Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 17:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
motory budou mensi, DRV8825 dva utahne ale nepojedou na max. Proste pokud ti to zacne ztracet kroky pri frezovani tak budes vedet co vylepsit :-D

Tady jsou stranky tvurce MPCNC - http://www.vicious1.com/

Je tam ke stazeni Marlin, prehled jak ho nastavit, zaklady EstlCAMu (pouzivam ho a je fakt super, budu ho kupovat), odkazy na mody, navod na slozeni atd......

ano, sw co je v arduinu se jmenuje Marlin, soft co mas na PCcku se pouziva napr. RepetierHost pro ovladani frezy a pusteni akce a Estlcam je soft co z DXF udela GCode coz je to co se pak predhazuje Repetieru (Estlcam je vlastne 2D slicer :-D kdyz pouziju 3D tisk terminologii)


zdrojaky jsou taky, jsou to fakt jen ciste zdroje, ostatni veci jsou stejne a neni potreba plejtvat mistem

Příloha:
Marlin_dualaxis_srconly.zip [287.07 KiB]
140 krát

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 17:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mimochodem jedna zajimava vec - cim jedou krokace pomalejs tim delaj vetsi bordel resp. takovej divnej zvuk jakoby krokovani. Kdyz jezdi rychlosti ala 3D tisk tak to nedelaj ale pri frezovani to dela jakoby jednotlive kroky ktere se daj slyest. Ale delalo to i bez zateze takze to zatim neresim.

Az se neco rozpadne tak to budu resit :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 18:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
to Amper : dík, začíná to být teoreticky jasné - jen se do toho dostat :-) Zatím jsem ve fázi objednávání a přípravy na tisk.

to Celeron : jak jsi dopadl s těma trubkama, jsou použitelný ? můžu ti věřit a objednat si délky jak jsi napsal ?
Nikdy jsem netisknul z PLA (budu je objednávat u JRC), zatím jsem spotřeboval asi 3 cívky ABS, takže v PLA jsem neposkvrněnej - dej mi prosím, jestli můžeš základy - teploty?, Kores - funguje na PLA ? (na ABS naprosto bez problému až na jednu vytrženou pecku ze zrcadla - ale i s tou dírou se dá tisknout, když se tomu "vyhnu":-) ).
dík, Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 18:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
PLA se resilo v tematu ohledne 3D tisku. Kores fungoval, teploty podle matrose a pokud mas celokovovy hotend tak muzes mit problem. Ve vlakne je seznam ktere PLA se cca tisknout da a ktere dela problemy

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
... cim jedou krokace pomalejs tim delaj vetsi bordel ...

A taky se ti to umí při určitých úhlech pohybu (určitý poměr rychlosti X a rychlosti Y a také vhodný smysl pohybů) pěkně rozrezonovat? :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2011
Příspěvky: 742
Bydliště: Slavkov u Brna
Obrázky: 0
Amper píše:
mimochodem jedna zajimava vec - cim jedou krokace pomalejs tim delaj vetsi bordel resp. takovej divnej zvuk jakoby krokovani. Kdyz jezdi rychlosti ala 3D tisk tak to nedelaj ale pri frezovani to dela jakoby jednotlive kroky ktere se daj slyest. Ale delalo to i bez zateze takze to zatim neresim.

Az se neco rozpadne tak to budu resit :-D


A zkoušel jsi zadat do G-kod příkaz G64 P0.05, samo že ta hodnota 0.05 není dogma - můžeš nastavit i jinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 22:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
petrno píše:
to Amper : dík, začíná to být teoreticky jasné - jen se do toho dostat :-) Zatím jsem ve fázi objednávání a přípravy na tisk.

to Celeron : jak jsi dopadl s těma trubkama, jsou použitelný ? můžu ti věřit a objednat si délky jak jsi napsal ?
Nikdy jsem netisknul z PLA (budu je objednávat u JRC), zatím jsem spotřeboval asi 3 cívky ABS, takže v PLA jsem neposkvrněnej - dej mi prosím, jestli můžeš základy - teploty?, Kores - funguje na PLA ? (na ABS naprosto bez problému až na jednu vytrženou pecku ze zrcadla - ale i s tou dírou se dá tisknout, když se tomu "vyhnu":-) ).
dík, Petr

Tak jsem přivezl roury. Aby se vešlo do auta, nechal jsem si šmiknout 4 kusy 1,5 m což je 6 m celkem. Toura to je nakonec broušená švová 25/2,5 (stěna) nerez A2, cena nic moc, 1150 s DPH. Bezešvá je darda, skoro 3x tolik. :cry: Ale ta co jsem koupil tak je broušený povrch a šev není vůbec vidět, je jen vevnitř. Hned odpoledne po příjezdu domů jsem skáknul ke kámošovi s velkým soustruhem, trubky jsme nařezali fričkou a zatočili a strhli hrany na stejnou dýlku. Zítra ještě přečtu, co je na trubce napsáno, prý se to dá umýt acetonem.
Doma jsem si u souseda vyzvedl ložiska a Mladeč PLA z JRC. Právě tisknu z toho PLA na podporách IE_Middle_Z rigid s nastavením na PLA Esun. jsem v 80%. Jo bacha, Mladeč má jen 1,65mm!! Teploty 220/60, chlazení po 4 vrstvě, jinak default kromě v změny v Advanced: First layer 175%, Solid infill 95%, na Kores. Jo a když jsem nenastavil trysku s nahřátým Bedem na měrku 0,1mm, (papír je moc) Mladeč první vrstva se špatně rozpatlá hlavně pokud máš Rectilineár grid.
Zítra budu montovat, přivezl jsem si taky ty čtvercový matky M4 a M3. Jdou to DIN562.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 7:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ad G64 - tak todle nepodporuje zadny ramps soft takze bohuzel. Ale ono to neni tak hrozny, jen to proste neni takovy plynuly zvuk jako u rychleho pohybu pri 3D tisku

ad PLA - no, ja zase musel nechavat mezeru na papir, kdyz jsem dal mensi tak se prvni vrstva obcas zasekla protoze zubatice nebyla schopna protlacit matros. Proste to chce zkusit na nejakych mensich kouskach

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
PLA - už jsem vytisk oba Middle Z a teď tisknu futrály na matku Z a s PLA Mladeč žádnej problém. Tedy s tiskem, dostat tisk ze zrcadla s Koreskou je nadlidskej výkon. Dal jsem výtisk na hodinu odmočit do lavoru a stejně jsem musel mlátit z boku. Někdy od května jsem měl jedno zrcadlo, teď co sundání PLA, vyštípnutá čočka na zrcadle. Sice pár mm2 ale ...

Na ty rouře je napsaný šílený hausnumero:
25 x 2,5 HEAT N´0444650 EN1.4301/EN1.4307 - TP304L EN12217-7 WO BA 07/10/15 00:15

Jirka

edit: Tak jsem zatím složil 3 vozejky X a Y a na 25 mm rouře jedou naprosto plynule, volně bez jakýkoliv vůle, řekl bych, že ty plastový vozejky jsou zcela akurátně předepnutý. Je to opravdu fest, trubka se v domku nedá otočit. Takhle mě nechodí ani LUčka na Rebelovi. Když se dá vozek na trubku, tak stačí náklon cca 25 stupňů a už se po rouře rozjede sám svojí váhou.
A propo, podle fotek, tak podle popisu na trubkách má autor taky nerezovky, možná stejný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 16:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Amper: jak moc je to přesný a co vůle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 16:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Nevim jak je to presny - hodinkama jsem to nekontroloval. Vule jsem nezaznamenal.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 16:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 562
Bydliště: Brno
Na kolik tě to asi tak celkově vyšlo? Mám doma aruino, ramps, motory, řemeny, tak by mě spíš zajímala ta mechanika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 20:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
pocitej se mnou :

cca 60 lozisek = cca 540,-
trubky pozink = myslim ze 700,- (brousene nerez jsou lepsi ale drazsi)
material pro tisk = 2x600 (tisknu si sam a ted si nejsem jisty za kolik jsem kupoval PLA tak jsem seknul odhad, z 2kg zbylo dost ale myslim ze 1kg nestaci)
jedna pozink zavitovka, srouby, podlozky, matky - odhaduju 500,-
jedna pruzina do "Z" matky pro predepnuti - cenu nevim, z bauhauzu, nic zabijackeho

spis jsem nadsazoval - napr. spojmat se urcite vejde pod 500, podle toho kde to beres

Spindle zalezi co chces - v nouzi se da pouzit treba dremelka ale rychle zakuka. Ja mam svuj z 300W stridaku atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jestlipak sis Amper všiml, jakej běs se rozpoutal na Rebelovi kolem tohodle multitoolu? :) Úplně stejnej, jako na CNC fóru jakmile někdo začne s čímkoliv co neváží tunu, nemá lineární kolejnice, serva, kuličkový šrouby a dvoukilowatový vřeteno, tak CNC ortodoxáci okamžitě startujou.
Jenže tohle není frézka na železo, tohle je Multitool router, kde není potřeba žádná velká síla v posuvech na frézy do 2 mm na balzu a překližku a pro pálení laserem či řezání fólii nebo i ten 3D tisk.

Už mám poskládanej rám s pojezdama, jezdí to naprosto nádherně, žádný zadrhávání, žádná vůle.

Ale už přemejšlím, jak předělám stavění noh pod rámem na šrouby abe se dal rám znivelovat proti základní desce. Něco jako je štelování Bedu na 3D tiskárně.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mostly printed CNC/Multitool
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 22:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6894
Bydliště: Moravský kras
Abyste nebyli chlapci zklamaní... Tuhost stroje se projeví i na blbým sklotextitu.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 680 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 46  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz