Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 8:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2012
Příspěvky: 1248
Všichni se tu bavíme o Sport Cubu,šoatně čteš,jen jeden ukázal,že lítá taky s Carbon Cubem! :(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 12:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2010
Příspěvky: 1214
On není problém uřídit letadlo v simulátoru i v reálu. Obojí bude u tohohle éra jednoduché. Problém je, že když se to v reálu vznese, najednou ti to přijde až neskutečné, že to letí, lekneš se, bojíš se letět výš, že se něco stane (co když jsem něco někde blbě zapojil, ... ), zazmatkuješ a jseš na zemi čumákem. Těch prvních několik sekund až možná i minut je o enormním soustředění, budeš možná ve stresu. Přes tohle mě přenesl před asi 6 roky známý, co mi letadlo pro začátečníka (Wing-Dragon) zkontroloval, všechno bylo OK, řekl mi, co je před letem třeba zkontrolovat a vyzkoušet, že není čeho se bát, on vystoupal vysoko, předal mi vysílačku a já zjistil, že se to řídí stejně jako na simulátoru (tenkrát obyčejný FMS) a že lítání je pohoda. Samozřejmě ve tvém případě to takhle být nemusí, může to být daleko lepší, ale není to nic, za co se člověk stydí a jde opravdu jen o prvních pár okamžiků. A byla by opravdu škoda si takové krásné letadlo hnedka zošklivit prvním zbytečným pádem, když další už pravděpodobně nebudou. Zrovna tohle éro, když vydrží, bude sloužit hodně dlouho, protože hezky vypadá a uspokojí i pokročilejší piloty.
Držím palce, lítání je krásné. Já před 6 lety začínal také o Vánocích. Byly to nezapomenutelné zážitky při prvních letech :wink: .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 20:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2015
Příspěvky: 31
Bydliště: Velka Polom
Obrázky: 0
Dekuji moc za tento clanek,jsem opravdu rad za tento i vsechny nazory na tomto vlaknu,
Budu se snazit dodrzet vsechny postupy:zalitani nekym zkusenym-par letu s ucitelem a i kdyz mam sve leta,porad si pamatuju ze clovek se uci cely zivot a jsem ktomuto prislovi vdecny.
Kazdy model chce sve a je treba mu to umoznit,takze vzhuru k simulatoru a pak za dohledu poprve pokusit ten pocit kdyz to leti......... a pak i bez uhony pristane.
Jsem s Velke Polomi u OV takze uz jsem koukal kde se chodi litat-parkrat prijdu jen tak na cumendu-poznat lidi,najit trenera :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2010
Příspěvky: 686
Bydliště: Ostrava
Kocabe máš soukromou zprávu ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 12:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.3.2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Liberec
Letadla od Parkzone lítají dobře už z krabice.ale na zalet bych si vzal sebou někoho zkušeného. A rovnou bych objednal náhradní vrtule a časem asi urves podvozek. Jinak litá to na půl plynu když máš klapky skoro krokem.

_________________
Sport Cup, Trojan t 28 7.5cmm, Radian Pro, dx6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Náhradní vrtuli chápu, ale podvozek musí držet, kus zacvaknutého drátu, to snad zničit ani nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 5:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
DXS píše:
Náhradní vrtuli chápu, ale podvozek musí držet, kus zacvaknutého drátu, to snad zničit ani nejde.


úplně v pohodě..stačí pár tvrdších přistání..třeba na trávě..mám s tím u několika letadel své zkušenosti - jednak se ten drát začne ohýbat..pak rozjíždět do stran..taky trup trpí

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 18:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.3.2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Liberec
Dneska s plovaky na sněhu funguji dobře i na ledu na vodu si budu muset počkat až se oteplí.


Přílohy:
image.jpeg
image.jpeg
[ 136.21 KiB | Zobrazeno 1097 krát ]

image.jpeg
image.jpeg
[ 62.02 KiB | Zobrazeno 1097 krát ]


_________________
Sport Cup, Trojan t 28 7.5cmm, Radian Pro, dx6
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
folpec píše:
Dneska s plovaky na sněhu funguji dobře i na ledu na vodu si budu muset počkat až se oteplí.


takže létáš!
(nebo jen popojíždíš? 8¨-)) )

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sport Cub BNF
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 19:52 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 11.3.2014
Příspěvky: 48
Bydliště: Liberec
Samozřejmě že letám jen jsem si nedovolil to fotit za letu :) jinak přistávání je lepší než s podvozkem nemusím řešit ideální terén.

_________________
Sport Cup, Trojan t 28 7.5cmm, Radian Pro, dx6


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz