Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 17:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Dostalo se mi do rukou éro které mě pěkně protáhlo... Někdy to z té Číny léce moc pěkně, někdy ak nějak budiž a někdy je to teda napřestušikmookouhubu...!

Tady je moje fňukání jak jsem to rozbaloval (bylo hrozné horko, proto su tam takový utahaný, navíc po dvanáctce v práci..)


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

a tady jak to dopadlo:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 18:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Na všech tvojich filmech mě vždy nejvíc dostane hlas papouška co ti do toho kibicuje :lol:

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 18:40 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nechci rýpat, ale odlepit tento model z trávy po dvou metrech rozjezdu.
To by nezvládlo asi hodně modelů. Vrtule křidýlka neofukuje a rychlost modelu téměř nulová.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 18:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
To není rýpání, v pohodě.
Tohle nebyl jediný pokus o start. Jak tamá na krikeťáku ty koberce, tak ten jsem někokrát přejel celý a nestačilo to. Jak se to začalo nadnášet, tak to zkrátka táhlo doleva - pravá strana šla nahoru a levá ne, přes plná křidýlka.
Ale ano, určitě máš pravdu že se s tím dá odstarrovat. Ale na dvou metrech OPRAVDU ne..Nejsem nějaký super pilot, ale už jsem s pár érama taky ze země startoval a toto je skutečně hodně špatné. Ale určitě, s lepším pilotem a lepšími podmínkami, trochou toho štěstí, určitě by to šlo.
Mimochodem, na HK ani youtube není jediné letové video kromě toho propagačního, kde startují proti silnému větru.
Zato dotazů na náhradní díly je plná diskuze :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 18:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
corsair píše:
Na všech tvojich filmech mě vždy nejvíc dostane hlas papouška co ti do toho kibicuje :lol:



...no někdy je to na zabití... :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 19:36 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
RiMr píše:
Mimochodem, na HK ani youtube není jediné letové video kromě toho propagačního, kde startují proti silnému větru.


Jestli to opravdu nemá chuť startovat ze země, je to škoda. Ony to způsobují taky ty klapky u trupu.
Kdyby bylo funkční křidýlko až k trupu, tak by ho ofukoval vzduch a reagovalo by to lépe při startu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 20:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 11.6.2012
Příspěvky: 154
Video i povídání okolo přestavby perfektní. Koupil jsem corsaira před rokem, rozpětí 1400, taky jsem ho předělal,nový motor 600W, vrtule 13/6, zkrácení čumáku o 4 cm,původní setový regl 40 A jsem vyměnil za 60A a železné nohy podvozku jsem vyměnil za dural. Polítání s timto modelem špička špičkovatá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 20:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2012
Příspěvky: 187
Bydliště: Travčice
Diky za video.Vždycky se rád podívám, když jde o corsaira .Je to taková moje srdcovka .
Mám postavenýho konstrukčního od Great Planes 1400 na spalovák a nemůžu se dokopat abych ho zalít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 21:01 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...na toho jsem taky koukal... bohužel ve Vinoři kde lítám se spalovákama nemůžu..

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27.08.2015 22:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.9.2013
Příspěvky: 770
Obrázky: 2
taky jsem si koupil Corsaira od HK . Byl v akci i s dopravou za 106 babek. Tak jsem to vzal i s vědomí, že to bude DODO .
Netuším, kdy se k tomu dostanu (mám rozdělaný jiný věci), ale když to přišlo, alespoň jsem se podíval do krabice. Nic křáplého nebylo. Nádrže a rakety jsem vyhodil hned. O nutnosti použít všude panty jsem věděl dopředu, takže až přijde čas bude se pantovat. ... Zadní podvozek - ostruha mě taky fascinovala - ten šroub místo serva. Ono tam původně nebylo servo, ale motorek s převodovkou. Osa převodovky byla vlastně závitová tyčka - místo toho šroubu. Kryt motoru jsem sundal, ale té přepážky jsem si v té rychlosti nevšiml. Vrtule je fakt bago. Nevím co tam dám, ale původně jsem myslel na třílist. Dvojlist mi na tom éru připadá divný. Podvozky jsem neřešil. Na to je fůra času - někdy. Mě osobně stavebnice moc nepřekvapila, prostě čistokrevná čína. Jen lituji majitele, kteří si myslí, že si koupily něco, co stačí sestavit během pár hodin a jdou lítat. Ono to vlastně jde, ale tak jednou ...... konec konců RiMr to předvedl v první části létacího videa :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 7:20 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2007
Příspěvky: 59
Bydliště: Kutná Hora
To éro bylo koupeno v té samé akci. Já jsem si to myslel přesně jako píšeš, vybalím, sestavím, jdu létat. Pak mě něco osvítilo, požádal jsem pana RiMra :wink: a tímto se mu omlouvám za pár nových šedých vlasů, které jistě přibyly. Díky za trpělivost. Ten nástřik vypadá zajímavě, to asi půjde postupně dolu, jak tak koukám :D . Nízké průlety super. Podvozek jsem chtěl a hrozně jsem se na něj těšil. Uvidím, třeba ho tam někdy vrátím.
No když se na to podíváš pozitivně, tak máš asi první letové video s tímto letounem. Ten o deset cm od Durafly by byl asi lepší volbou, ale po bitvě ... Když jsem viděl poprvé ten tvůj trup, tak mi najednou můj Korzár připadal maličký. No a jak jsem už několikrát konstatoval, tak se těším a zároveň se strašně bojím, prvního letu. Ještě jednou díky moc a přeji ti klidnější zálety a méně problémová letadla :D .

_________________
Swift II, Alpha 1500 (půjčená), Corsair 1200 aneb "jebka" z HK, Beaver od ŠADu ve výstavbě


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 9:19 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 1386
Bydliště: Chocerady
Vlasta2 píše:
taky jsem si koupil Corsaira od HK . Byl v akci i s dopravou za 106 babek. Tak jsem to vzal i s vědomí, že to bude DODO .
Netuším, kdy se k tomu dostanu (mám rozdělaný jiný věci), ale když to přišlo, alespoň jsem se podíval do krabice. Nic křáplého nebylo. Nádrže a rakety jsem vyhodil hned. O nutnosti použít všude panty jsem věděl dopředu, takže až přijde čas bude se pantovat. ... Zadní podvozek - ostruha mě taky fascinovala - ten šroub místo serva. Ono tam původně nebylo servo, ale motorek s převodovkou. Osa převodovky byla vlastně závitová tyčka - místo toho šroubu. Kryt motoru jsem sundal, ale té přepážky jsem si v té rychlosti nevšiml. Vrtule je fakt bago. Nevím co tam dám, ale původně jsem myslel na třílist. Dvojlist mi na tom éru připadá divný. Podvozky jsem neřešil. Na to je fůra času - někdy. Mě osobně stavebnice moc nepřekvapila, prostě čistokrevná čína. Jen lituji majitele, kteří si myslí, že si koupily něco, co stačí sestavit během pár hodin a jdou lítat. Ono to vlastně jde, ale tak jednou ...... konec konců RiMr to předvedl v první části létacího videa :)


Proč si kupuješ něco co je šmejd a od počátku víš že to s půlky budeš muset předělat a nikdy to nebude lítat dobře??
Zajímá mě to jako modeláře.
Dáš za to dost peněz a ještě hodně do toho vrazíš. Když za ty samý peníze koupím pořádné letadlo třeba Potažené nebo před nastříkáním a postavím ho za stejnou dobu. Jen pak mám kvalitní stíhačku která létá jak má.

_________________
www.havelaircraft.cz
info@havelaircraft.cz
Facebook- Havelaircraft


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 12:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Děkuji za potvrzení mých domněnek. Myslel jsem si, že jsem sám. :) Nějak se mi tam vytrácí smysl. Já stavím letadla, protože chci, aby dobře létala. Jelikož musím peníze brát z rodinného rozpočtu, tak je většinou stavím neúměrně dlouho a z prkének. Samozřejmě sním o tom, že si někdy pořídím kompozit od VEKA model a osadím je správnými komponenty a ještě mi zbyde čas chodit létat. Koupit si hromadu plastů, která svítí a hejbe se a mimochodem třeba taky může létat se míjí s mou představou leteckého modelářství. :)

Radovan


HavelAircraft píše:

Proč si kupuješ něco co je šmejd a od počátku víš že to s půlky budeš muset předělat a nikdy to nebude lítat dobře??
Zajímá mě to jako modeláře.
Dáš za to dost peněz a ještě hodně do toho vrazíš. Když za ty samý peníze koupím pořádné letadlo třeba Potažené nebo před nastříkáním a postavím ho za stejnou dobu. Jen pak mám kvalitní stíhačku která létá jak má.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 13:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
...ale tak tady tu cestu si prostě asi každý musí najít sám... každý má rád něco jiného. J8 taky preferuju letadla co lítají, líbí se mi, když se éro "hrne" vzduchem a to i u warbirdů. Například ječící SPitfire nebo Mustang nebo i ten Corsaire co se kolem prožene 150km/h mě nic neříká, protože MŮJ dojem ze skutečných těchto ér v letu (a viděl jsem jich už docela dost) takový nebyl, to by ty skutečné éra musely létat M2. Ale respekuju, že pro někoho je to pooomaaalýýý a má to rád jinak.. Nebo takové to oblizování nosem u modelu na zemi a počítání nýtků u echt maket a pak vidíš, že se ten pilot bojí s tím udělat ostřejší zatáčku, protože to chudák tři roky stavěl a stavěl, ale nelítal... Obdivuju to provedení, ale mám to jinak..
Jeden můj kamarád má doma už snad dva roky velkého Mustanga "se vším" a není boha ho donutit, aby to vzal ven (pry by se to olítalo"! :) ). Občas si to doma sundá, zavrčí si motorem, rozsvítí světla, zavexluje s podvozkem... a je spokojený... :)
...a o to jde, ne?

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 28.08.2015 13:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
nejsem moc příznivec bublinek a radši si stavím.
Nicméně za těch "pár korun" si člověk koupí maximálně nějaký servo.
Tady to má komplet a z 5ti metrů to vypadá pěkně a když se s tím praští, je opraveno za 10 minut.
a pokud letadlo není celo composit , tak je to povrchem taky snadno poškoditelný.
No a celokomposit rozumně vybavenej je taková darda, že chápu lidi co kupujou bublinky :D .
dneska jsou dost rozdíly ve výplatách a co je pro někoho 20 000 pár drobných,
jiný zaplatit za koníčka prostě nemůže.
byly doby kdy 5 000 neznamenalo peníze a taky doby, kdy jsem byl rád že mám v peněžence 100 Kč .
A úhel pohledu na cenu se v těchto situacích dost mění.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz