Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 9:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
No, jsem už ve věku, kdy nemusím řešit, jestli to dobře stojí či visí...
Proto jen maličká poznámka.
Po 21 letech mi odešla Proxxonka. Vzhledem k tomu, že jsem celkem intenzivní stavěč, odmakala si své - motor přežil 3 vypínače ( prach ) 2x ukrouceno šňůru a tak. Určitě jsem narazil na limit " malého výkonu ", ale bylo málo věcí, které bruska nezvládla. Po odchodu jsem okamžitě objednal novou - no nekup to za cca 700,- a ta mě zřejmě přežije...jediné zklamání z nové brusky je nemožnost nasadit upínací hlavu ( měl jsem na stařečkovi ), bezva je řízení otáček.
Pro srovnání mám " výkonou " Dremelku, ale skoro s ní nedělám - je moc " tlustá " a těžká a aspoň mě se oproti Proxxonu blbě drží...
Tak asi tak...


Přílohy:
1m.jpg
1m.jpg
[ 56.18 KiB | Zobrazeno 6295 krát ]

2m.jpg
2m.jpg
[ 163.79 KiB | Zobrazeno 6295 krát ]

3m.jpg
3m.jpg
[ 183.42 KiB | Zobrazeno 6295 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 16:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Pro úplnost (a mj. díky jisté okolnosti) jsem rozebral tu Lidlovku - Parkside PFBS 9.6 A1.
Když si odmyslíme to mnou vložené ložisko (vpravo), tak to uložení vřetena a motoru je jak by to z jednoho dyzajnéra vypadlo... Fakt nechápu co je k tomu vede, třeba Parksajdisti jen okopírovali vymakané droby hi-tech Dremlíka...
Příloha:
Parkside-9_6V_1.JPG
Parkside-9_6V_1.JPG
[ 60.35 KiB | Zobrazeno 6190 krát ]


Příloha:
Parkside-9_6V_2.JPG
Parkside-9_6V_2.JPG
[ 66.71 KiB | Zobrazeno 6190 krát ]


_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 21:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Ta pásová bruska je taktéž velice nápadně podobná Proxxonu, pouze materiál Al vs. plast je rozdíl. Jinak po doosazení toho ložiska sklíčidlo nekmitá? Já musel vše udělat nové, protože byl motor do bronzová hřídelky mimo střed. Stejně to má snahu v některých otáčkách začít házet. Měřil jsem to hodinkama bez sklíčidla a něco málo tam je, tak až bude čas, budu opět soustružit a více se snažit.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2015 12:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
S tim druhym loziskem uz se to chova zpusobne.
chybi uz jen sklicidlo, klestiny jsou neoperativni... zavit je ale jiny ((stoupani) nez Dremel

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2015 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
No já to celé udělal na sklíčidlo a jsem opět v pr... Zase to háže. Kleština nic neváží a nepozná se to. První origo ložisko je uloženo v gumových silentlokách (malé gumové válečky) a mám dojem ,že ty dovolí sebemenší nevyváženost ukázat.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pon 30.11.2015 20:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Na parksajda pasuje táto hlavička (7mm), ale telo je plast, čeľuste sú kovové.
http://www.banggood.com/0_3-3_2mm-M7M8x ... 97154.html
Pri jej použití je však nutné, pri upínaní vrtákov pod 1mm, odstrániť prevlečnú plastovú maticu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 21:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Tak a je to...
Na hřídel jsem nasadil ložisko MR128 ZZ (s vložkou, průměr hřídele je nějaký číselný paskvil) do vhodného místa:
Příloha:
Dremel_8100_upr1.JPG
Dremel_8100_upr1.JPG
[ 57.67 KiB | Zobrazeno 5975 krát ]


Na ložisko přijde nasadit vymezovací kroužek, který pasuje do převlečné matice jak průměrem tak vhodnou výškou:
Příloha:
Dremel_8100_upr2.JPG
Dremel_8100_upr2.JPG
[ 57.7 KiB | Zobrazeno 5975 krát ]


Převlečná matice přitiskne kroužek s ložiskem k čelu těla vrtačky a tím je přední ložisko aretované:
Příloha:
Dremel_8100_upr3.JPG
Dremel_8100_upr3.JPG
[ 61.11 KiB | Zobrazeno 5975 krát ]


Po sestavení bez šroubů se zdálo že je vyhráno, vibrace se nekonají ani bez hlavičky ani s ní. Po dotažení všech pěti šroubků se ovšem rezonance v nejvyšších otáčkách znovu objevují - to jak šrouby skříň deformují a tím przní uložení motoru; po krátké laboraci jedním ze středních šroubů (povolit a "ladit" utažení) nastavuji kýžený stav - bez rezonancí.
HOTOVO.
Dremel je fakt fajnová mašinka :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 04.12.2015 21:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
To je nějaké divné. Já mám Dremel Multi (tj. na 230V) už 13 let a žádné vibrace tam nejsou.
Je dobré, že jsi spokojený, ale není to spíše na reklamaci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 5:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jio píše:
To je nějaké divné. Já mám Dremel Multi (tj. na 230V) už 13 let a žádné vibrace tam nejsou.
...

Ale to je a) poněkud jiná konstrukce (mám Dremel 3000, můžu taky rozebrat...) a za b) nedivil bych se že za 13 roků je nová konstrukce s uvedenými vylepšeníčky.
Reklamovat to nebudu (ani už nemůžu po těch rozebíračkách); neberu to jako popis závady ale pokusil jsem se o minirecenzi zaměřenou na konstrukční chybu, kterou lze poněkud eliminovat vlastní tvořivostí. Reklamace by ji nevyřešila leda že bych požadoval vrácení peněz.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 6:32 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Takže ad ta jiná konstrukce - takhle je řešený Dremel 3000 (na 230V); kompaktní hřídel prochází celým motorem a je uložena ve dvou ložiscích dostatečně od sebe vzdálených i když jisté vaklání hřídele (když za to trochu vezmu radiálně) způsobuje uložení levého ložiska v gumovém návlečku. Asi to nějak zlobilo... nebo snížení hlučnosti ??? Nicméně rezonanční kmitočet tohoto provedení nezpůsobuje vibrace popisované u bateriového Dremlíka.
Příloha:
Dremel_3000.JPG
Dremel_3000.JPG
[ 82.16 KiB | Zobrazeno 5917 krát ]



Aby byla moje bezservítková (možná i trochu provokativní) minirecenze ještě úplnější, doplním můj názor na nabíječku k tomu Dremlíku 8100. Jak jsem si stěžoval na nepatrnou stabilitu vrtačky postavené na zadním čelu, u nabíječky si to dyzajnér vynahradil - kombinace pidibaterky (nejspíš 2 LiIon 18650) s mohutným tělem nabíječky působí trochu legračně ale místo zabrané nabíječkou na stole úsměv přichladí:
Příloha:
Dremel_8100_nab.JPG
Dremel_8100_nab.JPG
[ 93.3 KiB | Zobrazeno 5917 krát ]



Přitom nabíječka na LiIon dnes může vypadat třeba takto:
Příloha:
Matrix.JPG
Matrix.JPG
[ 94.47 KiB | Zobrazeno 5906 krát ]

To je akušroubovák z Penny, sice jednočlánkový ale pro dvoučlánek to není o moc větší, mám tu podobné "wallcharger" až do 3s LiIon...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 05.12.2015 8:15 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Koukám, že modernizace nejsou vždy přínosem. Vidím, že budu svou starou Dremelku hezky opečovávat. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 05.02.2016 14:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Dnes som bol kupit proxon uhlovu brusku. Hned po zapnuti hrkot lozisk, na prd uz nove. A pri zatazi sa to islo doslova rozsypat. Hned som to isiel vratit. V maji som kupoval proxona frezu, ale tam som presvihol cas na okamzite vratenie, tam mi prisla od dodavatela nova a ta uz ide ako hodinky. U proxona sa uz asi nekvalita stava pravidlom.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2016 9:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.3.2016
Příspěvky: 5
Bydliště: Brno
jozefbb píše:
Dnes som bol kupit proxon uhlovu brusku. Hned po zapnuti hrkot lozisk, na prd uz nove. A pri zatazi sa to islo doslova rozsypat. Hned som to isiel vratit. V maji som kupoval proxona frezu, ale tam som presvihol cas na okamzite vratenie, tam mi prisla od dodavatela nova a ta uz ide ako hodinky. U proxona sa uz asi nekvalita stava pravidlom.

Kdoví zda to nedělají někde v Číně a pak jen "nalepí značku". Přiznám se, že starší Proxxon měl jinou rozteč zásuvky ke zdroji než nový. "Odborný servis" to rádoby-opravil tak, že otvor ve zdroji trochu mechanicky rozšířil, aby novější konektor pasoval do staršího zdroje. U takto upraveného zdroje přestaly posupem času fungovat "dosedací kontakty" pro vidlice konektorů připojovaných strojků. Samozřejmě, že jsem se napájecí zdroj snažil opravovat příhýbáním dosedacích kontaktů, ale to fungovalo vždy jen chvíli a pak opět došlo k přerušení napětí. Takže jaký výsledek? Zdroj Proxxon jsem přestal používat a mám redukci na trafo FZ1 Piko (lze samozřejmě použít jiný zdroj 12-18V s protizkratovou ochranou) a vše funguje léta bez problémů. Mám pocit, že se z Proxxona stala postupem doby "drahá hračka", která je docela poruchová (některé nové a novější strojky příliš dlouho nefungovaly - mikropájka). Starší přístroje Proxxon (bez nich by nevznikla RC-zahradní železnice) fungují bez problémů (s výjimkou některých napájecích zdrojů).
Dremel se mi připojením k síti zamlouvá mnohem víc (je na 230V přímo). Omlouvám se, že tady nehodnotím váhu přístrojů a ergonomické držení. Tož asi tak.

_________________
RC-Zahradní železnice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 16:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Tak jsem před měsícem vytáhl ze starých zásob k mé smůle již po záruce Dremel 3000.
Měsíc občasného řezání, broušení a vrtání v pohodě a spokojenost.
Dnes jsem brousil tenký plast a uprostřed práce cca 10 minut provozu ....... Ticho a stroj stojí ....

žádný čmoudík žádný smrad jen nejede. Můj odhad je že by to mohlo být něco s zapínáním a regulací otáček.

Zkusím rozdělat a tupě do něj zírat, třeba se zalekne a rozjede se :lol: :lol:
Nenapadá někoho kde je zakopaný pes či příčina? Uhlíky jsou O.K.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: sob 17.06.2017 16:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
Já si myslím, že je to rozbitý.. :?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jenap a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz