Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 19:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
OK, něco málo pro úplný začátek.....
Předpokládám, že víš, kde je doporučená poloha těžiště a tam to pro začátek nech. Předpokládám, že máš házedlo souměrné, t.zn. na první pohled nepokroucené.....asi ano, když píšeš, že v kluzu letí rovně, resp. nemusel-li jsi to dohnat trimem křídélek a jsou vychýlená souměrně, tak asi opravdu ano.
V tom případě nech těžiště na pokoji, tím se let po odhozu neseřizuje " v prvním kole". Ani nemusíš pro začátk dávat klapku nahoru, ale může být.
Je-li ero souměrné a po odhozu je v náklonu, tak blbě házíš. Jak házet tě přes diskusi nenaučím, resp. to musí jiní, ale....zkus se do toho méně "opírat" a snažit, aby to po odhozu bylo bez náklonu. Až ti to půjde, přidávej na razanci. Jak budeš házet s vyší rychlostí po odhozu, začne házedlo stoupat obloukem nahoru, zapoměl jsem, pro začátek se snaž hodit vodorovně, možná malinko nahoru. Jakmile dosáheš tohoto stavu, začni trimem vop potlačovat, aby ten oblouk nebyl tak prudký.
Je také otázka, jak jsi "sportovně" zdatný, resp. on ten hod je o koordinaci pohybů těla ... :) ... viděl jsem začátečníky být hoooodně nemotornými, kdy koordinace pohybu nohou, kmihu ruky (natažené ruky v lokti) byla zpočátku nad jejich síly.... :)
A zde bych to prozatím ukončil s tím, že je hooodně názorů, jak má vypadat let po odhozu, t.zn. odhoz vodorovně, resp. mírně nahoru s tím, že ero obloukem nahoru vystoupá a pak potlačit.....nebo házet tak, že ero ihned po odhozu jede nahoru naprosto rovně (po přímce). Nakonec přidám tyto postřehy z pozorování ze soutěží:
- ti nejlepší hází tak, že ero jede nahoru rovně, žádné oblouky
- jakýkoliv oblouk v trajektorii letu nevyhnutelně znamená "odstředivou" sílu a tudíž let s jistým násobkem a tím pádem se zvýšeným odporem......
Doufám, že jsem ti to neznechutil, jdi do toho, házedla stojí za to..... :) ... ahoj


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 22:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
JiriB, velka vdaka za takyto prispevok. Presne toto potrebujem. Vobec si ma neznechutil, prave naopak. Uz teraz sa tesim na dalsi trening.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 21:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Ahoj.
Zda sa, že Jirka dobře poslouchal! :-)
Planujeme urobit akciu pre zaciatocnikov v okoli Martina - termin sa este ladi - predpoklad koniec oktobra - zaciatok novembra. Urcite dame vediet aj tu na RC Manii.
Kym k tomu dojde - skusim sa vyjadrit aspon v teoretickej rovine: Ak to ide mierne dolava, tak to mozes pri odhode strhavat (drzis ho za kolik prilis dlho), alebo je pokrutene kridlo - to sa prave pozna len pri tych velkych rychlostiach po odhode. Skus nieco urobit s tym vypustanim, pripadne si nastav pri odhode pravy flaperon o 1 - 1,5 mm viac nahor. Niekedy tiez pomoze male vychylenie smerovky doprava. Tieto nastavenia zafunguju len pri odhode a pri normalnom lete sa neprejavia.
Ohladne prilis strmeho stupania po odhode - znamena to, ze mas tazisko prilis vpredu a odporucam ho posunut mierne dozadu. Postupne vyskusaj.
Este by prospelo, keby si nam prezradil s cim lietas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 22:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
Do Martina rad pridem ak sa bude dat.
Odhod sam neviem posudit. Uz len preto by bolo fajn, ak by niekto realne zhodnotil.
Co sa tyka taziska, skusam sa s tym hrat. Let v slabych podmienkach/bez vetra mam pekne vyladeny. ;) Dnes vsak fukalo trocha viac a model sa mi zdal lahky na nos.
Vela su skusenosti a tie v tejto kategorii vobec nemam. Citam, pozeram co sa da, ale pokecat s niekym by bolo ovela viac. Dufam, ze tato kategoria ocari dalsich ludi tak ako mna a K-ckarov bude viac.
Lietam s modelom Mystery a dufam, ze raz zoberiem na rande Maiu. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 11:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Ahoj... Poradí mi někdo jak házet o 20m výše??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: stř 30.09.2015 20:18 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
BARTOSS.cz píše:
Ahoj... Poradí mi někdo jak házet o 20m výše??


Začni zde
http://www.anabolika.cz/
a za čas sám uvidíš ten "hukot"......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Aha... Je to povolené na zavody?? Já po roce 45m a nejde to víc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: čtv 01.10.2015 20:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
V pravidlech není zmínka o nedovolených podpůrných prostředcích pro modeláře a tudíž se neřeší "nájezdy" dopingových komisařů po soutěžících v F3K. Myslím, že právě ty jsi vhodný kandidát na tento způsob zlepšení, kdy tvých 45m svědčí o zvládnutí pohybu při hodu a zmiňované prostředky by tě opravdu mohly katapultovat mezi vrcholné "házeče". Aby jsi měl dostatečnou motivaci a cíl k čemu se příbližovat, tak zmíním neoficiální pokus Milana Havelky s házedlem nejmenovaného výrobce o rekord po ukončení sobotního soutěžení na MČR v Jaroměři. Milan dal 3 pokusy a prý to bylo 71,70 a 68m s tím, že se začal odlepovat kolík. Dívalo se na to moc hezky, byl to fakt hukot. Těším se, až uvidím příští rok i další borce.... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: pát 02.10.2015 20:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Jirko, ja by som to rovno na ten doping nevidel. Ked uz odhliadneme od Fair play, ma to svoje vedlajsie ucinky. A nie vzdy je vyska to najdolezitejsie, si myslim :-)
To Bartoss: S cím lietas? Niektore kacka vyssie nevyhodi ani spominany Milan (profil - najmä jeho hrubka, pevnost trubky i kridla, vaha... je toho vela). A potom je to tiez o technike hodu. Nie je az tak rozhodujuca sila, ale skor rychlost, ktoru do tej otocky dokazes dat. U vela borcov chyba gradovanie sily otocky v zavere. Spociatku sa do toho akoby opru a potom nasleduje taky vlazny odhod. Ale to mozem len teoretizovat, pretoze som Ta nikdy nevidel hadzat... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Mám bravo... Váha 250g na youtube to borec hazí do 85m... Je nějakej cvik ja zrychlit otočku?? Nebo někdo v okolí Prahy nebo Kladna kdo by mi to ukázal? Díky Jirka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 21:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.7.2009
Příspěvky: 265
Jsem na tom stejně mám bravo a když vidím jak to hodí do 80 metrů tak jen zírám :) já mám max tak 45 metrů, hlavní je že nás to baví

_________________
http://www.pacho.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 13:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Tak ještě pár let trenovat asi... Ale jak???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 16:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 214
Bydliště: Gbelany pri Ziline
Chalani, čo vyrábajú Bravo - Ivo Bratršovský a myslím, že mu v niečom sekunduje aj Milan Havelka - hádžu veľmi slušne. Možno by sa dali ukecať na nejaké spoločné polietanie, kde by Vám ukázali čo a ako... Nechcem hovoriť za nich. Je pravda, že je to aj o fyzických dispozíciách a aj medzi dlhoročnými pilotmi sú vrhači a potom takí, kt. to hádžu takpovediac priemerne. Ja sám sa tiež nepovažujem za extra triedu, výšku hodu som si nikdy nemeral... :-)
Niekedy pomôže sa sám seba nakamerovať a dívať sa, čo človek robí zle, porovnať si ten pohyb s tými borcami na YouTube. Mne to občas pomáha...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 18:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2005
Příspěvky: 326
Bydliště: kladno
Potřeboval bych někoho okolo prahy... U nas nikdo f3k nelétá..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak házet o 5metrů výše
PříspěvekNapsal: úte 06.10.2015 20:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 28.10.2012
Příspěvky: 101
Prosím máznout, nevím jak se to dělá ... :) .. dik


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz