Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 14:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, takže nejdříve mám vykutit trošku ten trup a až potom podle toho jak mi vyjde široký předek vybírat kužel? Dobrá. No já mám pořád menší dilema. Nevím jak nějak kulturně udělat předek. Podle toho si potom už rovnou nakreslím šablonky, podle kterých udělám bočnice.

Tady se mi hrozně líbí tohle, i když majitel píše že je to Asterix. http://www.rcalbum.cz/model/56-asterix-elektro.html
Mě to ale spíše připomíná právě Lion který chci dělat a hodně se to podobá úpravě, kterou tady dával pan veka1. Jenže nevím přesně jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 15:23 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
varok píše:
Aha, takže nejdříve mám vykutit trošku ten trup a až potom podle toho jak mi vyjde široký předek vybírat kužel?


To si myslím že je blbost. Kužel máš danej. Jak máš velkej přibližně čumák víš taky. Podle toho koupíš průměr kužele a dobrousíš čumák,aby lícoval s kuželem. Jak jinak bys to chtěl spasovat, když budeš mít hotovej trup a kužel nebude toho průměru. 8O
Si myslím já a i tak dělám.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 17:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
To chápu. Jenže Lion je původně jen čistý větroň a já ho musím upravit na elektro. Původně má čumák kulatý a vyplněný balsou, ale já to chci podobně jako dával veka1 nebo jak je v tom odkazu na rcalbum. S tím trupem jsem samozřejmě myslel to vyrobit jen na hrubo a pak to dobrousit na čisto podle kuželu.

Když tedy koupím kužel a listy podle odkazu co jsem dával, tak by to mělo být OK?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 18:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Takhle na dálku se blbě radí. Navíc jsem spíš jen takovej ,, patlal s ulepenýma prstama". Stavím co se mi líbí a na nějakej super vzhled si nehraju, i když si často vyhraju s detailama. Dost zkouším jiný věci, než klasiku a občas to nevyjde. ( Viz příliš těžškej Delfín :cry: ) Toho Liona nevím jak vypadá. Jen usuzuju, že je spíš štíhlej trup. Máš plán a tak víš, jak asi bude místo špice průměr kužele. Hlavně, aby nebyl přechod jak hlava delfína.( Najdi si vlákno RiMra o Blaníku. Tam uvidíš paskvil.) Při tý zadní montáži bych si udělal ještě v předu přepážku ( spíš takovej kroužek) menší o sílu balsy a o průměru kužele s tou balsou. Počítej, že to kvůli vyosení nebude přesně v ose. Potom už jen slep. Nasaď kužel a opatrně dobruš. Nejlíp si na kužel nalep izolepu, ať ho nepodřeš.

Tak bych to dělal já.

Na supr čistou práci jsou jiní( např. Veka). Tak snad taky poradí.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 19:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jú, našel jsem doma kužel z Cessny. Sice je asi trošku špičatější než ten na sklopku, ale pro přibližné poměření nahrubo by to mohlo stačit. :)
Poradil by prosím někdo?
Díval jsem se na svůj výkres i na návody na Liona, které jste mi tady dali, ale pořád nevím jak na to. Nikde není pořádně vidět, kde mají přilepenou tu přední přepážku. Nebo to se určuje asi až podle rozměrů motorku, že? Asi tam bude muset být nějaké vyosení, ale kolik? Předek bych chtěl upravit na podobný tvar jako je v tom odkazu na rcalbu jak jsem dával předtím. Takže podle mého primitivního obrázku. Jak je to číslo 1, tam dát čelo a jak je číslo 2, tak tam dát přepážku, na kterou upevním motor?


Přílohy:
Lion2.jpg
Lion2.jpg
[ 34.16 KiB | Zobrazeno 1877 krát ]



Naposledy upravil varok dne stř 27.01.2016 20:59, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 19:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Lion má právě naopak trup hodně široký na výšku, navíc v předu hodně kulatý, takže se to dost blbě upravuje pro motorek. http://www.rcalbum.cz/fotka?id=8819-lio ... 9183474059
http://www.rcalbum.cz/fotka?id=400-lion ... 9184234446


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 20:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
Nechci prudit, ale ten obrázek????? není :lol: .
Koukl jsem na toho Liona a myslím, že kužel z Cessny bude asi malej. Má 30 mm a já bych to viděl odhadem na 40.
Mot. přepážka musí bejt v trupu asi 3 st. doprava a 2 st. dolů. Pozor! Motor musí bejt upevněnej mimo osu, tak aby se osa motoru a osa letadla křížila v místě vrtule. Před tím je teprve ta přepážka, co jsem psal.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Omlouvám se, už jsem to opravil. Obrázek se nějak vytratil.
No o kuželu 30mm jsme se tady bavili, ale taky se mi zdá dost malý. No ale já chci spíše menší a upravit to trošku do špice, chápeme?
A s tím vyosením nevím jestli jsem to dobře pochopil. Nějak takhle?
Prostě tu zadní přepážku, na které bude upevněn motorek jen vytočit 3° doprava a dollů 2°. Je tomu tak?


Přílohy:
Lion 3.JPG
Lion 3.JPG
[ 17.91 KiB | Zobrazeno 1888 krát ]



Naposledy upravil varok dne stř 27.01.2016 21:19, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 21:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Shorty píše:
Nechci prudit, ale ten obrázek????? není :lol: .
Koukl jsem na toho Liona a myslím, že kužel z Cessny bude asi malej. Má 30 mm a já bych to viděl odhadem na 40.
Mot. přepážka musí bejt v trupu asi 3 st. doprava a 2 st. dolů. Pozor! Motor musí bejt upevněnej mimo osu, tak aby se osa motoru a osa letadla křížila v místě vrtule. Před tím je teprve ta přepážka, co jsem psal.


No ale jak jsem psal, že to chci v podobném stylu, tak by ten kužel 30mm mohl stačit, ne?
http://www.rcalbum.cz/model/56-asterix-elektro.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 21:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1573
Bydliště: Letovice,ČR
To je těžký takhle z obrázku. Prostě změř motor jak ti vychází do špice, kde by měl být a kousek od čela udělej kolmici k ose a změř průměr trupu. Od toho se odrazíš, jakej průměr bys potřeboval, případně trup upravíš podle průměru kužele, kterej vychází nejlíp. Když použiješ malej, budeš trup stahovat na průměr kužele a vyjde ti paskvil

viewtopic.php?f=118&t=74753

od 27,44 min

K obrázku - ano.

Pokračování zítra. Ráno musím bohužel brzo do práce a já starší člověk musím spát jako miminko, jinak po mě nic není :lol:

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 21:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lion má v originále na první přepážce (těsně za hlavicí) šířku 35mm a výšku 45mm ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 21:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak ta šířka kolem 35 by šla na ten menší kužel 30mm. Ale na výšku to potřebuji nejak pěkně vykutit. Zítra udělám šablonky a nějak to snad vymyslím.
Jyrry: originál ale asi nemá tu první přepážku hned za hlavicí. Má až kousek dál přepážku č.2


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 22:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
varok píše:
... originál ale asi nemá tu první přepážku hned za hlavicí. Má až kousek dál přepážku č.2

Pravda, podepřel jsem tu hlavici přepážkou aby se daly rozumně přilepit bočnice.
Nicméně ty rozměry tam jsou.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: stř 27.01.2016 22:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No jak už jsem několikrát psal, chci ten čumák jemně upravit. Tak jak to je originál kulaté a v tom motorek, jako to bylo vidět u toho poláka na rajčeti se mi vůbec nelíbí. Když je to čistý kluzák, tak to je něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lion elektro
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 11:49 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak dnes jsem zkusil něco vytvořit. Inspiroval jsem se trochu plánkem z modeláře. Je to elektrolet Bora, podobný, ale s jiným rozpětím a trošku nějaké detaily, ale jinak úplně stejný pod názvem myslím Perun jsem zahlédl v starším Model hobby magazín. Ten už má i rozpětí podle mých představ, i vzhledově se mi docela líbí, ale na stavbu asi hodně složitý, podle křídel. Ten předek jsem zkusil udělat trošku podle toho, ale ten elektrolet Bora má celkově užší trup, čumák asi delší, tak to vypadá trošku pěkněji. Lion má naopak čumák kratší a trup vyšší, tak se to pro začátečníka dělá jinak na špici dost blbě, aby to trošku vypadalo. Co říkáte na můj návrh šablonky pro bočnice? Kresleno na balící papír.


Přílohy:
20160128-0001.jpeg
20160128-0001.jpeg
[ 52.51 KiB | Zobrazeno 1770 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz