Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
PS:
Asi raději přes diskusi. Emajl je nějakej zahlcenej a já se tam nejsem schopnej přihlásit. :x


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Tak ja se pokusim udelat nejaky fotoserial s navodem na stavbu a planem,ale potrebuji na to naky ten tyden cas,navic neumim az tak pracovat s pocitacem atd.Tak to holt chvili potrva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 11:57 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2003
Příspěvky: 71
Ten plán zaslat na stick@volny.cz

Díky :D

Wraith


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 21:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 124
Jen mi popiš to ohýbání přes náběžku, já dělám z vrchního a spodního plátu+náběžná lišta.
Skoušel jsem to a přád mi to praská.
Tak zatím ahoj DAN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 08.11.2003 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1215
Bydliště: Hrádek nad Nisou
Nejsem si jistej, jak to dělá kolega, ale někde na netu sem viděl, jak to přelepěj lepící páskou a pak ohnou. Zkoušel sem to na nějakejch kouskách a záleží na tom, jakou stranu dáš dovnitř. Už je to delší doba, tak nevím, která to byla. Taky sem to zkusil jen na malejch kouskách a né na celym křídle. Ale jinak to fungovalo. Jen se mi občas stalo, když sem pak neopatrně strhával tu pásku, tak to dodatečně prasklo. Ale kdyby se použila nějaká lehká a dostatečně pevná páska, tak tam může i zůstat. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2003 11:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.10.2003
Příspěvky: 305
Ted jsem prave dokreslil druhou verzi sveho akrobatata. Na te prvni jsou jeste nejake mouchy... Do mesice to snad bude postavene tak dam vedet. Planek je ve formatu dwg, dxf... Pokud bude mit nekdo zajem tak ho muzu zaslat mailem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.11.2003 22:26 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Ohybat se da jen nektery material a i ten je treba odzkouset jak nejlip.Ten bily 3mm co mam ted bez prasknuti ohnu pouze hrubsi stranou dovnitr a kolmo na vlakna.Da se ohnout i soubezne s vlakny,ale velmi opatrne a je potreba v miste ohybu zevnitr vytvorit pravitkem min.3 ryhy a pak pomalu a opatrne ohybat.Neohybat hladkou stranou ven,vzdycky praskne.Ten zlatavy potpron 3mm moc ohybat nejde-je krehci,resil jsem to tak,ze ohyb(pred ohnutim)zvenku polepim obycejnou 4cm sirokou plastovou paskou,nebo nazehlovackou a pak ohnu.Pasku uz tam necham.Neodlepovat!Material nepraskne a ziskas velmi pevnou nabezku,lec velmi spicatou(na litani to ale nevadi).Naprosto nejlip se ohyba ten zelenkavy Climapor 4mm z Bauhausu.Nepraska,nejde zlomit, je pevnejsi,chova se skoro jako EPP,ale je tezsi nez bila trojka.Kridlo z bilyho ma 36g ze zelenyho 50g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.11.2003 9:43 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2003
Příspěvky: 124
Pošli mi ten plán (prosím).Dodělal jsem SU31 a přemíšlím co dál.
Předem díky DAN


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2003 19:47 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2003
Příspěvky: 2
Nazdar Amerlocku,
dá se s tebou domluvit na postavení tvého 3D akrobata?
Posledně jak sem to viděl lítat, tak jsem se do něj naprosto zamiloval.
rád bych si ho postavil, ale mám problém s časem a navíc problém kde sehnat vhodný materiál, Reichard má 3 mm extruďák v ceníku, ale ne na prodejně. Jestli nemáš čas, tak kdybys aspoň dodal plán, nechal bych si akrobátka někde postavit, jsem za něj ochotný dát 2000 kč, kdybys měl zájem. Když tak zkus dokončit ten návod a zveřejnit to, ten akrobat na to má, chová se fakt skvěle, je prostě super a moc ho chci.
Zkus vymyslet pro toho akrobata nějaký jméno, ať se nemusíme pořát bavit o ,,tom akrobatovi"zní to trochu divně, nebo ,,ho postvil", zní to až úchylně. Dík za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.02.2004 21:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
A pánové, to všichní máte haly, nebo stěmito mrňousi létáte venku ???
Tyhle modely jako microbat, 2COOL, BANSHEE, a podobně se mi moc líbí, ale hala žádná a zalítat si 1 za měsíc za bezvětří to je mi za ty motory, regly, nabíječky a lipolky tolik pěněz líto dát. Zkušenost s slow - park akrobatem mám pouze s expertem od free air. Pohon POT 03B hmotnost 360 g a v takovéto koncepci si člověk moc nezalétá. Dnes jsem dodělal starlinga. Pohon stejný, hmotnost 350g a když pustím motor na plný "proud" a éro dám čumákem kolmo vzhůru, chce se mi brečet :cry: ,
poněvač, když jsem dneska shlédnul Slow Flyer 2004 a vidím to co jsem zatím u těchto mrňousů viděl jen na videu a záblesky na model hobby, no... To bych ještě přežil ale pak když rampa šel po schodech a před sobou si "pověšoval" :? to je fakt pěkný. Ale je to super pro nácvik, abych si neotloukal velké éra. Ale za to, velká éra vonící ricínem a visíví či výkruty do kruhu točící jsou super. Ale chce to umět. A cvičit tyto obraty ve veliké výšce bezpečné nedá člověku asi tolik, jako dělat je před očima s takovýmto gumákem asi pilotu dá víc.
Jak vám tyto éra létají venku ?????????????

PS: Davidu Kyjovskému kloubouk dolu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2004 18:27 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Nevim jestli sis toho vsiml,ale za Rampou jsem visel do schodu i ja a to litam z 90% venku.Hala je jen obcas a spis tak pro zpestreni.Jo a na rozdil od nej jsem to slit i ze schodu.... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.02.2004 14:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Promin, abych nekrivdil... Nebyls ten machr s FC 16 tuším a žlutým érem ???? Taky tam někdo v rohu haly visel, vedle něj stál David Kyjovský (při přípravě cen) to ty ?.... Poradte mi, co by bylo nejlepsí na ven ??? Stavět budu Dvoumetrovku Funtanu, proto bych toho EPPáka asi nedělal. Poraďte mi nějaké éro !!!! Líbí se mi microbat / 2 cool, co je lepší na ven a vůbec ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10.02.2004 18:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2003
Příspěvky: 141
Bydliště: Brno
Tady je tezke poradit.Ja litam vyhradne se svyma vytvorama.Microbat je spis ven,v hale musi byt co nejlehci.2cool? hmm,toho jsem nemel moznost vyzkouset.Jo a jinak chodime casto litat v noci na osvetlene parkoviste,protoze v noci vetsinou NEFOUKA...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2004 11:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 19.11.2003
Příspěvky: 101
No, můj názor je, že Microbat prodávaný ve stavebnici nestojí za nic… Něco jinýho je Microbat D. Kyjovskýho, který je super odlehčenej ( = nižší pevnost!!!!!) kterej lítat i visí skvěle…ale musí se to umět. Když srovnám oba Microbaty tak mám dojem že vidím dva trochu podobný stroje,… dost se liší.
Nechci Microbata vůbec pomlouvat,je to jen můj osobní názor. Měl sem možnost být u záletu jednoho z nich a nic moc, choval se dost divně,padal po křídle a celkovej dojem z letu mě dost šokoval, o visení raději ani nemluvím. Z mého pohledu je to záludná poletucha, kterou nikomu nedoporučím. Ale je to jen MŮJ NÁZOR nejsem proti Microbatovi nějak zaujatej, mluvím jen o své malé zkušenosti.Třeba se někdo najde, kdo ho rozchodí aby uměl to co umět má :lol:

Ateď něco o dvouploších, mají svoje kouzlo o tom není pochyb, ale většinou to jsou ,,přibržděnci“ lítají pomaleji než je zvykem a jsou tupější na křidílka, jsou hodní ale když jsme chtěli akrobatit,tak jedině s jednoplochem. Mě osobně se moc líbí, ale letový vlastnosti nic moc a navíc jsou ,,jednoraný“což je trochu nevíhoda. Občas když mám absťák tak se pokouším vejít do našeho obyváku s vysícím érem a ty rany co občas chytne můj jednoploch by asi žádnej dvouploch nepřežil.

Doporučuju ti postavit něco z poptronu podle sebe a vyladit si to podle svých
potřeb. Je to ideální řešení jak mít přesně to co chceš. Ať zplichtíš cokoli trochu podobný letadlu o rozpětí 900 a váze do 300 gramů (250-270 by bylo lepší) tak musí skvěle lítat jak v hale tak venku.Jestli by tě zajímala moje poptronová poletucha, tak dej vědět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11.02.2004 19:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.12.2003
Příspěvky: 229
Bydliště: Praha
Jo, ukažte vaše stroje. Amerloc má taky něco svýho, máte oba nějaký plány či fotky ???


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz