něj.
Ještě jsem koukal třeba na Walkera DEVO 10. Co ta?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
T9x sem mel jako prvni vysilac k F550 Naza M Lite, a nemel sem s nim problem, ale mel sem prehrany FW na OpenTX pak se silne blizi funkcema k Taranisu ale nema telemetrii, ta by k ni sla dodelat ale to nema valny vyznam pac cenove se to pak blizi taranisu a ten podstatne lepsi. Taranisu neni co dodat spickove radio jehoz cena je smesna ve srovnani s funkcema ktery nabyzi ale s nazou nepotrebujes chytre radio pac krom one telemerie nema dronu chytre radio co nabydnout. Pokud chces litat kolem hlavy neporebujes telemerii ani drahy radio. Treba u taranise mam zkusenost s bezproblemovim dosahem 3km vcetne telemerie. Jestli chces litat daleko podle FPV tak taranis jestli na pohled bohate staci t9x. Jina radia neznam neposoudim.

Edit:

Nebo kup t9x s OpenTX a kdyz ti nebude stacit presedlas na Taranis uz v nem budes i umet pac taky bezi a OpenTX.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 12:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.1.2015
Příspěvky: 164
Bydliště: Praha 5
Minuly tyden jsem pro znameho stavel presne tuto kombinaci F450 a Naza a jako vysilac jsem dal 9x se standardnim software. Problemy v provozu zadne, prvni nastaveni malicko slozitejsi, ale na youtube je navodu dost. Jedina nevyhoda je ta, ze prijimac nepodporuje failsafe pri vypadku signalu vysilace, takze to je spis na litani ne prilis daleko. Kanalu mas dostatek i na gimbal. Za necelych 70EUR nic lepsiho s takovym poctem kanalu nekoupis. Doporucuju prikoupit podsviceni, montaz jen sroubovakem bez pajeni.

_________________
Tarot 680 Pro | Phantom 4 | 250 vlastní 3D tisk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 13:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
Tak to asi opravdu vidím na T9x. Ještě dotaz ohledně Fly Sky. Četl jsem, že vnitřnosti jsou shodné s Turnigy, jen Turnigy (rebrandované Fly Sky) ve verzi 2 má integrovanou 2.4GHz anténu do vysílače a novější firmware.
Firmware bych asi mohl zkusit přehrát na ten OpenTX, jen nevím jestli je ktomu potřeba nějaký speciální HW?
Anténa zezadu na modulu by mě asi u Fly Sky nevadila.
Nebo je FS blbost?
Mají ho totiž skladem v ČR, tak bych nemusel řešit dopravu z Chiny.
http://www.eshoprychle.cz/www-bighobby- ... 0/0/5/1263


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 13:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Pokud máš zájem, měl bych jednu T9X na prodej. Má už nahraný OpenTX a zbývá jí rok záruky (koupena v ČR). Kdyžtak napiš PM.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
Do 3000Kč se vejdeš s T9X a vysílacím modulem Frsky. Pak budeš mít i tu telemetrii pokud ji požaduješ. Tuto vysílačku vlastním jako doplňkovou k Futabě několik let a zatím nebyl sebemenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 14:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
A kde bys to nakupoval?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Ahoj pokud chceš vysílač pouze pro 450ku tak kup něco levného a nejlépe z bazaru nějakou DX6i, GR12 Hott(telemetrie), Optic 6, .... cca do 1500-2000kč Na telemetrii se vyprdni protože to ti řekne jen signál a ten stejně skáče takže vlastně ani nevíš nic. Navíc se 450kou můžeš letět tak počítám max 150m do dálky a 100m do výšky aby si ji měl na dohled a to tě ani signál zajímat nemusí. Stejně když signál ztratíš tak Naza přejde do FailSave a přiletí zpátky. Na lítání ti stačí 4 kanály a max 2 kanály na funkce takže ti stačí 6ti kanál. Co se týče Gimbalu tak pokud nekoupíš nějakej kvalitní (určitě nekoupíš za 2000kč) a kvalitní kameru která taky asi nebude za 2000kč tak stejně nebudeš s videem nikdy spokojenej. Pokud 450ku vybavíš Dji gimbalem a GoPro kamerou tak to asi fungovat bude ale už se budeš cenově blížit k Phantomovi 3 Standart který má ne jen kameru UHD 2,7K komplet přenos videa do pozemní stanice který s skládá z vysílače a tabletu ale i komplet telemetrii ,dvojnásobná doba letu, a prostě všechno to co ti F450ka s kvalitním Gimbalem a GOPro kamerou nikdy nenabídne. Hlavně až zjistíš co jsi do 450ky narval peněz a srovnáš to s cenou Phantoma 3 Standard nebo i Advanced tak se budeš mlátit do hlavy. Věř mi už jsem si tím vším prošel. Jediné co mi může někdo namítat tak zařízení Phantom 3 nemůžeš moc "tunit" je to takový All in One což 450ku můžeš ale pak každá sranda ubírá na čase letu.
Jinak pokud bys přesto trval na skládání po dílech tak jednoznačně Taranise Plus. Když tě to přestane bavit tak taranise prodáš ze ztrátou max 20% kdežto každý jiný rádio když budeš prodávat tak zjistíš že se ti to ani prodávat nevyplatí protože na tom proděláš tolik že se z toho ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
No ja prave pocital 4 kanaly na litani, 2 na gimbal (nahoru-dolu, doleva-doprava) a jeden kanal na prepinani modu letu. Ale kdyz to tak ctu, tak bez toho stridani modu se stejne asi obejdu. Predpokladam, ze to jde nastavit na jeden, ktery mi bude vyhovovat a pripadne to pak prenastavit na zemi na jiny? Kameru budu pouzivat levnejsi SJCAM a gimbal planuju idealne do 2000 nejakou chinu asi. Poohlizet se casem po levnejsim FPV v tomhle sestaveni asi nema moc cenu, co? Kolik pripadne FPV potrebuje kanalu, jeden? Asi to nakonec udelam, jak pises. Poridim jetou vysilacku a kdyzbych chtel upgradovat, tak se casem budu poohlizet po necem lepsim. Phantom je peknej, ale na F450 nebo jinych podobnych se mi libi ta modularita.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 8
Jeste jeden dotaz, kdyz zapojuju motor do regulatoru tak je jedno poradi tech dratu? Na 3 dratech motoru nevidim zadne oznaceni a na regulatoru je U, V, W.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Proč potřebuješ otáčení gimbalu do stran?

Prohozením dvou "drátu" ze tří změníš směr otáčení motoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2010
Příspěvky: 415
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Potřebuješ 4 kanály řídící tzn. česky napsáno 1.dopředu-dozadu ,2.nahoru-dolu ,3.otočení doprava-doleva, 4.naklonění doprava-doleva další kanál máš na přepínání modu letu GPS,Atti,Manuál ale to není tak stěžejní nastavíš si GPS mod a když budeš mít satelity tak lítáš a další kanál si nastavíš jako FailSave. Gimbal za 2000kč je popravdě uplně nanic a jsou to vyhozený peníze. Gimbal v podstatě ovládat nepotřebuješ protože pokud nevidíš co vidí kamera tak ji pochopitelně ani nemusíš nastavovat takže v tomto případě Gimbal pracuje autonomě. FPV taktéž nepotřebuje ovládat z rádia. Dopředu ti ale říkám když na 450ku nasadíš kameru SJ,Gimbal,FPV tak při cca 2200mAh baterce budeš lítat možná 5 minut a stále to nebude ono. Ale to je na tobě. Nehledě na tom že cenou celého modelu budeš hrubo přes 10000kč i v této čínské sestavě. A Phantom 3 S stojí 15000kč nebo Phantom 2 Vision+ z bazaru se dá sehnat levnějác.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 16.02.2016 20:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 23.5.2015
Příspěvky: 161
Bydliště: České Budějovice
Obrázky: 37
Jsi definitivně rozhodnutý pro F450? Je to trochu překonaný rám a pro FPV absolutně nevhodný. Na FPV jsou obecně lepší rámy tvaru H nebo "Dead Cat", jako třeba TBS Discovery nebo QAV 500. Je tam mnohem víc místa na umístění potřebné elektroniky.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz