Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 20:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj Kluci,
chystám se koupit elektrickou lupénkovou pilu a chtěl bych se vás zeptat, jestli tu má někdo nějaké větší zkušenosti s pilkou Proxxon DS230/E a nebo Dremel MS20?
Hledám kvalitní pilu schopnou dobře řezat leteckou překližku do 5-6mm (hlavně 0,8-4mm), balsu do 15-20mm. Dle udávaných parametrů by to mělo být OK ale kde je opravdová realita??
Nechci to na řezání dlouhých rovných řezů, ale jen na vyřezávání přepážek, žeber a podobných součástí pro stavbu modelů, tedy na "jemnější" práci.

Chtěl bych se vyhnout všem čínskejm ala Lídl pilám a všem podobným klonům které se dají koupit v hobby marketech, které mne vcelku nějak nezaujaly... ale tedy zrovna tu Proxxonku a Dremelku jsem na vlastní oči ještě neviděl...

Proxxon se dá koupit už cca za 3400Kč a Dremel za 2600 Kč.

Nebo existuje ještě nějaká jiná alternativa podobná těmto dvou pilám?

Děkuju za každý názor

M.

Obrázek

Obrázek


Naposledy upravil miglosch dne úte 15.09.2015 4:40, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.5.2008
Příspěvky: 606
Bydliště: Letiště Lupenice a Dvořisko
Nebyla by lepší malá CNC frézka, když vidím co to stojí ?

_________________
Extra EME60, PA18 EME60, Citabria DLE30, vše na FRSKY X20 TANDEM
( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 20:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Proxonku lupenkovku jsem neměl. Měl jsem krátce nějakou větší, značku už si nepamatuju. Hlučné, leteckou překližku to řezalo tak maximálně 3mm a pomalu. Lepší je pásovka.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 21:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
thsoft píše:
Nebyla by lepší malá CNC frézka, když vidím co to stojí ?


Nevím jaká je ta pilka Proxxon - nemám ji, ale CNC frézku za 4,5 litru bych bral..... :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 21:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
janva9 píše:
... leteckou překližku to řezalo tak maximálně 3mm a pomalu..
On veškerý Proxxon je svými příkony poněkud hračkoidní... Chtěl bych to vidět při 10mm tvrdého dřeva, jak tam slibují...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 22:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
thsoft píše:
Nebyla by lepší malá CNC frézka, když vidím co to stojí ?


Máš nějaký tip ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
miglosch píše:
Hledám kvalitní pilu schopnou dobře řezat leteckou překližku do 5-6mm (hlavně 0,8-4mm), balsu do 15-20mm.



Co zkusit konkurenci od Dremelu ?
http://www.rucni-naradi.cz/dremel-ms20#utm_source=google_merchant&utm_medium=search&utm_campaign=googlemerchant&gclid=CLirgYW_98cCFeoBwwodVjEH-g
To zadání vcelku splnuje ...... i když samozřejmě ta 6 mm překližka nebude tolik odsejpat jako na pasovce ....i když vcelku by mne zajimal tip na pásovku v této cenové kategorii , která bude řezat takové titěrnosti jako ta Dremelka - viz jina reakce ....

Tu Dremelku mám a jsem spokojen a cena je přitom (zejmena na e-shopech) trochu jinde
Na ten Proxxon jsem kdysi koukal, ale cena podle mne neodpovídá tomu co dostaneš :-(
Navic ten stul je podle mého subjektivního nazoru dost neštastný na lupenkovku - myslim rozměrove a tvarově
Od Proxxonu mám tu jejich malou cirkuli právě na tomto stolku, používám ji vcelku často (btw- ten motor fakt silou nevyniká ) a pokud řežu něco obouruč ( tzn. třeba něco delšího ) je nutné mít stolek prišroubovaný ke stolu - což bude i případ té lupenky )


Naposledy upravil MakoBear dne pon 14.09.2015 22:58, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 14.09.2015 22:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
janva9 píše:
Proxonku lupenkovku jsem neměl. Měl jsem krátce nějakou větší, značku už si nepamatuju. Hlučné, leteckou překližku to řezalo tak maximálně 3mm a pomalu. Lepší je pásovka.


Hm a jakou máš tedy tu pásovku ?
Nad pásovkou uvažuji, i když ne tak ani na modelařinu ( jedině, že bych se pustil do kategorie pana Stejskala :-) ) jako spis na takovou tu domaci truhlařinu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 3:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
MakoBear píše:
... Co zkusit konkurenci od Dremelu ...

příkon 70W... to bude ještě víc skučet s leteckou překližkou...

Jinak CNC frézka by se nejspíš dala postavit v té zmiňované ceně... Je to ale běh na delší trať a učení se.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 4:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
MakoBear píše:

Co zkusit konkurenci od Dremelu ?
http://www.rucni-naradi.cz/dremel-ms20#utm_source=google_merchant&utm_medium=search&utm_campaign=googlemerchant&gclid=CLirgYW_98cCFeoBwwodVjEH-g
To zadání vcelku splnuje ...... i když samozřejmě ta 6 mm překližka nebude tolik odsejpat jako na pasovce ....i když vcelku by mne zajimal tip na pásovku v této cenové kategorii , která bude řezat takové titěrnosti jako ta Dremelka - viz jina reakce ....

Tu Dremelku mám a jsem spokojen a cena je přitom (zejmena na e-shopech) trochu jinde
Na ten Proxxon jsem kdysi koukal, ale cena podle mne neodpovídá tomu co dostaneš :-(
Navic ten stul je podle mého subjektivního nazoru dost neštastný na lupenkovku - myslim rozměrove a tvarově
Od Proxxonu mám tu jejich malou cirkuli právě na tomto stolku, používám ji vcelku často (btw- ten motor fakt silou nevyniká ) a pokud řežu něco obouruč ( tzn. třeba něco delšího ) je nutné mít stolek prišroubovaný ke stolu - což bude i případ té lupenky )


Ty jo ten Dremel vypadá dobře, děkuju za typ a je to ještě skladnější a dá se pěkně uchytit na stůl a po práci uklidit :) . Jde mi hlavně opravdu o řezání různých přepážek z překližky 0,8 - 4 mm a pásovku a ani CNC nechci. Jinak ten proxxon se dá koupit už cca od 3300 Kč a Dremel koukám že už za pěkných 2600 kaček.

Když tedy tu Dremelku máš, je to reálně použitelný na vyřezávání přepážek, překližkových žeber a podobných věcí do těch 4mm z letecké překližky? (těch 5-6mm jsem napsal jako opravdu vyjímečnou záležitost či spíše rezervu výkonu, stavím vcelku jen malé modely)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 4:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Ahoj, mam tu dremmelku, pouzivam ji vyhradne na vyrezavani drobnych dilu do letadel a domacnosti (servoramecky, prepazky, montazni desky, pripravky pro vlepeni tahel, drevene vystrihovanky), jedine s cim je problem je sklolaminat, ten ma tendenci "otupit" zuby, takze je lepsi si zvednou pracovni plochu a na tech par dilu pouzit zoubky mimo hlavni pracovni rovinu. Za mne spokojenost jako s ostatnim modelarskym sortimentem od dremmelu.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 5:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
H1N1 píše:
Ahoj, mam tu dremmelku, pouzivam ji vyhradne na vyrezavani drobnych dilu do letadel a domacnosti (servoramecky, prepazky, montazni desky, pripravky pro vlepeni tahel, drevene vystrihovanky), jedine s cim je problem je sklolaminat, ten ma tendenci "otupit" zuby, takze je lepsi si zvednou pracovni plochu a na tech par dilu pouzit zoubky mimo hlavni pracovni rovinu. Za mne spokojenost jako s ostatnim modelarskym sortimentem od dremmelu.

Jaké používáte pilky? Udělat rovný řez je totiž celkem kumšt.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 6:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.8.2010
Příspěvky: 2777
Bydliště: Kladno ČR
Obrázky: 1
Mam origo od dremmelu a problem uz nemam, je potreba vychytat rychlost posuvu materialu. A taky je zakladem pouzivat vodici prvky.

_________________
http://lee93.rajce.idnes.cz/Cabarna_13.6.08/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 6:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
H1N1 píše:
Mam origo od dremmelu a problem uz nemam, je potreba vychytat rychlost posuvu materialu. A taky je zakladem pouzivat vodici prvky.

Já dělám všechno v ruce a výsledek nevalný, občas něco uříznout, to jo, ale pěkně rovný servorámeček,
bych s tím neudělal. Aby to jakž-tak vypadalo tak to dobrušuji dremell frézkou.
Kdyby se dala pořídit cnc frézka do 10 tis. tak neváhám.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 15.09.2015 7:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.3.2012
Příspěvky: 2715
Bydliště: Ústí nad Labem
miglosch píše:
má někdo nějaké větší zkušenosti s pilkou Proxxon DS230/E
Měl jsem možnost ji vyzkoušet - a velmi rád řežu nadále ručně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz