Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 9:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
- To "JardaRůžička": Taky to zvažuji. Zatím odkládám. Čtení a monitor 1 až 2 D. Mini věci 2.5 D.
Pájení hlavně SMD, bez dioptrické lupy a 100W halogen nablízko(nebo jiný stolní ekvivalent) to dnes už nedám
Dva kámoši umělé čočky mají. Pro šedý zákal by bez nich prakticky neviděli. Chválí si je.
Známá si nechala udělat obě oči na stejné klinice. Korekce doptrií. Bohužel na každé oko na ni vyšel
jiný operatér. 1. oko rychlé, bezproblémové hojení. Žádné vnější D na něj nepotřebuje.
2. oko, zdlouhavé nepříjemné hojení. Na "chození" a "běžný život" 0 D. Na čtení cca 1.5 D, lepší než 0 D.
Těžko odhadnout v čem byl rozdíl. Nestejné oči nestejná "preciznost". Prostě náhrada není bez rizika.

- To "jio": Skoro bych řekl, že v rámci rozboru - současný stav - žádoucí cíl -. Zdrav. zařízení to vzalo systémem "Vadí mu dioptrie co má". Tak těch x D na vzdálenost A nahradili 0 D na vzdálenost A.
Že jeden by chtěl vidět i na jiné vzdálenosti než obvyklou A (což jde řešit i u umělé čočky) jaksi s tebou
nerozebírali. Nebo z nějakých specifických důvodů to u tebe nešlo. Tak či onak měli ti zdůraznit,
že při plánovaném řešení, bude použití více brýlí na různé zdálenosti nutné.
Jsou lidé co si bifokály (nebo plynulou změnu) velmi chválí. Druzí vzhledem k potřebným úhlům vidění,
radji než bifokály, střídají více brýlí podle vzdálenosti předmětu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 10:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
JardaRůžička píše:
Ono se to vlastně nedá říct přesně, protože jsem potřeboval ke každému účelu jinou hodnotu. Typicky: na dálku (řízení auta nebo modelu) 2 dioptrie, na monitor 3 a na čtení 4 (i to mi už přestávalo stačit). Na jemnou práci (dělám i elktroniku) jsem už používal náhlavní lupu. Šlo to i tak, muselo, ale pracně, s komplikacemi které docení jen ten, kdo to již okusil. Práce s brýlemi v prašném prostředí, při stříkání barev - no, samé lahůdky. Tím víc si to teď užívám.


Hele a jak se díváš na blízko přímo před sebe? Třeba na pájení? Já mám s klasickými multifokály tu zkušenost, že na blízko se hledí spodní částí, na dálku zase přímo před sebe. Tím pádem se nemůžu dívat na blízko rovně před sebe nebo nahoru. Naštěstí jsem krátkozraký a v případě takové potřeby brýle sundám.

To s čočkami dost dobře nejde, nicméně fungovat by to mělo podobně. Jak to máš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 10:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
To zdzd: Čočky v tomhle směru skutečně fungují jinak než brýle, jsou soustředné, takže poskytují vlastně na sítnici tři různé obrazy, ze kterých si ten nejvhodnější vybírá mozek. Primář mi to (předem) popsal jako "naladění softwaru" a skutečně to tak funguje a to velmi rychle. Stručný průběh: jeden den dopoledne operace, večer (dřív jsem to nezkoušel) jsem už v koupelně přečetl veškeré texty na sprejích, nenašel jsem tam nic tak malého, že bych to nepřečetl. Druhý den jsem byl na houbách (rostly), třetí den jsem jel autem přes celou republiku, z toho zdravě polovinu za tmy.
Víc si o tom můžeš přečíst na stránkách zařízení, kde mi to dělali http://www.klinikazlin.cz/ . Jsme na modelářském fóru, tedy to snad není nekalá reklama - ale NENÍ náhoda, že jsem zvolil právě tohle zařízení (jak vidíš, mám to tam celkem daleko), víc bych Ti raději psal soukromě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 11:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Tak to blahopřeji. Já byl taky ve Zlíně, ale u Stodůlky v Gemini. Při úvodní konzultaci bylo vše v nejlepších barvách. Dioptrie půjdou až na nulu, max. možná slabé brýle z drogerie na pohodu u čtení, tupourakost a astigmatismus obvykle zmizí.
Výsledkem jsou po cca 10 letech 4 brýle, lupy, občas při únavě nebo jen tak samo od sebe dvojí vidění. Misto jednoho ptáka na obloze vidim dva. Plus to, že mi oči stále slzí. Tupozrakost se ještě zhoršila, jen astogmatismus se zmírnil a tak už nemám skla s cylindrem.
Píšu to i jako varování prp druhé, že nechat si hrabat do očí nemusí vždy dopadnout jak je slíbeno a v nevědomosti i očekáváno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 11:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Astigmatismus ne astogmatismus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Čtecí brýle – nano ošetření
PříspěvekNapsal: čtv 11.02.2016 11:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
jio píše:
Já byl taky ve Zlíně, ale u Stodůlky v Gemini
K tomu můžu říct jen to, že za sebe dobře vím, proč jsem právě tam nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz