Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 01.08.2015 17:54 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 13.7.2015
Příspěvky: 91
Bydliště: Austria, Dolni Rakousko
K tomu uvodnimu dotazu: Fa. Schweighofer uvadi momentalne na WEB:
http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... t_graupner

"zelena LED signalizuje provozni stav" "Die grüne LED signalisiert den Betriebszustand."

Zda se jedna o posledni provedeni prijimace samozrejme nevim, ale vetsinou je to aktualni.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 9:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
Ahoj, precital som cele vlakno, ale nerozumiem doteraz rozdielu medzi GR12 a GR12L. V predajni mi tiez len povedali, ze ma menej moznosti programovania.
Ake su konkretne tie rozdiely? Co sa neda nastavit? (vsetko nastavujem len cez TX..)
Dakujem za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 10:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
GR12 umožňuje nastaviť priamo na prijímači mixy (naviac k tým čo sú vo vysielači), atď. Ak nastavuješ všetko vo vysielači, stačí ti 12L.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2015 14:17 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
vdaka za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 7:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
pred chvilou mi dosla odpoved z trivoxu a som opat tam, kde som bol...

přijímač Graupner GR-12L nemá některé funkce:
mapování kanálů - nelze nastavit
reverz serv - nelze nastavit
maximální dráha serva - nelze nastavit
nastavení Fail Safe - nelze nastavit
letové mixy - nelze nastavit
křivky - nelze nastavit
nastaveni SUMI - nelze nastavit
nastavení SUMO - nelze nastavit
Všechno to jsou funkce, které se nastavují pouze v přijímači.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 10:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
GR-12L mám a používam ho na Mini Protosovi so Spiritom. Krivky, dráhy serva (teda v mojom prípade to je obmedzenie rozsahu hodnôt čo vidí bezpádlo, serva nie sú pripojené priamo do prijímača), reverz vo vysielači používam, failsafe nastavený cez vysielač tiež (a overený že funguje), SUMI a SUMO netuším, ale SUMD to vie - prijímač a bezpádlo mám prepojené jedným káblom...

Grauppner prijímače možeš programovať cez "telemetrický kanál" - a v tejto oblasti je 12L osekaný. Dráhy serva, krivky, reverzy - to je čiste záležitosť vysielačky, aké hodnoty pošle "na výstup" v závislosti od polohy ovládačov. Prijímač to prijme a ďalej môže interpetovať - a to práve vedia tie plnohodnotné prijímače. Takže napr. mixy možeš použiť tie vo vysielači ale nemôžeš naprogramovať ďalšie v prijímači. A podobne ostatné parametre.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Naposledy upravil TomasN dne úte 08.09.2015 11:34, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 11:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to adam85: Píčeš že jsi pročet celé vlákno a to samé máš vypsané hned začátku vlákna. :D Všechny ty funkce a mixy se dají nastavit na vysílači a nikdy jsem neměl potřebu cokoli nastavovat v Rx. Taky z toho důvodu, že když pak přijímač přendáš do jiného modelu, nemusíš si hned uvědomit, že tam máš něco nastavené a můžeš se pak divit, proč se nastavení chová jinak než nastavuješ na vysílači.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 11:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 21.5.2015
Příspěvky: 82
Bydliště: SB
tak potom asi predajca nevie presny popis toho, co predava a z Trivoxu by stacilo napisat namiesto toho co prijimac nevie a nema prave to, ze rozdiel je len v tom ze sa neda samostatne naprogramovat cez telemetricky kanal.
dakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2015 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak to ale není. Ty funkce a mixy se samozřejmě dají nastavit tak, že se provádějí ve vysílači, a nebo se dají naprogramovat přímo do přijímače. Takže když takový naprogramovaný přijímač přendáš do jiného modelu, nese si to ten přijímač s sebou a nemusíš pro nový model ty funkce a mixy znova nastavovat. Nebo můžeš ten přijímač nabindovat k jinému vysílači bez těch předprogramovaných funkcí a mixů. A ten GR-12L (oproti ostatním) právě některé ty funkce neumí ukládat do sebe. Ale jinak nechápu potřebu nastavení ukládat do přijímače, když to jde z vysílače. Možná se v něčem pletu, nikdy jsem to nepoužil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 4:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Hm... Přemapování kanálů na jiné výstupy používám, to se hodí. Reverz kanálu společně s přemapováním si taky dovedu představit - získám reverzní kanál třeba na druhé křidélko nebo klapku bez toho že bych obsadil další "přenášený" kanál. Obojí je vhodné obzvlášť při použití dvou přijímačů v modelu (průběžně to takhle pomalu nastavuju na B-25).
Ale jestli tam (v tom "L") chybí nastavení fail-safe, to je divné.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 6:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Na GR-12L mám nastaven failsafe pro dva kanály na konkrétní hodnotu (plyn a banky), zbytek na hold (ale to se v mém případu nepoužije)

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 9:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.2.2009
Příspěvky: 105
Bydliště: Rakovník
Pánové jsem v Gr pokračující a v Hott absolutní začátečník :roll: .Dotaz:
Je možné u přjímače 6(12L) pustit na přísl. sumd např.8 (GR:16) kanálů PPM ? Nebo je to nezávislé na vysílači a každý přijímač pouští pouze na něm napsaný počet kanálů ? S-bas Futaby má vždy plný počet kanálů co umožňuje vysílač ač přijímač je třeba 3-kanál.(Nekamenujte mne prosím pro případnou blbost :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím jak to přesně funguje, ale třeba to přemapování se asi děje už ve vysílači, takže z vysílače už leze přemapovaný PPM. Ten fail-safe se posílá do přijímače taky po zapnutí z vysílače, protože ten fail-safe funguje i na tom "L" i když píšou že ho neumí. Nějak to přestávám chápat. U duplexu to je popsané jasně, že programování přijímačů se dá použít jako náhraha pro vysílač, který ty funkce nemá, ale u HoTTu ty funkce umí snad všechny vysílače?

to Honzabr: Nevím, nejsem si jistý, ale mám dojem že jsem někde v manuálu narazil na to, že SUM funguje jen pro 8 kanálů. Ale pokud budou na výstupu z Tx přemapované, možná by to šlo obejít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2015 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 10.2.2014
Příspěvky: 327
Bydliště: Černošice/Praha
Na GR-12L používám přes SUMD sedum kanálů. Víc jsem zatím nepotřeboval.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: GR-12L přijímač HoTT
PříspěvekNapsal: čtv 10.09.2015 7:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
GR-12L má v případě SUM na 6. výstupu k dispozici 8 kanálů - ověřeno osciloskopem.

GR-12L umožňuje pouze 5 velmi jednoduchých mixů (podle mě ne moc použitelných), což je dobré, pokud chybí mixy ve vysílači.
GR-12 umožňuje nastavit mnohem více parametrů, mixy jsou více podrobné (např. i V-tail). Umožňuje nastavit křivky serv (ale na výběr je ze 3 přednastavených). Dále umí kompletní nastavení dráhy serva, atd.
Ohledně fail safe - GR-12L umí pouze nastavení z vysílače, tj. hold, nebo poloha daná pozicí kniplů v okamžiku klepnutí na OK pro každý kanál. GR-12 umožňuje pro každý kanál hold, nebo přesnou polohu vyjádřenou v mikrosekundách.

Viděl jsem použití dvou GR-16 společně s 12kanálem MX-20. Dá se tak dosáhnout 16 kanálů, kdy některé mixy jsou nastavené v přijímačích.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 110 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz