Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 15:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Já ji bral na: RC. ZOOM- nebo tak nějak. MR.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 16:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj já ji kupoval v rcm v pardubicích

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: čtv 26.11.2015 23:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2008
Příspěvky: 296
Bydliště: Moravany u Holic
Ahoj, tak odlehčuju a už jsem se dostal z 390g na 362g. A to jsem jen vyměnil šrouby na ocase za polyamidové a z 2,6g bylo hnedle 0,7g. Jen tato malá úspora udělala hodně v čumáku. Chtěl bych se dostat na 350g tak uvidíme.

_________________
SIG Piper Clipped Wing - RIP Z-37A ve výstavběMeridian 10ccE-Flite TimberPrcek F3KOrca F3K


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 9:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Panové když sem dneska viděl mail z HK na černý pátek tak mě napadlo jaká baterka do toho vyjde neideálnější abych tam necpal zbytečně olovo že bych si pořídil baterky se slevou i na házedlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 11:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Těžší a tím pádem i větší LiPolku tam budeš blbě skladovat. Spíš pošetřit na VOP,SOP, dát přijímač před serva. Nebo pak něco menšího NiMh. MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 11:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No uvažoval jsem o nějakém 2s 1000mAh možná o něco menší a ono zase pošetřit na VOP, SOP maximálně trochu vybrousit ty odlehčení ale mám strach abych ocasky neolánal při trochu tvrdším přistání a samozřejme že první čím se snažím dovažovat je poskládáni elektroniky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 12:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Tam je více možností, ne jenom vybrousit. Lepí se tam kozlík VOP, takže lehká balza, šetřit epoxidem. Dalo by se udělat i jenom jednošroubkové uchycení kormidel. Dál né moc bytelné páky. Vycházej z teho, že pokud vzádu ušetříš gram na lepidlem, můžeš ve špičce odebrat tři a celková úspora je 4g.
Pokud se ti v zádu podaří pošetřit 10g, můžeš vepředu odebrat 30g a celkově ušetříš 40g.
Možná ten šňupec měl být ještě delší než u mého originálu, jenom nevím, zda by to nějak neovlivnilo vlastnosti při odhodu. MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 12:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
Dobrá budu na to myslet a zkusím ušetřit co nejvíce on ten kozlík by se dal udělat z uhlíku to by myslím ušetřilo dost a jak říkáš jeden štoub s nějakým aretačním kolíčkem by taky mohl být znát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: sob 28.11.2015 14:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Tak tak, fantazii se meze nekladou :wink: . to je ta krása domácí stavby, každý má velkou šanci to potunit podle sebe.
Tady se mě moc líbí "VOSÍ LIGA" bezvadný počin, každý to letadélko má trochu jinačí a přitom je to stále VOSA.
Sám jsem přemýšlel, zda se nepustit do dalšího dřevěného házedla tentokrát o rozpětí 1,5m a trochu do něj vkomponovat poznatky z ORCY :roll:. Myslím ale, že by to bylo přešlapování na jednom místě :idea:. Další varianta je eroplán házedlového vzezření o rozpětí ke 2metrů, tentokrát ale s motůrkem ve špičce :oops: . MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 11:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 5.3.2015
Příspěvky: 343
Bydliště: Jedlová u Poličky
No tam asi dalším krokem by bylo poupravir profil křídla nebo hold stáhnout váhu polyš jádrem a laminovat. Myslíš takovej Viking style jo? :-D proč neurčitě se nezapomeň pochlubit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 18:47 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Dnes som si objednal výrezy u tks (rozsyp.cz). Na obrázku je iný tvar chvostoviek (výškovka, smerovka) ako som videl na hotovom modeli na videu. Môže to ovlivniť ťažisko? Ďalšia otázka: Nemám rád uhlíkové trubky s axiálnymi vláknami, pre ich takmer nulovú odolnosť na krut. Bohužial trubky s tkaninou (3K) som tenkostenné nikde neobjavil. Jedine u GOODLUCKBUY som ich našiel, ale bohužial s rozmerom 10/8. Čo myslíte, môžem použiť trubku 8/6, ktorá by približne zodpovedala váhove tenkostenej trubke 10mm, alebo druhá možnosť, použiť kombináciu 3K trubky 10/8 s vlepenou 8/6 (zužovanie smerom ku oscasným plochám)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 19:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Jen upřesním, že na ty prkýnka s ocasními plochami se snažím vybírat lehkou balzu.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.7.2010
Příspěvky: 1095
Bydliště: vesničan v okr.ZR
Ahoj. Ano, tvar ocasních ploch byl záměrně zjednodušen pro ty modeláře, kteří si díly budou vyřezávat sami doma. Tak jak to je na originále-vyžadovalo to vhodně orientovat díly na prkénku a protože i laser má nějaký prořez, tak výsledný slepenec měl deformovaný roviny. Proto přišlo toto zjednodušení.
K těžišti: Ano dá se říct, že každý díl na modelu je schopen ovlivnit těžiště a pokud je to SOP,VOP tak dokonce výrazně. Jsem ale domluven s Tomášem(tks) ,že bude na tyto díly vybírat lehké prkénko.
K ocasní trubce- to se neodvažuji radit. Myslím, že by byla asi i vhodnější kónická trubka. Na mém kuse při házení za větrného počasí je občas možné zaslechnout flutter- buď se třepou ocasky, nebo celá trubka.
Otázka je, zda tak moc investovat do tohoto samodomo házedla, když se za pár korun dá koupit daleko létavější Marabu :arrow: http://hobbyarena.cz/Models/Marabu/index.php MR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 22:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
Ďakujem pekne za odpovede. Aj tks :) . Shodou okolností som dnes ponuku pana Svobodu pozeral. Dokonca som uvazoval nad niektorou gondolou od neho. Ale ja som stará škola, mám rád balzu, preto mi hned učarovala Orca, ako som ju uvidel v RCRevue. Objednávku na výrezy som podal dnes hlavne kvôli profilom, ktoré by som asi celkom nezvládol v dostatočnej presnosti. Uvedomujem si, ze náklady na stavbu mi asi presiahnu cenu kitu Marabu (to som zistil pri hladaní vhodnej trubky), ale svoje rozhodnutie už nemením. Ja s Orcou zrejme lietať nebudem - nechám to na svojho syna. Ja som už modelár "tretieho veku", ak mam použiť paralelu s "Univerzitou tretieho veku" :) . Skôr si svoje užijem pri stavbe. Kvôli tomu flutteru sa zháňam po tej trubke s tkaninou 3K, lebo mám trochu predstavu o namáhaní ocasních ploch pri kruhovom hode. Pár bežných uhlíkových trubiek mi už prasklo pri podstatne menšom namáhaní. Skúsim to teda s tým odstupňovaním 10/8 na 8/6. Tým vyriešim aj problém, že 3K trubky bývajú dodávané v dĺžkach 500mm. Ak to všetko dobre dopadne, tak napíšem. Zatiaľ ďakujem
Ľubo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homemade balzové házedlo ORCA
PříspěvekNapsal: ned 29.11.2015 22:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2015
Příspěvky: 24
von boberov píše:
Tak tak, fantazii se meze nekladou :wink: . to je ta krása domácí stavby, každý má velkou šanci to potunit podle sebe.
Tady se mě moc líbí "VOSÍ LIGA" bezvadný počin, každý to letadélko má trochu jinačí a přitom je to stále VOSA.
Sám jsem přemýšlel, zda se nepustit do dalšího dřevěného házedla tentokrát o rozpětí 1,5m a trochu do něj vkomponovat poznatky z ORCY :roll:. Myslím ale, že by to bylo přešlapování na jednom místě :idea:. Další varianta je eroplán házedlového vzezření o rozpětí ke 2metrů, tentokrát ale s motůrkem ve špičce :oops: . MR.


P.s.
Už sa teším na ten dvoumetr "hádzedlového vzezření" . Budem sledovať RCRevue.
Ľubo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 290 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz