Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 22:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
paráda :)

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 23:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
Fakt paráda, asi se zastavím na čumendu :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2015 0:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2012
Příspěvky: 1406
Bydliště: Rakovník
Obrázky: 9
pidrman píše:
Fakt paráda, asi se zastavím na čumendu :-D

Tak dej vedet, taky se vetru. Neco jsem tam dluznej. ;-)

_________________
lítat neumim,ale o to víc mě to baví. :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2015 10:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Jen tak rychle po ránu seskládáno na sucho...teď budou vánoce:).
Příloha:
P1110070.JPG
P1110070.JPG
[ 83.99 KiB | Zobrazeno 2345 krát ]


Příloha:
P1110071.JPG
P1110071.JPG
[ 70.81 KiB | Zobrazeno 2345 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2015 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
[quote="vlada7"]Jen tak rychle po ránu seskládáno na sucho...teď budou vánoce:).

Závidím ti, že si to umíš nakreslit. To se to pak staví.
Jen si myslím, že by jsi měl ubrat na počtu přepážek. Jestli správně uvažuji, budeš celý trup potahovat balzou a vše přetáhneš tkaninou. Tím vznikne skořepina, která je dostatečně odolná, klidně bych ubral každou druhou přepážku. Vzadu možná ještě víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 24.12.2015 14:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Kreslením se živím, takže to pro není zas tak moc složité a ulehčí to hodně moc času při stavbě. Standardně to každý dělá stylem méně přepážek, potah 3mm balzou a laminovat tkaninou 30-40g/m2, plnič, broušení.... Mě právě napadlo zkusit to trošku jinak a to balzové stojiny 2x10 a 3x10 z lehké balzy a potah lehkou slabší balzou.
Zkoušel jsem si dělat vzorek a vychází to zajímavě, jak váhově, tak i na promáčknutí. Posledních 10 přepážek jsou max. odlehčeny a váží 106g.
To co je na fotce (trup s centroplánem) váží zatím včetně trubky 45x1,5 a laminátového pouzdra 1480g.
Pak je otázka laminovat povrch nebo papír a 3-4 vrstvy laku, plnič...apod. Měl jsem v ruce výškovku Honzy Doubravy na tu novou LA-7, který potah
laminoval na sklo s tenkou balzou a je to mazec. Krásně lehká a pevná. Důležité je necpat dozadu žádná serva zbytečnosti, protože v těch pákových poměrech rozložení
hmotnosti to dělá hodně. Já mám třeba serva hned za motorovou přepážkou a bowdeny půjdou prostupy skrz přepážky dnem trupu až dozadu. Je tak třeba krásně volný
prostor uvnitř v místě kabiny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.12.2015 23:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
[quote="vlada7"]

Nic proti tomu, ale bude ti přibývat hmotnost lepidlem, u takhle velkého éra to přibývá po gramech, ale neúprosně. Zkus 2-3 mm balzu ne tvaru plachty napařit v horké vodě a na trup přitlačit pružným obinadlem a nechat vyschnout a pak v klidu přilepit. Potáhnout ocasní plochy plachtou dělanou na skle je dobrý postup, popisoval jsem ho v RCM
Bowdeny, toho bych se bál. Asi bych volil nerezová lanka 0.8mm jsou lehká a dokáží tlumit případné rázy.
Držím palce a těším se na další kroky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 10:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Mne sa zda , ze vy kreslici davate na tie modely od kridla dozadu zbytocne vela prepazok, ja by som kazdu druhu vyhodil. Ono si poviete, ved by som ziskal na vahe len 50 gr. Lenze 50 gr. Vzadu je obycajne naviac 250gr. Olova vpredu.
Inak pekne.
A este dotaz, pozaram ten obrazok z frezovania prepazok a vidim, ze platna je uchytena aj v strede. To si najprv prebehol perom, aby si vedel, kde to uchytit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 11:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Ještě tedy promyslím množství přepážek a asi nějaké vyházím, mám to zatím jen na sucho poskládané. Mě ta váha přepážek přišla docela
dobrá, ale to lepidlo, to je pravda. Je někde na webu nějaké povídání o laminování na skle...? Nic moc jsem nenašel.
Jinak co se týče táhel, skrz přepážky budou zalepeny vodící plastová pouzdra (viz. foto) a jako táhla používám ocelové struny, ke kterým letuji
mosazné koncovky mpjet M3. Serva jsou za motorovou přepážkou, dvojice na směrovku a ostruhu a 2 na poloviny výškovky. To je v podstatě vše,
co dozadu povede. Pak tam chci už jen umístit druhý satelitní přijímač, ale ten bude blíž.
Příloha:
P1110153.JPG
P1110153.JPG
[ 100.19 KiB | Zobrazeno 2081 krát ]


Příloha:
Sestava celková.JPG
Sestava celková.JPG
[ 114.45 KiB | Zobrazeno 2081 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 11:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
A ještě co se týče frézování, tak jako první operaci při frézování udělám mezi díly na desce díry průměr 2mm (ty nasázím od ruky při tvorbě programu),
pak přichytím desku torx vruty (torx proto, že jdou nespočetně krát vyndat a krásně se šroubují, křížové už dva roku nepoužívám, protože jsou na jedno použití).
Šroubuji to proto, abych nemusel u toho stát, protože sice řežu s můstky a odsávám bočně, ale odsávání mi občas desku přizvedlo, jak se deska řezáním odlehčuje a můstky se přeřízli. Jinak řežu pr.1,6mm a rohy dílů odlehčuji poloměrem nástroje, abych to nemusel pilovat. Pak už řežu vnitřní kontury a vnější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 14:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
To je dobry napad pri tom frezovani, ja som uvazoval nieco ako chytenie drvenymi kolikmi , nieco ako spajdle na jaternice priemer 3mm . keby prebehla freza cez to nic sa nedeje. Len tie koliky by museli by asi kazdych 10 cm


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.12.2015 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
[quote="vlada7"]
Ahoj, koukni se do RCM 2až5 2012 tam jsem laminování na sklo popisoval z hlavy si nepamatuji číslo, kde jsem popisoval potahování tímto materiálem ocasní plochy, kde jsem využil pružnosti tohoto materiálu a ocasní plochy jsem potahoval plachtou vcelku ohnutou přes náběžnou hranu. Klidně mě zavolej, pokud budeš mít nejasnosti.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Zkoušel jsem vyhodit ze zadní části každou druhou přepážku a asi je tam nechám. Ono se zdá
z předního pohledu, že je přepážek zbytečně hodně, ale rozteč je 100mm (viz.foto) a když jsem vyhodil přepážky, je rozteč
200mm a všechno je měkké, musel bych to asi pak jedině potáhnout 3mm balzou. Největší přepážky váží kolem 8g,
takže bych uspořil kolem 40g a to mi přijde zanedbatelné.
Nebyl by zde někdo, kdo by sem vložil (pokud to pravidla dovolí) pdf scany článku "Celokompozitové křídlo bez použití drahých komp. forem 1-4 díl"
z časopisu RCmodely 02/2012 -05/2012? Kdyžtak si koupím přes eshop CD s PDF celého ročníku, ale pokud to půjde, budu rád. Musel bych čekat, než by přišlo.
Děkuji moc.
Příloha:
P1110154.JPG
P1110154.JPG
[ 101.4 KiB | Zobrazeno 1842 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Jasne , ze je to makke, ved tam nemas este pozdlzne nosniky.
A dalsie ak chces mat vyskovku a smerovku len na tych bielych tiahlach , predpokladam, ze si ratal len s jednym na smerovku a vyskovku, tak to je pre taky velky model nedostatocne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 11:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2006
Příspěvky: 120
Bydliště: Rakovnicko
Já jsem tam nosníky měl, uznávám nasucho, ale i tak to nebyl žádný šlágr. Tuhost dodá až lepidlo a potahy, to je jasné. Fotka není aktuální, jen jsem to vložil pro boční představu, jak jsou přepážky od sebe daleko. Zepředu se zdá hustota přepážek přehnaná. Nosníky jsou 2x10 a 3x10.
To bílé nejsou táhla, ale pouzdra pro ocelové struny, zalepena v prostupech každou přepážkou až dopředu a budou 4, směrovka, ostruha a poloviny výškovek. Je to popsáno výše.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz