Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 14:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Konečně jsem vzdal synkovo oddalování sestřihu videa (má jiné důležitější činnosti jako filmy, hry, facebůk apod.) a umatlal jsem to sám. Točeno jeho Galaxy S4, trochu jsme do toho kecali, pípá do toho vario které neumím deaktivovat (je součástí GPS modulu) a vrčí do toho vlečná z letiště za zády :-)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Poslední záběr je pokusný průlet s plně vyklopenými klapkami, nečekal jsem tak příjemné chování s nimi :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 18:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Měl jsem "v šuplíku" plonkové 2 sady 5s LiPol 3000mAh 20C. Po proměření Ri jsem vybral 6 článků a spáchal z nich pack "na míru" pro Riff Raffa.
Příloha:
6s_3000mAh_20C.JPG
6s_3000mAh_20C.JPG
[ 53.13 KiB | Zobrazeno 2750 krát ]

Má krásných 500g a éro s ním viditelně ožilo díky vyššímu výkonu a letovce 2300g. Po kraťounkém letu (tak 2,5 min.) jsem dobíjel asi 800mAh - pokud tedy výdrž bude cca 6 minut (dobíjet bych chtěl tak 2400mAh max.), budu spokojený.

Měření rychlosti má éro již za sebou, implantoval jsem místo GPS čidlo přece jen praktičtější - snímač napětí Gr/SJ Hott. Protože je však jen do 4s, musí stačit sledování "spodních" čtyř článků abych věděl kolik toho v baterce asi tak zbývá po stránce napětí za letu; po proříznutí boku konektoru tam jde zapojit jak 5s tak 6s pack:
Příloha:
SeaFury_19.JPG
SeaFury_19.JPG
[ 58.91 KiB | Zobrazeno 2750 krát ]


Ještě zopakuji dnes opět potvrzený postřeh z prvních letů - éro je při zatáčkách v dálce velmi špatně čitelné, proti šedobílé obloze je vidět jen černý střed křídel a čárka trupu, víc už nic... Chce to model stále sledovat a mít trvalou povědomost o jeho okamžité poloze.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 12:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Taky jsem neodolal a koupil letadlo za 90 USD,ještě jsem neletěl,čekám na 90 mm kužel až dorazí, budu používat vrtuli 15/8 kterou jsem testoval,ztratím nádherný vzhled čtyřlisté vrtule,ale ta originál má tragickou účinnost.Testoval jsem tah a odběr na zařízení z HK a porovnával jak vrtule tak parametry originálního motoru s podobným motorem,který půjde do Katany od PA.
K originálnímu motoru,nevím jak kvalitní jsou ložiska,to ukáže čas ale,parametrově je skoro na chlup stejný s tímto motorem:LEOPARD LC4250-12T 410KV BRUSHLESS OUTRUNNER http://emotors.cz/elektromotory/6853-le ... unner.html
Naměřené hodnoty motoru:
6S-30C - Vrtule 15/8 APC
Proud 30A spotřeba 750 Watt tah 3200 gr.
Vrtule 14/7 23A 570Watt tah 2400 gr
Vrtule 13/6 3 listá 26A 630 Watt tah 2600 gr
Bohužel jsem ztratil lístek s parametry originální vrtule,ale bylo to asi o 30 procent horší.Nevím jestli zařízení měří přesně,myslím si, že to ukazuje méně, protože když porovnám měření jiných motorů s parametry které jsou dány výrobcem tak to nesedí,u leoparda při stejné vrtuli co mají oni v tabulce 15/8 a spotřebě 540 Watt mají tah 3300 gr já naměřil 2500gr.
Jinak dík za upozornění záslepky na nádrž,určitě bych ji taky ztratil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pon 04.01.2016 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Seba píše:
....ztratím nádherný vzhled čtyřlisté vrtule, ale ta originál má tragickou účinnost...

To jo, už mám objednané 2+2 ks (snad) vhodných 14/8 z HK, zkusím je nějak zkřížit do čtyřlistů...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Když jsem měl P-47 1400 od fms, tak tomu i k P-51 jsou unašeče a maketový vrtule 14x8 Muselo by se nakoupit plastový unašeč a listí. Díra v unašeči je 8mm. Třeba vám to pomůže v rozhodování ;)
Můj Jug měl taky přes dvě kila, 4250/600kv motor a honil to 4s. Lítalo to hezky maketově, dostatečně na základní obraty. Takže na 6s by to musela být střela.
http://www.pelikandaniel.com/?sec=rel&id=46308&rt=2#rels

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 12:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Wirda píše:
... na 6s by to musela být střela...

No, ony tyhle lisované jakomakety jsou dost členité, samý zářez, drážka, výstupek... To dost brzdí a na překonání odporu vzduchu to potřebuje chlapácký výkon.
Mám příkon cca 900W (se 6s) a letí to tak nějak rozumně a pohledně; vyšší fofr by tomu podle mně ani neslušel, bylo by to nerealistické už od pohledu... si říkám...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: úte 05.01.2016 13:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jako jasný, tak ubrat plyn se dá vždycky, ale nemůžu říct, jak by to lítalo. S mím pohonem jsem si říkal, že by to ještě chtělo přidat, aby to bylo ono, ale spokojil jsem se stím. Jen jsem chtěl ponuknou, že možnost koupit hotové tu je :wink:
A vlastně. Tady může vidět, jak to letělo. Průlety jsem měl 1/2 až 3/4 plynu, plný do stoupáků a baterka už taky byla stará asi dvě sezony. https://www.youtube.com/watch?v=WmFmt5If6EA

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 14:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 12
Zdar,pěkné video.Co se týká vrtule tak ve stavebnici byl ještě kužel na 4list i s unašečem ,tak s 5listu který byl ve stavebnici bych lehce udělal 4list a zkusim to .Jinak pokud sleduješ poznatky na Fury na HKtak tam je spousta diskuze o vrtulích a různých úpravách ,je tam asi 180 stránek jenom o Fury.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 15:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2010
Příspěvky: 244
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 0
jyrry píše:
Ahoj, tak to se snad někde na akci setkáme a dáme let ve dvojici :-)

Pokud chvíli počkáš než dodělám Hurika Mk.IIC Trop , můžem dát taky let ve dvojici :wink: , ale hezčí by to bylo asi s Mosquitem pokud ho ještě máš , měřítkově by to tak nějak bylo , tohle má rozpětí 1350mm.


Přílohy:
P1210113.JPG
P1210113.JPG
[ 68.01 KiB | Zobrazeno 2492 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 06.01.2016 17:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mossie už skoro rok žije u kolegy...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 18:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Můžete mi někdo změřit jak daleko máte těžiště od náběhu křídla,a na kolik stupňů máte asi nastavené klapky na přistání. V návodu je 9 cm, prý je ale lepší 8cm, kolik máte?? Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: čtv 07.01.2016 20:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Mám zato že těžiště mám tak 8,5cm.
Klapky asi tak:
Příloha:
Sea_Fury_klapky.JPG
Sea_Fury_klapky.JPG
[ 36.7 KiB | Zobrazeno 2391 krát ]

Vnější je blbě vidět ale je asi o 15° méně než vnitřní.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 9:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Dík za foto,to máš skoro na maximum neé?? Uvažuji je dát na 3 polohový vypínač do začátku, až zjistím jak se to chová. Jakou tendenci při zapnutí klapek to má,čumák táhne dolů, nebo nahoru ????
Jinak k vrtuli,já mám ověřenou nejlepší účinnost na dvoulistou 15/8, ale pro lepší vzhled uvažuji o koupi tří nebo čtyřlisté. U třílisté bude mít přibližně stejný odběr 14/7 ale u čtyř nevím, nevíš odhadem co by té 15/8 odpovídalo,a hlavně stoupání,jestli nechat 8 a zmenšit průměr na 13, nebo sehnat 14/6,nemáš s tím nějakou zkušenost??
Na začátek bych koupil něco levnějšího tady,ale nevím vůbec co je to za kvalita,značku jsem nikdy neměl. Co bys doporučil tady:
http://www.nastik.pl/smigla-master-airs ... 7_101.html
Pokud budu spokojen ,tak třeba koupím něco takového,je to ale skoro cena celého letadla,ale asi bych to dal do lepšího letadla.
https://www.lindinger.at/at/flugzeuge/a ... ng-corsair


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 08.01.2016 12:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Seba píše:
Dík za foto,to máš skoro na maximum neé?? Uvažuji je dát na 3 polohový vypínač do začátku, až zjistím jak se to chová. Jakou tendenci při zapnutí klapek to má,čumák táhne dolů, nebo nahoru ????
jyrry čtv 31. pro, 2015 17:27 píše:
... jsem zkoušel ty odštěpné klapky a ty mně tedy velmi mile překvapily. Ani moc nemusím tlačit výškovkou, éro krásně zpomalí; ...
A jinak - mám je na třípolohový přepínač ale na přistání jdu stejně na plnou výchylku.

Seba píše:
Tyhle jsou sice na pohled pěkné ale mají mizernou účinnost (ověřeno na velikostech 10-16"), APC jsou lepší ale není výběr. Navíc trojlistá tam bude divná...

Seba píše:
https://www.lindinger.at/at/flugzeuge/antriebe-elektro/luftschrauben/biela-carbon-luftschraube-electric-14-8-4-blatt-sonderausfuehrung-corsair
Ta je krásná ale její cena taky :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: sob 09.01.2016 18:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.9.2014
Příspěvky: 416
Tak dostavěno podle zdejších doporučení,ještě jsem odstřihl konektory od motoru a přiletoval na regulátor,tak jsou kratší asi o 10 cm,regulátor je hned za dřevěnou deskou co drží motor a bude na něho pěkně foukat.Váha s těžkou vrtulí vybaveného letadla je 1850 gr. Mám ale problém s těžištěm, s baterkama 2200 mAh se na těžiště 8,5cm nemám nárok dostat,s 2800 jsem na 9cm,použil jsem tak 5000mAh s těma je těžiště v pohodě,ještě musím baterky posunout kousek dozadu. Ale váha je s něma přesně 2500gr, myslíte ,že to ještě s tou váhou dobře poletí,podvozek asi dostane zabrat,jinak bych musel koupit baterky tak 4000mAh to bych to těžiště trefil asi přesně,a váha by asi vyšla na 2400gr.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz