Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2015 11:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
ujovko píše:
Toto je podobné ako v predchádzajúcom odseku. Otázkou je, či to naozaj vie každá vysielačka. Ak nie, znamenalo by to, že dopredu je zároveň +KOL, dozadu je tiež aj -KOL(?).


Ne, je to o průběhu. V koncových polohách OK, i kdekoliv mezi nimi - v klidovém stavu. Ale problém je v pohybu.

Kulička cykliky, která je v ose vrtulníku, je od hřídele dále, než ty dvě boční. Myšleno samozřejmě v bočním průmětu. Proto jede po delší dráze. A pokud se serva pohybují stejně rychle, tak ty boční dojedou na požadovanou pozici dříve, než to stihne to v ose. V konečném důsledku se tím zavlní kolektiv. Podívej se na mechaniku z boku rychle jezdi klopením. Uvidíš to.

Obrázek

Obrázek


Lepší rádia umí ta boční serva rychlostně přizpůsobit tak, aby všechna jela synchronně na cílovou pozici a kolektiv pak nešmajdá. Ostatně Swash ring taky nemají všechna rádia a tam je pak problém v těch úhlopříčných pohybech swash.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jaký vrtulník pro začátek
PříspěvekNapsal: čtv 15.10.2015 18:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 31.3.2015
Příspěvky: 449
Bydliště: Košice, SR
Ahoj, súhlasím, že by to tak malo byť. Opakujem, predpokladal som, že ak má vysielačka SwashMix, že to všetko "vie".
Ja mám Auroru, hral som sa s tým, ale v tých malých rozmeroch 450 heli sa to ťažko vizuálne kontroluje. Hrá do toho nepresný chod serv, vôle v mechanizme atď. V každom prípade mám možnosť upraviť krivkami vzájomný pohyb serv, ale nezdá sa, že to bolo potrebné. Trochu ma prekvapuje, že by boli vysielačky, ktoré to nevedia. Možno tie staršie(?).
Zase som trochu múdrejší, len ako dlho mi to vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 15:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 6
Asi před dvěmi měsíci mě docela chytl zájem o rc heliny.
V minulosti jsem měl jeden 3kanál na doma, ale tomu se ani snad vrtulník říkat nedá.
Vzhledem k tomu že už se blíží vánoce tak jsem si řek, že bych si udělal radost vrtulníčkem.
Hodně mě zaujala MJX f-49 která má docela dobrou pověst, ale na mnoha servrech je také hodně krytyzovaná, a tak by mě zajímal váš názor. Případně bych se chtěl zeptat jestli by se někde dal koupit z druhý ruky nějaký (trochu stabilnější) akrobat spříjmačem a ovladačem třídy 250 nebo 450 do 3500kč.

Budu velice rád za každé rady a odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 16:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 2308
Bydliště: Liberec
Ahoj,

zřejmě jsi toho tady na fórech moc nenačetl. Vím, je toho hodně, ale možná by to přece jen chtělo v sekci Heli - Heli začátečník pročíst první tři posty.

Za mě, tento konkrétní vrtulník neznám.
Ale měl jsem velmi podobný. Lítat se s ním nedalo, hlavně kvůli tomu, že jsem to neuměl. Bylo to neposedné jako vosa a tak jsem neustále kupoval náhradní díly.

Obecně si myslím, že začátečníkům tyhle věci do ruky nepatří. Pokročilý si je ovšem už neobjedná.
Za sebe doporučuji do začátku vrťas velikosti 450 až 550.
Sám mám Align T-Rex 500 a i když jsem to v životě nikdy předtím nepilotoval, tak hned na první pokus jsem krásně visel ve vzduchu.

Za 3500 bys možná už starší 450ku i s nějakým obyč rádiem sehnal... Nevím jak jdou ceny, moc to nesleduji, ale občas se něco zajímavého vyskytne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 16:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Klasika - doplň si bydliště (aspoň rámcově). Koukej chvíli na modelbazar.cz, případně tady na sekci Prodej, aby jsi pochytil cenové hladiny. Zkus se tady na fóru nebo nejbližším modelářském letišti poptat po někom kdo nedaleko od tebe heli lítá a přichomýtnout se optimálně k nějakému lítání, byť počasí teď asi bude stát za prd.

První tvojí investicí budiž za pár stovek USB ovladač ve tvaru vysílačky a na PC nějaký free simulátor nebo aspoň demo verze s funkčním modelem, zkus si to nanečisto a zkus pochytit mechaniku letu. Nekupuj vrtulník v hnutí mysli pod stromeček, jenom proto že ti teď přijde jako dobrý nápad. To je nejlepší cesta jak spálit prachy, zkušenost kterou si prošla většina lidí, ale je dost nepřenosná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 17:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
Bozho ty máš určitě nějaké literární střevo :D ale jinak dobře napsáno,jen nevím jestli to padne na úrodnou půdu.Moje životní zkušenost mi říká "řekni děcku že pec pálí a že ho to bude bolet ať na něj nesahá.A co myslíš že udělá? Sáhne si protože ti nevěří ,ale poprvé v životě a naposled.Pak ti dá za pravdu. :lol: A proto jak píšeš simulátor:simulátor:simulátor: A když příjdeš poprvé na letiště s vrťasem tak se ti budou klepat ruce a puls budeš mít 120 :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 18:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 9.3.2013
Příspěvky: 468
Bydliště: Blansko
zkus kouknout sem:

http://inzerce.modelbazar.cz/inzerat/661737/uzivatel/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 18:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.11.2015
Příspěvky: 6
Našel jsem tohle: http://www.rcbazar.cz/inzerce/copterx-c ... main_image
má s tím někdo skušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 18:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 136
Bydliště: Příbor
Ahoj nechtěl jsem tě odradit od lítání s vrtulníkem ale nebude to jednoduchá cesta.K tvému dotazu je to kopie T-Rexe 450 ale celkem zdařilá.Taky jsem měl něco podobného.Je to rychlé je to živé ale jsou na to relativně levné díly.Pokud je to dobře seřízené jak mechanicky tak na rádiu není problém. Jen je to trochu hůře čitelné než větší heli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 19:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
Je dobré si hned do začátku uvědomit, že akrobatické vrtulníky jsou už docela náročnější na ovládání a začátky jsou bez simu porod (třeba můj kamarád). A taky lezou hezky do peněz. Každý kreš bude něco stát a hlavně se budeš muset naučit to opravovat, protože to k tomu jaksi patří. Jakýmsi etalonem velikosti 450 (průměr rotoru kolem 710 mm) je T-rex 450. Dá se začít i na HKčku (kit cca 1600 Kč, 4 serva po 170 Kč, přijímač, regl, motor, gyro, nastavit a letíš). To HK tu asi moc lidí doporučovat nejspíš nebude, ale ono to opravdu jakž takž funguje.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Edit: jo, zapomněl jsem, že budeš potřebovat hlavně rádio, nabíječ se zdrojem, baterky. A radil bych ten simulátor.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Můj názor :mrgreen: HK jakékoliv velikosti do startu dobrá, stejně ho brzy rozneseš po poli a proč hned mít ránu do peněženky :mrgreen: až se naučíš trošku viset a poletovat tak jdi rovnou aspoň do Protose, heli slušné velikosti a cena dílu na úrovni. S HK-250 zase nepotřebuješ tolik místa :mrgreen: viset můžeš celou zimu v garáži na prostoru 2x2m a blbnout nad zahradou :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=60ROWablUR0

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 20:04 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Matyáš.H píše:
Asi před dvěmi měsíci mě docela chytl zájem o rc heliny.
V minulosti jsem měl jeden 3kanál na doma, ale tomu se ani snad vrtulník říkat nedá.
Vzhledem k tomu že už se blíží vánoce tak jsem si řek, že bych si udělal radost vrtulníčkem.
Hodně mě zaujala MJX f-49 která má docela dobrou pověst, ale na mnoha servrech je také hodně krytyzovaná, a tak by mě zajímal váš názor. Případně bych se chtěl zeptat jestli by se někde dal koupit z druhý ruky nějaký (trochu stabilnější) akrobat spříjmačem a ovladačem třídy 250 nebo 450 do 3500kč.

Budu velice rád za každé rady a odpovědi.


Nazdar Matyáši,
nechci Tě zklamat, ale:
1) Představa, že se dá s 6tikanálovou heli začít s investicí 3500kč neodpovídá realitě.
Za tuto částku pořídíš i slušnou 450 z druhé ruky. Dále budeš potřebovat RC soupravu, Accu,
nabíječ a náhradní díly.
2) Bez simulátoru bych létat nezačínal.
3) V mém okolí se pohybuje spousta vrtulníkářů a všichni se shodneme,
že HK (byť je lidojed učenlivý) je stále lepší se vyhnout. Budeš neustále opravovat, seřizovat
a na samotné létání Ti pak bude chybět energie, čas i finance.
4) Je několik osvědčených značek heli 450, které spolehlivě fungují:
MSH Miniprotos, Trex-450, Minititan atd.
5) Pokud se budeš opravdu chtít věnovat létání se 450, náklady na první sezonu
budou 15- 20 tisíc.
6) Zajdi se podívat, kdo, s čím a jak létá. Nech si poradit přímo na letišti.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 20:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 25.7.2012
Příspěvky: 447
Obrázky: 0
Blade 230S RTF, na ten se koukni.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
czpredseda píše:
Blade 230S RTF, na ten se koukni.


Pokud nevadí, že sem vložím svůj názor, tak bych řekl, že po 230S koukám delší dobu. Vrtulník mě láká dost a stačilo by BNFko, nemusím mít hned 3D hard vrtuli a na začátky se tohle jeví jako dobrá volba, ostatní potřebné věci mám z letadel, jen zkušenosti naprosto minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jednorotor, nebo rouvnou akrobat?
PříspěvekNapsal: pát 06.11.2015 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
czpredseda píše:
Blade 230S RTF, na ten se koukni.

Neřekl bych, že je to zrovna dobrá volba, už podle toho, že se ten vrťas řadí ovládáním mezi mírně pokročilé a kvůli velikosti. No a jak znám výrobce, tak díly rozhodně nebudou z nejlevnějších. Radil bych jít do velikosti 450. Je to kompromis, co se týká ovladatelnosti, ale také ceny dílů a provozu.
Z toho, co napsal paveld je v podstatě vše pravda, až na hodnocení HK. To se v případě menších úprav dá provozovat s opravdu minimálními náklady a s cenami a díly jsou pohodlně sehnatelné i u nás.
Joo, šestikanály, to je řehole. Kdo ví, ten ví :lol:
On největší záhul je ten vstup, pak ten provoz je ovlivňovaný tím, jak se daří/nedaří. A hlavně, jak se člověk snaží. Třeba já simulátor nemusím a tak ani po roce a 2 měsících toho moc neumím, jak je na videu vidět. Ale je to hezká zábava.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 480 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz