Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: F4U Corsair Giant 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 15:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Ahoj ve spolek.
Ani tak nepotřebuju rady, jako spíš sháním vícero majitelů tohoto stroje a mohlo se o něm debatit. Zajímají mě i zkušenosti druhých. Samozřejmě mám také co nabídnout a rád poradím,pomůžu, doporučím. Nějaké ty úpravičky a vylepšeníčka jsou.
Já ho mám od Vánoc a letos jsme něco polítali. Ale taky byly nějaký ty trable a vzhledem k našemu Pelikánovi se i dost čekalo, místo lítalo.
Tak pokud je nás víc s touto velkou houbou, tak bych byl rád, aby jsme se tu našli.
Díky :wink:


Přílohy:
IMG_20150731_185022.jpg
IMG_20150731_185022.jpg
[ 185.46 KiB | Zobrazeno 3717 krát ]


_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Párkrát jsem s nim letěl.
Oproti P51 a Thunderboltu mi přijde, že je hrozně nečitelný z boku.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: pát 16.10.2015 20:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.2.2014
Příspěvky: 206
Bydliště: Bratislava/Snina
myslim ze Rimr ma presne tuto verziu, skus ho kontaktovat, myslim ze si budete mat co povedat ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 17:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
No já jsem něco polítal, ale víc bylo čekání na servis u Pelikána. 4 reklamace a všechny přetáhly o týden, jednu vrátil, takže znova a poslední trvala přátelé neuveřitelných dva u půl měsíce!!! Jsou to mistři a podpora zákazníku je suprová. Mě neustále odchází podvozky. Vydrží pár cyklů, někdy víc, někdy míň a pak odejde nejspíš ten plošňák s koncákama, páč to nejde vůbec, nebo to nepřepne a motorek točí jen jedním směrem. Poslední let, kdy nevylezl podvozek dopadl katastrofálně. Nejspíš to zahltilo přijímač a najednou to hodil z vodorovného letu, kdy jsem nalítával na přistání (cca 50 m od sebe) na záda a po čumáku do drnu. To už mi bylo do breku. Naštěstí to odnesl jen trup a vrtule a ložiska v motoru. Křídla a ostatní je neporušený. No, tak jsem se jal opět reklamovat a vrátilo se mi to i s trupem, až tento týden. No mám sice zase nový éro, ale už se zase bojim, že odejde podvozek zas. Nevim čím to. Napětí je 5.5V, takže je rezerva 2V. Vše z 20A externího BECu. Sekvencér podvozků taky chodí normálně. A odchází to, kde buď. Jednou je to levý, jindy zase pravý... Když to lítá, je to nádhera, ale asi mám smůlu.
Chlapík na RcGroups mi psal, že měnil 6x. Já mu nevěřil a blížím se tam taky :D
Koukal jsem i po jiným podvozku, že bych to vyměnil za jiný. Ale zrovna na 5kg otočný El. podvozek v rozumné cenové relaci snad nikde není. Od FMS jsem měl P-47 a byl jsem spokojený. To bylo asi tím, že jsem si jí osadil sám s podvozky z HK a bylo to.
Nuž takové jsou zatím mé trable, ale jinak to lítá a vypadá moc hezky. Já těm bublinám fandim. V bytovce ideální materiál. No a starý trup dám snad do kopy taky. Už sochám čumák z xps a pak to sesadim, vystužim a musí to bejt. :D

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
no jo proto se dělají celokovové podvozky pro tento model ale cena lidová není a ani neposílají do ČR... RCmotion

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Jestli myslíš tento http://www.motionrc.com/fms-designed-all-metal-servoless-e-retract-for-1700mm-planes/
Tak ano dělají, ale myslím, že střeva jsou stejný. Navíc Corsair má ten otočný http://www.motionrc.com/fms-designed-rotating-e-retract-set-for-1700mm-corsair/ a o těch nikde nevím. Pokud jsou, rád se podívám.
Já nemám problém s tuhostí podvozku, to všechno je dobrý, ale elektronika je na pikaču.
Kdyby někdo dokázal za rozumnou cenu ubastlit ten plošňák s koncákama a otáčením polarity motoru, tak bych mu snad líbal ruce!

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Mě odcházely jedny za druhými tyto: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__ ... ouse_.html
dvakrát jsem je reklamoval a potom už jsem to vzdal.
Naštěstí máme na letišti člověka, který se zabývá elektronikou a mění mi vyhořelé trazistory z tišťáků, je to bohužel opravdu šunt :? .
Postupně odcházejí i ty protože postupně odcházejí i koncové vypínače.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Já osobně nevím co odešlo, ale Pelikán to taky (jeho servisák) neopravuje, páč jsem si pokaždý podvozek označil liháčem a vždy pošlou nový. Potom zustává o to víc rozum stát, když beztak jde jen o výměnu dílu, která zabere 10 minut a já čekám 5 neděl... Navíc dnes už vím, že nemají náhradní díly a berou to ze stavebnic. Tak to už mají dvě letadla bez podvozku :D :D

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
FilipV píše:
Mě odcházely jedny za druhými tyto ....

To jsi mně nepotěšil, mám je v novém projektu... Ale předřadil jsem jim stabilizátor 5V/1,5A protože mám palubní síť 2s LiFe, předpokládám že ten stabilizátor nedovolí vyhořet kdyby se to někde bloklo... Zatím při testování to chodí.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
A jedno bez trupu :D . Jestli to budeš chtít spravit, tak mi je vezmi do Budějc, až pojedeš. Dělá mi to za matroš a něco na cíga, protože ho to baví a je šikovnej. Schválně se na to mrkni, ten trazistor nemá ani milimetr a jdou z něho čtyři vývody. Já bych to nedal ani náhodou 8O

To Jyrry ptal jsem se ho právě na to, protože to poháním 2S LiFe napřímo a tvrdil mi, že to nehraje roli a shoří stejně. Teď mi chodí v Phantomu už s kompletně vyměněnými tranzistory, zhruba 50 letů a zatím ok. Opět 2S LiFe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 19:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Nejhorší je, že ten plošňák, kde jsou ty malý fukušimy je celej zalitej v takový tý černý srajdě a jen na rubu koukají ty koncáky. Takže já po rozebrání nic nezjistím :? No jestli se to bude opakovat, tak ho třebas pošlu, nebo dovezu ;) Jinak jsem rozhodnutej koupit je na Aliexpressu za 49doláču oba. Komunikuju i přímo s podporou FMS, ale ti mi řeknou, že je jim to líto a mám vše řešit se svím distributorem. Na otázku, zda nebyla nějaká blbá série, nebo to může způsobit něco vadnýho v letadle se nevyjádří. Tak nevím kde je zakopanej pes. Pochybuju, že by bylo něco přetížený, páč před záletem jsem doma vše zkusil snad 20x a v den záletu, jsem ještě provedl poslední zkoušku doma a najednou se jeden neotevřel. Z ničeho nic. A letadlo leželo na posteli v klidu, jen jsem cvakl podvozek...

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 19:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2010
Příspěvky: 707
Bydliště: České Budějovice
Ano, tak se přesně tato závada projevuje, 20x otevřeš a zavřeš vše ok a po 21 zůstane otevřená, nebo zavřená a už se nehne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: sob 17.10.2015 19:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Takhle obdobně to vypadá http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__43308__Turnigy_Metal_Retract_Replacement_PCB_Large.html
S tím, že ty šváby jsou ještě zalitý v černým plastu. Asi ví proč...
Podvozek mám venku, tak to zítra blejsknu ;)

_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: ned 18.10.2015 19:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2011
Příspěvky: 445
Bydliště: Černovice u Tábora
Obrázky: 2
Tu přikládám fotký tý Hirošimy, jak je to zalitý v tom plastu. Je to tvrdý jako štolverk.


Přílohy:
IMG_20151018_200218[1].jpg
IMG_20151018_200218[1].jpg
[ 60.02 KiB | Zobrazeno 3222 krát ]

IMG_20151018_200447[1].jpg
IMG_20151018_200447[1].jpg
[ 134.52 KiB | Zobrazeno 3222 krát ]

IMG_20151018_200524[1].jpg
IMG_20151018_200524[1].jpg
[ 74.21 KiB | Zobrazeno 3222 krát ]


_________________
Přístroj, který je pod proudem, vypadá stejně jako ten, který není, jen je jiný na dotek. :D
Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: F4U Corsair Gaint 1700mm FMS
PříspěvekNapsal: pon 19.10.2015 13:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Hola, vidím, že tady to éro přece jen někdo má (díky Wirdo za upozornění) a není vás málo :)
Já jsem právě ty trable (nejen s podvozky) na rcgroups četl, tak jsem si říkal, že touto cestou nepůjdu. Sice jste mě nepotěšili že náhrada za nějaký jiný podvozek není tak snadná, ale ono se to nějak časem poddá... :)

Mám v plánu dát tam motor něco jako toto:
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=30602
ale tam se dají předpokládat problémy s magnety, tak to asi rovnou přelepím. Výkon chci (aspoň startovní) takový, aby se to dalo hodit. Když to nepůjde, tak nějaký primitivní katapult, nebo hloupé ošklivé pevné podvozky. Zavírací podvozky časem (nevím jaké ale určitě ne ty originální) a nějaké sekvence na kryty až úplně na závěr (a asi využiju Taranise a nasekvencuju to tam přes S.Busová serva. Ostruhu nechám úplně kliďánko nezavírací.
Největší oser mám se servy. Nemůžu najít nic adekvátního těm originálním. Mám v plánu osadit trup a křídlo servy a pak zjistt kolik potřebuju do nosu hmotnosti pro těžiště. A tuto hmotnost pak využít a rozložit pro pohon.
Ale ta serva jsem zatím nenašel. Mám to naplánované jako zimní projekt.
Celkově mám v plánu celé to éro elektronicky zjednodušit. Přenést ty "brikule" do vysílače a nespoléhat na jakési obvody od Číňana které hoří jeden za druhým...
Více zde (mám to v jiném vláknu, ale když to tady máte tak pěkně rozjeté, tak to sem taky dám):


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz