Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.8.2012
Příspěvky: 399
Bydliště: Prostějov
Určitě ještě lepší než simulátor je opravdu najít někoho v okolí kdo létá aby se ti koukl na model, poradil s nastavením, zalétl a vysvětlil alespoň základní pojmy. Já začínal rovnou naostro bez simulátoru a bez někoho zkušenýho v 6/2012. Šel jsem na pole s malou Cesnou 1m od Skyarteku s úplně rovným křídlem, no prostě model totálně nevhodnej pro začátečníka. Samozřejmě jsem si věřil, výchylky nastavený na max no nevím co jsem si tehdy myslel a hodil jsem to do vzduchu. Během vteřiny jsem s tím začal dělat výkruty ani jsem nevěděl jak, skončilo to samozřejmě pádem do pole a zlomeným křídlem. Zařekl jsem se, že tohle mě neodradí, hodně jsem si o tom přečetl, koupil jsem od e-flite jejich Apprentice (bez stabilizace) a šel tentokrát na zpevněnou plochu. No bylo to úplně něco jiného, perfektní polétání a už od začátku jsem si přistával, protože jsem měl načtené pojmy jako přiblížení, podrovnání atd. Ten Apprentice mám doteď. Tak mě to nadchlo, že jsem si o tom pořád četl a hlavně každou volnou chvíli chodil létat. V rukách i hlavě mi to poměrně rychle sedlo, takže už po roce jsem si sám odhazoval do vzduchu 2,5 kW kompozitový hotliner. Takže hlavně chodit létat, číst si o tom, nelétat pouze mechanicky zajímat se také o aerodynamiku a když už s tím křápneš o zem, tak se nenechat odradit, říct si co bylo špatně a co nejdřív zase nahoru.

_________________
Rytmus Mini, Toro900, Pulse 15e, Apprentice, Talon mini, Trainer40OBL, Twinstar, quadra, Taranis X9E


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 8:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
Hele ja zacal pulrok zpatky s J3 cub od hobbyking, no motor vpredu neni pro zacatek vhodny, cely loze jsem lepil snad milionkrat, chce to jak rikaji otloukanka s velkym rozpetim a EPP to vydrzdi dost. Simulator jsem nemel v zivote ani nainstalovanej :D

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 9:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 2
Já taky ještě ani nezačal,ale objevil jsem tento model, který by mohll splńovat kritéria pro začátečníka.





Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2015
Příspěvky: 819
Bydliště: Chlumčany (PJ)
Obrázky: 0
A co takovy Bixler 2 nebo bix 3? od HK pripadne AXN floater jet

_________________
Taranis X9D+


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 10:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
..nevím-Ně se zdá BETA 1400 přátelštější...Bixlery jsem zalétával dva, zdály se mi trochu rychlejší a víc se musely řídit...
Kluci-nějak vám nerozumím s tou nerozbitností :-)))
Viděl jsem jedno takové letadlo (snad to byl EASY STAR) po čumákovce...už jen ta rozšklebená bačkora zvaná přední část trupu...A nevím, jestli ten, kdo našeho koníčka teprve objevuje a moc toho neumí...bude nadšený opravou, kterou nikdy nedělal ani dělat neviděl...
A co mě před cca 45-50 lety nejvíc štvalo-šel jsem z letiště s rozbitým letadlem a nevěděl, CO SE VLASTNĚ STALO....Letadlo jsem opravil, trpělivost jsem měl...ale PROČ???!!!...a další let a zase rána!...a zase to PROČ?...
Proto nelétej sám ! Letadlo si nech zalétat a seřídit....
Není nic horšího, než když se člověk, který létat neumí , pokouší létat s letadlem, které TAKÉ létat neumí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 11:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Aby tu byla nějaká opozice :wink: tak napíšu - proč se dnes bránit použití simulátoru? Např. Multiplex nabízí volně ke stažení bývalý Reflex, na "osahání" víc než dostačující, propojení adaptérem je otázkou stokorun. A nejobyčejnější setovou vysílačku by si nikdo, kdo to s létáním do budoucna myslí vážně, pořizovat neměl. Např. s Easystarem (2) se určitě začít bez tréningu dá, ale proč si to neulehčit? Se zkušenějším modelářem po boku a simulátorem to půjde mnohem líp.
Každopádně, ať už se simem nebo bez, přeju mnoho úspěšných startů a stejný počet přistání!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
2952 píše:
Není nic horšího, než když se člověk, který létat neumí , pokouší létat s letadlem, které TAKÉ létat neumí....


Nezbývá než souhlasit,
taky začínám, zatím se mi nepodařilo vylétat celou baterku, vždy předpisové přistání na jeden bod - vrtuli :roll: a následné lepení. Jsme si vědom, že létat neumím, než si v hlavě přeberu, kterou páčkou a kam pohnout leží éro na zemi, takže ani nedošlo na nějaké trimování, seřízení. Z vlastnoručně postavené Lazy Bee z depronu už mám ukázkové 3D puzzle.
Jestli se nechceš trápit jako já, určitě by to chtělo někoho zkušeného, kdo ti model zalétne a simulátor tě naučí aspoň orientaci v páčkování.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 13:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Ahoj, taky se přidám. Simuátor má podle mě smysl - pokud to nebudeš ovládat klávesnicí. Aspoň nějaký gamepad, když už ne ovladač. pokud bys chtěl, tak FMS se na w8 rozjet dá. Pokud si vzpomínám, bečelo to že v kompu není sériový port a stačilo nastavit virtuální (je na to aj nějaký program, kdybys chtěl, možu pak doma pohledat jak jsem to rozjel) a už to jelo. Případně jsem taky lítal na tom od Multiplexu a potom som ještě zkoušel RC desk pilot - taky free, akorát nevím nevím jak moc simulátor. Na osahání a vyzkoušení letu proti sobě dobré. A jako poslední, pokud máš android, PicaSim. Je bezva.

Já na simu začínal spíš tak pro srandu a než jsem šel proletět své první letadlo (Apha 1500), tak jsem měl šanci jednou vyzkoušet přes kabel kolegovu deltu - tím jsem zjistil, jaký je to pocit v reálu, co udělá poryv větru a tak. Od té doby lítám sám a zatím jsem to nerozbil, max jedno tvrdší přistání, kdy se mi ohla hřídelka motoru, takže myslím že ten simulátor přecejen něco naučí. A ještě je fajn, když si tam můžeš zapnout vítr a turbulence, ať ti to s ním i trochu zacloumá. Tož tak.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 14:09 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.6.2007
Příspěvky: 707
Bydliště: Zlín
Venzenger píše:
Zdravím všechny:)

Vím že na tohle téma je toho tady hafo. Ale ať pročítám jak pročítám nikde nenacházím odpověd na svoje otázky. Chtěl bych vědět od zkušenějších postřehy, budu rád za každou odpověd a radu. Takže nikdy jsem s letadlem nelítal ale hrozně bych se to chtěl naučit. Neznám nikoho z okolí kdo létá. Opravdu jste tady všichni začínali na simulatoru? Nikdo nešel rovnou do vody? Prostě koupil si letadlo a šel létat? Určitě bych na začátek volil set elektrovětroně s tlačnou vrtulí. Betu 1400 nebo Sky surfer 1400. U toho surfera mě akorát odrazuje nedostatek nebo má neschopnost nalézt nahrádní díly. Chtěl bych prostě znát názor ostatních, jestli je možné když si někdo, kdo v životě neřídil letadlo a koupí si třeba tu betu, jestli je schopen se to naučit? Zkoušel jsem si stáhnout FMS simulátor bohužel mam windows 8 a nedaří se mi spustit simulace. Jediné co jsem kdy řídil byl mikrovrtulník koaxiál a to po chvilce omrzí. Díky všem za radu do začátku. Ohledně výběru letadla a jak jste třeba začínali vy:)



Kde bydlis? Mozna by s tebou nekdo odsud sel...

_________________
Díky za toto fórum.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 15:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.12.2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Západočeský kraj
Díky všem za rady:) Jen bych chtěl upřesnit že letadlo žádné ještě nemám. Mám v plánu si ho pořídit po novém roce. Zatím zkouším ten picasim a myslím že tam si vyhrajou dlouho:) Zatím budu zkoušet na simulátoru a sbírat informace ohledně letadel. Bydlím nedaleko Karlových Varů. Ještě jednou díky všem za rady a postřehy. Určitě se tu budeme potkávat:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 16:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2013
Příspěvky: 285
Bydliště: Břeclav
On ten sim je dobrý na návyk páčkování. Prostorová orientace je v něm špatná, ale na zvyk páčkování při letu k sobě a od sebe je to dost dobrý. Skutečnost je pak dost jiná, hlavně v chování letadla a orientace v prostoru. Ale to páčkování je pořád stejné :wink:

_________________
Sky Surfer,XENO,FunCub,Sky Cruise,Bixler II,Blazer,FrSky TARANIS-plus


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 16:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2006
Příspěvky: 174
Bydliště: Praha
Venzenger píše:
...Zatím budu zkoušet na simulátoru a sbírat informace ohledně letadel...

Je dobré mít možnost připojit skutečnou vysílačku (některé z levných setů tu možnost nemají) s těmy páčkami k počítači se simulátorem (správně nastaveným), zautomatizuješ si ty základní pohyby a i když to pak na louce bude zase trochu jiné, ty základný pohyby už budeš znát.
U letadla už na výběru tolik nezáleží, cvičné "bubliňáky" si jsou dost podobné a všechny zde zmíněné modely by posloužily dobře. Vysílačku bych ale doporučil rovnou trochu lepší (nemusí být nijak moc drahá).
Letu zdar!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 17:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 5.1.2012
Příspěvky: 562
Bydliště: ostrava-poruba
Obrázky: 0
Podivej se na Va-models.cz mam od nich větoně PEGASUS-arf, začinal jsem bez simu a rovnou do vzduchu, leti uplne samo. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 17:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2009
Příspěvky: 231
Bydliště: Liberec
Obrázky: 1
Simulátor rozhodně není uplně marný, když sem ho kamarádovi na začátek doporučil a řekl mu "dokud nepřistaneš na simu s extrou nepůjdeme do vzduchu" tak sem byl překvapen jak rychle zvládl konstrukční acro. hornoplosník v realu (cca 10 stratů). sám sem začínal bez simu s hornoplochem s velkým vzepětím bez křidélek a byl to takovej začátek na celou sezónu. simulator tedy dle mého není nutný ale spíš užitečný, daleko lepší je jak píšou kucí vejš najít si v okolí letiště plný modelářů pokud za nima přijdeš s tím že chceš pomoct se začátkem uřčitě tě nikdo nevykopne. jedno odpoledne na letišti ti dá mnohem víc než měsíc na poli.

Jinak s tou betou sem si loni zalítal a do začátku uřčitě super dá se s tím lítat hodně pomalu i celkem ostře není to přehnaně stabilní jako byl třeba ten můj 1. hornoploch, takže tě hned neomrzí a samozřejmě EPP je do začátku nutnost, výhody a nevýhody tlačnejch motorů tu rozepisovat nechci ale v tomhle případě to funguje docela dobře a co se týče výbavy? setový rádio je k ničemu použitelný serva, motor, regl asi jó ale kup si ji bez rádia a k tomu si dokup nějake lepší (aspoň 6CH) na úrovni alespoň osvěčeného Optica 6, pro betu to není nutnost ale pro další postup už jo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečník
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 19:26 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2014
Příspěvky: 94
Bydliště: Praha
Když jsem před časem začínal, kupoval 4. motor do Skylady a furt mi to nešlo, pochopil jsem, že dobře míněné rady zkušenějších jsem měl poslechnout a začít se simulátorem a nějakým EPP érem s tlačnou vrtulí. Ušetřil bych nejen čas, ale i nějakou tu kačku. V autoškole se taky nezačíná se sporťákem a simulátor jsme tam měli už před 30 lety. Pár dlouhých zimních večerů a nocí na simu a mnohokrát na čumák bouraný a poslepovaný Skysurfer vyřešil mou blbost a nezkušenost. Motor a vrtuli jsem pak už nemusel kupovat ani jednou, purex a vteřiňák občas ano. S odstupem času se jen divím, jak jsem mohl být takový nemehlo, když létání je přece tak snadné. :-) Jo a ten sim se ti hodí i teď, když je brzo tma a venku hnusně.

_________________
Létám dobře, létám rád :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz