Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 7:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2003
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha
Za me bazarova Beta a toho Cadeta pripojit na sim. Chce to jen pajku do ruky. A prevodnik z HK.
Ondrej

_________________
BETA 1400, Taranis (návrat k modelářství po 8-15 letech).


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: úte 08.12.2015 23:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Západočeský kraj
Tak po delsim zvazovani, jsem se rozhodl ze zatim budu letat na simulatoru FMS a s ovladacem od pelikana. K tomu prikoupim hazedlo bolt a zacnu se zkousenim hodu atd. Pote az pujdu do bety:) A casem bych si chtel zkusit prekopat toho bolta na rc snad to zmaknu:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 11:23 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2013
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha - Žižkov
Obrázky: 15
Sdělím, jak jsem začínal lítat já s RC modelama před 2 a půl rokama :) Začal jsem s Betou 1400 v ARF, koupil jsem vysílač nabíječku a 2 baterky. Vešel jsem s tím vše do 8 litrů. Žádní simulátor jsem nepoužil. A šel jsem rovnou na vzduch. První lítání bylo asi tak 10 vteřin ve vzduchu a pak náraz do stromu :D utrhlo se křídlo od trupu. Tak jsem to sbalil a šel domů to opravit. Další den taky let dlouho nevydržel, taky rozbitý a domů. Fakt používat mřížkovou pásku a Purex :D Celé letadlo bylo polepeno s mřížkovou páskou :D kromě křídla. Nakonec za třičtvrtě roku už narazilo na špičku stromu a zůstal tam viset. Teda jen křídla a trup jsem později našel někde dál, naštěstí. Už to bylo zdevastovaný, ale elektronika vydržela. Jenže přítelkyně viděla můj smutný pohled, tak mi koupila novou Betu 1400 jen stavebnici. Do ted jí mám :) ještě v dobrém stavu. Lítal jsem s tím docela dlouho, po roce jsem koupil Funcuba 1400 stavebnici a to je jiná třídá 8O úplně stabilní. Do ted lítám s těma dvouma letadlama bez poškození i akrobaticky :D . Ted půl roku učím lítat s vrtulníkem a zatím jen 3 pády. S tím ted lítám do čtverce, ted mi čeká lítání do osmičky.

Rada: Kdyby ses rozhodl koupit Betu, první co udělej je, šrouby na křídla vyhod a namontuj tam magnety. Má to výhodu v tom, že při pádu neutrhne křídla od trupu, ale jen povolí, ty to pak jen vemeš, narovnáš a lítáš dál.

Tady jsou mé modely
5452

_________________
Graupner MX-12 HoTT, Beta 1400, Funcub 1400, T-Rex 450Pro


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 13:45 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Západočeský kraj
Cserv píše:
Sdělím, jak jsem začínal lítat já s RC modelama před 2 a půl rokama :) Začal jsem s Betou 1400 v ARF, koupil jsem vysílač nabíječku a 2 baterky. Vešel jsem s tím vše do 8 litrů. Žádní simulátor jsem nepoužil. A šel jsem rovnou na vzduch. První lítání bylo asi tak 10 vteřin ve vzduchu a pak náraz do stromu :D utrhlo se křídlo od trupu. Tak jsem to sbalil a šel domů to opravit. Další den taky let dlouho nevydržel, taky rozbitý a domů. Fakt používat mřížkovou pásku a Purex :D Celé letadlo bylo polepeno s mřížkovou páskou :D kromě křídla. Nakonec za třičtvrtě roku už narazilo na špičku stromu a zůstal tam viset. Teda jen křídla a trup jsem později našel někde dál, naštěstí. Už to bylo zdevastovaný, ale elektronika vydržela. Jenže přítelkyně viděla můj smutný pohled, tak mi koupila novou Betu 1400 jen stavebnici. Do ted jí mám :) ještě v dobrém stavu. Lítal jsem s tím docela dlouho, po roce jsem koupil Funcuba 1400 stavebnici a to je jiná třídá 8O úplně stabilní. Do ted lítám s těma dvouma letadlama bez poškození i akrobaticky :D . Ted půl roku učím lítat s vrtulníkem a zatím jen 3 pády. S tím ted lítám do čtverce, ted mi čeká lítání do osmičky.

Rada: Kdyby ses rozhodl koupit Betu, první co udělej je, šrouby na křídla vyhod a namontuj tam magnety. Má to výhodu v tom, že při pádu neutrhne křídla od trupu, ale jen povolí, ty to pak jen vemeš, narovnáš a lítáš dál.

Tady jsou mé modely
5452




Díky za příspěvěk:)Koukám že máš vysílačku Graupner MZ - 12 pokud čtu správně:) Jak jsi sní spokojen? Podle toho co jsem projížděl bych si jí chtěl taky pořídit:)A mimochodem máš pěkné letadla. Vidím to zase úplně stejně:) Betu na naučení a poté nějakého hornoplošníka který zmákne i nějakou lehčí akrobacii:) Nemám žádné velké cíle ale prostě lítat pro radost a potěšení:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
Akorát dobře promysly, aby do budoucna nebylo šest kanálů málo :wink: Pro začátek si člověk říká, že to stačí, víc určitě potřebovat nebudu 8) Taky jsem tak přemýšlel a po roce jsem šestikanál (DX6i) prodával a kupoval novou vícekanálovou :lol:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Pokud cloveku po roce nestaci 6 kanalu tak rad koupi lepsi vysilac a starej proda nebo necha detem :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 21:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
To je pravda, ale projede na tom dost peněz. A právě proto, že neposlechl radu na začátku od zkušenějších :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 21:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ale neprojede. Na levných rádiích se moc neprodělá, narozdíl od těch drahých, takže ty rady "kup si něco pořádnýho, vydrží ti to celý život" už moc nepodporuji.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 22:30 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 12.7.2013
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha - Žižkov
Obrázky: 15
To: Venzenger, Pozor já mám MX-12 ne MZ-12. Ale ostatní kluci mají pravdu, kup vícekanálovou. Já už ted pokoukávám na MZ-18 či MZ-24. Se divím, že víc kanálový jsou o pár korun dražší než 6 kanál :? MZ-24 samotný vysílač můžu koupit už jen za 9200kč, kdež to já kupoval MX-12 komplet bez serv za 4000kč. obrovský rozdíl naproti tomu, že už má barevný a dotikový display. :oops: Jinak jsem s tím Graupnerem naprosto spokojení, ještě se mi nestalo, že mi spadlo letadlo kvůli ztrátě signálu. Jen bohužel jsou dost drahý přijímače, ale kvůli telemetrii se nedivím.

_________________
Graupner MX-12 HoTT, Beta 1400, Funcub 1400, T-Rex 450Pro


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: sob 02.01.2016 15:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Chtěl bych začít s Rc modely,zatím mám jen malou helinu,což je fajn a letadlo by bylo asi taky fajn. :D Pro upřesnění jsem nikdy s ničím nelítal.
Má otázka:
1. Mám začít opravdu jen s bublinama s ohledem na první létání (havárie budou :lol: ),nebo by se našlo něco co bych mohl skládat,abych si to trochu užil? A přitom by to bylo odolné.
2.Jakou vysílačku ,abych ji mohl použít i na další modely a nejlépe i na Heli. (Asi bude lepší vysílačka zvlášť než v setu?),ale nemusí to být úplný top.
3.Jaký model by jste mě doporučily( zatím koukám,že většinou radí Alpha 1500,Beta 1400),ale tam toho skládání asi moc nebude :D
4. Ještě dodatek "Mixi na vysílačce,je co?" - já říkal,že jsem amatér-zatím :lol:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 1:38 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.7.2012
Příspěvky: 26
patamatix píše:
Chtěl bych začít s Rc modely,zatím mám jen malou helinu,což je fajn a letadlo by bylo asi taky fajn. :D Pro upřesnění jsem nikdy s ničím nelítal......


Pokusím se stručně odpovědět:
1) Začni na simulátoru, aby sis osahal páčky :wink: - i když to není skutečné lítání, ušetříš tím spoustu času, který jinak strávíš opravováním modelu po pádech (pokud nepůjdeš kupovat rovnou nový..). Jinak jestli jsi nikdy s ničím nelítal, do konstrukcí bych nešel - když si odmyslím finanční stánku, opravy budou rozhodně pracnější, než "vteřiňák a za pár minut to mám hotový"
2)+3) Na tomhle odkaze máš něco málo o tom, co je podle mě vhodný, pokud si nejsi jistý, že Tě to bude bavit a nechceš do toho moc investovat:
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=16&t=75445
Nicméně, nevím, jestli ta vysílačka jde použít pro vrtulníky (pro "hračky" za pár korun asi ano)

4) Mixy - jednoduše řečeno, když například hýbeš páčkou, kterou ovládáš křídélka, tak se Ti současně trošku hýbe i např. směrovka (záleží na tom, co máš do čeho nastaveno a v jakém poměru)- ale tohle bych na Tvém místě zatím neřešil :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 11:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Regulátor - řídí otáčky motoru,je tak?

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 15:52 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Háj ve Slezsku
Obrázky: 0
patamatix píše:
Regulátor - řídí otáčky motoru,je tak?


Je tak. A regulátory obsahují i BEC (stabilizace napětí 5V pro napájení ostatní elektroniky v letadle)

_________________
Surikata (Reichard), Taranis+


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Hele, k relativně rychlému dovzdělání se mně celkem hezky posloužily články tady http://www.rc-zoom.cz/clanky/.
Při bližším prohledání jsou tam nejen recenze, ale aj články právě pro začátečníy - o baterkách, vysílačích, motorcích, réglech..


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: ned 03.01.2016 16:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Vaccc píše:
Hele, k relativně rychlému dovzdělání se mně celkem hezky posloužily články tady http://www.rc-zoom.cz/clanky/.
Při bližším prohledání jsou tam nejen recenze, ale aj články právě pro začátečníy - o baterkách, vysílačích, motorcích, réglech..


To vypadá zajímavě,to určitě prostuduji.
Děkuji :wink:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz