Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Kde sehnat opředenou gumu na gumicuk pro lehké kluzáky? Mám LF 109 Pionýr od JR Models a potřebuji ho dostat do vzduchu. :wink:

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
ZIPP píše:
Kde sehnat opředenou gumu na gumicuk pro lehké kluzáky? Mám LF 109 Pionýr od JR Models a potřebuji ho dostat do vzduchu. :wink:

Ahoj kupovali jsme gumolano zde http://prolana.cz/gumolana.html , dobrá spolupráce s výrobcem.
Brali jsme průměr 8mm měkké s vyšší tažností, pro modely RCVS (rozpětí 3m, hmotnost 0,6 -1,5kg)

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 19:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Ja som na Slovensku nič poriadne nenašiel iba max 90% rozťažnosť, tak asi jediná možnosť je z toho Vematu ale tam iba 100m alebo príplatok za menšie balenie, tak počkam možno mi niekto dačo lepšie poradí. Aby som to zbytočne nekupoval.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
PeePoTN píše:
Dobrý deň, nebudem zakladať nové téma, tu sa moja otázka hodí. Mám Storka 1 od Heinricha http://www.heinrich.czweb.org/slov/modely/stork1/stork1.html, váha mojho je 2,5 kg a potreboval by som na neho gumicuk čo ho vytiahne aj za bezvetria poprípade slabého vánku. Bude na to vhodná guma z Vematu http://www.vemat.cz/cz/spec_gumolana tá 9mm so 170% rozťažnosťou 40 m dľžka a plus cca 100 a viac metrov silónu? Keď fúka vietor tak nenám problém ho vytiahnuť s gumicukom čo mám požičaný ale on je na ľahčšie vetrone a za bezvetria nemám šancu dosiahnuť normálnu výšku.


Za bezvětří je to bída, chce to startovat hodně naklapkovanej a přes hlavu silným hodem pro prvotní impulz.
Ale jak není opora větru, tak je veškerá práce jen na gumě.

Ten 9mm z vematu mám vyzkoušený, je dost fuška natáhnout ho nadoraz a start je rychlej, 40metrů gumy natáhneš na celkových 107, tak to chce hodně místa a nachodíš se. Pozor na silon, ty tenší mi rády praskaly při natahování a tak jsem si rozmotal zničenej z F3J závodů a ten už nepřetrhnu :)

komplet popis mám tady na fóru viewtopic.php?f=23&t=59321

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 10:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
S miestom problem nie je, lietam v TN na letisku.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: pát 09.10.2015 10:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 482
Bydliště: Trenčín
Takže môžem si kludne objednať to gumolano. Ja som sa pýtal hlavne, že či nahodou dakto nevie o niečom lepšom. A koľko mm dole mate klapky a výškovku na bezvetrie? Ja zatial len skúšam, mením výchylky atď, možno mi ešte bude treba posunúť háčik. Už som chvalabohu vyladil výchylky na motýlovi že razantne neklesá alebo nezdvíha čumák pri plnej smerovke.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 9:08 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Dobrý den, za pár dní mám dodělaného vetroně o rozpětí 2000mm a váhou cca 600 gramů. Chci si pro něj udělat gumicuk ale nemám s tím sebemenší zkušenost, nějaké postupy jsem našel na internetu ale chci se poradit ještě tady. Jak dlouhá a jakého průřezu by měla být guma? A jak dlouhý a silný by měl být silon? Popřípadě používáte nějaký uzel na navázání konce gumy na silon? Stačí k ukotvení k zemi stanový kolík? A konečně, k čemu slouží padáček na konci? Nestačil by barevný fáborek? Děkuji za jakékoli odpovědi. Z gumicuku už jsem startoval s jiným vetroněm ale gumicuk nebyl můj a už si nepamatuji jak byl řešený. CD


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 9:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2009
Příspěvky: 2651
Bydliště: Praha 4 -Krč, ČR
Zdravím ! Gumicuk už dlouho neužívám, ale brzy mne to čeká, když jsem vstoupil do SAM 95, musím si tedy gumicuk zopakovat. Tedy na 600gbych dal gumu 3x3 až 5x5. Pro normální lítání tak 100 m dohromady, z toho guma 20 m. Silon tak 0,7 mm. Větší průtažnost má neopředená guma, ale drhnutím o trávu dlouho nevydrží. Opředená guma vydrží dýl, ale průtažnost je podstatně menší. Kotvení větší zašpičatělý profil úhelník nebos větší stanový kolík. Na konci (ne až u kroužku, ale tak 30 cm) nelíp padáček, ale stačil by praporek (větší tak 30x30 cm. Výhodou padáku je, že při větru se gumicuk sám natáhne, praporek se většinou sesype nedaleko kolíku a hůř se hledá. Taky jsme tahali gumicukem větroň 3,75 m 3,3 kg, na 4 gumách 5x5. Guma byla ale čím dál, tím dražší, dnes se asi vyplatí dát do čumáku elektromotor.Pokud můžeš, zkus to na nějaké soutěži větroňů SAM nebo RCH, kde se gumicuky používají. Gumicuky vyráběl dřív jyrry.

_________________
Lítám blbě, ale rád http://www.kocour111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 10:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Děkuji za odpověď :D psal jste pro normální létání dohromady 100 metrů. Jen tak pro info, je reálné i třeba 150 metrů dohromady při dodržení stejného poměru guma/silon?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 10:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
A ještě dotaz, nejdřív guma a až pak lanko že? Myslím tím že guma u země u toho kolíku a lanko až k háčku na vetroňi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 10:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Gumicuk je dost ovlivněný větrem; pokud to fouká, vítr napomůže lépe využít tah i kratší gumy, není problém dostat se ve vleku nad ukotvení gumy. Když to nefouká, pomůže jen opravdu dlouhá guma. Je to jako vlekař, který vyběhne a hned začne zpomalovat :-)
Dělali jsme sestavy (já + kolega, později jen kolega) jen s opředenou gumou (4 - 5 - 7mm) z PEGA Krnov. Průtažnost jsme si nechali udělat vyšší - volnější opředení. Na klasickou gumu to ale nemělo, ta má násobnou průtažnost. Dá se pořídit i jakási hadice z HobbyKingu, co vím.
Na těch 600g by stačila guma 4-5mm, tak těch 20-25m, k tomu silon 50m do slabých podmínek a 100m do větru, si tak myslím.

Co se týká vázání silonu, je dobré kouknout se jak vážou rybáři, ti to umějí. Opředená guma jde dobře, opředení se zadrhne do sebe a neklouže to. Holá guma bývá problém.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

my máme gumicuk z opředené gumy, průměr tuším 6 mm a na ní navázán vlasec. Vše lehce namotáno na drátěné špulce od svařovacího drátu. pro ukotvené do země důrazně doporučuju spirálový kolík - https://www.krmivo-pes.cz/psi/ostatni/z ... -uvaz-psa/ - něco takového. Není nic zábavnějšího, než stanový kolík vytržený ze země a svištící směrem k tobě. U kroužku na klíče ( pro zavěšení háčku větroně ) je praporek. Lepší by byp padáček - šnůra padá víc natažená.
Je lepší ho používat v nízké trávě, ve vysoké se to dost zachytává.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 10:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Koukal jsem na topmodel a mají tam 6mm tlustou opředenou gumu a 0,7mm tlustý silon. To by snad mohlo jít :D. Guma má 30 metrů a silon 100 takže bych trochu zkrátil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 12:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 27.1.2017
Příspěvky: 32
Ještě bych se chtěl zeptat, díval jsem se ještě na jiná gumová lana. Našel jsem jedno s přijatelnější cenou. Průměr je také 6 a tažnost udávají 130%. Je to použitelné?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gumicuk
PříspěvekNapsal: ned 26.05.2019 13:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
130% je docela málo. Nám to opřádali tak na 160-170% a bylo to na hraně.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz