Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začiatočnícke chyby
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 18:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 4
Mal som Gamu 2100, dokiaľ neprišlo k prvým pádom a zároveň lepeniam. Potom už prestala lietať vôbec. Myslel som si, že chyba je v servách, resp. v zlom vyvážení, pretože si lietala všade kde- tam , len nie kde som chcel. Úplne som ju odpísal a kúpil nový elektro vetroň.
Z Gamy som osadil prijímač, ktorý (akože) fungoval OK. Servá sú nové a tak hor sa k prvému letu. Avšaqk sa stalo, že po vyhodení letel krásne ale asi po 200 m prestal reagovať na povely a padol. Našťastie bez újmy. Druhý pokus, po odskúšaní všetkého dopadol skoro rovnako len s menšou újmou. Začal som zisťovať v čom je problém a zistil som, že prijímač (asi jeho anténa, ktorú som predtým ešte v Game pájkoval) neprijíma signál z TX na väčšiu vzdialenosť (asi nekorektne napájkovaná anténa RX). Z toho vyplýva, že je dobré odskúšať prijímač aj na väčšiu vzdialenosť, hlavne vtedy, ak ste predtým z nejakého neznámeho dôvodu zrušili model, kde tento prijímač bol osadený. Nový RX už mám objednaný v HK. Možno táto skúsenosť bude pre niekoho z Vás užitočná.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začiatočnícke chyby
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Každý príjmač čo padol treba vyskúšať, a dokonca aj každý čo nepadol, napríklad je nový, sa oplatí vyskúšať.. poctivo na plný dosah..
A pred každým letom by sa vraj malo aspoň skúsiť pár metrov v režime test dosahu (znížený výkon vysielača).
A aj keď sa vyskúša, ešte stále to neznamená že je dobrý, hlavne ak s ním model padol bez riadenia, a nejak sa napodarí zistiť prečo model padol. :)

Najčastejšie ale padajú modely lebo nestačí napájanie - servá žerú čoraz viac, všetci chcú byť silnejší a rýchlejší, a dnes je tam všade spínanie fetmi čo takmer nemajú odpor, nie ako kedysi keď tam ešte boli obyčajné tranzistory a viac prúdu neprešlo.. len konektor cez ktorý to celé napájame, zostal rovnaký a ešte aj sa na ňom šetrí (a asi nielen hmotnosť ale ako na všetkom..).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začiatočnícke chyby
PříspěvekNapsal: ned 01.11.2015 21:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.5.2014
Příspěvky: 4
Vďaka za vysvetlenie. Chyba nebola v napájaní, pretože som to potom skúšal na zemi a servá už nefungovali na vzdialenosť cca 100 m a keď sa kolega s vysielačkou otočil k modelu chrbtom, tak to nefungovalo ani na 30 m. Mám vysielačku Turnigy 9x, aký by bol vhodný 7-8 kanálový prijímač?
Objednal som si už 8 kanál Turnigy ale môže byť aj lepšia voľba (to nemyslím na peniaze).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začiatočnícke chyby
PříspěvekNapsal: čtv 05.11.2015 20:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
originál 8 kanál z turnigy 9x (úplne presne ja som mal verziu s nápisol Flysky, hobbyking to má trošku iné ale v podstate je to presne to isté - nazval by som to OEM), som vozil v aute a dosah bol na 2,6km pri priamej viditeľnosti.

ALE predtým som vo vysielači vymenil anténku, lebo číňan prevrtal ten tenký koaxiálny káblik vnútri v anténe šroubíkom a stiahol to poriadne takže ho rozpláclo na placku - tade VF signál neprešiel ani náhodou....
!!!!!
Takže vyskúšať, zistiť prečo nefunguje - čo nefunguje či je to príjmač alebo vysielač.
V type a návrhu chyba nie je, fungujú perfektne a spoľahlivo, ale taký šlendrián z výroby konkrétnych kusov si holt treba vyriešiť - opraviť alebo jednoduchšie vymeniť čo je vadné.
Netreba hľadať iný TYP, len iný KUS.

P.S: antény nikdy neletovať trafopájkou ani bez aspoň provizórnej ochrany pred statickou elektrinou!!


Jo a lepšia voľba je FrSky s telemetriou, ale to sa potom patrí prerobiť vysielač t.j. napojiť dáta z VF modulu aby telemetrické hodnoty ukazoval displej, a prehrať program vo vysielači za OpenTx.
Bez úpravy to ide samozrejme tieč, ale v podstate "len" rovnako ako originál, teda až na to že FrSky má prímače s dvoma anténami t.j. lepší reálny dosah (vo všetkých polohách, lebo v ideálnej polohe je to asi rovnké).
Ešte vyšší level je asi Jeti Duplex, ak sa nepozerá na cenu, aj ten sa dá čiastočne dostať na displej vysielača (len rovnako ako jetiBox, prepne sa podržaním).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz