Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 21:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
seltino píše:
nebo se zde hold přestali vyjadřovat, většina podstatných věcí zde na foru bylo již řečeno a bohužel to dost často bylo jen mlácení prázdné slámy...... Další faktorem jsou sociální sítě...


J.j. koho by to bavilo? Omílat pořád dokola totéž a jakoby hrách na stěnu házel.

Typický příklad toto vlákno. Od začátku samé užitečné rady a reakce? Ptákoviny, blbosti, krindy pindy, stejně to udělám po svém, protože se všichni jen snobsky předvádějí kolik do toho nasypali. Za to já to dokážu za pár šlupek. Tudíž koupím nepoužitelný šrot a "ušetřím".

Nikdo není schopný vstřebat, že aby to fungovalo, tak to něco stojí. Lidi do toho nedávají peníze pro srandu králíkům a aby se mohli chlubit kolik utratili. Každý by rád ušetřil. Jenže jaksi není zbytí...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 21:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Zkušenost je nepřenositelná, zejména když tazatel a priori odmítá slyšet jiné odpovědi, než které chce slyšet.
Ono to úplně stejně funguje ve všech oborech lidské činnosti (například nákup stativu pro focení - v ideálním případě znamená hrábnutí hlouběji do peněženky, v obvyklém případě znamená hrábnutí do peněženky o něco míň za cosi, co se třepe jako drahej pes, člověk se toho se ztrátou zbaví na inzerát a prodá to podobnýmu nešťastníkovi, a nakonec stejně koupí to, co se původně zdálo jako předražená snobárna ale kupodivu to funguje).

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21.12.2015 21:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 888
Bydliště:
Obrázky: 0
JirkaA píše:
Zkušenost je nepřenositelná......

Přesně tak, teď bude na zakladateli vlákna, jak se k tomu postaví.

_________________
Loop VA Models ; Spacewalker II SIG 1/4 ve výstavbě


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 0:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 371
Bydliště: Olomouc
Tak když se koukám na to video z 1. příspěvku, tak radši sim+DX6i.

_________________
KDS AGILE 5.5 (SPIRIT), KDS AGILE 7.2 (SPIRIT PRO) , TARANIS X9D+,Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 7:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Tak sleduji tyto smysluplné reakce které stejně nikam nevedou, a zjištuji že i páni moderátoři zapoměli na další sortu lidí, právě takových jako já, mě ty malé hračky baví, baví mě se s tím patlat, baví mě si s tou malou vosou někam zalítat, několikrát s tím třísknout a jít domu s blaženým ůsměvem, že si to opravím a ještě něco na tom vylepším, k obrazu svému.I já jsem zakladateli tohoto vlákna mírně naznačil že taková malá vosa je docela dobrá na začátek. Třeba ho to bude bavit patlat se s tím, nechte být na pokoji jeho počáteční nadšení, on na to stejně příjde sám co se mu bude líbit a co ne.Jak už jsem kdesi napsal, kdyby byli před pěti lety tyto malé vosy, ale hlavně se střídavými motory tak jsem začal s MCPX-BL. Nepište že byli, byli se stejnosměrnými motory a tudy pro mě cesta nevedla.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 9:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 7.12.2015
Příspěvky: 122
Bydliště: Pardubice
pepinozbrna píše:


Nedalo mi to a celou diskusi jsem přečetl důkladně znovu a výsledek:
tomyn - napsal že je to dobrá volba.
A to je jediný člověk který ti ho zde na foru doporučil.

Myslím že pouštět se zrovna do Švejka který už spoustě lidí dobře poradil a snažil se pomoci i tobě, není to pravé ořechové.


Někdo tu psal že mám lítat nad trávou, nad trávou samozřejmě létám.

Nevím jestli píšu Maďarsky nebo jak, že nejste schopní pochopit že problém není v tom že bych si vybral špatný vrtulník, jak tu někdo psal - je krotký jako beránek, nic zničeného na něm není, jen jsem to chtěl hned otestovat a byla tma - světlo lampy, kolem kousek ode mě 3 stromy a z druhý strany panelák.. proto jsem ho pustil dolů asi z metru když se nebezpečně přiblížil k objektu aby do něj nenapálil a od té doby jsem vyměnil táhla a zlobí. To samé by se stalo i kdybych koupil V977, který jste mi poradili až když už jsem měl BLko zamluvené a s dotyčným jsem tak 3x telefonoval pro upřesnění. Každopádně V977 nemá transmiter který připojím k simulátoru takže si stojím za tím že jsem se rozhodl za 4500,- Kč nejlépe jak šlo. 3200,- Stojí sama o sobě vysílačka a ta co mi přišla je jako nově vybalená z krabice.

Opravdu nemám čas ani chuť tu číst flame který se tu znovu spustil, kde si všichni leští ego - bůhví jak mi strašně dobře neradili že mám dát do modelu - když ještě ani nevím jestli mě to chytne 20 000+ a koupit velikost 450+ aby to létalo (aby při prvním kontaktu se zemí byl vrtulník na odpis) a jak já, troll hloupý, který si musí vyšlapat cestičku sám koupil Blko. Ještě jednou - v poměru cena výkon jsem si vybral to nejlepší co šlo, akorát ti co radili V977 mi radili k tématu a radili dobře, jen ta vysílačka k tomu není.

Ostatní si tu jen leštíte ega a flamujete.

Ještě reakce někomu kdo mě tu flamuje jak si nevážím jeho odpovědí a přečetl celou diskuzi a nikdo mi BL nedoporučoval:

chimo píše:
Pokiaľ to bude mať jednosmerné motory, tak môžeš zabudnúť na rozumný výkon. Keď jednosmerný tak možno jedine ten Blade nano mcp x a v mini veľkosti asi jedine mcp x bl.......


beka píše:
Ahoj,to co vidíš na tom videu, to už lítá mistr který umí,já mám také MCPX-BL a mohu ti říct,že se sním dá létat i pomalu, což bude tvůj druhý úkol,první bude viset a viset a viset, plus simulátor. A MCPX-BL,co si myslím, je na učení hodně dobrý vrtulník....


tomyn píše:
Ja myslím, že dobrá volba, mcp x bl je asi nejlepší mini vrtulník, i když s docela drahými ND.
Do začátku doporučuju vyměnit setový podvozek, ten se láme už jen při pohledu... Někde tady na fóru je návod na pevné samodomo lyže.


Další flame a off topick už ani číst nebudu, chápu že vás to baví, ale pro mě je to akorát ztráta času. Pokud má někdo něco k mému dotazu, pište prosím PM. Díky :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 11:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Dzon>

Máš pravdu, je zbytečné vyvolávat flame. Uvidíme, pokud tě heliny chytnou, jaký názor budeš mít tak za rok.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 11:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
@ Dzon: jdeš na to správně, rozumnou helinu a rádio máš, teď nastává fáze seznámení se s mechanikou heliny a s mechanikou lítání, plus shánění ND. To že jsi holt neodolal a zvedl to do vzduchu hned se dá pochopit a jednou vzletět musíš. IMHO nejlepší je teď se k někomu "nakýblovat" a nechat si základní věci ukázat, jasně že na to můžeš dojít i sám studiem ale je vysoká šance že se někde cestou "ztratíš".

Tak přeju ať najdeš v okolí někoho ochotného a ať ti prcek dělá hodně radosti. Jo a doplň si v profilu bydliště (např. Pardubicko).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 12:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
beka píše:
Tak sleduji tyto smysluplné reakce které stejně nikam nevedou, a zjištuji že i páni moderátoři zapoměli na další sortu lidí, právě takových jako já, mě ty malé hračky baví, baví mě se s tím patlat, baví mě si s tou malou vosou někam zalítat, několikrát s tím třísknout a jít domu s blaženým ůsměvem, že si to opravím a ještě něco na tom vylepším, k obrazu svému.I já jsem zakladateli tohoto vlákna mírně naznačil že taková malá vosa je docela dobrá na začátek. Třeba ho to bude bavit patlat se s tím, nechte být na pokoji jeho počáteční nadšení, on na to stejně příjde sám co se mu bude líbit a co ne.Jak už jsem kdesi napsal, kdyby byli před pěti lety tyto malé vosy, ale hlavně se střídavými motory tak jsem začal s MCPX-BL. Nepište že byli, byli se stejnosměrnými motory a tudy pro mě cesta nevedla.


Znovu, po x-té a snad naposled:

Pokud chce hračku, až si koupí cokoliv. Za chvíli se rozpadne a jeho to přestane bavit.

Pokud chce model, který bude opravdu létat, bude řiditelný a vydrží, tak hračka jsou vyhozené peníze. Nic na tom nepozná, nic se na tom nenaučí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.12.2015 12:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Dzon píše:
když ještě ani nevím jestli mě to chytne


Všude nejčastěji omílané a přitom zcela chybné prohlášení.

Když chceš zjistit zda tě chytne cyklistika, budeš to testovat na trojkolce?
Když chceš zjistit zda tě chytne lyžování, budeš to testovat na dřevěných práskačkách bez hran, či na sáňkách?
Když chceš zjistit zda tě chytne parašutistika, sešiješ si dvě prostěradla?

Jak chceš na hračkovém vrtulníku zjišťovat, co obnáší ten opravdový? Chová se to totiž naprosto jinak. A o tom to je.

Když si chceš hrát, hrej si. O tom žádná. Ale nečekej, že to má něco společného s létáním s plnohodnotným vrtulníkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.01.2016 0:27 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 4.4.2015
Příspěvky: 84
Pokud nesedis v kabine a neridis je i heli velikosti 500 hracka. Male vrtulniky te nauci dost.Po f48 jsem presel na walkeru genius cp V2 a jsem nadsenej.Je to svetla vyjimka od tohoto vyrobce a snese i hrube zachazeni a prezije neuveritelne pady.Prvne vse trenuji na simu a pak na vrtasku.Zkousim i jednoduche akro, jednoduche premety, let vrtuly dolu a kdyz to nevyjde....neboli to.Budu si stavet t-rexe 500 a nedovedu si predstavit, ze bych to vse zkousel rovnou na nem. Minimalne uz budu umet packovat a ovladat heli v ruznych smerech a naklonech.Ja jsem rozhodne pro male vrtulnicky. A kdyz je dobre pocasi tak si " nehraju" , vezmu padak a jdu opravdu litat.Takze ma rada....najdi si svou cestu a delej to co te bavi.Delas to prece proto, ze si chces hrat a byt statsnej :-D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.01.2016 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
MajaDL píše:
Pokud nesedis v kabine a neridis je i heli velikosti 500 hracka. Male vrtulniky te nauci dost.Po f48 jsem presel na walkeru genius cp V2 a jsem nadsenej.Je to svetla vyjimka od tohoto vyrobce a snese i hrube zachazeni a prezije neuveritelne pady.Prvne vse trenuji na simu a pak na vrtasku.Zkousim i jednoduche akro, jednoduche premety, let vrtuly dolu a kdyz to nevyjde....neboli to.Budu si stavet t-rexe 500 a nedovedu si predstavit, ze bych to vse zkousel rovnou na nem. Minimalne uz budu umet packovat a ovladat heli v ruznych smerech a naklonech.Ja jsem rozhodne pro male vrtulnicky. A kdyz je dobre pocasi tak si " nehraju" , vezmu padak a jdu opravdu litat.Takze ma rada....najdi si svou cestu a delej to co te bavi.Delas to prece proto, ze si chces hrat a byt statsnej :-D



Simulátor je jediná přípustná investice která je krokem vedle. Namísto investice do 4ch heli v průměru okolo 2 000-5 000,- si za to může pořídit třeba tohle :

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/Mi ... li/670646/


Proč? Protože je to vrtulník, funguje to, nekazí to ruce špatnými návyky dost špatným letovým projevem, který malé stroje typu blade, wallkera atd mají.

A učit se s vrtulníkem stylem že s tím třikrát šlehneš za den o zem a nic se neděje je prostě špatně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.01.2016 9:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
OPR píše:
Simulátor je jediná přípustná investice která je krokem vedle.


Můžeš to nějak upřesnit? Význam této věty jsem nějak nepobral.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.01.2016 9:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
zdzd píše:

Můžeš to nějak upřesnit? Význam této věty jsem nějak nepobral.



Simulátor není vrtulník a přesto se oplatí do něj investovat a pořídit jej. Je to jediná investice "mimo" vrtulník, která má smysl. Všemožné a tu zmiňované 4ch, 6ch mini 3D heliny jsou jen vyhozené peníze a černá díra na ně bez efektu. Pokud si někdo myslí, že mu to dá průpravu do velkých vrtulníků, pak je vedle jak ta jedle. Samozřejmě že létání s nějakou pokojovou hračkou může dotyčného chytit natolik, že zapřemýšlí nad létáním se skutečným modelem. Dá mu tu určitě průpravu v smyslu pohybu páček na ovladači. Možná tato hračka určí a zafixuje si při ní rozložení ovládání co kterou rukou bude ovládat. Ale to je vše, pro model vrtulníku to nemá přínos žádný, krom efektu podvědomí " že se chytil" a přemýšlí o pořízení něčeho co má smysl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 14.01.2016 11:37 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
OPR píše:
Simulátor není vrtulník a přesto se oplatí do něj investovat a pořídit jej. Je to jediná investice "mimo" vrtulník, která má smysl. Všemožné a tu zmiňované 4ch, 6ch mini 3D heliny jsou jen vyhozené peníze a černá díra na ně bez efektu. Pokud si někdo myslí, že mu to dá průpravu do velkých vrtulníků, pak je vedle jak ta jedle. Samozřejmě že létání s nějakou pokojovou hračkou může dotyčného chytit natolik, že zapřemýšlí nad létáním se skutečným modelem. Dá mu tu určitě průpravu v smyslu pohybu páček na ovladači. Možná tato hračka určí a zafixuje si při ní rozložení ovládání co kterou rukou bude ovládat. Ale to je vše, pro model vrtulníku to nemá přínos žádný, krom efektu podvědomí " že se chytil" a přemýšlí o pořízení něčeho co má smysl.


Tak to jo. Naprostý souhlas.

Pomátnulo mne "přípustná investice která je krokem vedle". To vedle jsi myslel jako mimo nějaký reálný funkční vrtulník, ne vedle jakože špatně...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz