Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Nikdo prosím neporadí? Do boku to klopí dejme tomu 1cm, ale dopředu a dozadu jen pár milimetrů, tudíž nechce vrtulníček moc dopředu a dozadu. Má to tak být, nebo tam mám něco špatně nastavené?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 19:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
A co trimování, pomohlo nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 20:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No trimování mám právě nadoraz a přesto to klopí jen tak málo. Do boku to klopí hodně i bez trimu, dopředu a dozadu do neklopí téměř vůbec a když natrimuji, tak jemně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 21:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Ok, jak rozumět tomu "naklání málo"? Jako že má malou úhlovou rychlost? Dá se s ním couvat a lítat rychle dopředu? Lovím v paměti že na Tx šlo nastavit větší citlivost, máš to tak nebo sníženou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 16:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
No ono se v podstatě u těchto levných jednoduchých vrtulníčků v podstatě naklání hlavní rotor. Je to tak? Když dám menší výchylky pro začátečníky, tak neletí dopředu a dozadu skoro vůbec, jen minimálně. No a i když dám větší výchylky, tak se to do stran naklání hodně, tudíž vrtulníček létá do strany hodně rychle. Ale když ho naklopím dopředu nebo dozadu, tedy aby letěl dopředu nebo dozadu, tak je to lepší než u malých výchylek, ale stejně letí hodně pomalinku, taky skoro vůbec. .
Stojí skoro na místě, dopředu letí rychle jen když ho naklopím na některou stranu a zatáčkou. No a právě nevím, jestli to u tohohle vrtulníčku je normální, nebo mám něco špatně nastavené na těch táhlech od serv nebo něco.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 10:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
No je to věky, co jsem Colibri měl, ale je to tak, jediné co se mechanicky pohybuje je deska cykliky. Úhel náběhu rotorových listů je neměnný a řídí se pouze otáčky.

Ještě mě napadlo - na desce cykliky jsou shora celkem 4 kulové čepy, jenom dva z nich jsou ale propojené táhly na hlavní listy. Máš hlavní listy připojené na ty delší kuláče, nebo na ty kratší?

To je asi tak jediné, s čím by se ještě dalo hýbat (tzn. pokud máš zapojeno na ty kratší, odpoj a přecvakni hl. rotor na ty delší, šance je že získáš trochu lepší reakce).

Nicméně dál už bych s tím moc nelaboroval, ony tyhle vrtulníčky s fixním úhlem náběhu hl. listů nejsou bůhvíjak obratné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 16:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, tak teď je mám na ty krátké čepy. Jedny jsou jakoby hned u desky cykliky, tam to mám teď připojené. Další dva jsou na takových tyčinkách, asi 3mm dlouhých, tam teď nemám nacvaknuté nic. Takže to mám zkusit přehodit? Už jsem jednou měnil táhla, ale ty co jdou od rotorové hlavy k pádlům. Budu co nevidět měnit právě tu desku cykliky, protože se mi ulomil jeden kulový čep, jak jsou ty zahnuté dvě páky, na které jsou nacvaknuté táhla serv. Tak to potom zkusím přepojit a napíšu. nevím kdy mi ta deska přijde, objednal jsem to u pecky. A vím že tenhle levný vrtulníček není nic extra, ale na naučení mi bohatě stačí. Lepší než ta dvourotorová mrcha co jsem měl předtím. Zatím děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: ned 04.10.2015 13:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, tak jeden díl u pecky nemají skladem, tak nevím kdy mi to přijde. Chtěl jsem se prosím zeptat, jestli by na tento vrtulníček šli i některé díly z vrtulníčku WT V911? Našel jsem na youtube video, kde nějaký chlápek dělá tyning vrtulníčku Solo Pro, což by měl být ten samý vrtulníček, jak jsem se tady dočetl. Měl nějakou tuningovou sadu, kde byly některé díly asi z hliníku. Bylo to nějak jiným jazykem, něco jako španělština nebo co. Něco podobného jsem našel i na českém e-shopu, ale právě na vrtulníček V911, tak nevím, jestli by to pasovalo. Pro mě začátečníka by to mohla být velká pomoc, abych nemusel pořád kupovat ty plastové díly, které se mi podaří občas poškodit. Ještě kdyby se tak prodávaly nějaké masivnější lyžiny. Ty už budu měnit po třetí. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 10:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Na hliníkové upgrady se vykašli, vážně. Jenom ti to přidá na váze. To že nebudeš něco měnit po havárii je iluzorní, i ten hliník se ohne a navíc ti praskne jiný (a dražší) díl.

Jediný rozumný upgrade byly Extreme lyžiny (např. http://www.rcking.eu/cs/solo-pro-i-ii/6 ... treme.html), jsou jakoby gumové. Je pravda že ty origo toho moc nevydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, tak ty vypadají bytelně. No je pravdou, že na horní části jako je rotorová hlava, deska cykliky apod. mi odchází díly jen málo, nejvíce ty ližiny. Ty ve vašem odkazu vypadají pěkně masivně, ale nelíbí se mi ten schod vzadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 18:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Na vzhled to nelítá ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 22:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2702
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Ano, ale já jsem takový trošku ujetý na vzhled modelů. :oops:
Když chci s něčím létat, taky to musí trošku vypadat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 19:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: BRNO
Ahojte,
Po vanocich jsem majitel Solo pro V3 :)
Chtel jsem se zeptat nemate odkaz na nabijecku, treba z HK, nebo u nas?
Nejak to pres mobil nevim jak najit, dik ;)

_________________
Solo Pro V2
Cessna 480 RTF Pelikán - darován
Optic 6 35MHz - prodána


Naposledy upravil 6810 dne ned 27.12.2015 20:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 20:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2012
Příspěvky: 793
Bydliště: Praha 4/12
Ahoj, no pokud máš normální modelářskou nabíječku, tak ti stačí kablík který bude mít na jedné straně banánky a na straně druhé ten správný konektor. Nabíjí se to jako 1S.

Postni kdyžtak fotku konektoru baterky a na helině, nevím jestli se v mezičase něco nezměnilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Easycopter V4.5 COLIBRI
PříspěvekNapsal: ned 27.12.2015 20:05 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 95
Bydliště: BRNO
Jo, nabijecku mam.
Fotku postnu, ale budu doma az 29.12. Vecer.
Baterku to ma s jednou drazkou a dva plisky na druhe strane + -

_________________
Solo Pro V2
Cessna 480 RTF Pelikán - darován
Optic 6 35MHz - prodána


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz