Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 10:34 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Obě jednotky se chovají dost podobně a chybu neuděláš. U svého prvního bezpádla si klidně hoď korunou. Jestli lidi v okolí lítají jedno nebo druhé, opravdu to s tím sytémem umí a jsou ochotní pomoct, ideální volba je to, co mají oni.

Nastavení z Androidu přes Bluetooth jde u V-Baru nebo Brainu taky, další jednotky to mají v plánu.

K příspěvku od 00Ja bych přidal pár věcí..
Mimo toho, jaký jsi pilot, hraje v celé rovnici hodně podstatnou roli i to, jak umíš jednotky ladit - myšleno nastavit aby vrtulník dělal v první řadě co po něm chceš a jak chceš bez negativních tendencí. Tohle přichází se znalostmi a zkušeností. Dost lidí rádo považuje za vyladěné, když už se to neklepe jak osika, ale tak nějak to nedělá, co chtějí...a tak skočí po jiném bezpádle a za 10 letů je to přes kopírák stejná situace.

Z debaty o lepším a horším v životě nedostaneš použitelnou odpověď. Rukama mi do dnes prošlo kolem desítky bezpádel v několika desítkách vrtulníků. Až na vyjímky jdou všechny nastavit dobře, špatně a v tisíci odstínů někde mezi tím. Jenže ona ta představa o dobrém a špatném nastavení je pro každého úplně jiná. Pokud se nebavíme o faktických rozdílech (cena, záchrana, počet portů, stabilita napájení, možnost péct buchty...), je tohle debata o pocitech a nic víc bez ohledu na to, jak "fakticky" se tváří.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 1682
Obrázky: 0
Spirit, pokud chces GPS a zachranu dle vysky tak bych sahl po PRO verzi, ktera to bude podporovat


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
baui píše:
Obě jednotky se chovají dost podobně a chybu neuděláš. U svého prvního bezpádla si klidně hoď korunou. Jestli lidi v okolí lítají jedno nebo druhé, opravdu to s tím sytémem umí a jsou ochotní pomoct, ideální volba je to, co mají oni.

Nastavení z Androidu přes Bluetooth jde u V-Baru nebo Brainu taky, další jednotky to mají v plánu.

K příspěvku od 00Ja bych přidal pár věcí..
Mimo toho, jaký jsi pilot, hraje v celé rovnici hodně podstatnou roli i to, jak umíš jednotky ladit - myšleno nastavit aby vrtulník dělal v první řadě co po něm chceš a jak chceš bez negativních tendencí. Tohle přichází se znalostmi a zkušeností. Dost lidí rádo považuje za vyladěné, když už se to neklepe jak osika, ale tak nějak to nedělá, co chtějí...a tak skočí po jiném bezpádle a za 10 letů je to přes kopírák stejná situace.

Z debaty o lepším a horším v životě nedostaneš použitelnou odpověď. Rukama mi do dnes prošlo kolem desítky bezpádel v několika desítkách vrtulníků. Až na vyjímky jdou všechny nastavit dobře, špatně a v tisíci odstínů někde mezi tím. Jenže ona ta představa o dobrém a špatném nastavení je pro každého úplně jiná. Pokud se nebavíme o faktických rozdílech (cena, záchrana, počet portů, stabilita napájení, možnost péct buchty...), je tohle debata o pocitech a nic víc bez ohledu na to, jak "fakticky" se tváří.



Já když si něco vybírám, tak se většinou podívám co vyhrává závody :lol: Ale jinak 100% souhlas. K čemu je ti bezpádlo A (se kterým je spokojeno x anonymních diskutérů o kterých vlastně nemáš tušení, jestli skvěle visí, nebo zvládnou i něco víc - ideálně bez použití záchrany :lol: ) když máš kousek kolegu s bezpádlem B a C který ti nastaví a naladí tak, že to bude fakt chodit.

No a pak - není nad možnost si bezpádlo zkusit.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Panove diky, takze zatim stale vede Spirit, protoze se mi libi filozofie, podpora vsech OS pro nastavovatko, caste aktualizace a ta zachrana je taky moc sympaticka, pokud to opravdu dokazou rozsitrit o hlidani vysky, bude to pecka.

Jak jsi to resil externe? Normalne jsi pripojil extra desku s barometrem, kterou jsi vradil do kanalu pro aktivaci zachrany? Byla ta presnost dobra? Aby se clovek treba nespolehal, ze ho to spasi a potom to roznesl na kusy, protoze cidlu ujela vyska o dva metry :lol:

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:50 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
HonzaS píše:
Já když si něco vybírám, tak se většinou podívám co vyhrává závody :lol:

Jenže ty jsi prý nadčlověk (kdesi jsem to tu četl), takže...pšššt :mrgreen:

@Petrfm: Jen na okraj, doporučuju trochu doplnit mezery. Nenutím ti jedno nebo druhé. Software V-Baru ti poběží na Linuxu taky, na Android software existuje stejně jako třeba pro Brain, všecky tři jednotky pak podporují bezdrátové nastavení přes bluetooth. Jiné jednotky vůbec nepotřebují počítač. Možností je spousta. Časté aktualizace nemusí být taky nutně pozitivum, zvlášť když se po aktualizaci změní projev jednotky ve vzduchu.

_________________
Tom


Naposledy upravil baui dne pon 12.10.2015 11:51, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
petrfm píše:
Panove diky, takze zatim stale vede Spirit, protoze se mi libi filozofie, podpora vsech OS pro nastavovatko, caste aktualizace a ta zachrana je taky moc sympaticka, pokud to opravdu dokazou rozsitrit o hlidani vysky, bude to pecka.

Jak jsi to resil externe? Normalne jsi pripojil extra desku s barometrem, kterou jsi vradil do kanalu pro aktivaci zachrany? Byla ta presnost dobra? Aby se clovek treba nespolehal, ze ho to spasi a potom to roznesl na kusy, protoze cidlu ujela vyska o dva metry :lol:


:D ty položíš otázku a v zápětí si odpovíš . Přesnost byla v centimetrech, ale samozřejmě to ovlivňuje tlak ovzduší, pokud to provážeš s ACC a GPS a slušnou matematiku, tak je to naprostej luxus. Možná k tomu směřují a věřím, že to tak bude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 12:38 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Souhlasím s 00Ja :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 13:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
jaroslav.falcon : tak jakousi predstavu o tom, jak to funguje mam, tak ti chci usetrit psani a jen si to nechat potvrdit, zda je ma uvaha spravna :-)
Jinak co si budem, nejlepsi by bylo, kdyby se to dokazalo po zachrane jeste vratit nekam na urcene souradnice. Ja nemam ani tak problem, ze bych delal obraty, pri kterych to zabiju do zeme, spise blbe vidim a uz se mi parkrat stalo, ze jsem s heli v dalce ztratil orientaci. Pokud bych v tu chvili cvakl zachranu,, dost mozna by mi moc nepomohla, ale heli bych naopak ztratil uplne. Je skoda, ze to neumi treba v doprednem letu, nebo piruetach uplne zastavit pohyb.
Predstava je ta, ze bych cvakl zachranu a normalne bych si treba po poli, nebo louce dosel az tak blizko, abych bezpecne dokazal vrtas vratit na heliport :-)

Proste ta zachrana je uzasny napad, ale ma to par nedodelku, ktere to pouziti trochu omezuji a tady se mi libi, ze se to da v budoucnu aktualizaci vyresit. Nemusim kupovat zase novou krabicku kvuli novym funkcim, ktere nepotrebuji novy HW.
Pritom kdyz si vezmu, co umi treba DJI phantom, nebo dnes jiz asi obecne chytrejsi jednotky pro koptery, nemel by byt takovy problem tyhle funkce dodelat. Jasne, pro navrat tomu chybi gps, ale to zastaveni pohybu by nemel byt problem, zvlast, kdyz SPIRIT v zakladu uz umi heli zcela stabilizovat a "uviset". Takze ta moznost zvolit si stabilizaci a vis jako vysledek zachrany by byla super.

Ale to je OT.
Jinak vyznelo mi, ze jak spirit, tak vbar letaji stejne, takze kdyz je spirit levnejsi, navic ma zachranu, ktera se u vbaru tezce plati, tak mi logicky vychazi spirit jako lepsi volba. Jasne, je to tady sice maly vzorek, ale presto to ma pro mne vetsi hodnotu, nez nazor cloveka, ktereho mam treba v okoli, ale ktery nikdy nic jineho nez vbar neletal a kteremu ho doporucil OBCHODNIK.

P.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 13:43 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
petrfm píše:
...., spise blbe vidim a uz se mi parkrat stalo, ze jsem s heli v dalce ztratil orientaci. Pokud bych v tu chvili cvakl zachranu,, dost mozna by mi moc nepomohla, ale heli bych naopak ztratil uplne. Je skoda, ze to neumi treba v doprednem letu, nebo piruetach uplne zastavit pohyb.
Predstava je ta, ze bych cvakl zachranu a normalne bych si treba po poli, nebo louce dosel az tak blizko, abych bezpecne dokazal vrtas vratit na heliport :-)

Od té doby, co Spirit umí Banky, se dá kromě Záchrany aktivovat i Stabilizace, ta by ti při problémech v dálce mohla pomoci. Vrtulník pak začne být "přirozeně stabilní" a mohl bys ho uřídit podobně jako kopteru, vodil bys ho po obloze v kruzích, až by sis ujasnil co je to "dopředu" a pak už si ho vedeš k sobě. Takto jsem to zatím nevyzkoušel, ale kdysi jsem Stabilizaci krátce vyzkoušel a myslím že by to takto mohlo fungovat při té ztrátě orientace. Banky jsem si do Spirita dal teprve teď o víkendu, takže v nejbližší době budu zkoušet Záchranu x Stabilizaci.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2012
Příspěvky: 1539
Bydliště: Kladno
petrfm: jen pro upřesnění záchrana je to, že ti srovná heli a začne stoupat. Pokud bude vítr tak heli bude odnášena.
Návrat na start asi bude s GPS, jinak toto dnes podporuje nazaH, ale nevím jak je to s letovýma vlastnostmi osobně bych do ní nešel.
Jestli jsem to pochopil tak pro tebe je důležitější RTL a to v současné době Spirit neumí, ale v budoucnu pravděpodobně ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 14:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jenom přeložím pro nekopteristy: RTL = Return-To-Launch, tedy návrat na místo vzletu :wink:

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 14:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jsem začátečník, také mi zpočátku dodávala možnost záchrany částečný pocit jistoty, že když udělám chybu, tak budu mít možnost helinu zachránit, dokonce jsem ji alespoň desetkrát opravdu i využil, ale jak tak postupně pokračuju, tak ji používám stále méně, a snažím se lítat tak, abych se do problémů pokud možno nedostal, případně, když už se zadaří, tak se snažím řešit problém páčkováním. Možnost záchrany mi uvolnila ruce, ale jak postupně pokračuju v létání, tak se její význam v mé psychice trochu zmenšuje. A proto nevím, zda RTH a udržování minimální výšky bude až takovým přínosem.
Btw, cosi s výškoměrem hlídajícím minimální výšku jsem kdysi minulý rok viděl u BoZZdy s Bavarian Démonem v praxi.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 14:34 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
BoŠ píše:
...
Btw, cosi s výškoměrem hlídajícím minimální výšku jsem kdysi minulý rok viděl u Bozdy s Bavarian Démonem v praxi.

Jop, to byl tuším výškoměr JLogu ve spojení s telemetrickým spínačem Jeti, který při zaznamenání výšky pustil do kanálu záchrany povel k aktivaci. Nedělala to jednotka samotná, k tomu byl klíč v rádiu.

Hard deck (nastavení hladiny, pod kterou jednotka pilota nepustí) už dnes umí dost uspokojivě Skookum SK720.

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
No tak jasne, clovek, ktery uz trenuje akro, ma jine pozadavky, nez ten, co teprve piluje rovne osmicky a semtam si da nejake zada, nebo looping. Ale pocitam, ze spirita si kupuji i zacatecnici, kazdy nekdy zacina a pak postupne roste, takze ze zacatku vyuzivam zachranu, postupem casu zase kvality FBL systemu :-)

Jinak jestli se da vrtas hodit do zachrany a pak prepnout na stabilizaci, je to ideal. Vetsinou po takovem okamziku, kdy mam krizovku a vyberu ji tak tak stejne nechci litat dal, ale spise pristat a dat si par minut na rozdychani :-)

Jako RTL vazne neni uplna nutnost, zase tak slepy nejsem, to by bylo lepsi nelitat, pac by se to rovnalo ohrozovani lidi, ale jde o to, ze kdyz ztratim orientaci nekde daleko a heli by jela neznamym smerem rychle nekam odemne, tak se vazne muze stat, ze uz ji nechytim.
Navic, hlavne u zacatecnika pracuje stres. To je dost silny faktor. Dneska k takovym situacim pristupuju s klidem, ale kdyz jsem zacinal a ztratil par metru nad zemi orientaci, vetsinou jsem ji nasel az v zemi :-)

Je to jako ABS. Vyjezdeny ridic dokaze i ve smyku jednat s klidnou hlavou, ale zacatecnik to zaslapne a v kreci ceka, az se ozve rana.
A kdyz uz tam ty algoritmy jsou, byl by hrich, neusnadnit s nimi lidem zacatky a neusetrit jim tak spousty penez. Ano, je to berlicka, cloveka to litat nenauci, ale nejvetsi pokroky pri uceni clovek dela, kdyz se uvolni a odhodi stres a obavy.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jake bezpadlo? VBAR / Spirit?
PříspěvekNapsal: pon 12.10.2015 15:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Neni nahodou RTL a pod. podle aktualni legislativy zakazane ?
Pokud jsem cetl a spravne porozumel, tak veskery SAMOSTATNY let podle predem zadanych GPS souradnic neni dovolen. Podle mne k tomu patri i funkce navratu na misto vzletu.
Ale mohu se mylit.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz