Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 22:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ahoj kolegove,
Mam na Vas prosbu. Poridil jsem si toto ero, rozpeti 1,4m. Je to muj prvni konstrikcni 3D model a rad bych zacal hodne zvolna. Muzete mi prosim poradit, jak velke vychylky si mam pro zacatek nastavit, abych to hned nerozsvihal? Je neco, na co si mam davat hodne pozor?

Diky
Michal


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
A létal jsi předtím s nějakým jiným akrobatem? Ideální je nastavit si dvoje výchylky (se dvěma hodnotami exp). Pro začátek na seznamovací let ti může stačit kolem 30° na výškovce, 35° na směrovce a třeba 20° na křidýlka. Pokud se bojíš, že to bude moc ostré. A druhý výchylky o něco větší.

Já si dávám většinou výchylky co to jde, na ostrá letadla jsem zvyklý.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ahoj,
Letal jsem EPP akrobata od RCF, pak Z50 od reicharda ale to se neda povazovat za ostreho akrobata. Dekuji za typ na velikosti vychylek, dam na radu. A Expo by melo stacit -20 na zacatek tedy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
A jeste bych se chtel zeptat, zda-li se na akrobaty vyuziva v nejake mire diferenciace kridelek? Podle meho soudu ne, prijde mi to zbytecne ale radsi se zeptam :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Expo - jak kdo. Někdo lítá 80 (-80, podle značky vysílačky, prostě tupé kolem středu), někdo lítá bez exp. Dej si zhruba na kolik jsi zvyklý z jiných motoráků. Já u takových modelů mívám kolem 35%.

Diff pro začátek v nule, kdyby to při zalétávání dělalo sudy, tak to diff doladíš.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Dekuji moc za rady Honzo, zaridim se podle nich. A jeste posledni takovy trosku hloupy dotaz: nikdy jsem se nezabyval uhlama vychylek kormidel, vzdy mam max vychylky u vsech svych modelu, ale to nejsou akrobati. Existuje na to nejaky uhlomer k tomu urceny nebo staci bezny skolni :-)?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 9:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Stačí školní (ideální papírový, který se vejde mezi stabilizátor a aerodynamický vyvážení kormidla), nebo si můžeš udělat nějaký přípravek z překližky, balzy, tvrdšího papíru. Já to většinou odhaduju.

Určitě by šel použít mobil s aplikací na měření úhlu podle akcelerometru, můžeš si na to postavit za cca 200kč gadget z arduina a MPU 6050 čidla... Komplikovaných cest je taky několik :lol: S tím arduinem to možná v rámci tréninku zkusím :lol:

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 11.11.2015 22:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, opatrne hlavne s výškovkou. Lietadlo naozaj ostro reaguje na výškovku. A tiež nezabudni na expo cca 50 na začiatok.
Ja mám nastavené na 3polohovom prepínači 3 stupne a potom mám k dispozícii široký rozsah.
Na výškovku daj cca 3 cm, 5 cm a prípadne aj tretiu hodnotu. Samozrejme 3 hore a 3 dole.
Na krídelká trochu viac, povedzme 4-5 a niečo vyššie, podobne na smerovku.
Ešte raz, nezabudni na expá a v každom nastavení výchyliek.
Veľa zdaru!

A ešte prezraď koľko váži a aký máš motor a vrtuľu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 22:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Ahoj,
Ero jsem zaletal, naprosto v pohode. Lita to moc pekne, jsem zatim moc spokojeny. Vahu nevim, jeste jsem ho nevazil. Motor mam Dualsky MX5050 CA-8, letel jsem s vrtuli APC 14x8,5 ale ted jsem to osadil drevenou Xoar 14x7. S tou jsem ale jeste neletel, takze nemuzu rici postrehy. Zaletal jsem s vychylkama, ktere mi doporucil Honza a expa na kridelka 50 a na vyskovku a smerovku 40, ale urcite snizim. Ted chci pomalu zvetsit vychylky az na max. Uvidime, jak mi to pujde. A chtel bych se zeptat, jakou maji zivotnost lankove nahony na kormidla? Mam je jak na vyskovku tak smerovku. Kdyz si predstavim, ze prdne lanko od vyskovky, tak je vymalovano. Je potreba je pravidelne menit? Jak jsou na tom kvalitou ty co jsou u stavebnice?

Diky
M


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 22:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Já nevím jaký přesně tam jsou, ale lankový náhony jsem nikdy neměnil a vydržely roky.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 23:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Na lanká od výrobcu ti neviem odpovedať. Ja som kúpil lietadlo od ruky. Ako lanká som použil rybárske poplastované oceľové lanko možno 0,5 mm, alebo menej. Mám všetky napojené tak, že sa neodierajú v dierach pák ani sa neohýbajú, mám tam plechové a hliníkové vidličky.

S ovládaním výškovky je to ťažké rozhodnutie.
Ak bude ovládanie celej výškovky na dve servá, pri poruche jedného serva ho druhé môže ale nemusí prekonať.
Ak rozdelíš výškovku na polovice, v prípade poruchy jedného serva v polohe väčšej výchylky to aj tak (vraj) neustojíš. Nemám to z vlastnej skúsenosti, chcel som tak urobiť, ale skúsenejší kolegovia ma obrali o ilúzie.
No a ostalo: jedna výškovka - jedno servo - jeden prvok pre poruchu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 14:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Kluci poradte prosim jak vysoka Cecka na baterce mam pouzit pri me vybave: motor Dualsky XM5050 CA-8, regl mam Dualsky XC6018BA (60A)???

Dik
M


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 14:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.12.2011
Příspěvky: 197
Bydliště: Unhošť
Jo, zapomnel jsem dodat, letam to na 6S, vrtule Xoar 14x7 drevena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 14.11.2015 21:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Potrebné "C" odhadneš z podielu maximálneho odoberaného prúdu a kapacity batérie v Ah. C je vlastne kapacita v Ah.
Na baterkách sa udáva maximálny odoberaný prúd (trvalý/krátkodobý) v násobkoch Capacity.
Napr.: motor berie 60A, baterky máš 2200 mAh = 2,2 Ah => potrebuješ teoreticky minimálne C 27,3.
Alebo inak, ak má 2200 mAh baterka uvedené 20C tak dá (vraj trvalo) 20x2,2A=44A.

Z praxe ale vyšlo, že baterky Turnigy 20-25C ani len nepozerám. Musia mať udávané C aspoň 35C, lepšie ešte viac.
Tie 20-25C sú naozaj slabé, nedajú toľko. Majú vyšší vnútorný odpor a rýchlo sa ešte zvyšuje. Tým sa znižuje prúd, ktorý sú schopné dať.
Pri drahších značkách je to o stupeň-dva lepšie.
Baterky s vyššími "C" sú drahšie, ale vydržia viac cyklov s dostatočnou využiteľnou kapacitou.
Hľadaj vlákna ohľadom bateriek, je tu toho veľa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz