Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 19:26 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
Staviam 2,5 m vetroňa a chcel by som na neho dať klapky. Aké klapky sa dajú urobiť? Toto som vymyslel ja: jednoduché majú nevýhodu kvôli štrbine, odklápacie majú veľký prírastok odporu, štrbinové musia mať vodiace páky, a fowlerove podľa mňa nemajú zmysel. Máte nejaké nápady ako urobiť (čo najviac) aerodynamický čisté klapky?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 19:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Nejjednodušší je odříznout klapku a zavěsit ze spoda na izolepu.jednoduchý a funkční.Dřív se to dělalo běžně na RCV2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 20:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
Áno to je asi najčistejšie riešenie ale nedajú sa vyklapať do hora. A vrch musí byť pre lepených nejakým pásikom ktorý bude zaslepený na krídle A voľný na klapke.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 20:56 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Nemusí,předpokládám že to bude klasická stavba a při takové stavbě to není třeba řešit,měli jsme tam aji nepatrnou mezeru aby se dala vyklopit nahoru ale je to zbytečný pokud to bude něco ve stylu vé dvojky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 21:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
No, úplne zbytočné to podľa mňa nebude. Profil tam chcem niečo ako E387, a teda prehnutý spodok. Pri preskokoch.... Na zrovnanie spodku.... Aj keď to chcem na termiku na rekreačné polietanie.... Takže preskokov veľa nebude :D Tak proste ak by to malo mať problém proti vetru :D A áno, konštrukcia: laminátový trup a konštrukčné krídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 21:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Nekomplikuj si život,bude tam dvojite vzepětí?Podlep to ze spoda a ze vnitř,tím tam vznikne nepatrna mezera a to stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: pát 22.01.2016 21:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Mrkni na stránky LS MODEL má tam fotky jak to dělá.Řeší to stejně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 3157
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom, SK
U tak malého vetroňa by som sa na klapke tak nevybíjal. Urob, ako ti radia, môžeš klapku mierne skosiť, aby šla trochu nahor. Používam ten istý princíp na 3.5 metrovom vetroni a funguje to.

_________________
Realistické RC modely - http://rcmodely.cevaro.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
S výchylkou klapky nahoru bych to nepřeháněl. Podle mne stačí nahoru tak 5 stupňů a to při vhodném zkosení přední části klapky je snadné dosáhnout.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Tady (odkaz dole) mám klapek 6. Dvě vztlakové a čtyři křidélka. Vztlakové se vyklápějí jenom dolů a křidélka na obě strany, samozřejmě. Mám tam mezery jako prase a ničemu to nevadí. Když jsem je zadělal, nepoznal jsem rozdíl. Letadlo lítá (lítalo) v termice jako "bůh". Přeskoky jsem řešil jenom srovnáním všech klapek do nuly. Nic víc nebylo potřeba. Takže já bych to u profilu typu Eppler neřešil. Ale pokud to chceš mít "čisté" zadělej štěrbiny izolepou, jak tady už psali. Udělej klapky jednouché. Před lety jsem měl i modely kolem 2,5m s profilem co budeš mít ty, Taky jsem to neřešil a lítal v termice…
Nakonec je ale volba jenom na tobě.
https://www.youtube.com/watch?v=huDTCyitvTQ

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
E-387 zrovna není profil na přeskoky. Termika stopro.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 17:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12826
Bydliště: praha 5
marcel3032 píše:
Profil tam chcem niečo ako E387, a teda prehnutý spodok.

Určitě by ti tady někdo poradil vhodnější modernější profil, 387 jsem používal dlouho a na hodně větroních, ale neumí vubec létat na zádech a i pronikavost ve větru je už oproti modernějším profilum na tom docela špatně, pokud vyjde ero lehký.

klapky bych lepil jak tu píšou lepenkou na spodek a na vyzkoušení, že zvednutí klapky u doma lepeného modelu bude pro letový režim--rychlost k ničemu by mělo stačit nechat tam jen minimální vuli--spíš pro seřízení serva, aby se s pantem v režimu rovného profilu nepřetahovalo s lepenkou --pantem a zvlášt v případě levných serv,. aby si mohlo servo trochu teplotně oddriftovat, než během letu najede na svoji provozní teplotu a přenastaví se samo do posledně odtrimované pozice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 18:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.8.2015
Příspěvky: 47
Bydliště: Zvolen
Podľa polár to vychádzal najlepší profil. Alebo také niečo sa mi zdá. A rozdiely 3 percenta v klzavosti pri rekreačnom lietaní... no neviem :D to nerozonám. A ak vieš poradiť profil tak povedz... Čo som počul tak SD7073, S302, E387, a ešte nejaké iné Epplery... tá 387 je podľa mňa taká klasika... Nevýhoda je, že je to prehnutý profil a teda malá prenikavosť, zle sa správa na chrbte a tak....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: sob 23.01.2016 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2003
Příspěvky: 1031
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Profil E387 je dobrý do 4 m/s pak už ne pokud chceš moderní profil tak AG 35 a AG 38 jsou opravdu výborné profily . Zkoušel jsem Eplera a AG 38 a lepší je opravdu AG 38 či AG 35 ale musíš dodržet přesně profil a Ag umí i základní akrobatické obraty a vitr 8 m/s není problém


Přílohy:
ag.jpg
ag.jpg
[ 325.62 KiB | Zobrazeno 2137 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klapky na vetroňa
PříspěvekNapsal: ned 24.01.2016 11:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Já jsem asi posledních 30 let vystačil se 2 profily : E387 a E205. Kdysi (asi před 40 lety) jsem ještě E387 dole zarovnal. Na soutěže už dávno chodím jen jako čumil. Nevidím důvod, proč by se nemohlo s E387 lítat na zádech. Samozřejmě to letí špatně, ale právě proto je to velmi účinná metoda pro sundání z termiky. Pro soutěžní brusy tvořené ve formách je určitě důvod k diskuzím o profilech. Pro domácí stavbu s rašplovou interpolací žeber, hoblováním náběžky a odtokovky a broušením brusným hranolem nemá podle mne velké mudrování smysl.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: tomashr a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz