Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 22:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vzhledem k opotřebovanosti mého (jediného) "venkovního" houboletu (Spit 24) mně zlákaly masivní slevy na HK a pořídil jsem skrzevá Ježíška nový strojek pro krátké výlety na letiště a pro pohodové polétání i na menších prostorech. Sea Fury patří k těm několika málo typům jednomotorových stíhaček, které mají volný vstup do mého hangáru :-)
Příloha:
SeaFury_01.JPG
SeaFury_01.JPG
[ 75.62 KiB | Zobrazeno 5613 krát ]


Po vybalení z krabice mně zaujala tuhost lisovaného materiálu a s tím spojená i poměrně značná hmotnost modelu - už když jsem vyjmul jako první křídlo, blesklo mi hlavou že to nebude až takové ořezávátko nýbrž asi slušně naložená mrška - při nevelkém rozpětí 1200mm to bez aku a přijímače hmotí 1810g. Zabudovaný motor 3648 s regulátorem 60A má být napájen z aku 6s 3300mAh, což přidá dalších cca 500g ale já plánoval využít aku 5000mAh z Tigercata, což by přidalo 800g; letová hmotnost by tedy byla kolem 2300g při 3300mAh aku nebo 2600g při 5000mAh aku, což se mi jeví jako celkem dost a o pohodovém létání na menších plochách si to nejspíš nechá jen vyprávět... Hození z ruky také jaksi nepřipadá v úvahu.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Zrovna jsem se chtěl zeptat, odkud je, protože se mi moc líbí :D . V HK ale už nekoupím ani páku na servo, takže mám smůlu :cry:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 23:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.12.2013
Příspěvky: 195
:D to jsem rád, že taky někdo přemýšlí nad váhou :wink: taky jsem po něm koukal, tenhle typ stíhaček můžu. No určitě vyjdeš lehčí než já s Criticalem. Věřím že to bude lítat parádně. To že je to z HK neznamená, že to nelítá. Je spousta letadel vyrobených "dětmi" a jak parádně létají.
Bedlivě sleduju a těším se na video :)

_________________
...každý jednou začínal... :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 23:56 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
Na HK píšou, že váha je 2,1kg, ale píšou "váha", nikoliv letová váha jako u jiných modelů. Takže čert ví, jak to myslí. V každém případě i v tom videu je vidět, že jde o dost svižné éro.....
V recenzích píšou o velké úmrtnosti serv ! Mě by zajímalo, k čemu všemu slouží ten mnohapinový tišťák v křídle.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 6:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jojo, na serva si lidi dost stěžujou; pokaždé ale píší o klapkách - jsou odštěpné, bude to trochu citlivé na zavření aby se to neopíralo. Pak není divu že vyčadí.
Taky zalepit podvozek a vůbec zkontrolovat celé éro; to mně už vycvičilo GeeBee, že šetřej lepidlem :-D

Plošňák v křídle má údajně být sekvencér na podvozek a jeho vrata; jsem zvědav jak to maká. Zvažuju extra BEC pro něj, s omezením proudu, aby podvozek taky nevyčadil.

Ta hmotnost je divná, vychází o dost vyšší i s doporučenými aku ale podle videí na trubce to nevadí, jen je vidět jak éro krásně akceleruje při střemhlavém letu :-) Určitě zadlabu baterky dopředu abych dostal těžiště k čumáku, radši éro mírně těžší na kouli než pak čučet co to samo dělá (taky to zmiňují).

Jeden maník taky píše o zbrutálnění pohonu až na 2kW ale s tou čtyřlistou skládanou vrtulí bych tomu moc nevěřil, je trochu gumová a ukotvení listů nebudí zrovna důvěru...

No uvidíme, jedu na 3 dny do pryč a pak se na to juknu zblízka :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 14:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
tak to jsi mě dostal - sekvencer - já myslel, že když je to tak "velký", bude to jakési elektronické centrum včetně BEcu, sekvenceru, stabilizátoru letu, ovládání světel atd. . Prostě připojíš baterku, přijímač a máš to hezky učesaný a přehledný. A vono nic :D :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 16:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jo svetla... tak ty to asi spina. BEC v tom urcite neni, je v reglu. V trupu jsou uz jen serva vyskovky a smerovky, dal uz jen regl. Kabely Rx-kridlo jdou vsechny do te desky, tak to trochu ucesane bude.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: úte 29.12.2015 18:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dneska jsem tomu moc nedal, alespoň jsem to postavil na kola = připojil jsem tu záhadnou destičku k přijímači.
Ono to zas tak plug-and-playový nebude, když budu chtít aby to přežilo alespoň prvních pár letů... :?

Pro první pokusy jsem to napájel velmi mizernou (=měkkou) LiIon 1s baterkou, aby při nějakých nesrovnalostech něco hned nečadilo, jak píší někteří majitelé...
Příloha:
SeaFury_02.JPG
SeaFury_02.JPG
[ 70.93 KiB | Zobrazeno 4947 krát ]



Zjištění:
1. Světla svítí pořád neboli furt.
2. Na desce je vstup AUX ale nic na to nereaguje.
3. Křidélka mají jen jeden vstup, to možná bude stačit.
4. Klapky mají jen jeden vstup, to bude stačit. Jejich serva jsou (na rozdíl od ostatních analogů) digitální; to jsou ta co lidem hned hoří... Bude to chtít vyhrát si s náhony 2+2 dílných klapek, aby to chodilo lehce a nikde se neopíralo...
5. Podvozek má jen jeden vstup a ten leze do toho dříve zmíněného sekvenceru, který koordinuje pohyby noh a vnitřních dvířek. Tady jsem začal laborovat; podvozky i dvířka chodí tak nějak jak mají ale serva dvířek při zavření vrčí. Tomu jsem se věnoval následující 3/4 hodiny a už vím, že vidličky táhel dvířek nemůžou být vidličky ale kuláčky aby se to stále nešprajcovalo i když samotná dvířka chodí lehounce...
6. Kola - jedno má sbíhavost, druhé rozbíhavost. Náprava pootočením na trnu se zdá neproveditelná, má to plošky. Tak jinak...
Jestli takhle budu pokračovat, tak to možná na novoročním polétání nepoletí... :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 0:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
tak to je ještě sofistikovanější elektronika než bych očekával...... :D Na druhé straně, za ty prachy. Člověk si alespoň trochu vyhraje. Já bych to neuspěchal, ono se něco ještě určitě najde. :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 0:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vlasta2 píše:
... Člověk si alespoň trochu vyhraje...

No, kdybych do toho měl jen dát přijímač a letět, to by mi přišlo až trapný, to bych asi radši hned po záletu prodal :lol:
Takhle budu mít alespoň pocit že jsem pro to musel něco udělat :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 12:10 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:) Budu tě z povzdálí sledovat, to éro se mi taky moc líbí.

Mohli bychom se domluvit a zajet se příští rok na velkého Furyho podívat. Bydlí v Čechách.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 16:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
janva9 píše:
... na velkého Furyho podívat. Bydlí v Čechách.

A poslechnout, hmmmmmmmmmm :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 16:36 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Dopoledne jsem trochu odstraňoval ty zjištěné (i nezjištěné) nedodělky...

Dvířka podvozku - staré vyšoupané kuláčky Modela a jede to jak po másle, nic nevrčí ani v zavřeném ani v otevřeném stavu...
Příloha:
SeaFury_03.JPG
SeaFury_03.JPG
[ 71.45 KiB | Zobrazeno 4778 krát ]


Odštěpné klapky - už se nedivím že maníkům hořela serva; klapky nejsou v jedné rovině a při otevírání se do sebe pěkně zakousnou; gumové panty sice jako dovolí pohyb ale s větší silou a pak není divu že to serva vzdají. Tady je vidět kolik jsem musel na levé straně odříznout aby to nešlo do sebe:
Příloha:
SeaFury_04.JPG
SeaFury_04.JPG
[ 49.98 KiB | Zobrazeno 4778 krát ]

Táhla klapek jsem použil z krabice ale páky (nylon přírodní) jsem vlastenecky nahradil černými pákami MP-JET, nesvítí tam tolik; táhla jsem vetknul tak že vnitřní klapka půjde na cca 75° a vnější na cca 60°.
Příloha:
SeaFury_05.JPG
SeaFury_05.JPG
[ 51.1 KiB | Zobrazeno 4778 krát ]


Podvozky - tady se holky snažily lepidlem fakt hustě šetřit a pak lidi píší že to drží jen do prvního přistání. Z celkové styčné plochy bylo lepidlem omáznuto tak 10% a mírným vikláním jsem celé mechanizmy dostal ven:
Příloha:
SeaFury_06.JPG
SeaFury_06.JPG
[ 55.12 KiB | Zobrazeno 4778 krát ]

Zpátky jsem to zalepil polyuretanem aby mezery vypěnil a drželo to v celé ploše včetně boků a spodku.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 19:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Odštěpné klapky - druhá strana; páka serva byla nasazená o zoubek jinak než na předchozí straně; abych nemusel dlabat servo ven, proříznul jsem nakonec žlábek ke šroubku serva a nalepím to tam zpátky CA lepidlem:
Příloha:
SeaFury_07.JPG
SeaFury_07.JPG
[ 43.3 KiB | Zobrazeno 4749 krát ]


Nevím proč ale servo mělo trochu jiný chod než na opačné straně; korigující posun vidličky samozřejmě vyšel mezi dírky v páce a tak jsem páky sprostě vypodložil:
Příloha:
SeaFury_08.JPG
SeaFury_08.JPG
[ 48.85 KiB | Zobrazeno 4749 krát ]


Tak a po večeři se dám do křidélek, tam (naivně) nepředpokládám nějaký větší zádrhel... :|

edit: Tak to klaplo, křidélka se hýbou asi tak jak mají :-)
Ještě jsem zapomněl jeden detailík - páky serv je nutné pro dráty provrtat, mají dírky 1mm a dráty jsou 1,2mm; to jen na okraj...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sea Fury "Riff Raff" 1200mm EPO
PříspěvekNapsal: stř 30.12.2015 22:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Výškovka - její poloviny mají sednout do tvarových lůžek v trupu; neseděly a otlačené hrany plastového lůžka naznačují že i tady cosi neklaplo, tudíž to přebytečné muselo jít pryč:
Příloha:
SeaFury_09.JPG
SeaFury_09.JPG
[ 33.63 KiB | Zobrazeno 4705 krát ]

Po okrájení přebytečností se výškovka už dala nasadit na své místo; to černé je uhlíková výztuha která prochází oběma polovinami výškovky, vzadu je spojka polovin kormidla:
Příloha:
SeaFury_10.JPG
SeaFury_10.JPG
[ 64.28 KiB | Zobrazeno 4705 krát ]


Osazení pák už byla otázka chvíle; jen přední šroub páky výškového kormidla poněkud neprocházel skrz a byl nahrazen příslušně delším ze šuplíkových zásob. Táhlo směrovky bylo moc dlouhé a tak jsem použil zkracovací ohyby. Malé vruty vepředu a ve spojce kormidel drží poloviny výškovky. Tváří se to bytelně a symetricky.
Příloha:
SeaFury_11.JPG
SeaFury_11.JPG
[ 60.4 KiB | Zobrazeno 4705 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz