Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 13:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Asi tak není to tak termické, na naučení a pochopení F3K kategorie to není zlé. Je to spíš na kopec do do slabšího větru. Počítej s tím, že se budeš pohybovat kolem 190-200g celého komplet osazeného letadle. Ideální by bylo tak 160G. Doporučuji hned lepe zalepit směrovku, to je první co vypadne. Pak se mne podařilo roztrhnout křídla při odhodu, holt číňan šetřil na lepidle. Rozhodně mne to přesvědčilo koupit velké házedlo, teď se mne na HK v cyber vyprodeji podařilo koupit tu 1.5 dlg coposit za 100dolarů. (pc 350,-). Takže jdu do velkého :-)

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
jamesgsf píše:
Asi tak není to tak termické, na naučení a pochopení F3K kategorie to není zlé. Je to spíš na kopec do do slabšího větru. Počítej s tím, že se budeš pohybovat kolem 190-200g celého komplet osazeného letadle. Ideální by bylo tak 160G. Doporučuji hned lepe zalepit směrovku, to je první co vypadne. Pak se mne podařilo roztrhnout křídla při odhodu, holt číňan šetřil na lepidle. Rozhodně mne to přesvědčilo koupit velké házedlo, teď se mne na HK v cyber vyprodeji podařilo koupit tu 1.5 dlg coposit za 100dolarů. (pc 350,-). Takže jdu do velkého :-)

Bydlim ve vetrne oblasti tak uvidim, kazdopadne diky za podeleni se o zkusenosti. Ocas zalepim.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 13:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Jo ta směrovka je nalepena v trubce na folii co je potažená. Je potřeba to opatrně vyndat, oříznout folii ve styku s trubkou, zážehlit a znova zalepit. Ještě doporučuji vložit mezi šrouby kousek něčeho na vyztuzení. Ja tam daj kousek balzy potažený uhl. rovingem. Jinak ten trup v místě šroubů popraska, jen tím jak se to hází.[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/09/767fd2cfa7a57f521b37ac6af1b66c8e.jpg[/img]

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 14:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Když už to píšu, tak sem nahodím celý setup co se do toho vejde jak prdel na hrnec. Přiděl jsem servo a udělal řízenou směrovku.
Do trupu se mne krásně vešel tento přijímač vyndaný z krabičky, je to sice 6ch ale zrovna jsem ho měl doma v šuplíku.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12901__Hobby_King_2_4Ghz_Receiver_6Ch_V2.html Mám t9x.

Jako bec použito http://www.ebay.com/itm/2PCS-Supper-mini-3A-DC-DC-Converter-Step-Down-buck-Power-Supply-Module-3V-5V-16V-/310929959685?hash=item4864deab05:g:Y9kAAOxypNtSeieh
nebo http://www.ebay.com/itm/Mini-3A-DC-DC-Converter-Adjustable-Step-down-Power-Supply-Module-replace-LM2596s-/371451400661?hash=item567c3a91d5:g:xcUAAOSw0HVWCVzf

a baterku jsem dával http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__32799__Turnigy_nano_tech_180mah_3S_25_40C_Lipo_Pack_EU_Warehouse_.html?strSearch=180mah

Po dvou hodinách létání ,a to to živý 4 serva a prijímač, kapacita spadla na 4V na článek.
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/12/09/9b0a18de7437256a0589a17394fcd419.jpg[/img]

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 14:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Ja koupil prevodnik z 1s na 5v. Baterku mam tedy 1s 260mAh.
Prijimac ma vahu 6.4g, prevodnik 2.9g, baterka 8g. K tomu nejake konektory a kabliky...celkem jsem tedy pridal cca 18g. Letovku bych tedy mel mit cca 178g .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 09.12.2015 15:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Počítej s tím že budeš ještě muset trochu dovážít když to bylo nové musel jsem dát do čumáku cca 10-15g. Možná by neškodilo když budeš předělávat tu směrovku tak to malinko zkrátit 2-3cm pak by se do čumáku nemuselo dávat zátěž.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2015 16:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Vcera jsem byl prcka zalitnout...je to paradicka...blbnul jsem s tim do setmeni :-)

https://youtu.be/LHjO3KcHIMo


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: ned 13.12.2015 23:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Gratuluji k záletu, možná bych klidně ještě tak 5g přidal do čumáku.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 6:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2011
Příspěvky: 448
Bydliště: Brisbane
Koupil jsem nejdrive to HK Pro a pak presel na plnohodnotne F3K.
Hody se na tom mini moc nacvicit nedaji, ale rozhodne doporucuji zpevnit trubku kde jsou srouby na uchyceni kridla. Tam mi to odeslo prvni a pak praskla ta umelohmotna kabina. Po zpevneni zadny problem. Nikdy jsem s tim nehavaroval, jen je to hodne poddimenzovane.

Kridlo se uchycuje do hlinikovych matek, ktere na sobe maji nalepeny plastovy valecek na kterem to kridlo sedi. Po par hodech se lepidlo na valecku uvolnilo a ten mi posleze rozmackal trubku. Zpevnil jsem to viz obrazek pomoci platovych valecku uvnitr trubky (zelene).

Gondolku jsem v zadni casty vyztuzil sklem.

Od te doby zadny problem.
Letam to s 650mah 1s


Přílohy:
01.jpg
01.jpg
[ 21.91 KiB | Zobrazeno 3567 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 10:00 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Diky za rady, pokusim se ho doladit dle doporuceni. Ja si ho koupil, protoze me to lakalo vzdy vyzkouset, ale spise to budu mit jako doplnkovy model, ktery semtam vytahnu a jinak bude zavesen na stene.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: pon 14.12.2015 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Škoda že to Číňan neudělal trochu lehčí bylo by to super. Takhle je to spíš víc na kopec. Jinak není špatné udělal řízenou směrovku.

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: stř 16.12.2015 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.6.2012
Příspěvky: 1614
Bydliště: Chrudim
Tady můžeš se můžeš inspirovat http://www.rcgroups.com/forums/thumbgal ... eadgallery

_________________
Open9x, Ultimate lrs, I like open system :-) on copters.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2011
Příspěvky: 36
Bydliště: Plzeň
Zdravím,

nechtěl jsem zakládat další téma, tak se zkusím zeptat zde.
Před pár lety jsem začal s RC létáním, pořídil Betu 1400 a nějaký čas s ní létal, než na ní vlivem začátečnických chyb bylo více lepidla než EPP :).

Nyní bych rád opět zkusil létat a líbilo by se mi nějaké DLG.
Rád bych něco na naučení a létání pro zábavu, hlavně něco na pohodu - pomalého, zkusit létání nad svahem, trochu termiku atd.

Co byste doporučily?
Na stavbu se necítím, takže koupit něco nového (třeba Hobyking), či třeba nějaké F3K z bazaru?. Ideálně bych se s prvním letadlem rád vešel do cca 3000-4000. Pokud bych mohl použít rádio Cadet z Bety, tím lépe.

Koukám třeba i na toto:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__61387__Mini_DLG_Composite_Discus_Launch_Glider_Yellow_950mm_PNF_.html

Díky za každou odpověď.
H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 20:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Hmm, limit 4tis. a DLG nejde moc k sobě. Tedy pokud budeš chtít nové. Já se pro DLG nadchnul loni, taky jsem si říkal, že pro začátek bude stačit něco levnějšího a pořídil jsem si Fling DLG. Cena 3000,- Kč za stavebnici bez elektroniky. Ne že by to nelétalo, ale je to těžké.

De facto to jsou vyhozené peníze, protože letos budu pořizovat něco lepšího (nejspíše Long Shot 4) a doufám, že si konečně zalítám. :wink:

Co se týká setového vysílače - tak ovládat to tím Cadetem půjde, ale pokud to myslíš vážně, tak se koukni po něčem lepším . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení mikro házedla
PříspěvekNapsal: úte 06.09.2016 20:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Mrkni např. sem:
http://www.rcgliders.cz/rc-hazedla/
Téměř rozhodující věc z hlediska "pěkně si polétat" je letová hmotnost. Musíš se dostat pod 300g, jinak to nemá cenu....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz