Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 12:43 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
Zdravim,

pro AVALON57: s pouzitim uvedenych tabulek a grafu nemam zadne prakticke zkusenosti, proto jsem prispevek uvedl jen jako rozsireni informaci.

Jak jsem uz ale psal, je nutno dle autora prispevku ale za "vahu" dosadit ne vahu modelu, nybrz jen max. vahu trupu
(max. Rumpfgewicht = max. vaha trupu).


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 15:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.3.2013
Příspěvky: 103
Obrázky: 10
Já jsem u třímetrového FOXE místo dodaného 10mm uhlíku dal 10mm ocel a dle toho jak zde čtu tak jsem udělal jen dobře. Sice váha vzrostla ale na letových vlastnostech modelu to ani není znát.
Podle mého jistota je jistota :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
skarab píše:
Já jsem u třímetrového FOXE místo dodaného 10mm uhlíku dal 10mm ocel a dle toho jak zde čtu tak jsem udělal jen dobře. Sice váha vzrostla ale na letových vlastnostech modelu to ani není znát.
Podle mého jistota je jistota :D


pokud je to houba--bez pevných pouzder v křídle a trupu tak ten uhlík problém není---s předělaným easygliderem, kde mám vakuvaná skleněná křídla--2,2m jsem zkoušel i dýsing a problém nebyl v uhlíkové spojce--když má kde ta spojka plynule v celé délce pružit--uložení v elaporu--epp, tak funguje v pohodě--sice se ohýbá a pruží, ale drží v pohodě.

problém jsou opravdu do křídla a trupu vlepené pevné pouzdra, kdy ten uhlík pak pruží--praskne pouze v místě spojení těch pevných pouzder---i když vlepených do lehkého poletovadla--zejména při přistání to prokmitne v místě spojení pouzder---bud se uhlíkovka pouze pomalu a jistě načíná, nebo rupne hned při prvním přistání, kdy dojde k razantnímu prokmitu křídla---pouze v místě těch futer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.10.2015 20:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
smyk1111 píše:
Snad ještě ta varianta kvalitní nerezové trubky.



určitě i do té nerezové trubky by to ale chtělo vlepit ještě uhlíkovou kulatinu---stačí minimální přechod mezi pouzdram trupu a křídlama---aby se v tom spojení nemohla ta trubka zavřít.

já to sice v Nimbusovi letos létal na prasáka--jen trubka, ale přez zimu tam tu uhlíkovku už vlepím---je to mín práce, než vydělat na nového nimbuse :D

na prasáka jsem to létal pouze proto, že u Nimbuse je opravdu seriozní dvojitá spojka křídla--jedna desítka a jedna osmička a tu jsem létal pořád ocelovou kulatinu.

jinak si stále poamatuji, jak jsem před lety na větrné podmínky na svahu používal u Habichta ocelovou spojku a na termiku uhlíkovou---pak jsem na to zapoměl že létám na uhlíkové a posedlo mě, že jsou ideální podmínky pero seřízení diferenciace a dalšího seřízení--eru jsem dal za uši a zkončilo to ruplou jednou uhlíkovou spojkou jednoho křídla a Habicht šel po neřízeném pádu pomlácenej na operační sál---no jak jsem už psal, uhlíkovka, co by kulatinová spojka fakt moc nefunguje.

uhlík se fakt při přetížení neohýbá ale jen rupne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2015 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.7.2011
Příspěvky: 6974
Bydliště: Písek, ČR
Kucí a jak je to s uhlíkovýma trubkama velkých průměrů?
Protože kámoši co lítají akrobačku s velkými spalováky (Extra apod.) používají zásadně (prý velmi kvalitní) uhlíkové trubky, duté, tenkostěnné, bez výplně - měl jsem to v ruce a je to jako papír. Jsou to tato letadla:
http://rc-pisek.rajce.idnes.cz/Krasovic ... _SC_Krill/
a nikdy neměli se spojkami problém.
i když možná že ty akrobaty nemají na spojky takové nároky jako větroně, já nevím??? Ale zase jsou ta éra opravdu veká a těžká.
Lítají s tím tak, že to klidně rozhulí svisle proti zemi a prudce vyberou. Plus další akrobatické kousky. Kopané výkruty atd.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.10.2015 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
Woita píše:
Kucí a jak je to s uhlíkovýma trubkama velkých průměrů?
Protože kámoši co lítají akrobačku s velkými spalováky (Extra apod.) používají zásadně (prý velmi kvalitní) uhlíkové trubky, duté, tenkostěnné, bez výplně - měl jsem to v ruce a je to jako papír.


to ale nejsou spojky s pouze podélnýmy vlákny.

nic méně jsem si ještě vzpoměl--kluci stavěli makety tuším 5m ASW 15--ted minimálně jedna létala na aerovlecích na Rané, jako spojky do nich koupili od nějakého výrobce --ROZPĚTÍ A VÁZE odpovídající uhlíkovou spojku--podobná, pouze větší klasika co se používá v kompozitových modelech--hranatá uhlíkovka, taky jim to hned při prvních letech při přistání uletělo, tak do nich nakonec všichni vlepili nějaké kovové stojny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz