Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 17:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Fotky zatím nemám, ale (časem) doplním. Jde o to, že si na nějakou dřevotřískovou desku nakreslím tvar, do kterého drát budu ohýbat (jde o podvozek typu Piper). Do míst ohybu zašroubuju vruty tak, aby se jakoby jejich vnější průměr pomyslně dotýkal ohýbaného drátu v místě ohybu, resp. v jiných místech, která jsou důležitá z hlediska dodržení tvaru. Stejně tak dám nějaký ten vrut do míst, kde budou dráty končit. Nemusí to být vrut, třeba hřebík. Ohýbám drát a v šabloně si jednak odměřuju, kde bude ohyb, jednak kontroluju správnost a přesnost ohybů, samozřejmě si tady také hlídám rovinu. Když je tohle hotové, udělám si další šablonu, která odpovídá uchycení podvozku v trupu. Prkénko (užší než trup), na něj nalepí (jinak přidělám) lišty, které nahrazují drážky, do kterých bude drát podvozku vložen. Podle toho, nakolik je podvozek skloněn, udělám z větších lišt (třeba 20x40 mm) opěrku, o kterou opřu drát. Pak ovážu tenkým ocelovým drátkem, zkontroluju, že to sedí jak má, přitáhnu do šablony nějakou svorkou a letuju. Já to tedy dělám mosazí, ale to je detail. Tu šablonu na ohýbání p skončení rozeberu a desku použiju na nějaký další podvozek, takže tam už je děr jak po dělostřelecké přípravě operace Citadela. Pájecí šablonu upravuju také. Tu první tedy zřejmě nenafotím (teď ani nemám žádný podvozek rozdělaný), tu druhou snad vyhrabu.
A jinak samozřejmě různé svorky, zbytky destiček ad., jako to má nafocené veka1.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Mnou používanou technologii jsem se snažil v předchozím příspěvku podrobně popsat. Pokud by se to někomu líbilo, chtěl to dělat podobně a něco z toho mu nebylo jasné buď udělám nějaké další foto (zatím ale nic není v přípravě), nebo po SZ popíšu. Tady http://daf64.rajce.idnes.cz/sablona_na_podvozek/ jsou dva, snad dostatečně názorné, obrázky šablony na letování podvozku. Protože fakt nemám nic rozdělaného, tak jsem tam pro ilustraci dal aspoň jeden polámaný, jen aby byla vidět funkce.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 18:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
.... ohybani podvozkovych dratu: viewtopic.php?f=18&t=57815&hilit=+ohybani+dratu

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: čtv 12.05.2016 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Postupovali jste u toho 1/6 podvozku podle planu? Tzn. zadni trat u toho predniho ohnout a prilozit? Kdyz uz se zacinam blizit pozadovanemu tvaru, tak to vzdy krupne :( Pouzivam 2,5mm dtrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 16.05.2016 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Tak slavam uz se to nejak podarilo naohybat, spajet a sestavit :) Ted si to asi potahnu at si aspon na necem vyzkousim barvu folie.

Jinak jsem rozbalil balicek prislusenstvi ve stavebnici (sroubky, matky, paky) a mel bych dotaz na 2 veci:

- Stribrne plisky jsou na co? :) Nejak mi to k nicemu nepasuje.
- K cemu jsou ty narazeci matky (jsou 4)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pát 20.05.2016 19:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Dráty jsem si naohýbal že 4 a zpětný ohyb jsem nedělal. Zadní drát jsem zabrousil do úkosu, v šabloně omotal tenkým drátem a takto spánek. Vzhledem k tomu, že američtí soudruzi používají jiné typ závitů, všechno jsem vyměnil za metriku, tedy vruty není třeba měnit. Ty zapichování matice jsou na uchycení motorového lože (vyměnit za metriku). A na co jsou ty plíšky? Tak to už si nepamatuju :( . Podívám se a případně písnu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 18:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Mel bych dotaz - mam oracover piper zluta a chtel bych si namichat barvu (draty podvozku, vzpery, interier, motorovy kryt). Pry asi nejlepsi je nechat si namichat u autolakyrnika. Mate s tim nekdo zkusenost? Podle ceho si tu barvu nechat namichat (prijit se vzorkem nazehlene folie asi neni to nejlepsi)? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 19:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.10.2010
Příspěvky: 335
Bydliště: Příbram
Mícháran barev je schopná mamíchat prakticky každý odstín - stačí aby jsi přinesl vzorak folie - ten oskenují a podle toho mašina namíchá barvu. Má to malý háček - tady v Příbrami namíchají minimální množství 0,25l za pakatel 250Kč. Nechal jsem si namíchat barvu na opravu skříňky v kuchyni - kdo neví nic nepozná.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2016 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Pokud nebudeš stříkat, nebo natírat velké plochy, osvědčily se mi modelářské barvy Humbroll a Revel. Odstíny odpovídaly mnou použitým fóliím a když jsem to trochu naředil, aby to nebylo husté, ani nebylo poznat, že to je štěrková metalíza. Tu piperyellow rám také najdeš.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: ned 11.12.2016 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Tak s tim chci zase trochu pohnout a na rade je nadrz + motorl. Mam ASP 4T 8,5 a nadrz pocitam 170ml (dle toho co jsem vsude cetl tka by mela bohate stacit a neni vubec velka). Co ted resim je loze motoru - to dodavane ve stavebnici je asi dost na hrane - kdyz vyvrtam tu predni diruna uchyceni, tak uz tam moc materialu nezustane. Pouzili jste jej nekdo s timhle motorem? Nebo 100% doporucite nejake jina (ktere pro tenhle motor)?

edit: Jeste doporucite drevenou vrtuli?


Přílohy:
IMG_3219.JPG
IMG_3219.JPG
[ 72.87 KiB | Zobrazeno 1744 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 9:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj já to tak mám a nádrž mám větší myslím 250ml.

Tohle lože jsem koupil znovu i po havárii.

Odesláno z mého LG-D802 a podpis odstraním

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 10:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
creagel píše:

- Stribrne plisky jsou na co? :) Nejak mi to k nicemu nepasuje.

AL plíšky jsou na držáky vzpěr u trupu.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 10:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2010
Příspěvky: 730
Bydliště: Praha 10
creagel píše:
Tak s tim chci zase trochu pohnout a na rade je nadrz + motorl. Mam ASP 4T 8,5 a nadrz pocitam 170ml (dle toho co jsem vsude cetl tka by mela bohate stacit a neni vubec velka). Co ted resim je loze motoru - to dodavane ve stavebnici je asi dost na hrane - kdyz vyvrtam tu predni diruna uchyceni, tak uz tam moc materialu nezustane. Pouzili jste jej nekdo s timhle motorem? Nebo 100% doporucite nejake jina (ktere pro tenhle motor)?

edit: Jeste doporucite drevenou vrtuli?

Lože dej určitě jiné. Můžeš použít plastové, ale trochu se vymačkává nebo kovové.
Dřevěnou vrtuli na 4takt - tak to je scifi. Dřevěné vrtule jsou moc lehké a motor má špatný chod zejména v nízkých otáčkách(vyzkoušeno). Na Piperovi používám https://eshop.reichard.cz/pevna-vrtule-g-sonic-pro-cerna-v-rozmeru-30x15-cm-12x6.html a je super. Dobré jsou i APC. Šedé APC se dají nabarvit s imitací dřeva.
Pat

_________________
Futaba T14SG
Velox II, Piper clipped w., Bücker 133 Jungmeister, Slow Poke


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 11:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tohle černé lože vypadá jako carbonit, a to se nevymačkává. Poznáš to i při vrtání, že se nedělá vyhrnutý otřep. Vůbec bych se ho nebál. Nakonec kdykoli ho můžeš vměnit za jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Piper od SIGu?
PříspěvekNapsal: pon 12.12.2016 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Jo, otrep se nedelal (zkusmo jsem udelal jednu diru). S tou drevenou vrtuli jste me nepotesili :( Nechci na piper davat karbonku nebo plastkovku


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 319 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz