Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Ahoj,

sháním nějakého řiditelného "akrobatického" draka .) viděl jsem je na jedné akci, jak s tím chlapi lítali na poli. Sháním nějaké informace, rady a hlavně jaký vybrat do začátku. Děkuju


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Draka jsem kupoval tady:
http://www.22.cz/shop/zbozi/71/Powerkiting-Draci
Kvalitní. A taky megabubliny, co se s tím děti nablbnou...:-)

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 15:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Jaký jsi konkretně koupil? Stačí mi něco do 2 metrů


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 18:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
mám daleko lepší zkušenost s drakem ve stylu rogalo. Výrobce bohužel již nevim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: úte 14.10.2014 22:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7120
Bydliště: Vsetín
mám dvoušňůráka z decathlonu, jmenuje se to tuším Zeruko W144, je to delta, rozpětí cca 140cm, naprosto nezničitelná... v pokud fouká hodně, tak je to sakra rychlé a už to zažilo hodně čenichovek. Pruty z laminátu, spojky z gumy (vyskočí a nezlomí se) potah nějaká tkanina "alá ripstop" naprosto spokojen :) jediná drobnost je že jedna šňůra je o půl metru delší, ale oprava asi 5s (zkrácení špagátu)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 10:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2009
Příspěvky: 219
Bydliště: Ostrava
Otázka je, kolik do toho chceš nacpat peněz..

prvního řiditelného ( dvoušňůrového) draka jsem koupil ( ve stylu rogalo) v JYSKu . - Lítal ( a do dneška lítá) naprosto parádně... je živý a dá se s ním dělat prakticky cokoliv - při pádu se rozeskočí ty gomové držáky a nic se nezničí. stál cca 120 kaček... zvládá lítání od lehkého do silného větru - při vichřici už je nebezpečí, že se ve vzduchu rozpadne..

tady je video z nějakého začátečního testování: http://www.youtube.com/watch?v=r5DVYnl0MmU

pak se dají koupit levně samokřídla ( draci bez pevné konstrukce), např v Lidlu nebo ve specálních obchodech... mám jedno s rozpětím cca 1,5m.. Připadá mně, že není tak živý jako ten předchozí drak, ale je skladnější, nezničitelnější a zvládá vyšší rychlost větru. Lítání s ním je přece jen trochu jiné než s pevným samokřídlem. Dají koupit od 160 kaček ( v Lidlu) do moc peněz..

Pak se dají koupit čtyřšňůrové kity, ale to už se dostáváme jinam - na tahání snowboardu, lyží, a tak... a tam jsem se ještě nedostal

Je otázka, co se myslí tím akrobatické - draci mají přece jen dost omezení... . vlasně se dají lítat nějaké obrazce, dále otočky doleva, doprava, klidně i několikrát a to je vlastně všechno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: stř 15.10.2014 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2011
Příspěvky: 909
Bydliště: Havířov
Obrázky: 8
Je potřeba si ujasnit rozdíl mezi power kity a akrobatickými draky. Akrobati jsou, jak již název napovídá, na lítání sestav a triků, dá se s tím dělat na draka neuvěřitejné věci, když se to člověk naučí....

http://www.windpowersports.com/guides/stunt-kite-trick-videos.php

Jsou zásadně dvoušňůroví, s pevnou konstrukcí, většinou delta nebo "mašle".

No a pak jsou powerkity, které mají kostrukci komorovou (land/snow-kiting), resp. uzavřenou komorovou (land/snow-kiting, kiteboarding - voda) nebo nafukovací (kiteboarding, s opatrností i snow-kiting). Základní malé modely jsou dvoušňůrové, zbytek má šňůry 4. Další dělení je dle systémů ovládání - ručky (většinou jen menší powerkity s komorovou konstrukcí) nebo bar (tyč). Primárně jsou děláni na to, aby tahali (lyže, bugy, malé kity i brusle, mountainboard, prkno na vodu - kiteboard). Jejich manévrovací možnosti jsou sice na daleko větší úrovni než u normálního draka, ale nedosahují možností draků akrobatických - takže jen tak létat na poli tě přestane po pár hodinách bavit - pokud nezačneš jezdit. Ovšem powerkiting s větším drakem (více než 2-3m2) není sport pro nezkušené amatéry. Oni mají občas opravdu sílu ;) (vím, o čem mluvím, mám 5 a 9 m2) a je potřeba znát alespoň základní pravidla a metody, jak je zkrotit. Ona taková napnutá kitová šňůra je 25 metrů dlouhé ostří, které nemá problém někomu ušmiknout třeba ucho - a když s tebou drak praští z výšky tří metrů o oranici, tak to taky není moc příjemný zážitek. Ale jinak je to paráda, když se naučíš tu sílu ovládat :wink:

A ještě jedna rada na závěr - jestli to chceš na nějaké seriózní létání a ne na tříhodinovou zábavu jednou za rok na dovolené, vyhni se těm hračkám za pár stovek. Dobrý drak něco stojí. Jak akrobat, tak powerkite. U akrobatů si připrav alespoň tak 2-5 tisíc, powerkity začínají na 6-8 a končí třeba na 40.... to ostatní létá taky (mám "akrobata" z JYSKu za 120 Kč), ale výkony, kvalita a možnosti jsou úměrné té ceně :wink:

_________________
Nahoru to padat nebude a dole to najdem.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: stř 25.02.2015 19:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2013
Příspěvky: 125
Bydliště: Těšínské Slezsko
draceq píše:
začínají na 6-8 a končí třeba na 40....

Trošku zavádějící informace,končí třeba i na 69999,- a i to nebude letos asi konečná.
Za mne řiditelný akrobatický kite,co jsem si vykutil za pár kaček Revolution Kites.Nebo koupit: http://www.nejlevnejsidraci.cz/455-thickbox_default/letajici-drak-mojo.jpg

_________________
DJI Ph1->do 450 H.A.L;FPV,h.made ekobrýle-5"monitor,GB Tarot T-2D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: pát 27.02.2015 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 14.10.2014
Příspěvky: 205
Bydliště: Podkriváň SR
Obrázky: 4
Neviem čo všetko sa dnes presne považuje za draka ale.... cestu z prace domov zo ZV do DT si rád vychutnávam cez Očovú popri letisku a naskytol sa mi jedného dňa aj takýto pohľad....bolo to vidno aj z cesty pod kopcom.....
https://www.youtube.com/watch?v=8GKgS5zpxkw
Bol to celkom pekný pohľad a aj zážitok...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2015 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2011
Příspěvky: 909
Bydliště: Havířov
Obrázky: 8
Za draka se považuje právě tohle :mrgreen: Mimojiné :wink:

BTW - když tak vidím toho jezdce jen s lehkou přilbou, vzpomněl jsem si na kámoše, který po tom, co ho drak povláčel po poli s ne zrovna lehkou buginou na hřbetě (ano, on byl dole a bugina nahoře, kvůli skokům totiž byl připoutaný), už jezdil jen v integrálce a hokejových chráničích :lol:

_________________
Nahoru to padat nebude a dole to najdem.....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Řiditelný drak
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 21:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Pro případ že vítr je venku na ostatní modely neúnosný a nelétatelný mám taky jednoho dráčka :twisted:
A čím větší vítr tím je spokojenější :lol: :lol: :lol:




Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz