Pravidla fóra


Pokud bude tlachání ve Smetišti zcela mimo téma modelářství, případně ohrožující pověst modelářství, bude příspěvek/téma odstraněno.
Životnost vláken bude 31dní. Pokud se neobjeví nový příspěvek tak bude vlákno likvidováno.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 7:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1879
Bydliště: Blatnica, SR
Aj Sygic má vo svojej navigácii implementovaný DashCam.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: stř 18.11.2015 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
chroustjazz píše:
náhodou dnes řeším podobný problém a v této souvislosti mě napadlo použít nějakou outdoorovou kameru - většinou umí nahávat do smyčky, mívají i G senzor a jdou použít i do modelů 8¨-)
jen řeším to noční vidění..mám outdoorový Rolei 7s a za tmy je to k ničemu..i když na silnici jsem to ještě nezkoušel


Tak o tomhle bych nepřemýšlel, pořád je lepší klasická kamera do auta (lepší obraz i za tmy, smyčku má taky, ta moje volitelně 1-3-5min., G senzor a k tomu detekci pohybu s níž začne-přestane nahrávat), než mít něco co k tomu není určený.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 1:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 6:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
ufon13 píše:
jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


ona se kamera každým zastavením na křižovatce vypíná?

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 6:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2014
Příspěvky: 460
Bydliště: Kostomlaty pod Milešovkou
DXS píše:

Tak o tomhle bych nepřemýšlel, pořád je lepší klasická kamera do auta (lepší obraz i za tmy, smyčku má taky, ta moje volitelně 1-3-5min., G senzor a k tomu detekci pohybu s níž začne-přestane nahrávat), než mít něco co k tomu není určený.


kamera Mobius, která není primárně určena pro auta:
http://www.revotech.cz/kamera-do-auta-full-hd-1080p/

s tím lepším obrazem za tmy u kamer do auta - mno, o tom by se dalo polemizovat, rozhodně u levnějších modelů (i když cena kolem 2.000,- Kč mi nepřijde jako levná 8¨-) )
smyčky si u kamer (zrovna u Mobiuse 3 a 5 min) můžeš také nastavovat, u outdoorových až 15 minut
G senzor mají také
velkou výhodou outdoorových kamer je výdrž baterie (až 120minut), kamera určena do auta má výdrž baterie pár minut

_________________
Sdružení letců Českého středohoří


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 9:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
ufon13 píše:
jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


Při stání na křižovatce nebo kdekoliv jinde, klidně i na poli nahrává pořád, to obstará právě ta detekce pohybu u který si mohu zvolit citlivost, mám ji na max., takže stačí i prolétající moucha nebo padající list ze stromu či změna světla na semaforu nebo osvětlení. V případě nárazu se záznam uzamkne proti přepsání a je stejně dlouhý jako zvolená časová smyčka a těch smyček bude tolik, kolik karta kapacitně dovolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 9:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
chroustjazz píše:

kamera Mobius, která není primárně určena pro auta:
http://www.revotech.cz/kamera-do-auta-full-hd-1080p/

s tím lepším obrazem za tmy u kamer do auta - mno, o tom by se dalo polemizovat, rozhodně u levnějších modelů (i když cena kolem 2.000,- Kč mi nepřijde jako levná 8¨-) )
smyčky si u kamer (zrovna u Mobiuse 3 a 5 min) můžeš také nastavovat, u outdoorových až 15 minut
G senzor mají také
velkou výhodou outdoorových kamer je výdrž baterie (až 120minut), kamera určena do auta má výdrž baterie pár minut


Pro toho, kdo by se rozhodoval pro nákup.


Přílohy:
DSC_0218.jpg
DSC_0218.jpg
[ 109.01 KiB | Zobrazeno 1078 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: čtv 19.11.2015 18:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Svitavy a okolí
ufon13 píše:
jak je vyřešené detekování pohybu když zastavíš na křižovatce a během stání se do tebe někdo strefí? vidíš pár sekund před a nebo až když G senzor něco zapne?


Nehledej složitost tam, kde nejsou. Rozumná kamera do auta (zjednodušeně) funguje asi takto: Pokud má parking mode, tak po nastartování (většinou detekce podle zvýšeného napětí) se kamera zapne a začne nahrávat smyčku. A je jí jedno jestli stojíš, nebo jedeš. Po nárazu / projetí výmolu (prostě po překročení nastavených hodnot z G senzoru) se určitá část smyčky (dle kamery a nastavení) označí a zůstane v kameře dokuj jí nesmažeš. Pokud zaparkuješ a vypneš motor, kamera se (detekce opět většinou pomocí napětí) přepne do režimu parkování, kdy X-krát za vteřinu vyhodnocuje obraz a pokud detekuje pohyb, tak (opět dle kamery) začne záznam ukládat. Ovšem celou dobu v parkovacím režimu žere baterii (zimní starty), takže je potřeba nějaké zařízení které kameru odpojí aby baterii nevycucala do dna...

Pokud parkovací režim nemá/není potřeba, tak se většinou zapojuje na spínaných 12V (sv. 15) a potom o otočení klíčkem na "I" - přivedením napětí kamera zapne, po vypnutí klíčku vypne. Lepší kamery mají vestavěnou baterii, takže i po přerušení napájení mohou chvíli nahrávat - většinou ve spojitosti s G-senzorem (při nehodě se poškodí elektroinstalace, ale kamera ještě třeba 3 minuty natočí)

Já mám kameru FineVu Cr500HD. Dnes už téměř muzejní kousek, ale stále na špici co do parametrů - FullHD@30FPS, Sony Exmor, miniaturní rozměry, plně automatická. Bohužel jsem si nějak poškodil držák, takže se kamera za jízdy neznatelně třepe a obraz není ani zdaleka tak luxusní jako když byla nová (to se daly klidně přečíst i SPZ protijedoucích aut), ale pořád je kvalita dostatečná. Použít jsem jí zatím naštěstí nemusel...

_________________
Last one alive, lock the door!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.11.2015 1:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
malé zvíře píše:

Nehledej složitost tam, kde nejsou. Rozumná kamera do auta (zjednodušeně) funguje asi takto: Pokud má parking mode, tak po nastartování (většinou detekce podle zvýšeného napětí) se kamera zapne a začne nahrávat smyčku. A je jí jedno jestli stojíš, nebo jedeš. Po nárazu / projetí výmolu (prostě po překročení nastavených hodnot z G senzoru) se určitá část smyčky (dle kamery a nastavení) označí a zůstane v kameře dokuj jí nesmažeš. Pokud zaparkuješ a vypneš motor, kamera se (detekce opět většinou pomocí napětí) přepne do režimu parkování, kdy X-krát za vteřinu vyhodnocuje obraz a pokud detekuje pohyb, tak (opět dle kamery) začne záznam ukládat. Ovšem celou dobu v parkovacím režimu žere baterii (zimní starty), takže je potřeba nějaké zařízení které kameru odpojí aby baterii nevycucala do dna...

Pokud parkovací režim nemá/není potřeba, tak se většinou zapojuje na spínaných 12V (sv. 15) a potom o otočení klíčkem na "I" - přivedením napětí kamera zapne, po vypnutí klíčku vypne. Lepší kamery mají vestavěnou baterii, takže i po přerušení napájení mohou chvíli nahrávat - většinou ve spojitosti s G-senzorem (při nehodě se poškodí elektroinstalace, ale kamera ještě třeba 3 minuty natočí)

Já mám kameru FineVu Cr500HD. Dnes už téměř muzejní kousek, ale stále na špici co do parametrů - FullHD@30FPS, Sony Exmor, miniaturní rozměry, plně automatická. Bohužel jsem si nějak poškodil držák, takže se kamera za jízdy neznatelně třepe a obraz není ani zdaleka tak luxusní jako když byla nová (to se daly klidně přečíst i SPZ protijedoucích aut), ale pořád je kvalita dostatečná. Použít jsem jí zatím naštěstí nemusel...


díky to je to co jsem chtěl vědět , nemám zatím žádnou proto se ptám......co a jak funguje..... z těch reklamních popisů v podstatě plyne že bez té jejich se člověk v životě neobejde ale co konkrétně uvidí na záznamu se dozvím jedině od majitelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
COWON Black Box AW2 64GB http://www.zbozi.cz/hledani/?q=COWON%20 ... AW2%2064GB

Jaký je váš názor?

Děkuji

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Naposledy upravil kovaco dne sob 21.05.2016 15:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Překopíroval jsem odkaz na výše uvedený totaz

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 15:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Pokud děláš nějaké pokusy, je na to zkušební fórum. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 15:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Pokud děláš nějaké pokusy, je na to zkušební fórum. :?

Co tím myslíš chlape? Ptám se na názor na tuto kameru. Nedělám výzkum ani pokusy!!!!!!!
A splést se můžeš i ty, nebo jsi N°1 ?

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 16:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
kovaco píše:
COWON Black Box AW2 64GB http://www.zbozi.cz/hledani/?q=COWON%20 ... AW2%2064GB

Jaký je váš názor?

Děkuji

Cena je opravdu zdrcující. Mrkni několik příspěvků výše, dával jsem tam test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamera do auta - pomoc s výběrem
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2016 17:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Pro DXS:

Jelikož jezdím v dost hustém provozu každý den a jako cizinec nemám stejná práva, jako domácí, chci si koupit kameru i se zadním snímáním. Proto dávám tento dotaz a našel jsem tuhletu kameru. Stejně ti děkuji za radu.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 112 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz