Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Chcel som skúsiť niečo bez motora a skladné ... Voľba padla na model Alula od Dream-flight.... Našiel som ho v predaji u Lindingera. Rozhodol som sa pre verziu so servami a akumulátrom.... je oproti stavebnici o 20E drahšie, ale v stavebnici sú dve HS40ky a aku NiMh 250 mAh. Ako bonus som si vybral zdarma 3 sekunďáky a aktivátor....
model dorazil za pár dní
Příloha:
DSC01207.JPG
DSC01207.JPG
[ 96.92 KiB | Zobrazeno 9131 krát ]


Model je z EPO odstrieknutý do formy. Je v ňom trup, krídla, smerovka (stabilizátor).
Příloha:
DSC01211.JPG
DSC01211.JPG
[ 87.8 KiB | Zobrazeno 9131 krát ]


V trupe je ako spojka uhlíková trubka, kabínu držia magnety.
Příloha:
DSC01213.JPG
DSC01213.JPG
[ 92.09 KiB | Zobrazeno 9131 krát ]


Spodok trupu chráni plastová škrupina. Hotové sú všetky otvory...
Zospodu sa vsadia servá do otvorov a prelepia sa páskou.... Ako tiahla slúžia uhlíkové tyčky 1,2mm. na jednej strane má zakončenie z oceľového drôtu a na druhom konci je prišrobovaná vidlička.... Páky sú nalepené na elelvónoch....
Příloha:
DSC01227.JPG
DSC01227.JPG
[ 63.84 KiB | Zobrazeno 9131 krát ]


Tiahla som označil farebne, aby som vedel, ktoré je pravé a ktoré ľavé....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Aby sa elevúny pohybovali ľahšie je miesto ohybu prerušené.... V dlžke 15mm je ponechaný material v pante - potom v dlžke 20 mm je pánt prerezaný, potom zase 15mm neporušený, potom 20 mm prerezaný...
Příloha:
DSC01218.JPG
DSC01218.JPG
[ 51.69 KiB | Zobrazeno 9115 krát ]


Príjmač som použil FrSky X4. Vošiel do kabíny bez problémov..... Antény som pretiahol za spojku na vrch trupu. Antény som prilepil páskou...
Příloha:
DSC01216.JPG
DSC01216.JPG
[ 80.96 KiB | Zobrazeno 9115 krát ]


Rozhodol som sa ešte strieknúť pruhy zvrchu. Problém je s maskovaním... hodinu maskovania, 5 minút striekania.....
Příloha:
DSC01220.JPG
DSC01220.JPG
[ 75.27 KiB | Zobrazeno 9115 krát ]


Os vymeraná, kolmice vymerané..
Příloha:
DSC01221.JPG
DSC01221.JPG
[ 61.48 KiB | Zobrazeno 9115 krát ]


krídla zamaskované.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 23:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Jedinú farbu som doma našiel červenú.... Tak mám červené pruhy
Příloha:
DSC01222.JPG
DSC01222.JPG
[ 83.29 KiB | Zobrazeno 9089 krát ]


pruhy vyzerajú slušne
Příloha:
DSC01224.JPG
DSC01224.JPG
[ 71.38 KiB | Zobrazeno 9089 krát ]


Ťažisko mi vyšlo viac vzadu. Vo vzduchu bola Alula ťažko ovládateľná.....
Pridal som cca 6-7 gr závažia pod aku.
Příloha:
DSC01225.JPG
DSC01225.JPG
[ 70.85 KiB | Zobrazeno 9089 krát ]


Do kabíny som pridal aj odľahčené vario - cca 5 gr. Celková váha sa vyšplhala na 187 gr.
Příloha:
DSC01226.JPG
DSC01226.JPG
[ 85.72 KiB | Zobrazeno 9089 krát ]


Zalietaval som dnes vo vetre 8-10 m/s. Lietalo to veľmi slušne.
Výztuha v krídle siaha po winglet. Aby sa pre kuhový hod zpevnil winglet - je polepený fúliou.

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 19:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 59
Paráda, tento model som si kedysi vyhliadol ako adepta na kúpu, no nedostal som sa k tomu. Podľa videí lieta perfektne a je to aj na vozenie v aute, tak môže byť stále poruke. Ak budeš mať nové poznatky z lietania, celkom by ma zaujímal tvoj názor. Ďakujem za oživenie zabudnutého projektu... ...a nech to teda lieta!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 19:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Dost jsem nad ní přemýšlel, ale pořád mne odrazovala ta cena. Je to opravdu dost za polystyren. Nakonec za stejný peníze jsem pořídil nové F3K, takže se vyplatilo počkat. Jinak super přeji ať to létá, třeba ji nakonec taky někdy pořídím :-)

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
jamesgsf píše:
... ale pořád mne odrazovala ta cena. Je to opravdu dost za polystyren. ...

Pokud chceš klasickou stavbu, tak se podívej na podobný koncept http://www.vth.de/flugmodell-und-techni ... mt-092011/ - je tam stavební plán pro SALy. Popis je jak na RCgroup, tak i tady.

Frézované díly jsou u nás dostupné a celkem to s elektropohonem vyjde komplet někde kolem 3000. Bez elektropohonu o cca 1200 méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 20:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
jamesgsf píše:
Dost jsem nad ní přemýšlel, ale pořád mne odrazovala ta cena. Je to opravdu dost za polystyren. .....

Je to EPP...
Cena nieje najnižšia, ale F3K celkovo nestojí málo....
Lietadiel mám dosť, ale chcel som skúsiť niečo nové.
Zalietaval som Bol som polietať včera aj dnes. Vietor nad 8 m/s. Trochu som ladil ovládanie. Dnes som skúšal diferenciaciu elevónov - ako optimum mi vyšlo cca 20 percent...
Kruhové hody skúšam zatiaľ len zľahka - nikdy som F3K nelietal, takže skúšam. Podstatné je, že Alula prináša množstvo radosti a tiež že sa musím trochu hýbať..... kilá naviac sa blbo zhadzujú..... :lol:

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
jio píše:
Pokud chceš klasickou stavbu, tak se podívej na podobný koncept http://www.vth.de/flugmodell-und-techni ... mt-092011/ - je tam stavební plán pro SALy. Popis je jak na RCgroup, tak i tady.

Frézované díly jsou u nás dostupné a celkem to s elektropohonem vyjde komplet někde kolem 3000. Bez elektropohonu o cca 1200 méně.

Saly bude stavať kolega. Určite dá vedieť ako lieta.
Edit.
origo krabica meria 27*49 cm. Pohodlne sa do nej vojde rozložený eroplán.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 21:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2010
Příspěvky: 259
Ja mám Shamana od "shaniho" z rcportálu (foto je požičané z netu, nie moje):
Příloha:
shaman.jpg
shaman.jpg
[ 348.66 KiB | Zobrazeno 8789 krát ]


je to podobné ako Alula, rozpätie 1200mm (existuje aj s rozpätím 990mm), je za výbornú cenu a lieta to "neskutočne" - či vo vetre alebo aj za bezvetria. Dá sa to "prevádzkovať" buď ako hádzadlo pre kruhový hod (niečo ako F3K) alebo na elektromotor - ja to mám omotorované so sklopkou.

_________________
SVK 34-12


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 7:30 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ako uviedol kolega, idem stavať SALy DLG 130 cm, teda bezmotor.
Dáme vedieť, ako lieta, plachtí.
Výrezy mám nachystané, po sviatkoch chcem hneď lepiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 11:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
O shanim a jeho alula clone vím už jsem mu asi před měsícem psal. Vzhledem k tomu že se mne podařilo koupit f3k tak jsem to zatím odložil, ale po novém roce do toho asi půjdu, potřebuju něco pro syna :-)

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Alula je skvěla zaležitost - možná už trochu ikonická. Ano, cena je sice vyšší, ale kvalita a provedení do detailů viz neodymy , včetně návodu a krabice ( btw tahla na mm přesně .-) tomu odpovídají, stejně jako letový projev, jsem z ní prostě nadšený. Těžiště mi také vyšlo dozadu, i já dovažoval předek.
Jenom jedno varování - nepodceňovat přelepení křídel k centroplánu páskou a kontrolu šroubku v křídle proti uhlíkové trubce. Po cca 2 měsích létání (pravda při trošku silnějším hodu- netřeba házet pod tlakem jako F3K ) se mi uvolnilo křídlo a do vzduchu šly 2 ks. I po neřízeném pádu však škody byly minimální - dokoupil jsem pouze samotný kryt přední časti ( no i když ty ceny ND jsou ještě peprnější :-)
Ten shamaní klon - no věřim tomu, že to lítá ale vzhledově a myslím i provedením je to trochu někde jinde - něco jako Fiat 124 a VAZ2101 - no nic ve zlým :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 15:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Taky tomu odpovídá cena :-) je to taky Epp

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 15:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Už dlho som pokukoval po Shamanovi, a na druhé oko po mpx xeno - toto mi pripadá ideálny kríženec.
Trochu ma ale zarazila fotka čumáku s baterkami.. aj keď to sú maličké, na fotke to vyzerá trochu "husté".
Hneď som si predstavil ako sa s tým zatočí niekto z našich "K-čkarov" a ulomí sa to..
Asi to má výrobca vyladené takže to nie je problém, ale.. čo bolo treba dovažovať až tak vpredu? Smerovku??
Myslím na to že modely ala tomahawk/tornado, nemajú ani čumák, natož niečo v ňom.. ale zas majú šípovitosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alula Trek od Dream-Flight
PříspěvekNapsal: stř 23.12.2015 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
coro píše:
Už dlho som pokukoval po Shamanovi, a na druhé oko po mpx xeno - toto mi pripadá ideálny kríženec.
Trochu ma ale zarazila fotka čumáku s baterkami.. aj keď to sú maličké, na fotke to vyzerá trochu "husté".
Hneď som si predstavil ako sa s tým zatočí niekto z našich "K-čkarov" a ulomí sa to..
Asi to má výrobca vyladené takže to nie je problém, ale.. čo bolo treba dovažovať až tak vpredu? Smerovku??
Myslím na to že modely ala tomahawk/tornado, nemajú ani čumák, natož niečo v ňom.. ale zas majú šípovitosť.

Alula vs Shaman....
Alula je vypenená vo forme - profil je hodne štíhly..... a povrch hladučký.
Čo sa týka prevedenia - je to ako porovnať MPX stavebnicu s čínou.... V alule je premyslená konštrukcia - každý spoj má profilované zámky a v každom sú neodymi... Takže krídlo sa nasadí na spojku pootočené o 90 st a keď je zasunuté nadoraz - potom sa pootočí. Tým zapadnú výstupky na krídle do drážky na trupe a celé to drží magnet...... navyše je tam ešte plastová svorka so šŕóbom - niečo ako SK páska... no a návod ešte doporučuje prelepiť páskou.... Tak isto kabína presne zapadne na miesto..... Zámok na trupe je vidieť tu
download/file.php?id=57999&mode=view
Celé sa to dá jednoducho rozobrať a vojde sa to do krabice.
Prečo som dovažoval??? neviem, možno veľmi ľahký príjmač, možno hustejsie EPP, možno ťažšie serva, ľahší aku??? možno preto lebo zatiaľ mi stále duje okolo 8m/s, možno pocit????
Podľa manualu sa vkladajú do drážok vedľa aku jednocentovky - ja som to dovážil nastálo.... Takto mi to vyhovuje...
Spodok čumáku je chránený plastovou škrupinou - pomáha to pri pristávaní, aby to nebolo hneď obúchané a zablatené.... Spodná žasť čumáku je to čierne na obrázkoch...
Dnes som nalietal viac ako hodinu, včera 30 min - predvčerom tiež....
Na 30 min poletovania dobíjam cca 180 mAh - ale záleží ako kmášem kniplami.....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz