Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 74  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 19.09.2015 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Tak jsem byl vcera zase litat s gamou bez kamery a jeste s puvodnim motorem ale upravil jsem drzak baterie tak aby sla dat mnohem vic dozadu a gama lita mnohem mnohem lip :D . Mel sem gamu tezkou na predek a to bylo spatne. Vykon setoveho motoru byl najednou dostacujici, ale stejne dam jiny 3536 910kv a asi 12" vrtuli a to bude asi jiny kafe... I tak je brachuv radian mnohem rychleji nahore a lepe plachti ale uz neni tak trasne. Koupil jsem i LIPO 3s 5000mah ale asi bude do gamy prilis tezka ale to nevadi uplatnim ji v dronu...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 10.10.2015 15:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2006
Příspěvky: 81
Po delší přestávce jsem si řekl, že to zase zkusím a koupil jsem si letadélko - Gama 2100 ve verzi ARF brushless se 4 servy (verze bez klapek). Verzi s klapkami jsem nechtěl, na dvoumetrovce je považuji za zbytné, také se ušetří drobet hmotnosti a sníží zátěž BEC. Čistě pro historii zaznamenám údaj o ceně, řádově se pohybuje kolem 3500 Kč. Před koupí jsem hledal nějaké informace, u prodejců se opakoval jeden a ten samý text bez pár důležitých informací, které bych tady rád zanechal dalším generacím.

Krabice obsahuje trup osazený motorem, regulátorem a dvěma servy (V/S). Křídla mají osazena serva křidélek. Pro sestavení letadla se pouze dvěma šrouby připevní výškovka a směrovka. Serva byla osazena konektory Futaba (s křidýlky), do přijímačů Graupner stačí odříznout zalamovákem. Regulátor byl osazen konektorem DEAN T, já jej nahradil konektorem XT60. Kabely serv křidélek jsou příliš krátké, já je osadil prodlužovacími kabely 25cm. K pohonu jsem koupil sadu 3S1P 2200mAh o hmotnosti 167g. Baterii nelze umístit za serva pod náběžnou hranou křídla, protože pak nevychází těžiště a model by bylo nutno dovážit na čumák. Baterii jsem umístil na kousek polystyrénu coby podložku za motor, její zadní část zasahuje nad serva. Příjímač je umístěn za servy. V tomto osazení vychází těžiště dle návodu bez dovažování. Chod ovládacích ploch, které jsou odděleny na tenké hraně lisováním, není žádná hitparáda, jdou docela ztuha. Doporučuji koupit panty, plochy odříznout úplně a zavěsit na panty.

Zálet docela v pohodě, při motorovém letu má Gama výraznou tendenci se vzpínat, je třeba dost tlačit (nedostatečně vyosený motor). Dá se to pořešit mixem motor-výškovka, já to zatím řeším rukama (ale lenost zvítězí, mix přijde). Na knipl plynu jsem si navázal stopky motorového času, mně to vychází asi 4:30 motorového času. Při včerejším a dnešním letu v počasí jaké je (mraky, hnus, podzim, mírný větřík) jsem v obou případech přistál zhruba po 20 minutách letu jen proto, že mi už byla zima na prsty. Z těch 20 minut letu činil motorový čas necelé 3 minuty, což si myslím, je v daném počasí bomba. Motorový let je svižný, Gama v tomto osazení stoupá pod úhlem 30 stupňů bez ztráty rychlosti. Bezmotorový let je příjemný, divácky atraktivní, dlouhý. V termice se jí už vůbec nebude chtít na zem, Gama má velmi malé opadání. Bez klapek je to pak ovšem náročnější na rozpočet přistání, Gama letí a letí .. možná zkusím mix na křidýlka, klapky na přistání. Na akro to moc nebude, i vzhledem k výdrži baterie, ale k tomu model snad ani není určen.

Za mě dobrý, mohu jen doporučit, lítá to parádně, pokud chcete větroň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 10.10.2015 19:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Jsem rad ze te Gama tak natchla ja s ni zatim bojuju asi mam futr tezite blbe! Je ted malo prilezitosti litat, bud sem v praci nebo se dela neco na baraku a kdyz je cas fuci jak krava. Navic pracha ted svoje ero rozbil takze se mnou nebude chtit chodit litat takze nevim kdy ji dam poradne do kupy. Dal jsem vetsi motor a 12ku vrtuli a teziste sem mel ve predu, takze ted pro zmenu stehoval baterku az do zadu... Snad si konecne slusne zalitam, teziste ted uz mam jakz dle navodu, o celkove vaze se radsi ani nezminuju byl tu pro smich...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: sob 10.10.2015 23:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2006
Příspěvky: 81
Dáš silnější (větší, težší) motor, jsou potřeba větší baterky, .. věčný boj. Nevím, jakou máš představu, ale mně to fakt stoupá se seťákem jako raketa :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: ned 11.10.2015 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2015
Příspěvky: 1421
Bydliště: Šternberk, ČR
Mas pravdu, s tim motorem to jsou moje zacatecnicky chyby dam silmejsi motor ono to bude lepsi... Ale jeste to zkusim, mam asi problem v nastaveni teziste dost sem to podcenil a odflakl. Ale mozna se vratim k setovemu motoru a k baterce 2100mAh a mozna i mensi...
Dal sem tam motor 3536 baterku 3s 3300mAh a na hrbet dal jeste kamerku sj4000 a nebylo to jak sem si to maloval...

_________________
NazaM F550-Rozebraná, RCT800-Padená rozbitá
Vektor XXL, EasyGlider,Taranis
HB-D8T Brushless


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2015 9:02 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Tak pani zdravim. Som tu uplne novy a aj v RC som uplne novy. 8 rocny syn si zmyslel ze chce lietadlo na dialkove. Viac mi nebolo treba. Reku splnim si detsky sen. Tak som chvilu surfoval po nete a vybral som Gamu. Keby som si precital tuto celu diskusiu pred kupou a nie az teraz mozno by som kupil nieco ine. No ale nevadi. Kupil som GAMU 2100 RTF cize komplet. Samozrejme hned ako prisla synator naliehal pome lietat. Snazil som sa mu vysvetlit ze by bolo dobre pockat na kamarada skuseneho pilota lietadiel a vrtulnikov ale on nie pome. No tak sme nabehli na pole a ako to dopadlo vidite na fotkach.

http://www.foto-moment.sk/down/1.jpg
http://www.foto-moment.sk/down/2.jpg
http://www.foto-moment.sk/down/3.jpg
http://www.foto-moment.sk/down/4.jpg

Tak som si nasiel toto forum postupne cele precital. Andrews mi poradil ako mam opravit plast. Teraz postupne demontujem elektroniku. Ta je tam nalepene teda dost pevno. Dnes este dam dole motor a pojde sa na kupanie. Potom musim zistit ci prezila elektronika. A ak ano skusime to znova ale teraz pod dohladom skuseneho pilota.

_________________
Gama 2100 RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2015 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
To je v pohodě, já měl první let s Gamou podobný a to už nějaká letadla za sebou mám.
Gama, alespoň ta moje je citlivá na vyvážení, seřízení a nastavení výchylek.
Já měl navíc nějak blbě uloženou výškovku, holt je to čína a musí se trošku modelařit.
Ale jinak lítá moc pěkně a jako otloukánek pro přechod ke lepšímu letadlu se 4 servovým křídlem je podle mě ideální.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: úte 13.10.2015 19:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2006
Příspěvky: 81
Wampa píše:
..No tak sme nabehli na pole a ako to dopadlo vidite na fotkach...


Při svém prvním letu s RC modelem (motorák na 3,5ccm QB-15) jsem dopadl podobně. Za přihlížení manželky a synka, 5 vteřin let a buch. Žena říká malému "půjdeme domů, tatínek si vzal jen jedno letadlo".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 7:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
vsw píše:

Při svém prvním letu s RC modelem (motorák na 3,5ccm QB-15) jsem dopadl podobně. Za přihlížení manželky a synka, 5 vteřin let a buch. Žena říká malému "půjdeme domů, tatínek si vzal jen jedno letadlo".


Som rad ze nie som sám :lol:

_________________
Gama 2100 RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 7:16 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Prosim Vas. Mam problem. Na prilozenej fotke je vidno osku co trci z motora. Potrebujem ju dat dole aby som mohol vybrat motor. Su v nej dve proti sebe dierky. Je tam vidno zavit ale nejako neviem prist na to ako to vybrat ci odsrobovat. Pisali ste tu inbusovy kluc ale nezda sa mi ze by to bolo na imbus a ani taky maly doma nemam. Dakujem

http://www.foto-moment.sk/down/5.jpg

_________________
Gama 2100 RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 7:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Většinou to bývá na imbus.
Já to mám ale jen naražené jako kleštinu a utažené přes konus tou velkou matkou z čela.
Ale mám jiný typ než Ty.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 7:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
No matku som uz odsroboval ta tam bola tiez. Ale v tych dierkach nevidim nic. Ak je to narazene mam to len zatiahnut. Skusal som ale moc to neslo tak neviem.

_________________
Gama 2100 RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 7:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2015
Příspěvky: 966
Bydliště: Brno - Venkov (severo-západ)
Já to takhle z fotky nepoznám, musíš na to asi přijít sám.

_________________
ASW-17, Sea Beaver, Piper PA-18 Super Cub
JETI DS-16


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 8:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 7.10.2015
Příspěvky: 6
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Pojdem kupit hlavne ten 1,5 mm imbus a skusim najprv tak. A potom uvidime.

_________________
Gama 2100 RTF


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GAMA 2100 - RTF
PříspěvekNapsal: stř 14.10.2015 15:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 22.8.2015
Příspěvky: 285
Bydliště: Ostrava/Vsetín/Brno
Obrázky: 0
Podle mě to jen stáhnout nepůjde, když se podíveš na to, jak vypadá oska, je tam vybroušená ploška, ve které sedí jedem z imbusových červíků, tož se musí nejprv odšroubovat. Jinak já mám Alphu 1500 a červíky odšroubovat nešly, strhly se hlavy :( Musel jsem unašeč uříznout.

http://www.rcmarket.cz/products/w500jpg ... 10-S08.jpg


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1100 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 74  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz