Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 22:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
jaký byste doporučily motor pro vrtule http://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.a ... cislo=2438 ? plán do budoucna na velký copter :) a vůbec existuje nějaký obecný postup pro návrh motoru?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 11:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
zacinas z druhe strany? vyberem vrtule? To bude asi hodne velky copter s pulmetrovou vrtuli

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2008
Příspěvky: 2997
Bydliště: Prostějov
Blog: Zobrazit blog (1)
To tedy kolego, jak říkají Slováci : " vysoko rúbeš ! " . Copter na dvacítky vrtule je skutečně nejvyšší liga. Osobně jsem nic takového ještě neviděl. To ale neznamená, že by neexistovali. Jenom jich bude jako šafránu a cena bude číslo s pěti nulama. A nejspíš ani nebude začínat jedničkou :lol: . Také už to nebude hračka , ale UAV . Tohle si postaví někdo, kdo potřebuje dostat do vzduchu nějaké opravdu těžké vybavení. Běžné velké ( a taky už řádně drahé ) coptery mají vrtule tak 14-15 palců. Obecný návrh existuje a je velmi snadný. Rozhodneš se, jaká bude celková hmotnost. Z toho vyjde nějaký potřebný výkon a z toho vše ostatní. Motory, vrtule i regly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Já bych tazateli doporučoval přistát dřív, než začne něco stavět. Viz debata v jiném vlákně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Troll píše:
Tohle si postaví někdo, kdo potřebuje dostat do vzduchu nějaké opravdu těžké vybavení....


Nebo nekdo, kdo o tom vi uplne kulovy

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 20:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Blacksite píše:

Nebo nekdo, kdo o tom vi uplne kulovy


Ano máš pravdu že o tom vím kulový ale na druhou stranu se o tom snažím něco zjistit a poslechl jsem Vaše rady a začal jsem stavět malou koptéru, ale do budoucna chci postavit větší a vzhledem k tomu že materiál na stavbu takové se těžko shání tak už to dávám dohromady.....
Chápu že tebe (pravděpodobně) jako zkušeného modeláře irituje že nováček má v plánu postavit něco takového ale já jsem takový a je to pro mě výzva, neber to ve zlém ale myslím že kdyby byly všichni jako ty lidstvo by se nikdy nedostalo tam kde je....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 20:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Dovolím si ještě jeden dotaz, našel jsem tento motor http://emotors.cz/elektromotory/8765-le ... unner.html
ale nevím jestli ty vrtule by na to nebyly moc velké píšou tam 18x10, co myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 20:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Tak v prvni rade ja jsem modelar uplne stejne asi jako ty kosmonaut, ale neco jsem se o kvadrach za tu chvili dozvedel a kdyz zacnes vrtuli, je to jako kdyby jsi zacal stavet barak od strechy a ke vsemu mas vybranou strechu na bytovku ne na domek....velka kvadra bude draha, ale podle toho co jsi dal za motor, nemas problem s financemi v tom pripade bych nestavel tak velkou jen kvadru ale treba hexu bud klasickou nebo Y6 z cehoz predpokladam, ze takove monstrum chces na nataceni, jinak nevim na co jineho, coz znamena vic motoru vetsi stabilita a kdyz jeden vysadi jde to i bez motoru.....ohledne motoru, pokud pisou 18x8 tak je dobre dat 18x8, nepisi to tam jen tak :)

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Bez urazky a nadsazky ale skus pudoris takove quadry nakreslit kridou na zem. A pak si predstav kufr bezneho auta, jestli budes vubec schopny takovy stroj rozumne pohodlne prevazet. Ja chtel stavet hexu na 17kach a kdyz sem zistil ze me nevejde do felicie ani do rapida (jiny auto nemam k dispozici) tak sem zacal stavet hexu na 14kach a i tak budi respekt.

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:41 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
Vybírám motor k vrtulím protože vrtule jsou k dispozici a jednoznačně navrhnuté pro velkou koptéru, což u motorů jsem nic nenašel.... proto tento nelogický postup. Že bude cena za takovou koptéru vyšší chápu a respektuji, je to projekt do budoucnosti tak alespoň o důvod víc šetřit.... O tom vícemotoráku ještě popřemýšlím ale klasická kvadrokoptéra je nejsympatičtější a chtěl jsem se dostat na vzhletovou hmotnost okolo 20-25 kg víc už ne už jen z důvodů bezpečnosti.... chci ji používat na několik různých účelů, kromě natáčení také na montáž reflektoru když potřebuji něco osvětlit apod... k tomu motoru, doufal jsem že existuje nějaký přepočet když použiji "větší" širší vrtuli s menším stoupáním a menším napětím tak se sníží otáčky a zvýší se proud při zachování výkonu? Pokud je to úplná hloupost prosím nerozcupujte mě tu je to jen dedukce.

Wormsnake: mám naštěstí velké auto :) dáš sem nějaké foto té koptérky jak to vypadá? :)

Zítra jedu do Znojma do shopu emotors.cz na nějaké díly na malou koptéru tak se tam zkusím zeptat ale doufal jsem že se tu najde někdo kdo už něco takového obludného někdy postavil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 21:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Neni uz nahodou od 20kg UAV nebo jak se tomu nadava a uz musis mit papiry od ÚCL?

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 22:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Je úplně zcestné něco tak velkého dělat jako kvadrokoptéru. Jeden chcíplej motor znamená jistou havárku a to u takhle těžké záležitosti není ani levný, ani sranda.. Abys výpadek jednoho motoru ustál bez ztráty a ohrožení okolí, uvažuj konfiguraci s osmi motory. I tak mám dojem že si to představuješ jako Hurvínek válku a za současného stavu tvých vědomostí to bude v tvých rukách v případě realizace nebezpečná zbraň.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 22:12 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
To je dobrá otázka, schválně se na to zeptám přímo na ÚCLu stejně tam budu muset zanedlouho jet a lepší než hledat nějaké neověřené info na internetu. A určitě to spadá pod ÚCL a ne pod LAA? Mimochodem i většina SLZ létá silně přes váhu a nikdo to moc neřeší, samozřejmě než se něco stane ale je to nešvar který se neoficiálně toleruje....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 22:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
equilibrium píše:
To je dobrá otázka, schválně se na to zeptám přímo na ÚCLu stejně tam budu muset zanedlouho jet a lepší než hledat nějaké neověřené info na internetu. A určitě to spadá pod ÚCL a ne pod LAA? Mimochodem i většina SLZ létá silně přes váhu a nikdo to moc neřeší, samozřejmě než se něco stane ale je to nešvar který se neoficiálně toleruje....


Spadá to pod ÚCL. Když přestaneš chvíli psát a začneš místo toho číst, dost toho o tom tady najdeš.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: prosím o radu s výběrem motoru
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 22:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.1.2016
Příspěvky: 105
JirkaA píše:
Je úplně zcestné něco tak velkého dělat jako kvadrokoptéru.


To je patrně velká pravda, faktem je že v případě výpadku motoru i z malé výšky by mohlo dojít k vážnému poškození. Děkuji

Na druhou stranu lidi nechápu co si opravdu představujete že to doma zbouchám v garáži a vyrazím s tím mezi lidi do města na nákupy? Objektivně si nemyslím že bych byl tak hloupý a nezodpovědný že bych riskoval, někoho s tímto ohrožoval a nebo dělal hlouposti. Sice nemám potřebné znalosti (alespoň prozatím) ale není spravedlivé že podle mých technických (ne)znalostí soudíte jaký jsem a jak se budu chovat protože o mě nevíte vůbec nic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz