Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malyan M180
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 23:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.11.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Pardubický kraj
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s touto 3d tiskárnou?
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... _Plug.html
Vyrobil to sice asi číňan, ale vypadá to víc než dobře, jak konstrukce tak vlastnosti.
Co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: sob 07.11.2015 18:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Mala plocha, nizka teplota bedu pro tisk ABS atd...

Proc nevemes overenej Rebel ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 13:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.11.2012
Příspěvky: 82
Bydliště: Pardubický kraj
No právě se rozhoduju mezi Rebel II a Průšou.. Teď jsem našel toto, tak mě zajímají názory, rozhodně ať už Rebel nebo průša, určitě to bude mít lepší dokumentaci a náhradní díly než toto:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 17:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
taky přemýšlím nad tím novým Průšou (bral bych kit) Rebel2 je hezky udělaná tiskárna, jedinej problem je tisk PLA filament se zasekává (třeba Mladeč vytisknout moc nejde,pla od zahradníka prej OK) dá se to řešit ptfe vložkou do hotendu, ale to není úplně ono.
Zatím mám taky jenom Průša klony, takže bych si rád dopřál original :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 18:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Sekani PLA neni otazka tiskarny ale hotendu. Ja nakonec tisknu PLA na MPNC pomoci noveho hybridniho hotendu od 3DDraty (pokud mas novejsi tak by ti stacil pouze novy heatbreak) a slapalo to jedna basen. I na PLA od 3DFactory ktere je (podle ruznych diskusi) jeste vetsi svine nez Mladec. Oranzovej Mladec tim profrcel i bez mazani, naprosto bez problemu.

A protoze pouzivam jen PLA a ABS tak uz tam ten hybrid zustal na furt. Stary celokov jsem si nechal kdybych nekdy chtel blbnout s nejakyma vysokoteplotnima materialama.

ad Prusa vs Rebel - pokud myslis i3 tak ja jsem zvolil Rebela hlavne kvuli tomu ze v pripade pozadovku na druhej extruder, vetsi bed atd... se da vymenit jen par kusu hliniku a mas uplne jiny rozmer tiskarny. Navic me prijdou ty Prusovo tiskarny proste mechanicky chatrny, nejak ve me vzbuzuje vic duveru solid hlinik na Rebelu :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 18:20 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
JJ máš pravdu, hybridní hotend jsem tam po měsíci trápení s rebel/mladeč a zkoušení nasadil a šlo to, ale taky problem je že má větší odpor než celokov a pokud tiskneš třeba ty moje letadla, tak to netiskne tak hezky jako celokov, start vrstvy je prostě zpomalenej a když tiskneš jedním perimetrem je to problém (dá se trochu dohnat nastavením sliceru). Podle mě rebel nemá úplně ideální extruder protože hotendy na jiných tiskárnách/extruderech fungovaly a na rebel se sekaly a těch větráků co jsem vyzkoušel...
Poslední vydání Pruši se mi líbí hlavně řešená kolem extruderu I když je to pořád direct drive a já mám radši geared...
Rebel určitě plno lidem funguje o tom žádná, ale tisk PLA pro začátečníka na něm může být peklo pokud vybere zrovna nekompatibilní filament


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 19:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tak zrovna extruder/hotend beru jako neco co se da vymenit dost snadno :-D

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: ned 08.11.2015 20:32 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
tak určitě vyměnit můžeš všechno :-)
z těch málo tiskáren co jsem měl bych s klidným srdcem doporučil tuto s hexagon hoentdem je to takyPrusa klon: http://www.makerfarm.com/index.php/3d-p ... usion.html
taky má výhodu, že nemá pojezdové tyče, ale V pojezdy (hladší chod) a opravdu spolehlivý stroj co se neseká sežere skoro jakýkoliv filament...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 7:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
jinak k tématu Malyan M180... tady nějaké diskuse : https://forum.simplify3d.com/viewtopic.php?f=8&t=1538
a tady : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2527010


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 15:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
stepacz píše:
taky přemýšlím nad tím novým Průšou (bral bych kit) Rebel2 je hezky udělaná tiskárna, jedinej problem je tisk PLA filament se zasekává (třeba Mladeč vytisknout moc nejde,pla od zahradníka prej OK) dá se to řešit ptfe vložkou do hotendu, ale to není úplně ono.


Ono tedy dlužno dodat, že nejjednodušší a zároveň nejlevnější řešení je prostě PLA Mladeč i 3DF ignorovat a kupovat levnější a přitom bezproblémové filamenty z HK...
Osobně jsem sice z PLA Mladeč leccos přes celokov Rebela vytiskl a problémů jsem měl méně, než by se zdálo podle různých diskusí, fakt ale je, že s eSun filamenty není problém vůbec žádný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 16:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 372
Bydliště: Brno
potom, ale musíš ignorovat asi polovinu PLA filamentů co jsou na trhu, nejlepší je si koupit tiskárnu, která nemá problém tisknout PLA :-) a třeba PLA-D od Mladče je na letadla perfektní. Říkám Rebel2 je jinak povedenej stroj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malyan M180
PříspěvekNapsal: pon 09.11.2015 17:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Tak ono je řešení problému pro Rebel celkem jasné a zmíněné i tady v diskusi, pokud si ho někdo bude stavět sám, tak není problém ani nárůst ceny žádný, při koupi stavebnice se holt bude muset udělat drobný upgrade HE (i když by to dost možná šlo i domluvit rovnou v rámci stavebnice).

Na druhé straně ale pokud vyloženě nepotřebuješ nějakou barvu z Mladče nebo 3DF, tak pak fakt moc nevidím důvod kupovat nic jiného než eSun. Mechanicky mi přijde zcela rovnocenný z PLA-D Mladeč, lépe se tiskne a ještě je o dost levnější (a to se bavíme o nákupu z EU skladu pěkně včetně evropské DPH, žádné pašování).


Jinak zpátky k tomu Malyanu - na pohled mě taky zarazila nízká maximální teplota bedu, možná by to ale nemusilo tolik vadit kvůli větší uzavřenosti konstrukce, kdy v tom určitě bude vzduch méně cirkulovat. Tohle by musel někdo prakticky ověřit, nemusí to být vyloženě špatné a cena je přitom na hotové řešení z mého pohledu naprosto přijatelná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz