Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2015
Příspěvky: 5
Ahoj, urcite se to tu urcite objevilo - ale presto mi to neda, jsem novacek v oblasti penovych modelu (stavim koptery). Casto sleduju server flitetest.com a tam mimojine stavi paradni letadylka z nejake peny, ale fakt se mi nepodarilo najit alternativu tady u nas v CR. Maji tam i zdarma haldy sablon na vytisteni... Nejradsi bych si objednal aspon nejaky jejich laserem vyrezany model, ale postovne vyjde na cenu toho modelu. Proto, ma otazka zni - z ceho se ty jejich "foam desk" modely stavi? Jako depron to nevypada, je to uz z vyroby potazene papirem - da se tu v CR neco takoveho koupit, aniz bych musel potahovat depron papirem? Prosim o jakoukoli zkusenost ci radu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Jestli to je blue foam core tak u nás neseženeš a myslím,že ani v Eu možná Anglii.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2015
Příspěvky: 5
rikaji tomu foam board...a nasel jsem naznaky v par nejakych foto obchodech, ale nevim, jestli je to presne ono...

EDIT:
treba tady: http://www.ramovaniobrazu.cz/penove-foamboard to vypada skoro jako to, co hledam...a ani to neni o moc drazsi nez depron nebo jine podobne desky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Nekde jsem nasel oznaceni Kapa deska - http://www.hsw.cz/katalog/pu-sendvice-kapa/

ale nikdy jsem to nepouzil, normalni depron vzdy stacil

viz diskuse http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=58848

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
U nás se tomu říká depron. Pod tímto názvem to seženeš v modelářských obchodech.
Jinak v hornbachu mají tuším Monoplan (bílej, dražší cca 450kč).
V baumaxu Climapor.
V Obi / unihobby růžovej starlon a nebo vyblitě zelenej Max Pod.
Právě ten MaxPod má tloušťku 5mm což sedí na Flitetest plány. Je křehčí a z jedné strany lehce vroubkovaný, ale zase stojí pár korun, tak můžeš otestovat jestli bude stačit, já z něj stavěl FT22 a FF117 a bez problémů. Aktuálně jsem ale už přešel na Starlon a pokud chci bílé letadlo tak ten Monoplan(nejpohodlnější vyřezávání a ohýbání, hladký z obou stran).


Přílohy:
10461874_730510323661190_58055842_n.jpg
10461874_730510323661190_58055842_n.jpg
[ 58.61 KiB | Zobrazeno 10259 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ale prd, to nema na sobe papir. Sice jsem ho tam nikdy nepotreboval ale nektere plany s tim muzou pocitat

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2015
Příspěvky: 5
tak me je pro zacatek vcelku jedno, jakou to ma barvu, spis jde o to, ze oni tam s tim papirem vylozene pocitaji, vetsinu plannu maji s tim, ze se casti prehybaji a prorazavaji se jen kliny v tech ohybech. ja su zacatecnik, kdovijestli s tim budu umet litat, takze bych rad vyuzil FliteTest navodu a planku a proste to splacal co nejlevnejsi a nejjednoduseji a az pak resil, co je lepsi nebo horsi, pevnejsi, lehci atd... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2015
Příspěvky: 5
kazdopadne moc diky za rady, uz aspon vim, kde zacit :)

a co se tyce tech planu samotnych - kde to tisknete? Staci nejak doma a pak to poskladat a nejak prekreslit na ty desky, nebo jakou mate kdo zkusenost? Je to v meritku? Kdyz na to kouknu, tak ty rozdeleny plany na A4 nemaji okraje - to zadna normalni tiskarna neumi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Tiskne se nerozdeleny plan pres adobe reader jako plakat. Ten dela slepovaci znacky a okraje sam. Na a4 je to des to slepovat, na a3 uz to jde.
Flitetest ma plany hodne rozlezle a vzdy je to pekna kupka papiru.
Pak si jednotlive dily obstrihnu s okrajem, prilepim na desku par kousky izolepy a rezu nozem primo pres plan. Na opravy mam pak vyrizlej presne obrys z papiru a na prvni kus nemusim obstrihavat a prekreslovat.

Pro slepovani se mi osvedcil uhupor a purex(soudal a66), tavna pistole je na me moc rychla, nez jsem ustavil dil nebo objel celej obvod vetsich kusu bylo lepidlo tuhe.

Edit:

Jeste k tomu chybejicimu papiru, do texh mist kde je s tim pocitano lepim izolepu, maj to jen pro ohyby a tam to staci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 15:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.7.2015
Příspěvky: 5
dik moc za rady!


ad ta tavna pistole - taky teda nechapu, jak to tam delaji. asi maji ve statech jiny ty tycinky - ale ja to proste nedavam, jednak to tuhne strasne rychle (ackoli pisou, ze prej dve minuty) a i kdyz mam slusnou pistoli, tak pri odlozeni mi to z toho neustale tece a kape. no proste des.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 16:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
Ještě jedna rada, pokud chceš slepovat výkresy k sobě, hodí se vysadit skleněné dveře, hodit pod ně lampičku a lepit na nich.
Kdo měl technické kreslení na škole a potřeboval něco obkreslit od spolužáka, jistě zná.

Pokud chceš ale ušetřit čas, možná se pro začátek vyprdni na flitetest a udělej si jednoduché samokřídlo ve stylu Armin wing a podobně. Složíš ho za večer a na šablonu ti stačí 4ks A3 nebo jen trochu rýsování na balícím papíru.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1616805



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
Ten Monoplan se nejlíp ohýbá? líp než depron?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 12.1.2014
Příspěvky: 427
Bydliště: Zlín
On to prave uz asi je depron, ale pomer cena vykon mi vychazi nejlip u starlonu. Ohyba se v pohode, staci na ohyb nalepit izolepu a nepraskne ani pri hodne ostrych uhlech (klasicky nabezna hrana)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 18:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
detto nomaplan, obycajna lepiaca paska vyriesi ohyb.

Ked sme uz pri stavbe podla planikov Flitestu, tak z ich navrhov mam odstavane pomerne drvivu cast modelov. Pokial mam cas tak Nomaplan myslim ze je 4 mm potiahnem z oboch stran najtensim klobukovym papierom, vysledok je podobny ako Foam Board. Potrebne je ale pouzivat disperzne lepidlo, ak pouzijes PU lepidlo tak ten depron o papiera tazko odtrhnes.

Mozem ti odporucat vzdy poriahnut depron papierom pri stavbe kde je pouzity Foam Board, totiz oni nepouzivaju alebo len minimalne vystuhy to im plni podla mna obojstranny potah papierom, ale mozem sa mylit, rad sa necham poucit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Material na stavbu penoveho modelu
PříspěvekNapsal: pát 15.01.2016 19:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
este som tu nieco zahliadol o pouzivani ich planikov ...

takto to odporucaju oni:



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz