Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2015 22:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
nic neni urcite tajne :-) - co treba tady http://www.letadel-modely.cz/saper13
a zde mas kontakt přímo na výrobce http://www.letadel-modely.cz/KONTAKTY-a2_0.htm
na prime dotazy reaguje promptne - vlastni zkusenost


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 12:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.2.2013
Příspěvky: 12
Bydliště: Kozomín
rosťa píše:
Ahoj, ještě to neletělo. Dneska jsem odlíval olovo, vypadá to tak na 150 g do čumáku. Takže uvidím snad poletím ve čtvrtek.
R.



Tak jak Ti to létá?

Já ještě nezačal ani stavět. Opravdu bylo potřeba těch 150g olova?

Lukáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 20:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Ahoj, dneska jsem provedl zálet Sapera. Jak jsem ho doma vyvážil, tak letěl a nebylo třeba ani korigovat výškovkou a směrovkou. S tím olovem to je holý fakt. Zítra ještě zvážím a napíšu konečnou váhu. Doporučení pro budoucí stavitele - určitě bych udělal větší směrovku horní i dolní. Model se docela kolíbal. Pravděpodobně do toho říznu a udělám nové směrovky ať to je stabilnější.
R.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 22.04.2015 22:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
rosťa píše:
Ahoj, dneska jsem provedl zálet Sapera. Jak jsem ho doma vyvážil, tak letěl a nebylo třeba ani korigovat výškovkou a směrovkou. S tím olovem to je holý fakt. Zítra ještě zvážím a napíšu konečnou váhu. Doporučení pro budoucí stavitele - určitě bych udělal větší směrovku horní i dolní. Model se docela kolíbal. Pravděpodobně do toho říznu a udělám nové směrovky ať to je stabilnější.
R.


Rosto, co znamena: Model se docela kolíbal ... zvetsenim plochy smerovky se tento jev eliminuje?

Pozn. obecne u volnych modelu je problem s prestabilizovanim.... proste se jim nechce do naklonu (prilis velke vzepeti) a nejradeji bez ztraty desitky zataceji pricnym sklopenim VOP(cast vztlaku se vyuzije jako stranova slozka posouvajici vhodnym smerem zadni cast trupu,bez pridavneho kloniveho momentu).
To je sice vyhodne pro volny rezim letu, kdy model leti v zatacce bez naklonu, ale komplikuje to aktivni rizeni smerovym kormidlem.

Na svem Eagle jsem pred casem taky musel dolepit kousek pruhledne folie , abych toho ptaka donutil rozumne zatocit i po vetru, ... viz fotky v tomto vlaknu: viewtopic.php?f=23&t=39174&hilit=eagle&start=45

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pon 27.04.2015 17:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Ahoj, takže je to holý fakt, Saper mi váží cca 650 gramů. Jsem zvědavý na další modely a jejich váhy. Myslím si, že se nebudou moc lišit.
R.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 29.04.2015 20:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Karviná
Ahoj, tak co staví někdo další Sapery nebo jsem pořád jediný kdo má postaveno a lítá??
R.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pon 11.05.2015 21:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.3.2014
Příspěvky: 10
sapéra jsem postavil v roce 1974 ale čistě z plánu tet stavím Amigo II taky znova a z plánu tak možná až dodělám a seženu si plánek na sapéra tak postavím ale né ze stavebnice ale zase klasika z plánu ale jinak pěkný klobouk dolů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: stř 20.05.2015 12:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Možno píšem OT. Letová hmotnosť môjho Sapera, stavaného klasicky s odhadnutou hmotnosťou poťahu (60g) a olova (100g) vychádza 460g. Čiže do pol kila by som sa mal zmestiť.
Saper zo stavebnice má určite pevnejšie a lepšie riešené krídlo, ale aj klasiku som zamlada vcelku dosť vystreľoval a krídlo vydržalo.
5126


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2015 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Tak čo sapéri, lietate?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pon 06.07.2015 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Kdysi, odhadem 1978 jsem dostal od kámoše Sapéří křídlo a zadek bez trupu. Udělal jsem k němu bedýnkovej trup aby se do něho vešly 4 NiCd velikosti SC vykuchaný z nějakýho rakouskýho měřáku. Do čumáku přišel tenkrát dováženej Mabuchi 2,4V s vrtulí TopFlyte 150/100 a byl z toho první "volnej elektrolet" v našem klubu. Malý lehký serva a rádia tenkrát nebyly a jednokanál Mars byl motorem tak rušenej, že nefungoval. Seřízení jako A2, doutnák. Jednou doutnák selhal a ElektroSapér uletěl večer bez termiky na pouze 3 články v cca 50 metrových kruzích asi 4 km daleko. Pak jsme ho zkusili na 4 články a při druhým letu zmizel v mracích a na dalších 30 let jsem měl s elektroletem pauzu. :)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
rosťa píše:
Ahoj, tak co staví někdo další Sapery nebo jsem pořád jediný kdo má postaveno a lítá??
R.

Tuším sme tu iba dvaja sapéristi. :-(


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
Kamil píše:
Tuším sme tu iba dvaja sapéristi. :-(


Tento týden jsem dostal stavebnici Saper, kterou jsem zaplatil minulý rok na Modelhobby, byl jsem v pořadí č.9. že přišla tak pozdě, mě až tak nevadí, ale upřímně mě mrzí, že nemám na ,,jazyku,, vygravírovaný text, který jsem na vystavovaném vzorku asi viděl. Vlastně bych se rád zeptal, zda se mě to jen nezdálo, že tam u limitované série text byl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
To se Ti nezdalo - na jazyku je vygravirovaný text a cislo - alespon u te prvni serie bylo. Pak prisla druha a to nevim jestli byla limitovana .-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: sob 10.10.2015 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
MakoBear píše:
To se Ti nezdalo - na jazyku je vygravirovaný text a cislo - alespon u te prvni serie bylo. Pak prisla druha a to nevim jestli byla limitovana .-)


Objednával a platil jsem na modelhobby 2014. Tak nevím, zda ještě před tím proběhla nějaká jiná série.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Saper 13 - limitovaná edice
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Objednával jsem v Jinu v roce 2014 a stavebnice dorazila mání tuším na přelomu 2015.
Takže dříve nežli Tobě
Pak se objevilo info o problému s materiálem - viz web Hiesbok a druhá serie .
Urcite lépe by to ( gravirování / negravírování) vysvětlil podstatně pan Hiesbok.
Já, když jsem měl dotaz ohledně stavebnice - kontaktoval jsem jeho a odpověď byla vždy promptní :-)

Já jenom ocituji z jeho webu :

Druhá limitovaná edice modelu Sapér 13

Vzhledem k tomu, že nám dodavatel materiálů na pevné potahy a žebra VOP zdražil materiál o více než 100 % , budou na druhou opět limitovanou edici této stavebnice použity na tyto díly jiné materiály (pravděpodobně vysoce kvalitní vybíraná balsa)
Stavebnice budou k dispozici koncem února letošního roku.
Limitovaná edice bude v počtu 200 ks.
Stavebnici si můžete předobjednat již nyní.
Jsou objenána již tato čísla stavebnice 1-40,50
Pokud by jste chtěli model v původní verzi s cedrovými potahy, je to i v této edici možné. Cena stavebnice však již bude 1990 Kč.


Nicméně - budu li dedukovat .-) Druhá serie začina opět od jedničky ...... takže by se možná ty čisla na jazyku bez uvedení čísla serie trochu motala. Takže bych si tipnul, že druhá serie se negravirovala (?)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz